Αποστολέας Θέμα: Σελιδες για καλη αγορα ηλεκτρικης κιθαρας  (Αναγνώστηκε 3690 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ζαχος3601

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
  Θα ηθελα να αγορασω μια ηλεκτρικη κιθαρα. Ενα Epiphone Les Paul Express συγκεκριμένα. Εχω βρει ενα-δυο σελιδες αλλα θα προτιμούσα την γνωμη τν μελων αυτου του φόρουμ. Θα προτιμουσα βεβαια μια τιμη απο 0-200  ολα μαζι. Θα ηταν προτιμοτερο να αγοραζα ολα μαζι (amplifier, tuner, θήκη κ.α.).  Θα χαιρομουν πολυ αν μου δινατε καμια συμβουλη στο απο που θα μπορουσα να παραγγείλω ενα ELP Express.      Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
καλωσήρθες
πως κατέληξες στην epiphone express ; σε ρωτάω διότι το μέγεθός της είναι αρκετά πιο μικρό σε σχέση με το standard μέγεθος των les paul
υπάρχει στο Νάκα , στον Καγμάκη όπου μπορείς να τη δεις και να τη δοκιμάσεις .
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Ζαχος3601

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
..θα πονουσε ο ωμος μου. Επεισης ταξιδευω αρκετα και η ιδεα μιας κιθαρας λιγο πιο μικρη μου φανηκε αρκετα καλη.

Αποσυνδεδεμένος Ζαχος3601

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Αν εχει  γινει κανενα προβλημα με τις αποστολες μου με συχωρέστε με δεν εχω μαθει ακομα να χρησημοποιω αυτη την σελιδα.

Αποσυνδεδεμένος vegos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα μεγαλώσω, θα γίνω κιθαρίστας...
    • Skype - amagla
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • MoschatoWeather
..θα πονουσε ο ωμος μου. Επεισης ταξιδευω αρκετα και η ιδεα μιας κιθαρας λιγο πιο μικρη μου φανηκε αρκετα καλη.


Χωρίς να θέλω να σου αλλάξω τη γνώμη, αλλά έχω πάρει την Hofner Shorty (περίπου στα 130€ από thomann, τώρα έχει τσιμπήσει λίγο τιμή).
Έχει το πλεονέκτημα του κανονικού μεγέθους ταστιέρας, αλλά μηδενικού σώματος.
Το μειονέκτημά της βέβαια είναι ότι πρέπει να φοράς ζώνη, καθώς δεν υπάρχει καθόλου βάθος στο σώμα και όλο πέφτει στο μπράτσο.

Όμως είναι υπερβολικά αξιόλογη κιθάρα για τα χρήματα της! Άνετα θα μπορούσε να πωλείται στα διπλά!

! No longer available


https://www.youtube.com/watch?v=yd-k6UQeEqI

Το λέω απλά για να έχεις και άλλες εναλλακτικές αν δεν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο.

Αποσυνδεδεμένος Ζαχος3601

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Σας ευχαριστω πολυ για την απαντιση σας. Μια τελευταια ερώτηση: Απο το Thomann θα μπορουσα να αγορασω κι αλλες μαρκες κιθαρας για καλη τιμη χωρις να το μετανιωσω αργοτερα. Μπορω με λιγα λογια να εμπιστευτω αυτη τη σελιδα για αγορες μου;

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Ο Thomann ειναι το εγκυροτερο διαδικτυακο (και φυσικο αν εισαι Γερμανια) καταστημα στην Ευρωπη τουλαχιστον...!  (οχι οτι δεν υπαρχουν κι αλλα αξιολογα πχ musicstore.de κλπ)
Εδω σε μαγαζι στην Αθηνα να πας...πρωτα θα κοιταξει Thomann για τιμη και μετα θα σου πει...
Για εμας τους καταναλωτες εχει κανει τεραστιο καλο στην παραλογη Ελληνικη αγορα για τον παραπανω λογο !!
Μπορεις να τσεκαρεις τιμες εκει λοιπον και να δεις τι παιζει σε δικα μας μαγαζια και αναλογα να πραξεις.  Πιθανοτατα να σου δωσουν ακριβως την ιδια τιμη και να γλυτωσεις και το κοστος μεταφορας απο Γερμανια.
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
52 Απαντήσεις
20856 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/08, 19:29
από Solstafir
10 Απαντήσεις
6156 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/11, 11:18
από MrGiO
18 Απαντήσεις
5657 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/01/12, 23:30
από Xtasy
18 Απαντήσεις
5282 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/12, 17:18
από Απόλλων
16 Απαντήσεις
5318 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/12, 18:02
από Edward The Great
8 Απαντήσεις
3535 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/12, 15:38
από Kosthrash
38 Απαντήσεις
18469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/12, 17:32
από kostasdante
43 Απαντήσεις
20780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/13, 22:28
από hot_sauce (φλουτσ)
18 Απαντήσεις
5551 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/13, 12:08
από stelios97
22 Απαντήσεις
8139 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/15, 14:06
από UFO1234