Αποστολέας Θέμα: Mode Zero - Hush (Gotthard /Deep Purple Cover)  (Αναγνώστηκε 3143 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mehiko

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • "Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ'αυτό μένειν"
    • Προφίλ
    • Kostas Mehilis
Mode Zero - Hush (Gotthard /Deep Purple Cover)
« στις: 26/03/10, 16:14 »
Mode Zero live στην Σφεντόνα. Πολυ μεγαλο μαγαζι και με 150-200 ατομα φαινεται αδειο. Ο ηχοληπτης οτι να ναι. Τουλαχιστον εχει ωραιο και μεγαλο stage. τες πα, ακουω σχολια.   ;)

http://www.youtube.com/user/titozaeko#p/a/u/1/mKWFNOQfSjc

Thanks!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Mode Zero - Hush (Gotthard /Deep Purple Cover)
« Απάντηση #1 στις: 26/03/10, 17:01 »
Που ειναι τα πληκτρα ρε παιδια; Το Hush και γενικα οτιδηποτε εχει σχεση με Deep Purple απαιτει πληκτρα!!!!!

Επισης, κατι δε μου κολλαει στη ρυθμικη αγωγη...Κατι λειπει, ακομα κι αν ο ρυθμος ειναι ο ιδιος!

Το σολο της κιθαρας ειναι καλο παντως! ;) Ασχετα εαν ειναι στο βαθος ( κηπος )  ;D

οριστε μια ωραια διασκευη  ;D


« Τελευταία τροποποίηση: 26/03/10, 17:05 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Mode Zero - Hush (Gotthard /Deep Purple Cover)
« Απάντηση #2 στις: 23/04/10, 18:12 »
Παράθεση
Που ειναι τα πληκτρα ρε παιδια; Το Hush και γενικα οτιδηποτε εχει σχεση με Deep Purple απαιτει πληκτρα!!!!!
+100000000
Αλλα μου αρεσε χαχαχαχαχαχαχααχα
Ρε συ mehiko ο τερμα αριστερα εισαι? Παιζεις πολυ καλα ρε συ μπραβο
Οντως ο ηχος ηταν gtp γτ η φωνη ηταν πολυ πιο δυνατα απο τα αλλα οργανα κ δν ακουγοταν το μπασο
Δν πειραζει εχω δει κ αλλα βιντεο σου κ μου εχεις αφησει πολυ καλες εντυπωσεις σε αλλα Blackmore cover σου (πχ σολο στο Burn) κ θα ηθελα να δω κ αλλα τετοια στο μελλον
Κ παλι μπραβο
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mode Zero - Hush (Gotthard /Deep Purple Cover)
« Απάντηση #3 στις: 23/04/10, 21:23 »
Τον ηχο δεν τον σχολιαζω γιατι οκ δεν ειναι κανονικη ηχογραφηση...Αν και φανταζομαι οκ θα ακουγοταν live...

Η εκτελεση ειναι χωρις πληκτρα αλλα γενικα ειναι ευφανταστη διασκευη, ετσι με πιο hard χαρακτηρα. Tα φωνητικα οσο και τα backing σταθηκαν επαξια!

Οσο για σενα συγκεκριμενα φαινεσαι και ακουγεσαι αριστος παικτης και το σολο ταιριαζε με τον ολο χαρακτηρα του κομματιου!

Παντα τετοια!
ΜΙΚΕ

Αποσυνδεδεμένος Theoharris

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Mode Zero - Hush (Gotthard /Deep Purple Cover)
« Απάντηση #4 στις: 24/04/10, 09:14 »
Πολύ καλή δουλειά, άσχετα αν και εμένα μου αρέσουν τα πλήκτρα σε τέτοιου είδους τραγούδια,  η διασκευής σας είχε το δικό της πιο "σκλήρό" χαρακτήρα, κατά συνέπεια και το σόλο σωστά κινήθηκε στα ίδια επίπεδα...
Καλή συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος mehiko

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • "Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ'αυτό μένειν"
    • Προφίλ
    • Kostas Mehilis
Απ: Mode Zero - Hush (Gotthard /Deep Purple Cover)
« Απάντηση #5 στις: 26/04/10, 21:58 »
  •     κατ' αρχας σας ευχαριστω ολους εσας που το ακουσατε, και ιδιαιτερως  εσας που σχολιασατε!!! ;)
  • φιλε freemind  , μεγαλη μορφη ο Lord, αλλα μ αυτην την λογικη επειδη εμεις δεν εχουμε πληκτρα,  ειμαστε καταδικασμενοι να μην παιξουμε ποτε Deep Purple. ελα ομως που μας  αρεσουν!!!
      Καλη η διασκευη που προτεινεις (την ξερω φυσικα), αλλα προτιμησαμε αυτην επειδη  δεν δινει και τοση εμφαση στα πλητρα (μιας και  εμεις δεν εχουμε). Οσο για το βαθος, είναι τεραστιο  και διοροφο το Σφεντονα και η καμερα είναι  γυρο στα 60 μετρα μακρια στο βαθος (δες τα πρωτα δευτερολεπτα πριν κανει  zoom).  Οποτε σκεψου τι αντανακλαση ειχε  ο ηχος κτλ…
  • φιλε  blackmorefan, ναι αυτος ειμαι  που παιζει το solo, με  την μαυρη Stratocaster.  Χαιρομαι που σου αρεσε και το Burn (solo).
  • φιλε mikemoss,  χαιρομαι που σ’αρεσε! Οσο για μενα πιστευω πως οι μισοι από τους κιθαριστες οι  οποιοι συμμετεχουν του forum αυτου είναι καλυτεροι κιθαριστες από μενα. Αλλα για μενα  σημασια εχει τ ότι μπορω και μοιραζομαι καποιες στιγμες μαζι σας.
  • φιλε Theoharris,  εχεις δικαιο. Οι Mode Zero επελεξαν να μην εχουν πληκτρα (να είναι κιθαροκεντρική  μπάντα), χωρις ωστοσο να σημαινει πως δεν εχουμε φαει τα νιάτα μας ακουγοντας  τον Lord. Μιλαω κυριως  για μενα και τον Zaeko  (ο άλλος κιθαριστας).
  • Thanks again!!! ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 26/04/10, 22:01 από mehiko »

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Mode Zero - Hush (Gotthard /Deep Purple Cover)
« Απάντηση #6 στις: 27/04/10, 16:56 »
Παράθεση
Οσο για μενα πιστευω πως οι μισοι από τους κιθαριστες οι  οποιοι   συμμετεχουν του forum αυτου είναι καλυτεροι κιθαριστες από μενα.
Οχι οχι οχι οχι οχι οχι οχι οχι οχι οχι οχι οχι οχι οχι και παλι οχι
Κατα τν ταπεινη προσωπικη μου αποψη φιλε Κωστα (αν θυμαμαι καλα το ονομα σου) εισαι μεσα στην πρωτη 10αδα αν οχι 5αδα των πιο καλων κιθαριστων του "Κιθαρα"
Γτ εχεις τοσο χαμηλη αυτοεκτιμηση οταν κανεις improvisation σε ενα ηδη τελειο σολο ποιου αλλου του ΘΕΟΥ (αν υπαρχει αυτος ειναι  ;D ;D ) Ritchie Blackmore  ;D (αν δν καταλαβες μιλαω για την προσπαθεια σου στο Burn αλλα κ γι αυτο το σολο στο Hush)
Συνεχισε ετσι κ να ποσταρεις πιο συχνα αν βεβαια μπορεις κ εχεις το χρονο  ;)
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
59 Απαντήσεις
21759 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/07, 22:57
από dodgevibe
2 Απαντήσεις
2838 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/08, 01:01
από Spell@lchemist!
5 Απαντήσεις
3330 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/10, 14:29
από blackmorefan
2 Απαντήσεις
3304 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/09, 15:45
από Born To Be Wild
17 Απαντήσεις
5095 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/10, 00:03
από Mike Moss
2 Απαντήσεις
2342 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/10, 14:16
από Mike Moss
12 Απαντήσεις
4022 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/10, 20:35
από Mike Moss
3 Απαντήσεις
2289 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/08/10, 16:47
από Mike Moss
5 Απαντήσεις
2506 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/10, 19:59
από dio21
2 Απαντήσεις
2372 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/18, 18:19
από tolisguitar12