Αποστολέας Θέμα: δινη ονειρου..  (Αναγνώστηκε 5070 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
δινη ονειρου..
« στις: 21/01/09, 13:48 »
μουσικη και στιχος δικος μου,ηφωνη (αστα ναπανε!)και αυτη δικια μου...σαν συνθεση πως ακουγεται ομως?ακουγεται?ευχαριστω και χαιρετω ολους τους φιλους και μη συμφορουμιτες... :) :)
Α!ξεχασα τοlink
http://www.box.net/shared/hmlp3xmk16
« Τελευταία τροποποίηση: 21/01/09, 19:05 από armagedon »
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος RORY GALLAGHER

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 476
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #1 στις: 21/01/09, 14:00 »
την καταβρήκες με τις μπόσες τελικά? ;D
Ωραίος!ευχάριστη η μουσική,ωραία σολάκια κλπ!

Στίχο σόρυ αλλά δεν κατάλαβα :P...ίσως αν δυνάμωνες λιγάκι τη φωνή?!

γιου γκατ ιτ!
.......sex fai skata kai ypnos!

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #2 στις: 21/01/09, 14:06 »
Το τραγούδι είναι πάρα πολύ καλό. Ακούγεται πολύ ευχάριστα. Το μόνο αρνητικό είναι η ένταση των φωνητικών, η οποία βελτιώνεται φυσικά. Οι στίχοι (δυνάμωσα πάρα πολύ την δεύτερη φορά, για να τους ακούσω), επίσης αξιοπρεπέσατοι...εμένα μου άρεσαν!!

Συνολικά λοιπόν το τραγουύδι εμένα μου άρεσε :) :)
Πολλά μπράβο..!!!!  ;D

EDIT : Και στην φωνή (όσα κατάφερα να ακούσω δηλαδή για να κρίνω), δεν εντόπισα κάτι αρνητικό ... :)
« Τελευταία τροποποίηση: 21/01/09, 14:12 από BluesMe »

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #3 στις: 21/01/09, 14:08 »
Κι εμένα μου αρέσει πολύ η μουσική!!!Ωραίο κι ευχάριστο κομματάκι!Ούτε κι εγώ όμως άκουγα καλά τη φωνούλα σου... ::)

Αποσυνδεδεμένος spiros969

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #4 στις: 21/01/09, 17:29 »
apsogo!

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #5 στις: 21/01/09, 17:45 »
Καλά, ποιός σου'κανε τη μίξη, ο ηχολήπτης του ρέμου?  8)
 
Σοβαρά τώρα, συμπαθητικό τραγουδάκι, μ'άρεσε πολύ ο ήχος της κιθάρας και το λιτό σου παίξιμο, όμως το τελικό αποτέλεσμα με το γιαπωνέζο στα τύμπανα είναι σαν κάποιο μπακινγκ τρακ από περιοδικό για κιθαρίστες. Φωνή και στίχους δε μπορώ να κρίνω γιατί απλά δεν τα ακούω. Συμπερασματικά - εμπλούτισέ το λιγάκι, βάλε εναν άνθρωπο να σου ηχογραφήσει κρουστά, ανέβασε τη φωνή στη μίξη και είσαι σε πολύ καλό δρόμο! Αναμένουμε νέα σου!

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #6 στις: 21/01/09, 18:29 »
Παιδια, σας ευχαριστω ολους πολυ!χαιρομαι που σας αρεσει το κομματι,αλλα και αυτο το ειδος μουσικης :).θα ανεβασω τη φωνη για να ακουγεται δυνατοτερα.. ;D ;Dτωρα τι θα βγει δεν ξερω... ;Dφιλε jimmy1916κανω απλεσ ηχογραφησεις με στοιχειωδη μεσα,για να εχω καποιο υλικο και να μην ξεχνω...
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #7 στις: 21/01/09, 18:32 »
Καλά, ποιός σου'κανε τη μίξη, ο ηχολήπτης του ρέμου?  8)
 
Σοβαρά τώρα, συμπαθητικό τραγουδάκι, μ'άρεσε πολύ ο ήχος της κιθάρας και το λιτό σου παίξιμο, όμως το τελικό αποτέλεσμα με το γιαπωνέζο στα τύμπανα είναι σαν κάποιο μπακινγκ τρακ από περιοδικό για κιθαρίστες. Φωνή και στίχους δε μπορώ να κρίνω γιατί απλά δεν τα ακούω. Συμπερασματικά - εμπλούτισέ το λιγάκι, βάλε εναν άνθρωπο να σου ηχογραφήσει κρουστά, ανέβασε τη φωνή στη μίξη και είσαι σε πολύ καλό δρόμο! Αναμένουμε νέα σου!

OK...την επόμενη φορά κάποιος θα πρέπει να να γράψει με bold το "ερασιτεχνική ηχογράφηση με στοιχειώδη μέσα" και το "δεν τα ηχογραφώ για να οικονομήσω, αλλά για να γουστάρω..." ! :)

EDIT : Τυπογραφικό λάθος...
« Τελευταία τροποποίηση: 21/01/09, 22:20 από BluesMe »

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #8 στις: 21/01/09, 19:07 »
το ξαναανεβασα με καποιες μικροαλλαγες και τη φωνη πιο δυνατα..ευχαριστω ολη την παρεα... ;)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #9 στις: 21/01/09, 20:36 »
Καλά, ποιός σου'κανε τη μίξη, ο ηχολήπτης του ρέμου?  8)
 
Σοβαρά τώρα, συμπαθητικό τραγουδάκι, μ'άρεσε πολύ ο ήχος της κιθάρας και το λιτό σου παίξιμο, όμως το τελικό αποτέλεσμα με το γιαπωνέζο στα τύμπανα είναι σαν κάποιο μπακινγκ τρακ από περιοδικό για κιθαρίστες. Φωνή και στίχους δε μπορώ να κρίνω γιατί απλά δεν τα ακούω. Συμπερασματικά - εμπλούτισέ το λιγάκι, βάλε εναν άνθρωπο να σου ηχογραφήσει κρουστά, ανέβασε τη φωνή στη μίξη και είσαι σε πολύ καλό δρόμο! Αναμένουμε νέα σου!

OK...την επόμενη φορά κάποιος θα πρέπει να να γράψει με bold το "ερασιτεχνική ηχογράφηση με στοιχειώση μέσα" και το "δεν τα ηχογραφώ για να οικονομήσω, αλλά για να γουστάρω..." ! :)

Φίλε Bluesme, αν και το 2009 θεωρείται πολυτέλεια σε μια ηχογράφηση να ανεβάσεις τη στάθμη της φωνής ζήτω που καήκαμε. Άλλωστε ο ήχος της κιθάρας μόνο ερασιτεχνικός δεν ήταν....Αυτές οι συζητήσεις έχουν νόημα αν λέμε την ειλικρινή μας άποψη και κάνουμε συγκεκριμένες παρατηρήσεις που θα βοηθήσουν τον ενδιαφερόμενο. Εαν ο αρμαγεδών παρεξήγησε το σχόλιό μου καλύτερα να μου το πει ο ίδιος.

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #10 στις: 21/01/09, 21:52 »
λοιπον παιδια,ειμαι και θα ειμαι παντα ξεκαθαρος,με ενδιαφερει καθε αποψη και γνωμη καλη η  κακη,αν και πιστευω οτι αυτα που λεει ο jimmy,ειναι και σωστα,και καλοπροαιρετα...να βοηθησει θελει,και την βοηθεια σας,και τις γνωσεις σας τις χρειαζμαι και τις σεβομαι...σας ευχαριετω πολυ και τους δυο...
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #11 στις: 21/01/09, 22:11 »
Καλά, ποιός σου'κανε τη μίξη, ο ηχολήπτης του ρέμου?  8)
 
Σοβαρά τώρα, συμπαθητικό τραγουδάκι, μ'άρεσε πολύ ο ήχος της κιθάρας και το λιτό σου παίξιμο, όμως το τελικό αποτέλεσμα με το γιαπωνέζο στα τύμπανα είναι σαν κάποιο μπακινγκ τρακ από περιοδικό για κιθαρίστες. Φωνή και στίχους δε μπορώ να κρίνω γιατί απλά δεν τα ακούω. Συμπερασματικά - εμπλούτισέ το λιγάκι, βάλε εναν άνθρωπο να σου ηχογραφήσει κρουστά, ανέβασε τη φωνή στη μίξη και είσαι σε πολύ καλό δρόμο! Αναμένουμε νέα σου!

OK...την επόμενη φορά κάποιος θα πρέπει να να γράψει με bold το "ερασιτεχνική ηχογράφηση με στοιχειώση μέσα" και το "δεν τα ηχογραφώ για να οικονομήσω, αλλά για να γουστάρω..." ! :)



Φίλε Bluesme, αν και το 2009 θεωρείται πολυτέλεια σε μια ηχογράφηση να ανεβάσεις τη στάθμη της φωνής ζήτω που καήκαμε. Άλλωστε ο ήχος της κιθάρας μόνο ερασιτεχνικός δεν ήταν....Αυτές οι συζητήσεις έχουν νόημα αν λέμε την ειλικρινή μας άποψη και κάνουμε συγκεκριμένες παρατηρήσεις που θα βοηθήσουν τον ενδιαφερόμενο. Εαν ο αρμαγεδών παρεξήγησε το σχόλιό μου καλύτερα να μου το πει ο ίδιος.



Να με συγχωρείς αν θεώρησα καυστικό το σχόλιο σου. ;)

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #12 στις: 21/01/09, 22:36 »
Άλλο καυστικός, άλλο κακεντρεχής. Το 2ο δεν το δέχομαι με την καμία, αλλά επιμένω ότι το να χαιδεύει ο ένας τα αυτιά του άλλου δεν έχει νόημα. Οφ τοπικ τέλος.

Υ.Γ. Πάντως στο αρχικό μου σχόλιο είπα ότι κιθαριστικά μ'άρεσε πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #13 στις: 22/01/09, 05:16 »
ArmageDon!!! Πολύ αλανιάρικο κομμάτι!!! Η κιθάρα τα σπάει!!!! Όποιος δεν κουνήθηκε μαζί με το ρυθμό και τη μελωδία, να αλλάξει γειτονιά!
Με τη κιθάρα του ΒΒ kING πΑΙΖΕΙς ? ΧΑΧΑΧΑ!
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #14 στις: 22/01/09, 22:13 »
ArmageDon!!! Πολύ αλανιάρικο κομμάτι!!! Η κιθάρα τα σπάει!!!! Όποιος δεν κουνήθηκε μαζί με το ρυθμό και τη μελωδία, να αλλάξει γειτονιά!
Με τη κιθάρα του ΒΒ kING πΑΙΖΕΙς ? ΧΑΧΑΧΑ!
Σε ευχαριστω φιλε xolidoxos!φαινονται λιγο οι επιρροες μου ετσι? ;D ;D
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #15 στις: 25/02/09, 09:23 »
σου εστειλα track!  ;D

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #16 στις: 27/02/09, 22:06 »
Λοιπον παιδια,τωρα ολοκληρωμενο με μπασο,απο τον φιλο μου τον ogyon21,με πολλη χαρα μου βλεπω οτι με συνεργασια,μεταξυ μας,μπορουμε να πετυχουμε πολυ καλα πραγματα υπηρετωντας αυτο που αγαπαμε ολοι.Τη μουσικη!
 ευχαριστω πολυ φιλε ogyon21! :) :)
http://www.box.net/shared/349r2jeunz
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #17 στις: 28/02/09, 13:08 »
...η βαση ειναι πολύ καλή, η μουσική ειναι πολύ καλή, το κλικ μπουμ θελει οπωςδηποτε διορθωση, υπάρχουν πολλά πραγματα ντραμ μασιν, το μπασσο γεμιζει ΠΑΡΑ πολυ ΟΜΟΡΦΑ το κομματι, χωρις να καλύπτει τα βασικα, συγχαρητηρια απο πλευρας μου...

ΑΛΛΑ...λειπει λίγο η δυναμικότητα, το οποιο προερχεται προπαντων απο το ιδιο και ιδιο μπουμ κλακα του γιαπωνεζου ντραμιστα...και επισης, ενα μεγαλιτερο σολο θα ηταν περισσ΄τερο της αρεσκειας μου, επειδη μαλλον μου αρεσε αυτο που ακουσα...

η φωνη ειναι καλή, καταλαβαινω ομως πως ηχογραφηθηκε λιγο βιαστικα, μια ακομα προσπαθεια θα απογειωνε το κομματι, εχει πραγματικα κατι, γερμανοειδη... :)
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος ogyon21

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • I think that playing the bass transforms me a bit
    • Προφίλ
    • FunkyBlueQuintet
Απ: δινη ονειρου..
« Απάντηση #18 στις: 02/03/09, 22:15 »
...η βαση ειναι πολύ καλή, η μουσική ειναι πολύ καλή, το κλικ μπουμ θελει οπωςδηποτε διορθωση, υπάρχουν πολλά πραγματα ντραμ μασιν, το μπασσο γεμιζει ΠΑΡΑ πολυ ΟΜΟΡΦΑ το κομματι, χωρις να καλύπτει τα βασικα, συγχαρητηρια απο πλευρας μου...

ΑΛΛΑ...λειπει λίγο η δυναμικότητα, το οποιο προερχεται προπαντων απο το ιδιο και ιδιο μπουμ κλακα του γιαπωνεζου ντραμιστα...και επισης, ενα μεγαλιτερο σολο θα ηταν περισσ΄τερο της αρεσκειας μου, επειδη μαλλον μου αρεσε αυτο που ακουσα...

η φωνη ειναι καλή, καταλαβαινω ομως πως ηχογραφηθηκε λιγο βιαστικα, μια ακομα προσπαθεια θα απογειωνε το κομματι, εχει πραγματικα κατι, γερμανοειδη... :)

μιας και με παιρνει η μπαλα, σε ευχαριστω  πολυ για το σχολιο σου vangelis. Χαιρομαι που σου αρεσαν τα γεμισματα μου, καθως κι οτι πετυχα το σκοπο μου, δηλαδη να μην καλυπτω τιποτα  στο κομματι.. Επισης οφειλω να προσθεσω  οτι με τον Armagedon, ειπαμε οτι εαν τελικα αρεσει το κομματι, να το ξαναηχογραφησουμε με πραγματικα τυμπανα, (για τους ευνοητους λογους) καθως και να το προσεξουμε πιο πολυ (οπως και να το μεγαλωσουμε καμποσο σε χρονο).. Το γερμανοειδη δεν το πιανω, αλλα καλο μου μοιαζει ετσι οπως το χρησιμοποιεις!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1990 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/04, 17:47
από Acanthor
7 Απαντήσεις
3485 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/05, 18:30
από Richie
13 Απαντήσεις
4717 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/04/05, 16:19
από nick_rocks
1 Απαντήσεις
1561 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/03/06, 02:33
από holliday
13 Απαντήσεις
4107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/05/07, 19:10
από anthrakoryxos
4 Απαντήσεις
2328 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/09/09, 09:25
από Vasilis P.
5 Απαντήσεις
2160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/09, 00:08
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ
2 Απαντήσεις
1596 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/09, 12:16
από ivikos
4 Απαντήσεις
2314 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/09, 21:13
από NatassaKoub
0 Απαντήσεις
1708 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/16, 22:46
από ivikos