Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 272649 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #950 στις: 01/01/10, 19:48 »
Δεν είναι άμοιρος ευθυνών κι ο κόσμος. Και μιλάω κυρίως για τους οργανωμένους που έχουν κάνει εγκλήματα με τη σειρά τους στο βωμό της "αγάπης" για την ομάδα. Όπως συμβαίνει και με κάθε άλλη ομάδα βασικά.

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #951 στις: 02/01/10, 00:25 »
@schizm: Δεν έχεις άδικο. Ο καθένας έχει το ποσοστό που του αναλογεί. Δικαιολογώ τους οργανωμένους στο ότι θέλουν μια σταθερή διοίκηση για την ομάδα, και δεν μπορούν να είναι γνώστες του τι θα γίνει τα επόμενα 2, 3 ή 5 χρόνια (για το πρόσφατο παρελθόν μιλάω). Τέλος πάντων...
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #952 στις: 07/01/10, 17:37 »
Μεγάλο διπλό το χθεσινό......αρκεί να μην μείνουμε μόνο σ'αυτό....πέρασε το ματς...καλός ο ενθουσιασμός....να έχουμε τώρα έναν εύκολο άσσο με τον Ατρόμητο.....και βλέπουμε....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #953 στις: 11/01/10, 20:54 »
Τελικά αποδείχθηκε πιο έυκολο το διπλό στο Καραισκάκη, από τον άσσο με τον Ατρόμητο. Για τη διαιτησία τι να πεις, δεν έχει νόημα κανένα, δεν ακούει κανείς. Τέλειωσε η χρονιά, τελειώνει η υπομονή μας, αντε να φύγει ατυτός ο χρόνος γιατί δεν αντέχεται άλλο...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #954 στις: 11/01/10, 21:08 »
Τελικά αποδείχθηκε πιο έυκολο το διπλό στο Καραισκάκη, από τον άσσο με τον Ατρόμητο. Για τη διαιτησία τι να πεις, δεν έχει νόημα κανένα, δεν ακούει κανείς. Τέλειωσε η χρονιά, τελειώνει η υπομονή μας, αντε να φύγει ατυτός ο χρόνος γιατί δεν αντέχεται άλλο...

Δεν θέλω να μιλήσω για χθες.......θα μιλήσω τελείως οπαδικά και δεν θέλω....πάντως το μόνο που δεν μου φταίει είναι η διαιτησία......οκ δεν ήταν πέναλτι.....αλλά δεν ήταν και εμφάνιση απο το 60 και μετά........

Θελω να σταθώ απλά σε 4 παίχτες...

Μάκος: Ας αφήσει τις δηλώσεις και ας παίξει λίγο μπάλα.....ο περπατητής 22 χρονών....θα πρεπε να ντρέπεται....απο την αρχή τον είχα στην μπούκα....αλλα παραπάει....έλεος πια......800.000 για το παλτό....και όχι τπτ άλλο...δεν είναι και κρυος ο χειμώνας...συνεπώς δεν προσφέρει τπτ....

Καράμπελας: Εντάξει....το παιδί δεν ξέρει μπάλα...δεν το κατηγορώ...απλά δεν ξέρει....φαίνεται....εκτός φάσης μόνιμα....χάνει συνέχεια τον παίχτη της πλευράς του.....όταν η ομάδα είναι στην επίθεση τον βλέπεις όπου να ναι....σέντρα μηδέν, ντρίμπλα μηδέν....και γενικά μηδέν....

Γκέντσογλου: τον μικρό τον πίστευα από πέρυσι που δεν ειχε πάρει ευκαιρίες....φέτος αξιοποιεί κάθε λεπτό που παίζει....όσο μπορεί βέβαια....η θέση του είναι αμυντικό χαφ και μόνο χθες έπαιξε σε αυτήν.....έχει δύο γκολ...τρέχει...πιέζει (θυμαμαι χαρακτηριστικά χθες στο πρώτο ημίχρονο ήταν ο μόνος που προσπαθούσε να πιέσει ψηλά) και όσο μπορεί δημιουργεί.....

ΤΕΛΟΣ

Σκόκο: ΑΝ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΦΩΤΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΨΕΙ!!! ΡΕΖΙΛΙΑ!!!!! έναν παίχτη έχετε και δεν είστε άξιοι να τον κρατήσετε...καραγκιόζηδες....και πετάγετε και σφήνα και ο μανατζερίσκος του κώλου.. (δεν γινόνταν....βγήκε το οπαδικό απο μέσα μου....)

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #955 στις: 11/01/10, 21:18 »
Ως έχει είναι κάτι παραπάνω από προφανές πως η ΑΕΚ δεν έχει φράγκα. Ακόμα και τις πληρωμές και το πριμ για τη νίκη επί ημών φημολογείται πως τις ανέλαβε ο Πατέρας για λόγους κατανοητούς. Η διαχείριση που έγινε τους εξαναγκάζει να πουλήσουν ό,τι έχουν και δεν έχουν προκειμένου να τα βγάλουν εις πέρας. Προφανώς και δεν είναι ό,τι καλύτερο να χάνεις τον πλέον αξιόλογο παίχτη σου, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί αυτή η ΑΕΚ να κρατήσει κοντά της παίχτες όπως ο συγκεκριμένος, τη στιγμή που κάθε τρεις και λίγο βγαίνει στη ζήτα. Βρίσκεται στην εντατική όσον αφορά τα διοικητικά και οικονομικά πράγματα και δεν έχει την πολυτέλεια να επιδείξει οπαδικό εγωισμό. Λυπηρό μεν, αλλά έτσι τα κατάφεραν.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #956 στις: 11/01/10, 21:24 »
Ως έχει είναι κάτι παραπάνω από προφανές πως η ΑΕΚ δεν έχει φράγκα. Ακόμα και τις πληρωμές και το πριμ για τη νίκη επί ημών φημολογείται πως τις ανέλαβε ο Πατέρας για λόγους κατανοητούς. Η διαχείριση που έγινε τους εξαναγκάζει να πουλήσουν ό,τι έχουν και δεν έχουν προκειμένου να τα βγάλουν εις πέρας. Προφανώς και δεν είναι ό,τι καλύτερο να χάνεις τον πλέον αξιόλογο παίχτη σου, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ πως μπορεί αυτή η ΑΕΚ να κρατήσει κοντά της παίχτες όπως ο συγκεκριμένος, τη στιγμή που κάθε τρεις και λίγο βγαίνει στη ζήτα. Βρίσκεται στην εντατική όσον αφορά τα διοικητικά και οικονομικά πράγματα και δεν έχει την πολυτέλεια να επιδείξει οπαδικό εγωισμό. Λυπηρό μεν, αλλά έτσι τα κατάφεραν.

Αν το δει κανείς καθαρά λογικά οφείλω να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.......αλλά και οι φίλαθλοι δεν είναι ζώα...έχουν κάποια συναισθήματα για την ομάδα (μπορεί να ακούγεται γελοίο)....και τη συγκεκριμένη στιγμή, αγωνιστικά, η ομάδα είναι αυτός ο παίχτης.....θέλουν να τον πουλήσουν για να τα βγάλουν πέρα? καλώς...όχι λιγότερο απο τέσσερα μύρια και όχι στους δύο βασικούς αντιπάλους της (το βασικους το βάζω καθαρά ιστορικά γιατί πλεον ο ολυμπιακος και ο παναθηναικος έχουν ξεφύγει...και η ΑΕΚ δυστυχώς δεν μπορεί ούτε να τους κυνηγήσει...)

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #957 στις: 11/01/10, 21:38 »
Κατανοώ το οπαδικό σου πρίσμα και καλά κάνεις στην τελική και το βλέπεις έτσι, αλλά όντας τρίτος παρατηρητής μπορώ να καταλάβω πως τη δεδομένη στιγμή δεν είναι ό,τι καλύτερο και για τον παίχτη να παραμείνει σε μια ομάδα που τελεί υπό διάλυση. Και είναι και μάλλον αδιάφορο αν θα πάει σε μας ή στους πράσινους, από τη στιγμή που τη δεδομένη στιγμή η ΑΕΚ δεν είναι ανταγωνιστική και δεν χτυπάει πρωτάθλημα. Σημασία έχει να βάλει φράγκα στο ταμείο της και να ανασάνει, γιατί όπως πάει θα δούμε κι άλλα τραγελαφικά, όσο δεν κατορθώνει να φανεί συνεπής στις υποχρεώσεις της. Καλύτερα με έναν παίχτη λιγότερο, έστω κι αυτόν, παρά να τρέχεις και να μη φτάνεις. Αν υπήρχε η πολυτέλεια και το Σκόκο να διατηρήσεις και να μην πελαγώνεις απ' τα χρέη, ακόμα καλύτερα, αλλά δεν είναι το πλέον πιθανό και βιώσιμο σενάριο

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιαδης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #958 στις: 11/01/10, 23:53 »
Σκόκο: ΑΝ ΠΟΥΛΗΘΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΦΩΤΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΨΕΙ!!! ΡΕΖΙΛΙΑ!!!!! έναν παίχτη έχετε και δεν είστε άξιοι να τον κρατήσετε...καραγκιόζηδες....και πετάγετε και σφήνα και ο μανατζερίσκος του κώλου.. (δεν γινόνταν....βγήκε το οπαδικό απο μέσα μου....)

Δεν είμαι φανατικός οπαδός κάποιας ομάδας ωστόσο από μικρός έγερνα σαφώς προς την ΑΕΚ κι αυτό δεν το άλλαξα ποτέ . Είχα κι έχω μια αγάπη για την ομάδα .
Καταλαλαβαίνω το νεανικό σου πάθος για την ομάδα σου <ομάδα μας :)>
αλλά αν διαβάσεις την εφημερίδα Καθημερινή σήμερα θα δεις ότι ο Σκόκο θέλει
να φύγει από μόνος του , δεν τον πουλάει η ομάδα , αυτός θέλει να φύγει επειδή
είναι επαγγελματίας και κοιτάει το συμφέρον του.
Στη συνέντευξη που έδωσε ο manager του Παύλος Διαννής λέει ξεκάθαρα ότι ο πελάτης του θέλει να φύγει από την ΑΕΚ και να πάει σε ΟΣΦΠ ή ΠΑΟ .
Για λόγους οικονομικούς το θέλει βέβαια κι όχι για λόγους "πατριωτικούς"
Εξάλλου καμμιά ευρωπαϊκή ομάδα δεν τού έκανε πρόταση μεταγραφής κι όσο κι αν τα μασάει ο ίδιος είναι φανερό ότι μονάχα ελληνικές ομάδες τον θέλουν .

Ο μανατζερ του δεν είναι τού κώ.ου , υπάλληλός του είναι και κάνει ό,τι τού πει αυτός
για να προστατεύσει τα συμφέροντα και τών δύο.
Ας μην παρασύρεσαι από τα οπαδικά σου συναισθήματα .
Η ΑΕΚ περνάει μεγάλη κρίση οικονομική αλλα εγώ δεν πιστεύω ότι είναι μόνο αυτό .
Ο Αστέρας Τρίπολης , μια παγκόσμια άγνωστη ομάδια έφτιαξε θαυμάσια έδρα και πολύ καλή ομάδα μέσα σε πολύ λίγα χρόνια .
Δες ξανά τις βαθμολογίες και τα αποτελέσματα τών τελευταίων χρόνων .
Με μικρό budget και χωρίς πανάκριβες μεταγραφές ο Αστέρας Τρίπολης έγινε ομαδα σωστή .
Εγώ νομίζω ότι το πράγμα γίνεται κάτι σαν την πολτική όπου το ένα κόμμα εναλλάσσεται το άλλο σε αγαστή σύμπνοα και συνεργασία και συνενοχή
για να πετάξουν έξω όλες τις άλλες ομάδες <κόμματα> που τούς χαλάνε τη σούπα .  ;D
μια νυχτα μπορει να κλεισει μεσα της
όλες τις νυχτες που περασαν
κι αυτες που θα έρθουν

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #959 στις: 12/01/10, 00:02 »
Σόρυ για το σπάσιμο αλλά πολύ το χάρηκα το χθεσινό παίδες (ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ ΡΕ!!! 8))!! :)

Όσο για το πέναλτυ... Κοιτάξτε, συμφωνώ ότι δεν υπήρχε... Αλλά ό,τι και να ανοίξεις -ραδιόφωνο, πουρουπουπού κλπ)- όλοι μιλάνε για το πέναλτυ και για το πέναλτυ... Σόρυ ρε σεις αλλά δεν ήρθε με το πέναλτυ η ισοφάριση και είναι ντροπή να επισκιάζεται έτσι η εμφάνιση του Ατρομήτου που χθες έπαιξε μπαλάρα!!! Δεν είδα κανένα να μιλά για την κεφαλιά του Περόνε (από τα καλύτερα γκολ της αγωνιστικής) ή το δοκαράκι που είχε μετά το 1-1 ο Ατρόμητος... Ούτε για την ψόφια αγωνιστικά ΑΕΚ... Όπως επίσης δε μίλησε ΚΑΝΕΙΣ για το πέναλτυ που έπρεπε να δωθεί στο Περιστέρι (1ος γύρος) για την τοπική ομάδα και το έκανε γαργάρα το κοράκι...

Και πέρα από τη φάση του πέναλτυ (πραγματικά πιστεύετε πως έχει κανείς πλέον ανάγκη να ρίξει την ΑΕΚ? ::) Ή μήπως το έστεισε ο Σπανός το παιχνίδι? ::)), ο διαιτητής έπαιξε έδρα γενικά...

Τέσπα, συμφωνώ με master of puppets...



Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #960 στις: 12/01/10, 00:26 »
Μεγάλη αλητεία το χθεσινό πέναλτι.
Το παιζα 3-2 το ματσάκι,157 ευρώ έπαιρνα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #961 στις: 12/01/10, 08:31 »
Όσον αφορά τα μεταγραφικά.....η αλήθεια είναι πως έχω ξαφνιαστεί.....περίμενα παρα πολύ στεγνό καλοκαίρι......για να δούμε τα ονόματα που ακούγονται:

Καραμπελας: προσωπικά δεν με αρέσει καθόλου....καθόλου όμως......πάλι απο τα αρίστερα θα μπάζει η ομάδα.....λέγεται ότι έχει ήδη υπογράψει για 4 χρόνια....

Μάκος: νέος παίχτης...δεν μου έχει δείξει κάτι εξαιρετικό.....αλλά θα δούμε τι παίζει και με δαυτον.....λένε ότι πληρώνει απο την τσέπη του για να ρθει....


leonardo: το ότι έκανε μια καλή χρονιά στον λεβαδειακό δεν νομίζω να δικαιολογεί τον τόσο ντόρο γύρω απο το όνομα του.....άντε να δούμε...τον θέλουμε σαν τρελοί και ακόμα πρόταση δεν καναμε.....



Και να πω ότι δεν τα λεγα ο φούστης..... :P άμπαλοι παίχτες......

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #962 στις: 12/01/10, 13:39 »
Διάβασα μόλις το εξώδικο που έστειλε αυτό που αποτελεί πλέον διοίκηση της ΑΕΚ στον μάνατζερ του παίχτη κι ομολογώ πως δεν ήξερα αν έπρεπε να κλάψω ή να γελάσω. Αντιπαρέρχομαι μόνο το κομμάτι περί των οφειλών προς τον παίχτη που είναι σοβαρό και φυσικά εύκολα μπορεί να εξεταστεί το ποιος έχει δίκιο...τα υπόλοιπα είναι τραγικά. Γράφουν πως ο μάνατζερ "δεν έχει κανένα δικαίωμα να μειώνει και να απαξιώνει το κύρος ενός συλλόγου με τόσα χρόνια ιστορίας και προσφοράς στο ελληνικό ποδόσφαιρο, με αυθαίρετες εκτιμήσεις σε σχέση με το τι συνιστά πρόοδος στη καριέρα ενός ποδοσφαιριστή". Ήμαρτον...αν δεν έχει ένας μάνατζερ, που υποτίθεται πως εξυπηρετεί τα συμφέροντα του πελάτη του και λειτουργεί σε συμφωνία με τον ίδιο, άποψη για το τι συνιστά "πρόοδος" για τον παίχτη, ποιος ακριβώς πρέπει να έχει; Δηλαδή, που έγκειται η εν λόγω αυθαίρετη εκτίμηση?! Ο οποιοσδήποτε παίχτης δικαιούται να εκφράζει άποψη περί της δυναμικής μιας ομάδας κι αν αυτή η τελευταία τον βοηθάει να εξελιχθεί ή όχι και χωρίς να χρειάζεται να ανησυχεί πως θα τον τρέχουν με εξώδικα επειδή "μείωσε" το κύρος ενός συλλόγου. Και το λένε ποιοι; Εκείνοι που έχουν οδηγήσει την ΑΕΚ ένα βήμα πριν την κατάρρευση, που την έχουν καταστήσει επαίτη για να ανταπεξέλθει στις οφειλές της, που έχουν δημιουργήσει το απόλυτο διοικητικό μπάχαλο και συνεχίζουν να στέκονται ως φαντάσματα απέναντι στις ευθύνες τους; Η επιτομή της υποκρισίας και του πανικού από την ενδεχόμενη αποχώρηση του παίχτη.

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιαδης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 107
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #963 στις: 13/01/10, 00:45 »
Διάβασα μόλις το εξώδικο που έστειλε αυτό που αποτελεί πλέον διοίκηση της ΑΕΚ στον μάνατζερ του παίχτη κι ομολογώ πως δεν ήξερα αν έπρεπε να κλάψω ή να γελάσω.

Το διάβασα κι εγώ σήμερα μαζί με άλλα πολλά που βγαίνουν στο ίντερνετ αυτές τις μέρες < από καιρό δλδ>.
Να μην κλάψεις για τον ιστορικό αυτό σύλλογο που ιδρύθηκε από πρόσφυγες Κωνσταντινοπολίτες.
Να μην κλάψεις για το καντάντημά του , ξέρουμε όλοι το ποιοι φταίνε γι' αυτό.
Ένα πολύ γνωστο θεατρικό έργο έχει ως τίτλο : "Όχι δάκρυα για την Ηλέκτρα".
Ταιριάζει πολύ στην περίπτωσή μας αυτή εδώ.
Ούτε να γελάσεις με τα ψόφια golden boys που ενέσκηψαν ως πανούκλα στην ΑΕΚ .
Μ' αυτά τα άχρηστα κι επιζήμια όντα αξίζει μόνο να καγχάσεις όσο πιο πολύ μπορείς.
Όμως αν σε παίρνει αξίζει ακόμα πιο πολύ να πας τούς πετάξεις κλούβια αυγά και σάπιες ντομάτες .
Το πολύ-πολύ να σού κάνουν μήνυση οι κότες για προσβολή τής αξιοπρέπειάς τους.
Άντε και να την κάνουν , θα εκδικαστεί μετά από 4-5 χρόνια όπου οι πάντες θα το έχουν ξεχάσει ή θα έχει παραγραφεί το πταίσμα .
Εδώ κοτζάμ πρωθυπουργοί τα έφαγαν στη μάπα αυτά , εκεί στις "απολίτιστες" χώρες
τής Δύσης.

μια νυχτα μπορει να κλεισει μεσα της
όλες τις νυχτες που περασαν
κι αυτες που θα έρθουν

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #964 στις: 16/01/10, 02:44 »
Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το ντόρο που έχει γίνει με τον Σκόκο...Παρ'όλο που παλιότερα είχα δώσει κάποια αντίθετα δείγματα με τον Κατσουράνη, στη περίπτωση του Αργεντίνου έχω να πω, " ώρα καλή στη πρύμνη του κι αγέρα στα πανιά του". Όποιος δηλώνει έστω μέσω του μάνατζερ του ότι δεν περνάει καλά και ότι θεωρεί ότι στην ΑΕΚ δεν προοδεύει, ας πάει στο καλό. Μπορεί να πήρε μόνος του τον Ολυμπιακό, μπορεί να έχει κάνει και άλλα 4-5 καλά παιχνίδια, αλλά σε γενικές γραμμές ο άνθρωπος είναι "χτικιό" όση μπάλλα και να ξέρει. Παίζει μόνο όποτε θέλει, όταν το θέλει και εφ'όσον υπάρχει συμφέρον. Καλώς ή κακώς η ΑΕΚ έχει ανάγκη αυτή τη στιγμή από άλλου τύπου παίκτες, με άλλη ψυχοσύνθεση.
Ας πάει όπου θέλει λοιπόν ο Κος Σκόκο , αρκεί να πάρουμε πίσω όλα τα λεφτά που έχουμε ξοδέψει γι αυτόν, είτε ως  μεταγραφή , είτε ως μισθούς. Αλλοιώς ας περιμένει το επόμενο καλοκαίρι και ας "χτικιάζει" στην ΑΕΚ.
Χαρακτήρες σαν του Σκόκο , εμένα μου δηλώνουν πως όπου κι αν παίζουν κάποια στιγμή θα δημιουργήσουν πρόβλημα, όσα κίνητρα και να'χουν.
Τέλος όλα δείχνουν ότι θα διώξουν και τον Μπάγεβιτς. Ε μετά από αυτή τη χρονιά πιστεύω ότι πλέον ο Ντούσκο έχει εξιλεωθεί με όσα έχει τραβήξει, για ότι και να έκανε στο παρελθόν. Μεταφυσικά πράγματα συμβαίνουν σ'αυτή την ομάδα....
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #965 στις: 16/01/10, 03:00 »
Συμφωνω απολυτα για το Σκοκο. Σε ενα ματς παιζει για 9 και μετα παιζει για 3...
Η ασταθεια προσωποποιημενη...Δε νομιζω οτι τετοιοι παικτες κανουν καλο σε μια ομαδα.


Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #966 στις: 16/01/10, 19:30 »
Για τον Σκόκο συμφωνώ με αυτά που είπατε. Πολλά καντάρια μπάλα αλλά μια τον ψάχνεις μια τον βρίσκεις. Είναι βέβαια ό,τι πιο ποιοτικό έχει η ΑΕΚ αυτή τη στιγμή.

Απο την συμπεριφορά αυτού και των μάνατζέρ του (έρχονται κι άλλοι απ'ό,τι διάβασα) απογοητεύομαι. Όχι γιατί μπορεί να πάει σε ΠΑΟ ή ΟΣΦΠ, αλλά γιατί αυτή τη στιγμή που η ομάδα χρειάζεται ηρεμία προσθέτει κι άλλες αναταραχές. Δεν έχει άδικο στο ότι η ΑΕΚ δε μπορεί τώρα να του δώσει αυτά που δίνουν οι άλλοι, αλλά αν θέλει να φύγει να περιμένει το καλοκαίρι. Μέχρι τότε ας παίξει μπάλα.

Για Ντούσαν...έκανε τα λάθη του στον 1+ χρόνο που είναι στην ομάδα, αλλά δεν υπάρχει άλλος προπονητής που θα έμενε στην ομάδα πάνω από 2 εβδομάδες έτσι όπως είναι τα πράγματα τώρα. Αν είναι να αλλάζουμε και προπονητές έτσι όπως είμαστε...

Αναμένουμε την Γ.Σ. μεθαύριο. Όπου φυσικά δε θα παρευρεθούν Νοτιάς, Παππάς και Γκούμας. Ποιός ξέρει τί θα ακούσουμε...
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #967 στις: 16/01/10, 20:59 »
Και για του λόγου το αληθές σήμερα με τον Ηρακλή , ήταν ανύπαρκτος...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #968 στις: 16/01/10, 22:01 »
Και για του λόγου το αληθές σήμερα με τον Ηρακλή , ήταν ανύπαρκτος...

απο περιέργια καθαρα με τα υπόλοιπα αλάνια που βλέπαμε το ματς.....μετρήσαμε πόσες σωστές μεταβιβάσεις είχε ο scocco.......5..........σε όλο το ματς.....:P τεσπα....

κλασσική εικόνα με τον γηραιό.....δεν είχαμε να δώσουμε τπτ....στο γκολ του κονέ για να μην θεοποιούμε τα πράματα...ο αραμπατζής ήταν καθαρά εκτός θέσης...έξω και απο την μικρή περιοχή...ε λογικο να καταληξει στο πλεχτό η μπάλα...όμορφο γκολ κατα τα άλλα...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #969 στις: 17/01/10, 02:40 »
Είναι μάλλον προφανές πως ο παίχτης δεν θέλει να παραμείνει στην ομάδα και λειτουργεί ως ξένο σώμα. Αυτό ενδεχομένως βολεύει και τους διοικούντες που αν του δώσουν τα παπούτσια στο χέρι, όπως τα θέλει κι ο ίδιος, δεν θα τους κράξει κανείς.  Όλοι ικανοποιούνται και πάμε παρακάτω.

Ας καταλάβουμε κάτι. Ο Σκόκο φυσικά και ξέρει μπάλα και κάνει τη διαφορά σε μια ομάδα που τη δεδομένη στιγμή δεν διαθέτει και περίσσευμα ταλέντου. Αυτός έριξε δύο στον Ολυμπιακό και χάρισε χαμόγελα εκ νέου στους οπαδούς της ΑΕΚ, αυτός θα έδινε και το κύπελο την προηγούμενη χρονιά αν δεν είχαν γίνει θαύματα. Δεν θεωρώ πως υπήρξε από αυτούς που χάνονται στα δύσκολα, σε μια ομάδα μάλιστα που κάνει πρωταθλητισμό και φαίνεται να αντέχει στα ψηλά. Κι ο Τζιμπούρ γνωρίζει μπάλα, αλλά υπήρξε χαμένος στο διάστημα όσο δεν επέλεγε να είναι ξένο σώμα. Τα χίλια μύρια έχει ακούσει κι ο Γκαλέτι, για παιχνίδια που επιλέγει, για αδιαφορία που επιδεικνύει, αλλά σε κάθε περίπτωση όταν είναι ο εαυτός του κάνει όργια στη δεξιά πλευρά.

Για τα δεδομένα του ελληνικού πρωταθλήματος τέτοιοι παίχτες είναι κάτι παραπάνω από χρήσιμοι. Καλός κι άγιος ο Πάντος, αλλά δεν μπορείς να προχωρήσεις πουθενά μόνο με τέτοιους. Με Βύντρες δεν γίνεται δουλειά, όσο φιλότιμοι κι αν είναι. Ρεαλιστικά αν το δούμε, ένας παίχτης τύπου Σκόκο, καλής ποδοσφαιρικής πάστας και με υψηλή απόδοση σε κάθε παιχνίδι, απλώς δεν περιορίζεται στην Ελλάδα. Αυτό συνέβη με τον Τουρέ, που δεν ήταν πάντα εξαιρετικός, αλλά δεν είχε και πολλούς λόγους να είναι.

Μην τους απαξιώνουμε ξαφνικά επειδή αποφάσισαν να αλλάξουν αέρα.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #970 στις: 25/01/10, 14:13 »
Με Βύντρες δεν γίνεται δουλειά, όσο φιλότιμοι κι αν είναι. Ρεαλιστικά αν το δούμε, ένας παίχτης τύπου Σκόκο, καλής ποδοσφαιρικής πάστας και με υψηλή απόδοση σε κάθε παιχνίδι, απλώς δεν περιορίζεται στην Ελλάδα. Αυτό συνέβη με τον Τουρέ, που δεν ήταν πάντα εξαιρετικός, αλλά δεν είχε και πολλούς λόγους να είναι.

Μην τους απαξιώνουμε ξαφνικά επειδή αποφάσισαν να αλλάξουν αέρα.
Ακριβώς επειδή συμφωνώ με τη τελευταία σου φράση "αλλά δεν είχε και πολλούς λόγους να είναι." δεν απαξιώνω την ποδοσφαιρική αξία Σκόκο , αλλά την απόδοσή του στα περισσότερα παιχνίδια, λόγω ακριβώς αυτού που λες. Δεν παύει λοιπόν να είναι μιά πραγματικότητα, ότι λόγω έλλειψης κινήτρου δεν έχει γενικά καλή απόδοση. Δηλαδή να σου δώσω ένα παράδειγμα, ο Ζούλιο Σέζαρ που είχαμε, μπορεί να ήξερε λιγότερη μπάλλα από τον Σκόκο, αλλά ήταν 1000 φορές πιο σταθερός και χρήσιμος για την ομάδα. Τι να το κάνω να μου παίρνει ένα ντέρμπυ, αλλά να έχω χάσει ένα σωρό βαθμούς; Αυτό είναι και δική του ευθύνη σαν βασικότατο μέλος αυτής της ομάδας.
Το πρόβλημα της ΑΕΚ είναι το άνοιγμα του 2007...Τότε όχι μόνο έχασε το πρωτάθλημα όπως το έχασε, αλλά μπήκε και άσχημα μέσα οικονομικά, από την απώλεια του champions league. Οπότε αρχίσαν τα τσίμα-τσίμα από άποψη υλικού, έφυγε ο Ριβάλντο πέρισυ η ομάδα έχασε το κέντρο της, έφυγε ο Κυργιάκος φέτος, η ομάδα έχασε την άμυνα...Ε όταν είσαι τόσο στο όριο σαν ομάδα, έχεις ανάγκη ο καλύτερός σου παίκτης να είναι καλύτερος σε παραπάνω από ένα ματς...
Τέλος να πω ότι επιμένω ότι παίκτες αυτού του χαρακτήρα, όπου κι αν πάνε είναι προβληματικοί, γιατί και στον Ολυμπιακό και στον Παναθηναικό να πάει, μπορεί να πληρώνεται, αλλά να του ξυνίσει ο τραχανάς για άλλους λόγους...Γιατί μπορεί να τον κάνει αλλάγή ο προπονητής , η γιατί χάλασε το τζακούζι στο σπίτι και δεν του το φτιάξανε ακόμα, ξέρω γω;
Ας πάει στο καλό φίλε schizm...Είναι παικταράς, αλλά και τι έγινε τελικά; Προτιμώ χίλιες φορές τον Ταχτσίδη βασικό (όσο μείνει κι αυτός) , παρά αυτόν...
Να λοιπόν μιά ΑΕΚ χωρίς Σκόκο που πήρε το τρίποντο, έστω και αγχωτικά. Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη και ειδικά όταν ..."κάνει κούκου" μόνο όταν υπάρχει προσωπικός λόγος...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #971 στις: 25/01/10, 22:53 »
Εγώ προσωπικά μέσα σε λίγες μέρες έχω αλλάξει γνώμη για τα πάντα.....ας φύγει...με το καλό...ας πάει ολυμπιακο, παναθηναικό, αναγέννηση άρτας, ΠΑΟΝΕ...οπουδήποτε...απλά να φύγει...κανει κακό στην ομάδα.....

για το χθεσινό ματσακι....αγχωτική νίκη δεν θα την έλεγα....ανετα θα μπορούσαμε να χουμε βάλει άλλα δυο γκολ* αλλά και να φάμε .....δεν πίστεψα πάντως ότι δεν θα κερδίζαμε χθες...και τελικά ανέλαβε δράση ο captain ( :P αν ειναι ποτέ δυνατόν....δεν πίστευα ποτέ πως θα έλεγα ότι ο καφές ειναι το στήριγμα της ομάδας)...τεσπα...πάμε για να φάμε μια 3άρα και πάνω τώρα απο τον βάζελο.....

*αυτός ο άνθρωπας....αυτός.....το μόνο που είχε ήταν το γκολ....το μόνο...ήξερε που να σταθει και να πετάξει την μπάλα στο μπακλαβωτό...είχε βάλει γκολ με αριστερο πόδι, δεξί, τακουνάκι, ψαλιδάκι, τεχνικό πλασέ, μπομπόνι, στραβοκλωτσιά, κεφαλιά...μόνο με το πουλί δεν ειχε σκοράρει....παραυτα δεν είχε τιποτα άλλο...0 ντρίμπλα, 0 τεχνική, 0 ταχύτητα....πρόπερσι ειχε απο πίσω εναν λύμπε και έναν rivaldo...πέρσι που αναγκάστηκε να βγαίνει προς τα άκρα έπεσε η αποδοσή του.....φέτος η συνολική παρουσία του είναι μηδενική...με αποκορύφωμα τα χθεσινα χαμένα (ειδικά σε κεινη τη φάση στο τετ α τετ...ΤΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ....)..μέχρι και ο παντελάκος (ο captain ντε...) του εκανε μαθήματα στο πως να τελειώνεις μια φάση.....και νιώθει και άσχημα εντός και εκτός γηπέδου...λοιπόν...αυτος ο φετινός μπλάνκο...δεν μπορώ να καταλάβω τι παραπάνω έχει απο τον ονουάτσι, τον τσέζαρεκ ακόμα και τον σαιτιώτη.....μήπως ο υδραυλικός να πάρει και έναν ζορό φεύγωντας? δεν θέλω να απαξιώσω την παρουσία του blanco...αλλά πραγματικά....δεν έχει κάποιο νόημα να παίζει....

Συνεχίζω.....θα σταθώ πάλι σε δύο πρόσωπα....


Μάκος (ξανά)...αυτό το παιδί τι μέσο έχει βάλει και παίζει ακόμα? μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος? μηδέν ανασταλτικά, 0 οργανωτικά, δυο σουτ έκανε..το έναν πήγε πλάγιο και το άλλο νταξ...καλό ήταν..

Τρομοκράτης...επέστρεψε δυναμικά πλέον....βάζει γκολ, τρέχει, προσπαθεί γενικά....βεβαια επεστρεψε και στα άλλα με τον τσακωμό του με τον παντελή (τον captain...είπαμε)..θα δειξει..κι αυτος μαλλον βλέπω να φεύγει το καλοκαίρι....

και να πω τέλος πως ναι.....η ΑΕΚ βρήκε στο πρόσωπο του Αδαμίδη τον πρόεδρο 20ετίας που θα κρατήσει την ομάδα και θα την ππάει εκεί που πρέπει....... :P

Αντε γεια μας Αεκάρα μου....τα πιο δύσκολα έρχονται.....

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #972 στις: 26/01/10, 15:29 »
Είχα πει παραπάνω ότι με απογοητεύει η στάση του παίκτη (Σκόκο) αυτόν τον καιρό και δυστυχώς ήρθε να με επιβεβαιώσει με την κίνησή του να μεταβεί στα γραφεία της ΠΑΕ και να ζητήσει μετεγγραφή.

Δε ξέρω αν έχει δεχθεί πλύση εγκεφάλου, αν του έχουν τάξει πολλά, αν οι μάνατζερ έχουν μυριστεί φαί ή αν απλώς θέλει κάτι καλύτερο ο ίδιος, αλλά αυτό το πράγμα δεν έχει ξαναγίνει. Ως οπαδός/φίλος όπως το πάρει ο καθένας, το θεωρώ προσβλητικό (και δεν θεωρώ ότι υπερβάλλω) για το σύλλογο. Ιδίως όταν, όπως φαίνεται, στον ορίζοντα δεν υπάρχει καμιά...Μάντσεστερ αλλά άλλες ελληνικές ομάδες...

Όσο για τον Δε-Με-Λένε-Ρουφιάνο-Αλλά-Τζιμπούρ "Τρομοκράτη", πολύτιμη η συνεισφορά του αλλά αυτή η συμπεριφορά του είναι ό,τι να 'ναι. Πραγματικά δείχνει την έλλειψη πειθαρχίας που υπάρχει γενικότερα στην ομάδα (Χουανφράν, Ταχτσίδης, περιστατικά με τα συμβόλαια παικτών κ.α.). Και δεν υπάρχει και μια Φιλαδέλφεια, να αναπληρώσει το κενό της ανύπαρκτης διοίκησης.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #973 στις: 01/02/10, 00:03 »
Άλλο ένα ντέρμπι ανήκει στο παρελθόν.....άλλο ένα ματς που κανείς δεν θα θέλει να θυμάται....τραγική εικόνα....απο το 65 και μετά απλά απολάμβανα την μπύρα μου....λεπόν....δεν θα σταθω σε διαιτητικά λάθη, σε τύχη κτλ κτλ κτλ......θα σταθώ σε ένα άτομο και ας γίνω πλεον γραφικός....

Γιατί? Γιατί τον βάζει μέσα? Αφού το δειχνει το παιδί με την στάση του.....δεν το κατέχει το άθλημα...μπερδεύει την θέση του, σέντρες δεν βγάζει, να μαρκάρει δεν μπορεί, χάνει παίκτες σε στημένες φάσεις(ακους εκεί γκολ ο σαλπιγγίδης με κεφαλιά).....έναν κώνο να έβαζε καλύτερη δουλειά θα έκανε...θα έπιανε τουλάχιστον χώρο...τεσπα.....

Θα κλείσω με μια ευχή.......ας ανέβει η κούπα στην τούμπα.....όχι για μενα....για τους φουκαριάρηδες τους κολλητούς μου.... ;D

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #974 στις: 01/02/10, 01:22 »
Ο Σκόκο σήμερα ήταν καλός , μιάς και υπήρχε πάλι πριμ στη μέση...Για τα υπόλοιπα του ντέρμπυ έχω γράψει στο θέμα του Παναθηναικού. Εγώ αυτό που θα θυμάμαι από αυτό το παιχνίδι είναι η απόκρουση του Αραμπατζή.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/