Αποστολέας Θέμα: Λίγη βοήθεια για εισητήρια  (Αναγνώστηκε 4059 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PrettyGuitarist

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« στις: 04/05/12, 00:26 »
Γεια σας κιθαρίστες!

Σκέφτομαι να παω στη συναυλία του Alice Cooper που θα γίνει στις 30 Ιουλίου στο Μιλάνο! (Μαλλον με τη σκέψη θα μείνω) :P

Και έχω ενα θεματάκι με τα εισητήρια για τη συναυλία! Δεν ξέρω που μπορώ να βρω!
Κοίταξα Online αλλα όπως είναι πολύ λογικό θα πρέπει να πληρώσω και τα μεταφορίκα για να έρθουν μέχρι την Ελλάδα! Πράγμα που αποκλείεται γιάτι η τιμή τους κορυφόνεται στα ύψη!

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, αν γίνεται να τα βρώ απο την Ελλάδα, πχ απο κάποιο μαγαζί ή απο κάποια ελληνική σελίδα!

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #1 στις: 04/05/12, 01:27 »
Γεια σας κιθαρίστες!

Σκέφτομαι να παω στη συναυλία του Alice Cooper που θα γίνει στις 30 Ιουλίου στο Μιλάνο! (Μαλλον με τη σκέψη θα μείνω) :P

Και έχω ενα θεματάκι με τα εισητήρια για τη συναυλία! Δεν ξέρω που μπορώ να βρω!
Κοίταξα Online αλλα όπως είναι πολύ λογικό θα πρέπει να πληρώσω και τα μεταφορίκα για να έρθουν μέχρι την Ελλάδα! Πράγμα που αποκλείεται γιάτι η τιμή τους κορυφόνεται στα ύψη!

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι, αν γίνεται να τα βρώ απο την Ελλάδα, πχ απο κάποιο μαγαζί ή απο κάποια ελληνική σελίδα!

Ευχαριστώ!
Σε συναυλιες που εχω παει στο εξωτερικο,ειχε επιλογη ή να μου τα στειλουν εδω,ή να τα παρω απο το σταντ της εταιρειας στο χωρο της συναυλιας!

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #2 στις: 04/05/12, 02:05 »
Δεν κατάλαβα, μπορείς να πληρώσεις τα εισητήρια και να ταξιδέψεις στο Μιλάνο, αλλά δεν μπορείς να καλύψεις τα έξοδα αποστολής των εισητηρίων ?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #3 στις: 04/05/12, 02:29 »
Τι εννοείς όταν λες ότι η τιμή εκτινάσσεται (όχι "κορυφώνεται" βέβαια) στα ύψη; Θα σε χρεώσουν περισσότερο από 20, άντε 30 Ευρώ για να σού στείλουν τα εισιτήρια στην Ελλάδα; Και όπως σωστά επισημαίνει και ο kopaniamento, όσο και αν χρεώνουν δεν πρόκειται να είναι σημαντικό το ποσό σε σύγκριση με τα έξοδα ενός ταξιδιού στην Ιταλία...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος PrettyGuitarist

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #4 στις: 04/05/12, 12:28 »
Καλήμερα!

Κατ αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Κοιτάξτε, το ξέρω οτι ακούγεται λίγακι τρελό το ολο θέμα!
Αλλά εγώ και ο φίλος μου που θέλουμε να πάμε στη συναυλία είμαστε φοιτητές και δυσκόλευόμαστε λιγάκι με τα έξοδα! 
Όπως πολύ σωστά είπατε κ εσεις τα έξοδα είναι αρκετά, γιαύτο προσπαθούμε όσο γίνεται να τα "μαζέψουμε" λιγάκι μήπως η τελική τιμή γίνει πιο προσιτή!
Σε ένα σαιτ είδα οτι εισητήριο κοστίζει 50ευρω και τα έξοδα είναι αλλα 40ευρω!
Θα προτιμούσα να το πάρω απ' την Ελλάδα (αν γίνεται!) για να πληρώσω 50 παρά 90!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #5 στις: 04/05/12, 13:19 »
δε νομίζω να έχουν αντιπροσώπους σε κάθε χώρα....

2 λύσεις:
ή τους ρωτάς σχετικά μπας και...

ή, όπως είπε και ο noe13, κανονίζεις να τα πάρεις έξω από το χώρο της συναυλίας...και όλα καλά! :)

Αποσυνδεδεμένος PrettyGuitarist

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #6 στις: 04/05/12, 13:51 »
Οκ! Μαλλον έτσι θα γίνει!! :)

Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #7 στις: 04/05/12, 14:16 »
Θα έλεγα ότι ακούγεται αρκετά τρελλό. Σε ένα τέτοιο ταξίδι υπάρχουν ένα σωρό τρόποι να κρατήσεις τα έξοδα σε λογικά επίπεδα (διαμονή, φαγητό και φυσικά τα αεροπορικά εισιτήρια), κι εσύ ψάχνεις να βρεις πώς θα γλυτώσεις 20-30 Ευρώ από το κόστος αποστολής των εισιτηρίων. Εκτός του ότι υπάρχουν μισή ντουζίνα ιστοσελίδες στην οποίες μπορείς να τα βρεις, πιθανόν με λιγότερα έξοδα αποστολής, σε τελική ανάλυση μπορείς να επιλέξεις να παραλάβεις τα εισιτήρια στη συναυλία, οπότε δεν τίθεται καν ζήτημα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #8 στις: 04/05/12, 14:37 »
Θα έλεγα ότι ακούγεται αρκετά τρελλό. Σε ένα τέτοιο ταξίδι υπάρχουν ένα σωρό τρόποι να κρατήσεις τα έξοδα σε λογικά επίπεδα (διαμονή, φαγητό και φυσικά τα αεροπορικά εισιτήρια), κι εσύ ψάχνεις να βρεις πώς θα γλυτώσεις 20-30 Ευρώ από το κόστος αποστολής των εισιτηρίων. Εκτός του ότι υπάρχουν μισή ντουζίνα ιστοσελίδες στην οποίες μπορείς να τα βρεις, πιθανόν με λιγότερα έξοδα αποστολής, σε τελική ανάλυση μπορείς να επιλέξεις να παραλάβεις τα εισιτήρια στη συναυλία, οπότε δεν τίθεται καν ζήτημα.
εγω τους καταλαβαινω γτ εχω βρεθει κ εγω σε τετοια κατασταση...στο κατω κατω με 20-30ε που θα γλιτωσεις μπορεις να μεινεις μια μερα παραπανω,αφου τοσο εχει το δωματιο!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #9 στις: 04/05/12, 14:47 »
εγω τους καταλαβαινω γτ εχω βρεθει κ εγω σε τετοια κατασταση...στο κατω κατω με 20-30ε που θα γλιτωσεις μπορεις να μεινεις μια μερα παραπανω,αφου τοσο εχει το δωματιο!

To κόστος της παραμονής για μια μέρα παραπάνω δεν είναι μόνο το δωμάτιο, φίλε noe13. Τη μέρα αυτή κάτι θα θέλεις να φας και να πιείς... και φυσικά δεν θα την περάσεις κλεισμένος μέσα στο δωμάτιο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #10 στις: 04/05/12, 17:21 »
εγω τους καταλαβαινω γτ εχω βρεθει κ εγω σε τετοια κατασταση...στο κατω κατω με 20-30ε που θα γλιτωσεις μπορεις να μεινεις μια μερα παραπανω,αφου τοσο εχει το δωματιο!

To κόστος της παραμονής για μια μέρα παραπάνω δεν είναι μόνο το δωμάτιο, φίλε noe13. Τη μέρα αυτή κάτι θα θέλεις να φας και να πιείς... και φυσικά δεν θα την περάσεις κλεισμένος μέσα στο δωμάτιο.
Ωραια θα φας κ ενα σαντουιτς 3ε...θελω να πω οτι οι εποχες που μαζευα κι εγω ενα ενα ευρω να παω σε καποια συναυλια στο εξωτερικο και το ποσο των 30-40ε παραπανω μου φαινοταν τεραστιο, μου ειναι σχετικα προσφατοκαι γνωριμο...αρα παιδια οτι μπορειτε να γλιτωσετε καλο ειναι...γι αυτο παρτε τα εξω απο το χωρο της συναυλιας!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #11 στις: 04/05/12, 19:17 »
Ωραια θα φας κ ενα σαντουιτς 3ε...

Eλπίζω να είναι αρκετά μεγάλο το σάντουιτς... :P
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Super Сasual Dating - Actual Girls
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #12 στις: 04/05/12, 22:02 »
Ωραια θα φας κ ενα σαντουιτς 3ε...

Eλπίζω να είναι αρκετά μεγάλο το σάντουιτς... :P
Λες να εχουν οι υποαναπτυκτοι Ιταλοι σαντουιτς με το μετρο??? :P

Αποσυνδεδεμένος PrettyGuitarist

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #13 στις: 04/05/12, 23:25 »
Φίλε μου noe13 ευχαριστώ για την κατανόηση και θα ακούσω τη συμβουλή σου!
 Η αλήθεια είναι ότι για να καταλάβεις μια κατάσταση θα πρέπει να έχεις έρθει στην ο ίδιος στην ανάλογη θέση!!
 
 Εγώ δεν βρέθηκα σε αυτό το forum για να κρίνουν οι άλλοι τον τρόπο με τον οποίο σχεδιάζω το ταξίδι μου. Αντίθετα ζήτησα μια ιδέα απο κάποιον που ξέρει κάτι για το συγκεκριμένο θέμα. Οι υπόλοιποι δεν καταλαβαίνω τον λόγο που συμμετέχουν στη συζήτηση...

Επίσης, δεν μπορώ να ξέρω την ηλικία και την οικονομική κατάσταση του καθενός! Για παράδειγμα εμείς είμαστε δυο 18χρονα και προσπαθούμε να κάνουμε ένα ταξίδι με χρήματα απο την τσέπη μας. Και ναι, προσπαθούμε να γλυτώσουμε 20-30ευρώ που λέτε, γιατι για μας έχει σημασία η τελική τίμη να είναι 300ευρώ παρά 700!!

Δεν έχω τίποτα άλλο να πω...!!
 

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #14 στις: 04/05/12, 23:49 »
Φίλε μου noe13 ευχαριστώ για την κατανόηση και θα ακούσω τη συμβουλή σου!
 Η αλήθεια είναι ότι για να καταλάβεις μια κατάσταση θα πρέπει να έχεις έρθει στην ο ίδιος στην ανάλογη θέση!!
 
 Εγώ δεν βρέθηκα σε αυτό το forum για να κρίνουν οι άλλοι τον τρόπο με τον οποίο σχεδιάζω το ταξίδι μου. Αντίθετα ζήτησα μια ιδέα απο κάποιον που ξέρει κάτι για το συγκεκριμένο θέμα. Οι υπόλοιποι δεν καταλαβαίνω τον λόγο που συμμετέχουν στη συζήτηση...

Επίσης, δεν μπορώ να ξέρω την ηλικία και την οικονομική κατάσταση του καθενός! Για παράδειγμα εμείς είμαστε δυο 18χρονα και προσπαθούμε να κάνουμε ένα ταξίδι με χρήματα απο την τσέπη μας. Και ναι, προσπαθούμε να γλυτώσουμε 20-30ευρώ που λέτε, γιατι για μας έχει σημασία η τελική τίμη να είναι 300ευρώ παρά 700!!

Δεν έχω τίποτα άλλο να πω...!!

Έχεις απόλυτο δίκιο! Εμείς λοιπόν που πάντα μάς περίσσευαν τα χρήματα και δεν έχουμε από πρώτο χέρι την εμπειρία της αιματηρής οικονομίας προκειμένου να αγοράσουμε ένα εισιτήριο για μια συναυλία (ή οτιδήποτε άλλο, π.χ. ένα CD ή μια κιθάρα βρε αδερφέ) θα πρέπει αμέσως να αποχωρήσουμε από τη συζήτηση.

Καλό ταξίδι....
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Λίγη βοήθεια για εισητήρια
« Απάντηση #15 στις: 04/05/12, 23:55 »
@PrettyGuitarist : Μου φαίνεται οτι έχεις μια τάση να δραματικοποιείς λίγο τα πράγματα. Χαλάρωσε λίγο, δεν σε κατέκρινε κανένας. Αυτό που λές είναι περίεργο, για αυτό ζήτησα μια διευκρίνηση, που ήταν λόγική.

Ημασταν κι εμεις 18 χρονών κάποτε, και κάποιοι ίσως ήταν σε χειρότερη οικονομική κατάσταση απο εσένα και τον φίλο σου. Εγώ σαν φοιτητής, κάποτε, χρειάστηκε να ανεβώ σε καράβι χωρίς εισητήριο, για να μπορέσω να γυρίσω στο πατρικό μου. Και όχι οτι έκανα και την καλύτερη διαχείριση χρημάτων, ή οτι τα μυαλά μου ήταν στην θέση τους, αλλά πολλές φορές δεν είχα λεφτά για να δώ Live στην πόλη μου.




 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3409 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/01/07, 19:47
από Steel Dragon
6 Απαντήσεις
4342 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/08, 15:36
από paloukwths
10 Απαντήσεις
5429 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/08, 23:35
από phoenix19
5 Απαντήσεις
4406 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/09, 23:36
από armagedon
Λιγη βοηθεια

Ξεκίνησε από poliasxetos Εφέ

5 Απαντήσεις
3218 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/09, 12:30
από Dr Bluz (G.K.)
9 Απαντήσεις
3717 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/09, 19:03
από Απόλλων
8 Απαντήσεις
3349 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/10, 15:34
από kaloferis
15 Απαντήσεις
4197 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/07/10, 20:37
από zeromancer
3 Απαντήσεις
2292 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/09/10, 21:10
από rockflea
λιγη βοηθεια

Ξεκίνησε από Nirvana16 « 1 2 » Εφέ

32 Απαντήσεις
7210 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/10, 14:20
από Nirvana16