Σελίδες:
  • #1501 από Spell@lchemist! στις 20 Jun 2008

  • Kαλόπαιχτη και καλώς ήλθες στο club... ;)

    των ''tele'' εννοει..μη παρεξηγηθουμε κιολας!  :P
    χαχαχαχαχαχα...


    λοιπον,ποσο πουλας την κιθαρα?ψησου! ::) :-[ :-\ :D
  • #1502 από drakoumel στις 20 Jun 2008
  • Τελείωσα και εγώ το project μου...μονο που το δικό μου δεν έχει χορδες...


  • #1503 από Jezus στις 20 Jun 2008
  • taxfreesax, πολυ ομορφη η κιθαρα, καλοπαιχτη! Βαλε και ενα baritone λαιμο και θα εισαι σουπερ  ;D
    θα διαφωνησω μονο με το νικ σου, σημερα περασα τελωνεια και τα εσκασα χοντα  :-[
    Η κιθαρα ομως σπερνει, φοτο συντομα ;D
    Επισης, εχει εναν Duncan El Diablo στη γεφυρα, δεν τον ειχα ξανακουσει, μιλαμε ο μαγνητης  :o  :o  :o
  • #1504 από Jizzzm στις 21 Jun 2008
  • ooooo φοβερό το τηλεχειρηστηριο...αν είχα x-box θα στο αγοραζα :P
  • #1505 από taxfreesax στις 21 Jun 2008
  • taxfreesax, πολυ ομορφη η κιθαρα, καλοπαιχτη! Βαλε και ενα baritone λαιμο και θα εισαι σουπερ  ;D


    ευλογησον !  ;D  ευχαριστω Κυριε.. ;) ---προς το παρον αντικατεστησα το pickguard με ενα διαφανες



    θα διαφωνησω μονο με το νικ σου, σημερα περασα τελωνεια και τα εσκασα χοντα  :-[


    δεν ηξερες....ΔΕ ΡΩΤΑΓΕΣ ?  :(  :-\
  • #1506 από Jezus στις 23 Jun 2008

  • ευλογησον !  ;D  ευχαριστω Κυριε.. ;) ---προς το παρον αντικατεστησα το pickguard με ενα διαφανες


    Με ενα Deep6 θα εισαι σουπερ!  :D
    Φοτο με το διαφανο παρακαλω  ;)

    δεν ηξερες....ΔΕ ΡΩΤΑΓΕΣ ?  :(  :-\

    Ασε δεν με παει καλα, και σημερα εγεινε ενα τρακαρισμα, μια τυπισα περασε κεντρικο δρομο χωρις να ελαγξει, και το αυτοκινητο της κατεληξε να σταματησει πανω στο δικο μου που ηταν παρκαρισμενο... δεν ηταν τιποτα, κατι ψιλογρατζουνιες, αλλα εφαγα ολη την μερα εκει, ακυρωσα ποσες δουλειες...  :-\
  • #1507 από studio54 στις 24 Jun 2008
  • Αυτή δεν σας την έχω δείξει...... μάλλον δεν θα την γνωρίζετε....




    Η τελευταία φωτό είναι για να βοηθήσω την κατάσταση.....
    Ποιός γνωρίζει για τί κιθάρα μιλάμε????

    WhiteNoiz αν δεν την βρείς..... μεταξεταστέος.
  • #1508 από mace στις 25 Jun 2008
  • Xμμμμμ...εμενα για Electra μου κανει (λογω headstock+MPC modules) και μαλιστα της σειρας Χ  :-\ :-\....η μηπως οχι;
  • #1509 από mace στις 25 Jun 2008
  • ....και για να ειμαι ακριβης πρεπει να ειναι η Χ930 με αλλαγμενο το MPC rotary switch
  • #1510 από MechMech στις 25 Jun 2008
  • Αμα δε μας πεις και πως λεγανε τον ξυλοκοπο που εκοψε το δεντρο....... ::)
  • #1511 από studio54 στις 25 Jun 2008
  • Ti είναι αυτός ρε....

    Πώ πω τρόμαξα εδώ εγώ έψαχνα εβδομάδες να βρώ το μοντέλο.....
    Λέτε να ξέρει που μπορώ να βρώ και Modules?
  • #1512 από blackie στις 25 Jun 2008
  • Να παρουσιασω κι εγω τη συμμετοχη μου...







  • #1513 από Raz στις 25 Jun 2008
  •  :o :o
    Φοβερή!! Καστομιά είναι?
  • #1514 από blackie στις 25 Jun 2008
  • ναι...
    Με 5 μηνες αναμονη... ;)
  • #1515 από Vaisilis στις 25 Jun 2008
  • ναι...
    Με 5 μηνες αναμονη... ;)
    πολυ ωραια αλλα...
    της λειπει το birdseye maple και με χαλαει και λιγο το 5150! κατα τ'αλλα πολυ καλη!
  • #1516 από blackie στις 25 Jun 2008
  • Το birdseye maple ειναι απο τα πιο δυσευρετα ξυλα...(αν δε κανω λαθος)
    Και το 5150 φευγει αμα θελεις... ;)
  • #1517 από Johnie Darko στις 25 Jun 2008
  • Οχι ρε δεν ειναι σπανιο κτλ. Απλα ειναι ακριβοτερο... Σε λιγο καιρο που θα συναρμολογησω το δικο μου 5150 project θα ανεβασω φωτογραφιες. Μονο που η δικη μου θα ειναι με Quilt top και birdseye maple , οχι με stripes κτλ γιατι δεν μου αρεσουν.
  • #1518 από blackie στις 25 Jun 2008
  • Αν δεν εχει stripes τι 5150 project θα ειναι? ;D ;D ;D ;)
  • #1519 από Johnie Darko στις 25 Jun 2008
  • Evh Project βασικα, αλλα με τα δικα μου γουστα σε οτι αφορα τα χρωματα... Σε αυτον τον τομεα θα ειναι οπως οι Wolfgang με Quilt top περιπου και με birdseye maple λαιμο αλλα η υπολοιπη κιθαρα ειναι σε στυλ μιξη Fender superstrat/Kramer... Τι να κανω αφου δεν γουσταρω τα stripes;  :D :D
  • #1520 από mace στις 25 Jun 2008
  • @ Blackie super το προτζεκτακι...πολυ ομορφη....απο playability τι λεει?

    @ Darko με το καλο να ξεκινησεις και το δικο σου....γουσταρω καργα να χαζευω προτζεκτς παιδια  :)

    @ Mech Mech....ΗΜΑΡΤΟΝ  :D :D...παντως καπου κοντα στο Matsumoku υποθετω

    @ Studio54...η αληθεια ειναι οτι ειμαι φαν των vintage MIJ κιθαρων και ειδικα κατασκευης Matsumoku....εχω ηδη μια Εlectra Les Paul copy που αυτη τη στιγμη ειναι σε restoration project και εχω χασει αλλη μια Χ-930 για λιγα δολαρια (μια χουφτα ας πουμε  :D ) στο Ebay.Aκομα εχω μια Hondo,μια Aria και μια Vantage,ολες αγορασμενες σε σχεδον εξεφτελιστικες τιμες τα προηγουμενα χρονια.Οσον αφορα τα MPC Modules,κατα καιρους εμφανιζονται στο Εbay σε καλες τιμες....μ'ενα γρηγορο search βρηκα αυτα...

    http://cgi.ebay.com/MPC-POWER-OVERDRIVE-EFFECTS-MODULE-FOR-ELECTRA_W0QQitemZ180257487730QQihZ008QQcategoryZ22669QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
    http://cgi.ebay.com/MPC-PHASE-SHIFTER-EFFECTS-MODULE-FOR-ELECTRA-GUITAR_W0QQitemZ180257488170QQihZ008QQcategoryZ22669QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
    http://cgi.ebay.com/MPC-DYNAMIC-FUZZ-EFFECTS-MODULE-FOR-ELECTRA-GUITAR_W0QQitemZ180257488551QQihZ008QQcategoryZ22669QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

    ...χτυπα τα asap  :) :) :)
  • #1521 από studio54 στις 25 Jun 2008
  • Φτου.... κι εκεί με ανακάλυψε..... τα χτυπούσα ήδη πρίν το γράψει.....  ;D ;D ;D

    Μace, δεν πιστευω να χτυπιώμαστε μεταξύ μας....

    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=180257486386&ssPageName=STRK:MEBI:IT&ih=008
  • #1522 από Jezus στις 25 Jun 2008
  • mace, απλα απιστευτος  ;)
  • #1523 από mace στις 25 Jun 2008
  • @ Studio54 ...χα,χα,χα...οχι δυστυχως αυτον τον καιρο περναω περιοδο ''ισχνων αγελαδων'' και δε μπορω να διαθεσω χρηματα για καποια αγορα περαν απο την ολοκληρωση των δυο προτζεκτ μου που τρεχουν  :-\ :-\....happy biding λοιπν  :) :) φαινεται αψογο οργανο

    @ Jesus Θενκ γιου Κωστη αν και βλεπω τελικα οτι με αρκετους απο εσας πασχουμε απο την ιδια "αρρωστια"  :D :D
  • #1524 από ερεβος στις 28 Jun 2008


  • To trio amore μου..... :P




    Epiphone Les Paul Classic / EMG




    BC Rich Warlock



    Ηλ/Ακουστικη Vester Custom Shop



    Κλασσικη Leona περιμενει το γιο μου να μεγαλωσει 2-3 χρονακια.. ;D :P
  • #1525 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 28 Jun 2008
  • ΚΑλά, αυτό το headstock στη Warlock, είναι κλάσεις παραπάνω απο το γνωστό... Αν και προτιμώ τα αυτοκινητάκια που έχει πίσω ;D ;D ;D

    Κλασσικη Leona περιμενει το γιο μου να μεγαλωσει 2-3 χρονακια.. ;D :P
    Αλλα εσύ μή περιμένεις μέχρι τότε για να της βάλεις χορδές.... Θα στραβώσει ρε....
Σελίδες: