Αποστολέας Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΛΑΜΠΑΤΟΥ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΚΙΘΑΡΑΣ ΓΙΑ ΔΗΜΟΤΙ  (Αναγνώστηκε 8843 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας!Θα ήθελα να αγοράσω έναν λαμπάτο ενισχυτή για ηλεκτρική κιθάρα (για δημοτικά τραγούδια) που θα ακούγεται η μπασαδούρα!!Δίνω μέχρι 250€,μπορείτε να μου πείτε ποιος θα με αντιπροσωπεύσει απόλυτα;

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Φίλε μου με 250€ για λαμπάτο με την μπασαδούρα που λες, απόλυτα δεν θα σε αντιπροσωπεύσει τίποτα.. καλύτερα να κοιτάξεις στα μεταχειρισμένα.

Αν θέλεις γεμάτα μπάσα, μιλάμε για αρκετά watt, από 30 και πάνω. Επίσης θέλεις μία μεγάλη κλειστή καμπίνα, ή μία με 2 x 12 μεγάφωνα, που από μόνα τους αυτά πάνε πάνω από 250€ χωρίς καν να μιλάμε για την λαμπάτη κεφαλή. Από την άλλη τα λαμπάτα combos με 2 x 12 μεγάφωνα ξεκινάνε από 850€.

Το λιγότερο που μπορείς να πάρεις καινούργιο είναι ένας Bugera V55 που θα σου δώσει αρκετά μπάσα, αλλά και πάλι δεν είναι το πλήρες που θα σε καλύψει, ειδικά σε εξωτερικούς χώρους.

Πωλούνται αρκετοί Marshall Valvestate (τρανζιστοράτοι με 1 λάμπα στην προενίσχυση) που βγαίνουν να πωλούνται μεταχειρισμένοι κάπου γύρω στα 200-250€, με 2 x 12 μεγάφωνα στα 100watt που θα σου ήταν κουτί για τον όγκο που θέλεις, και αυτή την λύση σου προτείνω σαν την καλύτερη.

Έτσι για να ξέρεις και να κάνουμε σωστά την κουβέντα, αν είχα εγώ την δική σου ανάγκη και ήθελα καινούργιο απαραίτητα, η φθηνότερη minimum λύση που θα επέλεγα θα ήταν:
http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_jca50h.htm
http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_24s.htm

.ενώ αν έλεγα ότι θα δώσω κάτι παραπάνω για μία καλή λύση, αξιοπρεπή αλλά όχι την φθηνότερη να έπαιρνα:
http://www.thomann.de/gr/jet_city_amplification_100hdm.htm (έχει μία ιδιαίτερη μόντα για μπάσα)
http://www.thomann.de/gr/palmer_pcab212v30.htm

Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Σευχαριστώ πάρα πολύ για την βοηθειά σου!,

Συγχώνευση μηνυμάτων: 19/02/14, 22:30
Και για να είμαι ξεκάθαρος με ενδιαφέρει ο ήχος που βγαίνει σε live πανηγυράκια με κλαρίνα!
« Τελευταία τροποποίηση: 19/02/14, 22:30 από ((Korgy)) »

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Και για να είμαι ξεκάθαρος με ενδιαφέρει ο ήχος που βγαίνει σε live πανηγυράκια με κλαρίνα!
Ναι το κατάλαβα, μια χαρά!..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Και για να είμαι ξεκάθαρος με ενδιαφέρει ο ήχος που βγαίνει σε live πανηγυράκια με κλαρίνα!


Δυστυχώς, για τα οικονομικά σου, ο ήχος αυτός ήταν πάντα Gibson 335 και Fender Twin.
Δύσκολο με 250 να βρεις λαμπάτο, με 2 12αρια και μπόλικα Watt. Ίσως αν θυσίαζες τη λάμπα κάτι να γινόταν.

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απο περιέργεια, με τι κιθάρα παίζεις όντως?

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Με fender stratocaster usa

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι ότι ένα σκάφος κιθάρα θα σου έκανε καλύτερη δουλειά για αυτό το είδος μουσικής....
Είναι ελαφρώς άλλος προσανατολισμός αυτή που έχεις τώρα. Περι ορέξεως βέβαια...
Αλλά όπως σου είπε ο φίλος πιο πάνω το συνηθες είναι σκάφος.

Συγχώνευση μηνυμάτων: 19/02/14, 22:30
Αυτό που δεν κατάλαβα είναι για τι το θες ακριβως...
Θες να δοκιμάσεις την τύχη σου στο συγκεκριμένο είδος επαγγελματικά και μαζεύεις εξοπλισμό?
Υπάρχει κάποιο κόνσεπτ μουσικό και πρέπει να προσομοιώσεις το συγκεκριμένο είδος?
Μήπως αν πεις τι θες ακριβώς να κάνεις, βρεις και την κατάλληλη βοήθεια.

Δεν είναι μόνο ο ενισχυτής...
« Τελευταία τροποποίηση: 19/02/14, 22:30 από ((Korgy)) »

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Ετσι οπως το θετεις, για το budget που θετεις και για να βγαινεις τοσο δυνατα, θελεις κυβικα.


Δηλαδη και μεταχειρισμενο 20ρη λαμπατο να βρεις ειδικα με καθαρα και με low output κιθαρα? ...Καλυτερα αυτο που ειπε ο adrianos1.

Αν εισαι "σοβαρος" για το θεμα και θελεις λαμπα η κατι μεγαλυτερο για μενα η λυση θα ηταν να πουλησεις τη strat και με τα εξτρα 250 να παρεις αυτο που θες σε ενισχυτη και μια φτηνοτερη, πιο καταλληλη κιθαρα. Καλυτερα μεταχειρισμενα για να ισοφαρισεις και τη χασουρα.

Δεν εχει να κανει με την ποιοτητα της strat USA που εχεις οσο το οτι με τα 250 δε θα βρεις κατι "πολυ καλο" σε ενισχυτη.


Αλλα, επειδη ειχα το marshall valvestate που προανεφερε ο adrianos1 και τον ειχα πετυχει με 130 ευρω θα σου πω επισης οτι ανετα σε βγαζει. Ενταση που γκρεμιζε πραγματικα. Δεν ειχε προβλημα να σταθει κοντα σε οποιοδηποτε λαμπατο. Δυο τρεις που πετυχαινω στις αγγελιες ομως ζητανε "αστεια" (για μενα εστω για να μη παρεξηγηθω εντελως) ποσα. Πανω απο 150-200 αναλογα με την κατασταση δε θα εδινα ποτε. Ειναι ενα παλιο μηχανημα και οχι ο,τι πιο αξιοπιστο ως αποτελεσμα αλλα και ως σχεδιο (ασχετα αν φτιαχνεται ευκολα και φτηνα)

Αλλοι πολυ καλοι δυνατοι καθαροι ενισχυτες που θα σε βολευαν και ειναι εντος budget ειναι peavey bandit (ακομη και καινουριος ερχεται κοντα στα λεφτα σου) και fender frontman 212 r (νομιζω υπαρχει και ως νεα σειρα). 100 watt 2 μεγαφωνα επαρκης σχετικα καλος δυνατος καθαρος ηχος.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
..και fender frontman 212 r (νομιζω υπαρχει και ως νεα σειρα). 100 watt 2 μεγαφωνα επαρκης σχετικα καλος δυνατος καθαρος ηχος.
Μπράβο, τον είχα ξεχάσει, τον έχω ευχαριστηθεί πάρα πολύ, είναι απίθανος και πολύ καλή λύση νομίζω ακριβώς για αυτό που θες, και πάλι γύρω στα λεφτά σου σε μεταχειρισμένο.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
O Frontman 212 είναι καλή επιλογή αλλά είναι πλέον discontinued. Πιθανόν να υπάρχει ακόμα σε κάποια μαγαζιά και ίσως σε χαμηλότερη τιμή, οπότε δεν αποκλείεται να πετύχεις κάποια ευκαιρία που θα σού επιτρέψει να κινηθείς μέσα στον προϋπολογισμό σου. Κοίτα επίσης την καινούργια σειρά Champion, και συγκεκριμένα τον Champion 100. Στα ίδια περίπου λεφτά με τον Frontman, με επιπλέον εφφέ που είναι αρκετά καλά (δεδομένης της τιμής) και με ξεχωριστό έλεγχο και παραμετροποίηση (ένταση, EQ, εφφέ) για κάθε κανάλι.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
..Κοίτα επίσης την καινούργια σειρά Champion, και συγκεκριμένα τον Champion 100. Στα ίδια περίπου λεφτά με τον Frontman, με επιπλέον εφφέ που είναι αρκετά καλά (δεδομένης της τιμής) και με ξεχωριστό έλεγχο και παραμετροποίηση (ένταση, EQ, εφφέ) για κάθε κανάλι.
Πωπω, εντάξει σε αυτά τα λεφτά καινούργιο, νομίζω ότι καταλήξαμε για τον φίλο!..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
O zeoy τα είπε όλα σε μια πρόταση. «ο ήχος αυτός ήταν πάντα Gibson 335 και Fender Twin.»

Ετσι είναι δυστυχώς. Ανατροπές στον κανόνα βέβαια πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν.

Χωρίς να είμαι λάτρης (καθόλου) των πανηγυριών, δεν θυμάμαι ποτέ κανέναν κιθαρίστα με στρατοκάστερ.
Δεν έχει να κάνει με τον αν είναι ακριβό ή φτηνό όργανο, έχει να κάνει με το είδος...

Αν δεν γίνει σαφείς ο Αris81 για τι ακριβώς το χρειάζεται, τζάμπα κουβέντα γίνεται...
Αν είναι για επαγγελματικό προσανατολισμό στα δημοτικά πρέπει να το δει όλο το πράγμα από την αρχή.
Ακόμα και ο τρόπος παιξίματος ενισχύει την «μπασαδούρα» που ζητάει... Θέλει σίγουρα έναν ακριβότερο λαμπάτο και άλλη κιθάρα. Αν ο ενισχυτης δεν έχει βάθος, θα χρειαστεί επίσης ένα καλό reverb σίγουρα....

Αν τώρα είναι μόνο για εσωτερική κατανάλωση και θέλει έναν ενισχυτή να κάνει το κέφι του σπίτι του ή με φίλους όποιον και να αγοράσει, το κέφι του θα το κάνει...
Ισως σε αυτή την περίπτωση (που το θέλει μόνο για το κέφι του) να υπάρχουν και άλλες λύσεις.
Μια κάρτα ήχου σε συνδυασμό με ένα software ας πούμε...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
..Κοίτα επίσης την καινούργια σειρά Champion, και συγκεκριμένα τον Champion 100. Στα ίδια περίπου λεφτά με τον Frontman, με επιπλέον εφφέ που είναι αρκετά καλά (δεδομένης της τιμής) και με ξεχωριστό έλεγχο και παραμετροποίηση (ένταση, EQ, εφφέ) για κάθε κανάλι.

Πωπω, εντάξει σε αυτά τα λεφτά καινούργιο, νομίζω ότι καταλήξαμε για τον φίλο!..

Πρόκειται για δύο αρκετά καλούς ενισχυτές, με δύο κανάλια και 100W ισχύ. Ο Frontman νομίζω ότι έχει λίγο καλύτερη ποιότητα ήχου και 3-band EQ, ενώ ο Champion έχει περισσότερα και πιο παραμετροποιήσιμα εφφέ. Αν ο Aris βρει τον Frontman σε καλή τιμή, είτε μεταχειρισμένο είτε καινούργιο σε χαμηλή τιμή, ίσως θα πρέπει να τον προτιμήσει. Αλλιώς ο Champion είναι κι αυτός μια αξιοπρεπέστατη επιλογή σε αυτά τα λεφτά.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
..Χωρίς να είμαι λάτρης (καθόλου) των πανηγυριών, δεν θυμάμαι ποτέ κανέναν κιθαρίστα με στρατοκάστερ.
Δεν έχει να κάνει με τον αν είναι ακριβό ή φτηνό όργανο, έχει να κάνει με το είδος...
Αν δεν γίνει σαφείς ο Αris81 για τι ακριβώς το χρειάζεται, τζάμπα κουβέντα γίνεται...
Αν είναι για επαγγελματικό προσανατολισμό στα δημοτικά πρέπει να το δει όλο το πράγμα από την αρχή.
Ακόμα και ο τρόπος παιξίματος ενισχύει την «μπασαδούρα» που ζητάει... Θέλει σίγουρα έναν ακριβότερο λαμπάτο και άλλη κιθάρα. Αν ο ενισχυτης δεν έχει βάθος, θα χρειαστεί επίσης ένα καλό reverb σίγουρα....
Συμφωνώ με την τοποθέτηση του Νίκου, μπασαδούρα και single coils δεν είναι το βέλτιστο, χωρίς να σημαίνει ότι οι strat δεν έχουν μπάσα, έχω και εγώ μία USA 40th Anνiv. αλλά τα μπάσα του full humbucker δεν τα δίνει.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Υπαρχουν και μερικες strat που τιναζουν πετρες στη χολη και τριζουν σπιτια! Αλλα δεν ειναι ο κανονας. Βεβαια μπαινει και humbucker πισω αν χρειαστει αλλα και παλι. 11ρες χορδες αναλογα και το κουρδισμα παντως βοηθανε!

Παντως ενα frondman 212r θα ΕΠΡΕΠΕ να βρισκεται μεταχειρισμενο στα 120-150 το πολυ...στην τελικη 190 εκανε καποια στιγμη καινουριο...Ειναι αρκετα εως πολυ καλη λυση ομολογουμενως.

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πρωτοδιάβασα το θέμα γιατί μου κέντρισε το ενδιαφέρον μιας και είχε να κάνει με λίγο διαφορετικό είδος απο ότι συνηθίζουμε.

Συμπτωματικά τελευταία παίζω με κάτι φίλους που ένας τυγχάνει ο ένας επαγγελματίας παραδοσιακός (πολίτικο λαούτο/σαντούρι). Η κιθάρα μου είναι fender stratocaster και ο εινσχυτής twin reverb. Δίπλα μου έχω (αν χρειαστώ) και μια 335 και μια στουντιο, και μια tele και και και... Πίστεψε με είναι άλλος κόσμος τα παραδοσιακά. Οποια και να πάρεις να παίξεις, αν δεν το έχεις... ΔΕΝ

Η κιθάρα έχει εντελώς άλλο ρόλο (εχει την απαίτηση η ορχήστρα δηλαδή) απο αυτόν που ξέρουμε. Πότε καλείσαι να παίξεις τον ρόλο του μπασοκίθαρου του ρεμπέτικου πότε τον ρόλο του λαούτου (απουσίας λαούτου) και πάει λέγοντας... οι δε κλίμακες είναι να χεις να μελετάς... Οποτε τζαμάρουμε σε κανα παραδοσιακό (το πάμε σε πιο ελεύθερο, τζαζ συνήθως) τρέχουμε όλοι μας να προλάβουμε... Το τρανσπόρτο πάει σύννεφο και τις έχουνε για πρωινό τις αλλαγές. Το να κουρδίσεις αλλιώς δεν παίζει...

Δεν έχει να κάνει λοιπόν με μηχανήματα τόσο, όσο με το πως ξέρεις να παίζεις... Είναι μεγάλο κεφάλαιο. Οποιος έχει παίξει με παραδοσιακούς, με καταλαβαίνει (φαντάζομαι ότι σε πίστα θα είναι ακόμα πιο σκληρά τα πράγματα σε συνθήκες λάιβ...).

Οσο λοιπόν θεωρούνται must τα ράστα  ;D ;D ;D και μια LP  ;D ;D ;D για να παίξεις ρέγκε, τόσο υπάρχει κανόνας για το τι εξοπλισμό χρειάζεσαι για παραδοσιακά... Συνηθίζεται να είναι 335 με fender λαμπάτο. Ετσι έχει επικρατήσει... τι να κάνουμε. Αυτό δεν σημαίνει ότι έπαιξες και δημοτικά όμως...

EDIT: Αν το ζητούμενο είναι η ένταση και ο όγκος, υπάρχουν πετάλια EQ και ενισχυτές σε watt με το κιλό. Εναν υποτυπώδες ήχο θα τον διαμορφώσεις, και προτάσεις υπάρχουν πολλές. Η καλύτερη λύση για ενισχυτή στα λεφτά που διαθέτει το παλικάρι ειπώθηκε ήδη. Αλλα την ίδια ερώτηση θα μπορούσε να κάνει και σε οποιοδήποτε κατάστημα οργάνων έμπαινε. Τον μαγαζάτορα δεν θα τον ένοιαζε αν ξέρει να παίζει καν κιθάρα... Επειδή εδώ είναι φόρουμ όμως, θεωρώ ότι έχει ενδιαφέρον να πάει παραπέρα η κουβέντα...
« Τελευταία τροποποίηση: 24/02/14, 09:30 από nkollias »

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Θα συμφωνήσω ως ένα σημείο με τον προλαλήσαντα ωστόσο παραδοση από παράδοση διαφέρει. Και Ποντιακά μπορεί να κληθείς να παίξεις με μόνη συνοδία ένα νταούλι και να ξεσκιστείς στο tapping αντικαθιστόντας κεμεντζέ και ασκομαντούρα μαζί!
Εδώ θεωρώ δεδομένο οτι ο φίλος είναι γνώστης, παράλληλα το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα με την περιγραφή του παιδιού είναι κλαρίνα τύπου "Γλυκοχάραμα". Εκεί η hollow body gibsonιά πάει σύννεφο!!
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος neeckos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και Ποντιακά μπορεί να κληθείς να παίξεις με μόνη συνοδία ένα νταούλι και να ξεσκιστείς στο tapping αντικαθιστόντας κεμεντζέ και ασκομαντούρα μαζί!

Μια χαρά το λες. Και πολύ ενδιαφέρον ακούγεται !!! Αυτό είναι που λέω και εγώ όμως. Οταν το κατέχεις τόσο καλά το όργανο και βγεις να παίξεις τον ρόλο ενος κεμεντζέ με την κιθάρα θα χαζέψει ο κόσμος. Κανείς δεν θα ασχοληθεί με τι κιθάρα παιζεις παρα μόνο μερικοί σαν και εμάς  ;D ;D . Mιλάμε λοιπόν για πειράματα και όχι για το πως συνηθιζεται... Για να έχει αγοράσει το παλικάρι fender strato μάλλον απο άλλο είδος προέρχεται μουσικά και θέλει να κάνει στροφή. Αν μας εξηγούσε ο ίδιος θα ήταν και καλύτερα...

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Μα και απλά ρυθμικά μπασοκίθαρα να παίζει και πάλι δε θα ασχοληθεί κανείς. Το θέμα είναι ο ίδιος να πλησιάσει τον ήχο που θέλει.
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
7472 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/08, 15:24
από themos
17 Απαντήσεις
8414 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/10, 13:09
από ekaradimos
12 Απαντήσεις
5059 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/10, 03:24
από Ddarkkor
18 Απαντήσεις
8668 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/04/10, 21:59
από Coldfusion
13 Απαντήσεις
5586 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/12, 16:10
από zeoy
70 Απαντήσεις
20702 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/13, 23:01
από Pavl0s
54 Απαντήσεις
16314 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/06/13, 21:09
από Pavlosd25
6 Απαντήσεις
5070 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/08/13, 01:41
από baras
24 Απαντήσεις
23009 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/17, 21:22
από johnjohn
8 Απαντήσεις
3290 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/22, 22:26
από MelodyHero