Αποστολέας Θέμα: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...  (Αναγνώστηκε 14961 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bassmenos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...
« Απάντηση #25 στις: 09/11/05, 23:50 »
Μπράβο ρε Alex! Φοβερός! Θα σε δω πάλι από κοντά στις 4 Δεκεμβρίου με Sieges Even να ακούσω ένα Parasite να γουστάρω... Α! By the way... πότε θα είναι στα μαγαζιά το νέο Album από Fragile?
kai dapa doupa dapa doupa

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...
« Απάντηση #26 στις: 11/11/05, 16:49 »
Δεν ξέρω ρε φίλε, είναι το δεύτερο video που βλέπω από εσένα. Παίζεις αρκετά καλά αλλά στο στυλ σου διακρίνετε μια αδιαφορία. Σαν να λες σκέφτεσαι εκείνη την ώρα «γμτ.. εγώ κάθομαι και παίζω κιθάρα και οι άλλοι τρώνε σουβλάκια σε κάθε μεριά του κόσμου!».
Πολύ καλό το video, μπράβο!
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...
« Απάντηση #27 στις: 11/11/05, 17:02 »
τωρα με την νεα συνδεση...αξιωθηκα και κατεβασα αρκετα βιντεακια...ενταξει..τα λογια ειναι περιττα... ;D...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...
« Απάντηση #28 στις: 18/11/05, 23:08 »
ούαου... ;D

Και απο εσω σε ευχαριστω πολλυ.. ;D
Να'σαι καλα..
Αlex



γιατί ευχαριστείς?? να είσαι καλά.. ταλεντάρα.... ;D ;D ;D ;D ;D

 ;D
Μπράβο ρε Alex! Φοβερός! Θα σε δω πάλι από κοντά στις 4 Δεκεμβρίου με Sieges Even να ακούσω ένα Parasite να γουστάρω... Α! By the way... πότε θα είναι στα μαγαζιά το νέο Album από Fragile?

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...
Συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση αλλα ψιλοπηζω τον τελευταιο καιρο.. :)
Το νεο album βρισκεται ηδη στα μαγαζια πλεον...
Ελπιζω να σου αρεσει και θα χαρω να σε δω στο live με τους Sieges Even..
τα λεμε..
Alex
Δεν ξέρω ρε φίλε, είναι το δεύτερο video που βλέπω από εσένα. Παίζεις αρκετά καλά αλλά στο στυλ σου διακρίνετε μια αδιαφορία. Σαν να λες σκέφτεσαι εκείνη την ώρα «γμτ.. εγώ κάθομαι και παίζω κιθάρα και οι άλλοι τρώνε σουβλάκια σε κάθε μεριά του κόσμου!».
Πολύ καλό το video, μπράβο!


Σε ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου...
Τωρα οσο για το υφος μου..Δικιο εχεις μεν..Αλλα θεωρω πως ειμαι μουσικος και σιγουρα οχι μοντελο...
Ας πουμε απλα πως συγκεντρονομαι στον ακουστικο τομεα.. ;)
να'σαι καλα..
Alex
τωρα με την νεα συνδεση...αξιωθηκα και κατεβασα αρκετα βιντεακια...ενταξει..τα λογια ειναι περιττα... ;D...

 ;D ;D
thanks mate... ;)
Alex

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...
« Απάντηση #29 στις: 20/11/05, 13:27 »
Αλήτη Alex, με το που είδα το καταραμένο και τριςκατάρατο video σου έκοψα την κιθάρα μου σε μικρά κομματάκια και τα'βαλα στο μπλέντερ. Πάει, τέλειωσε για μένα! Μετά απ'αυτό δεν ξανακουμπάω κιθάρα.. Θα τα μαζέψω και θα πάω στο Θιβέτ ερημίτης.. Ήταν . . , ._= / "¨/ε ουγκ)_+ ΣυγΚλοΝΙσΤΙΚό
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
Απ: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...
« Απάντηση #30 στις: 26/11/05, 05:02 »
Πάρα πολύ υψηλό επίπεδο, πολύ καλά διαβασμένος και επαγγελματίας. Είναι συγκινητικό να ξέρουμε ότι η κιθάρα συνεχίζεται και ότι υπάρχουν τόσο αξιόλογοι μουσικοί. Μη σταματήσεις να μελετάς. Πιστεύω πως μπορείς να επεκταθείς προς  την κατεύθυνση των Prashant Aswani και Guthrie Govan αρκετά άνετα (αυτό νομίζω πως μπορεί να εξυπηρετήσει και το συγκρότημα στο οποίο είσαι, διότι φαίνεται ότι θέλετε να δημιουργήσετε νέο progressive ύφος). Επίσης παίζοντας και πιό απλά κομάτια όπως π.χ. από Gary Moore, μπορείς να δεις ποιό ακριβώς είναι το vibrato σου, διότι, ως συνήθως, στην ηλικία που είσαι αυτό δεν έχει ακόμη βρεθεί 100%.
 
Με τις θερμότερες ευχές μου,

Χρήστος

Υ.Γ. Αν προσπαθήσεις να πετύχεις κάπου το Σωτήρη το Γκόγκο στη Θεσσαλονίκη, ή να προσπαθήσεις να κλείσεις κάποιο meeting με το Greg Howe όποτε βρεθείς στην Αμερική, πιστεύω ότι θα πάρεις πολύ ριζικές εμπνεύσεις.

Υ.Γ.2: http://www.tonemerchants.com/Guthrie_Govan_NAMM_2005_Clips.htm
« Τελευταία τροποποίηση: 26/11/05, 05:09 από ChristosK »

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...
« Απάντηση #31 στις: 26/11/05, 12:31 »
Oσο το βλέπω τρελαίνομαι περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...
« Απάντηση #32 στις: 29/11/05, 11:44 »
Αλήτη Alex, με το που είδα το καταραμένο και τριςκατάρατο video σου έκοψα την κιθάρα μου σε μικρά κομματάκια και τα'βαλα στο μπλέντερ. Πάει, τέλειωσε για μένα! Μετά απ'αυτό δεν ξανακουμπάω κιθάρα.. Θα τα μαζέψω και θα πάω στο Θιβέτ ερημίτης.. Ήταν . . , ._= / "¨/ε ουγκ)_+ ΣυγΚλοΝΙσΤΙΚό



 ;D ;D ;D ;D
thanks φιλε μου....
κιθαροχυμος....μμμμ...καλο ακουγεται αυτο... ;D
να'σαι καλα..
Αlex
Πάρα πολύ υψηλό επίπεδο, πολύ καλά διαβασμένος και επαγγελματίας. Είναι συγκινητικό να ξέρουμε ότι η κιθάρα συνεχίζεται και ότι υπάρχουν τόσο αξιόλογοι μουσικοί. Μη σταματήσεις να μελετάς. Πιστεύω πως μπορείς να επεκταθείς προς  την κατεύθυνση των Prashant Aswani και Guthrie Govan αρκετά άνετα (αυτό νομίζω πως μπορεί να εξυπηρετήσει και το συγκρότημα στο οποίο είσαι, διότι φαίνεται ότι θέλετε να δημιουργήσετε νέο progressive ύφος). Επίσης παίζοντας και πιό απλά κομάτια όπως π.χ. από Gary Moore, μπορείς να δεις ποιό ακριβώς είναι το vibrato σου, διότι, ως συνήθως, στην ηλικία που είσαι αυτό δεν έχει ακόμη βρεθεί 100%.
 
Με τις θερμότερες ευχές μου,

Χρήστος

Υ.Γ. Αν προσπαθήσεις να πετύχεις κάπου το Σωτήρη το Γκόγκο στη Θεσσαλονίκη, ή να προσπαθήσεις να κλείσεις κάποιο meeting με το Greg Howe όποτε βρεθείς στην Αμερική, πιστεύω ότι θα πάρεις πολύ ριζικές εμπνεύσεις.

Υ.Γ.2: http://www.tonemerchants.com/Guthrie_Govan_NAMM_2005_Clips.htm


Σε ευχαριστω πολυ Χρηστο για τα καλα σου λογια...
Εχω παρει τα dvd του G. Govan εδω και καιρο απο το tone merchants... ;) Ο τυπος ειναι απιστευτος...
Ισως η καλυτερη προταση τα τελευταια χρονια απο τους σχετικα καινουριους κιθαριστες...
Ενας ακομα κιθαριστας ου θαυμαζω παρα πολυ ειναι ο Brett Garsed...
Ηταν να παω στις αρχες του χρονου στην Αμερικη για το ΝΑΜΜ αλλα δυστυχως τα σχεδια μου χαλασαν..Μαλλον του χρονου.. ;)
Σε ευχαριστω και παλι για τον χρονο σου...
Alex

Αποσυνδεδεμένος djkostas

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 385
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Before Dishonor!
    • Προφίλ
Απ: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...
« Απάντηση #33 στις: 29/11/05, 11:57 »
Ρε συ Alex φτιάξε κανα καινούργιο videaki να πορωθούμε! :o :o :o
Freedom is only a hallucination
That waits at the edge of the places you go when you dream....

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
Απ: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...
« Απάντηση #34 στις: 29/11/05, 18:55 »


Σε ευχαριστω πολυ Χρηστο για τα καλα σου λογια...
Εχω παρει τα dvd του G. Govan εδω και καιρο απο το tone merchants... ;) Ο τυπος ειναι απιστευτος...
Ισως η καλυτερη προταση τα τελευταια χρονια απο τους σχετικα καινουριους κιθαριστες...
Ενας ακομα κιθαριστας ου θαυμαζω παρα πολυ ειναι ο Brett Garsed...
Ηταν να παω στις αρχες του χρονου στην Αμερικη για το ΝΑΜΜ αλλα δυστυχως τα σχεδια μου χαλασαν..Μαλλον του χρονου.. ;)
Σε ευχαριστω και παλι για τον χρονο σου...
Alex


Alex, Πρέπει να ξέρεις ότι έχω "γδάρει" την ιστοσελίδα σου και τα  ποστ σου με τις ώρες. Είναι καταπληκτικό ότι τη σήμερον ημέρα μπορεί να κατεβάσει κανείς βίντεο και να δει λεπτομέρειες.
 
Το επίπεδό σου και η ηλικία σου είναι ακριβώς εκεί που πρέπει να πάρεις μεγάλες αποφάσεις. Αν καταφέρεις να κάνεις ένα "μετεκπαιδευτικό" βήμα στην Αμερική θα ήταν ό,τι καλύτερο. 'Ισως η Ελλάδα να είναι πολύ μικρή για σένα, διότι σκέφτεσαι στο παίξιμο και βγάζεις συναίσθημα (η διαφορά φαίνεται). Θα χαιρόμουν κι εγώ και τα περισσότερα παιδιά στο φόρουμ να σε δούμε leading guitarist σύντομα σε διεθνές επίπεδο.
 
Ο λόγος που έκανα σχόλιο για το vibrato είναι διότι θα πρέπει να αλλάξεις (ελαφρώς) τη θέση του αριστερού σου στο λαιμό για να έχεις τους "μοχλούς" που απαιτεί ένας χρωματισμός στυλ Gary Moore ή και Malmsteen, αλλά το σημαντικότερο είναι να αποδώσεις το δικό σου ύφος που είναι διαφορετικό και πολύ ενδιαφέρον. Η αλλαγή της θέσης θα είναι σπάσιμο, αλλά θα τη βρεις σύντομα και θα σε δέσει πιο πολύ με το όργανο.
 
Επίσης το να μπλέξεις με fusion είναι θέμα χρόνου. Ο Guthrie Govan κάθησε απλά και σκέφτηκε "ποιές κινήσεις του χεριού μου είναι φυσικά δυνατές και γρήγορες για να παίξω καθαρά μεγάλο εύρος φράσεων?" Και σκαρφίστηκε tapping και οριζόντιες μετακινήσεις σε κλίμακες και φράσεις που του έλυσαν τα χέρια. Είναι παρόμοια περίπτωση με τον Gambale σε αυτό. Πιστεύω ότι υπάρχουν ακόμη πολλά να ανακαλυφθούν στην κιθάρα και από άτομα στην κλάση σου και στη φιλοσοφία σου (το δεύτερο είναι πιο σημαντικό από το πρώτο) έχουμε προσδοκίες....

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Video Clip...Extreme's "Get The Funk Out" solo...
« Απάντηση #35 στις: 18/01/06, 14:39 »
polly kathisterimena alla se eyxaristw polly kai pali... ;)
na'sai kala..
Alex

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
16 Απαντήσεις
16806 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
15 Απαντήσεις
10451 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
3 Απαντήσεις
3128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/06, 11:58
από Stelios Sovolos
39 Απαντήσεις
10850 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/07/09, 13:17
από Slayerman_GR
0 Απαντήσεις
1912 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/09, 10:05
από Arg0
2 Απαντήσεις
1897 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/10, 19:19
από dio21
0 Απαντήσεις
1504 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/10, 09:16
από limpo
7 Απαντήσεις
3147 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/11, 21:01
από Vaiking
0 Απαντήσεις
2045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/13, 11:37
από Lo.Lee.Ta
2 Απαντήσεις
3179 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/13, 23:01
από Βραζίλης