Αποστολέας Θέμα: De Profundis - Beyond Redemption  (Αναγνώστηκε 1986 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
De Profundis - Beyond Redemption
« στις: 15/12/07, 02:41 »

Τον Σεπτεμβριο αποφασισα να μπω στους De Profundis, ενα Λονδρεζικο, αλλα εξ' ολοκληρου μη Αγγλικο Death/Doom Metal σχημα. To album ηχογραφηθηκε απο τον Steve Watkins, Warehouse Studios, Oxford και εγινε mastered απο τον Tim Turan (OPETH, EMPEROR, DIMMU BORGIR, AT THE GATES), logo by Christophe Szpajdel. Παραθετω στοιχεια και βαθμολογιες απο κριτικες. Τραγουδια και περισσοτερες πληροφοριες www.myspace.com/deprofundisuk

'monolithic, startlingly developed... poised to become their own paradigm' - Zero Tolerance - 5/6

'intent on going against the stereotypes... rewarding and deep listening experience with a long life to it' www.metal-archives.com

'engaging, atmospheric and supremely intelligent music...' www.live4metal.com

www.soundofmetal.se - 8/10

www.metalfrance.net - 4/5

Περιμενω κριτικες...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: De Profundis - Beyond Redemption
« Απάντηση #1 στις: 17/12/07, 12:43 »
Στεργιο καλησπερα... μπηκα στην σελιδα σας και σας ακουσα..

   Το Nihilism Vortex μου αρεσε πολυ... εχει και αυτα τα κατεβασματα με τις τριτες που το κανουν ακομα πιο μελωδικο καθως και τα ενδιαμεσα με την κιθαρα μερη ειναι ακρως ενδιαφεροντα...η φωνη μου αρεσε πολυ...βαθια και μπασα...και το σπασιμο εκει στο 3:44 ειναι οτι χρειαζοταν...βεβαια μετα που κανει την φωνη λιγο πιο σαυρέ δεν του ταιριαζε απο οσο μου καθοταν στο αυτι.. μπασος και βροντερος ειναι σαφως καλυτερος...και προς τα τελειωματα του κομματιου που φευγει λιγο απο το αργοσυρτο doom και γινεται λιγο πιο groovατο εκει το κομματι απογειωθηκε...

   Το Delusion of Life εχει πιο μελωδικα μερη... πιο μελωδικο γενικοτερα θα το ελεγα...οι τριτες οπως ξερεις ειναι μεγαλη αγαπη και οπου βρισκονται εκτιμονται ιδιαιτερως...σε γενικες γραμμες παντως το καινουριο σας  τραγουδι ειναι πιο κοντα στα αυτια μου...


Παντως εγω Στεργιο συνεχιζω να εχω μεγαλη αγαπη απο την δουλεια σου το LOPTD...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Απ: De Profundis - Beyond Redemption
« Απάντηση #2 στις: 18/12/07, 20:36 »
Ευχαριστω μεγαλε για τα καλα σου λογια. Το περιμενα οτι θα σου αρεσει το μπασσο, ο τυπος ακουει funk, και καθολου metal!

LOPTD??

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
1224 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/10, 00:09
από freemind