Αποστολέας Θέμα: wonder boy  (Αναγνώστηκε 4497 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
wonder boy
« στις: 21/07/09, 20:43 »
Ψαχνω το wonder boy 
Το κλασσικο εκεινο παλιοοο παιχνιδι με το ξανθο ανθρωπακι με την ελαφρια ενδυση που ετρεχε, σκοτωνε σαλιγκαρια και ετρωγε μπανανες....
Εβρισκε και ενα πατινι ποτε ποτε (μεσα σε ενα αυγο) και ξεκουραζε τα ποδαρακια του...
Αυτα.
Εψαξα στο google αλλα τιποτε! Το βρισκω αλλα οχι για να το κατεβασω ουτε για να παιξω..  μονο για να το δω.    >:(
Μηπως κανενα καλο παιδι...;
« Τελευταία τροποποίηση: 21/07/09, 20:48 από argentina »
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος Nexis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 251
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: wonder boy
« Απάντηση #1 στις: 22/07/09, 02:53 »
Τι θυμήθηκα τώρα! Το τελείωνα αυτό το παιχνίδι. Κάνα 2 φορές είχα κατορθώσει να το τελειώσω χωρίς να χάσω κανονάκι. Οπότε το ψάχνω και εγώ! Το link που δίνει ο xolidoxos ενώ έχει ένα Video με το παιχνίδι το παιχνίδι που κατεβάζεις είναι άλλο.. Οπότε η αναζήτηση συνεχίζεται..

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: wonder boy
« Απάντηση #2 στις: 22/07/09, 05:44 »
Αυτή τη φορά, είναι σίγουρα το σωστό WonderBoy μιας και το έπαιξα ο ίδιος.

http://rapidshare.com/files/258557828/WONDERBOY2.rar.html

*** Οδηγίες προς ναυτιλωμένους ***

Το αρχείο WONDERBOY2.zip περιέχει ένα φάκελο τον WONDERBOY2. Μέσα σε αυτόν περιέχονται 2 άλλοι φακέλοι οι : 1)MAME-EMULATOR και 2)WONDERBOY-ROM

Το Mame Emulator είναι ένας εξωμιοτής, το πρόγραμμα δηλαδή με το οποίο θα τρέξετε το παιχνίδι. Αφού λοιπόν πάτε στον κατάλογο MAME EMULATOR και τρέξετε το πρόγραμμα mame0133b, αυτό θα εγκατασταθεί εκεί που θα επιλέξετε εσείς. Εκεί που θα εγκατασταθεί θα υπάρχει ένας κατάλογος με ονομασία roms. Μέσα στoν κατάλογο roms θα βάλετε το συμπιεσμένο αρχείο wboy που υπάρχει στον κατάλογο WONDERBOY-ROM.

Μόλις το κάνετε και αυτό, θα τρέξετε το αρχείο mame.

Ο εξωμιοτής, θα ξεκινήσει και θα βρει από μόνος του το αρχείο. Θα ξεκινήσει να τρέξει το παιχνίδι. Σε δύο οθόνες με κάτι γράμματα που σας βγάζει, πατήστε 2 φορές ENTER για να τις προσπεράσει. Θα σας εμφανίσει την πρώτη οθόνη του παιχνιδιού με το WonderBoy.

Πατήστε αρκετές φορές τον αριθμό 6, για να βάλετε ΚΑΙ ΚΑΛΑ, νομίσματα στο μηχάνημα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

Μετά πατήστε τον αριθμό 1, για να επιλέξετε παιχνίδι με ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ!

ΜΠΡΟΣ - ΠΙΣΩ                      με βελάκια ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΔΕΞΙΑ
ΑΛΜΑ                                  με το πληκτρο ALT
και ΡΙΨΗ ΤΣΕΚΟΥΡΙΩΝ            με το πλήκτρο CTRL

Κ Α Λ Η
        Δ Ι Α Σ Κ Ε Δ Α ΣΗ
                              ! ! ! ! !



Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Απ: wonder boy
« Απάντηση #3 στις: 22/07/09, 09:43 »
 :clap   :cloud :shake :beer :yeah :clap
Να ξερες ποσο πισω με πηγε..
Ευχαριστω πολυ Χολυ  :kiss
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: wonder boy
« Απάντηση #4 στις: 22/07/09, 10:14 »
Argentina, έαν θες να πας αρκετές φορές πίσω με τον ίδιο τρόπο, το wonderboy, είναι ένα από τα 1000δες roms για Mame που κυκλοφορούνε στο διαδύκτιο. Έαν ψάξεις λοιπόν, θα βρεις κι άλλα roms. Κάνοντας τα Download και πετώντας τα με στο κατάλογο roms, που έριξες το wboy, θα έχεις σιγά σιγά ένα εξωμιοτή με χιλιάδες παιχνίδια από το ATaRi και τα γνωστά UFO-Ηλεκτρονικά που παίζαμε στις καφετέριες.
  Εγώ έτυχε να βρω και έναν άλλο emulator για PC - Amstrad CPC64 και Roms, το πρώτο Pc που είχα όταν ήμουν 8 χρονών. Εκεί να δεις πόσο πίσω πήγα, όχι μόνο από άποψη παιχνιδιών, αλλά όλη την ιστορία γύρω από εκείνο το PC και την ίδια μου τη ζωή.
Adios Muchachos!