Ψηφοφορία: Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
- 38 (39.2%)
ΟΧΙ
- 37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
- 2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
- 20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97


Σελίδες:
  • #551 από MACMISIAS στις 08 Oct 2008
  • Αυτό κατάλαβες εσύ όταν λέω αυτό; 'Έχεις δίκιο.Πρέπει να ακολουθήσουμε τα χνάρια του Κόκκαλη.Πολλοί το λένε αυτό.Μάλιστα περιμένουνε πως και πως την επιστροφή Μελλισανίδη.Για να δούμε τότε πια "φαμίλια" θα επικρατήσει." Θα είμαι σαφέστερος λοιπόν. Είμαι ενάντια σε οποιονδήποτε που χρησιμοποιεί μαφιόζικες μεθόδους για να ελέγξει έναν χώρο.Είτε αυτός είναι η παραλιακή με τα μπουζούκια είτε το ποδόσφαιρο.Το ποδόσφαιρο μάλιστα επειδή το θεωρώ πολύ σημαντικό και από την πλευρά του αθλητικού ιδεώδους που θα μπορούσε να προβάλλει, με καίει και λίγο παραπάνω.
                                           Για τη show biz που ειρωνικά αναφέρεις προσπαθώντας αντί να συζητήσεις απλά να μειώσεις εμένα μέσω των παραδειγμάτων μου θα γίνω σαφής και σε αυτό. Ο ΟΣΦΠ έχει τους πιο πολλούς φιλάθλους.Και ο Ρουβάς το ίδιο.Ο ΟΣΦΠ έχει πιο πολλά λεφτά.Και ο Ρουβάς το ίδιο.Ο ΟΣΦΠ είναι μια υγιής έξυπνα διαχειριζόμενη επιχείρηση.Και ο Ρουβάς το ίδιο.Ο ΟΣΦΠ έχει κανάλια και εφημερίδες που όλη τη μέρα τον λιβανίζουν.Και ο Ρουβάς το ίδιο.Και πάμε τώρα στις Τρύπες που δεν θα τις αφήσω απ'έξω γιατί δεν είναι ούτε το Άγιο Δισκοπότηρο ούτε ο Θεός που δεν κάνει να επικαλούμε επί ματαίω.Μια μπάντα είναι(σπουδαία δεν διαφωνώ).Οι Τρύπες λοιπόν σε σχέση με τον Ρουβά υπήρξαν πολύ μέτριοι επιχειρηματίες και σε όσα ανέφερα παραπάνω βάλε το αντίθετο και είσαι μέσα.Αν το δικό σου θαυμασμό τον κερδίζει η επιχειρηματική ικανότητα του Κόκκαλη και όχι το αγωνιστικό μέρος του πράγματος τότε δεν μπορώ να πω τίποτα.Είναι μήλα με πορτοκάλια.Οπότε από άποψη ποιότητας, ήθους και προσφοράς ναι οι Τρύπες είναι καλύτερες από τον Ρουβά,όπως αντίστοιχα κάποιες ομάδες σε σχέση με τον Κοκκαλιακό.
    Η εποχή Μελισσανίδη ήταν μια μίνι εποχή Κόκκαλη.Η διαφορά όμως είναι ότι τότε η ΑΕΚ έπαιζε μπάλλα.Ο ΟΣΦΠ όπως ανέφερα παραπάνω κάποιες χρονιές έπαιξε αλλά κάποιες δεν άξιζε ούτε για τρίτος.Και έπαιρνε πρωταθλήματα.
    Σήμερα ακούστηκε δια στόματος Γκαγκάτση η παραδοχή του ότι η Διαιτησία είναι ελεγχόμενη, μέσω της πρότασης που έκανε για Σουηδό αρχ**ιαιτητή στη θέση του Ψυχομάνη.Φτάσαμε στο σημείο να φωνάζουμε ξένους να "καθαρίσουν" για πάρτη μας.Παραδεχόμαστε έμμεσα ότι βρωμάμε.
    Εδώ εγώ τελειώνω γιατί δεν έχω άλλη διάθεση να συζητήσω.Είπα την άποψή μου, διάβασα και τη δική σου,μπορείς κάλλιστα να απαντήσεις επίσης και να μου την πεις όπως θες, εγώ δεν θα φάω άλλο χώρο στο post της ομάδας σου για αυτό το θέμα.Μια τελευταία επισήμανση όμως.Είναι κρίμα να πιστεύεις ότι τα πάντα στηρίζονται στην οικονομική δύναμη και την επιβολή εξουσίας και να μην αντιστέκεσαι σε αυτό.Αν είναι έτσι ας μετονομαστεί ο Ολυμπιακός σε Intracom F.C να τελειώνουμε.Όμως ο Ολυμπιακός υπήρχε πριν τον Κόκκαλη και θα υπάρχει και μετά από αυτόν.Αυτός είναι ένα κομμάτι της ιστορίας του μόνο, που θα το δεις ότι σε λίγα χρόνια θα θεωρείτε όχι λαμπρή, αλλά μαύρη σελίδα στην ιστορία της ομάδας.Τα εισητήρια στα έβαλα για να καταλάβεις ότι το "στήσιμο" και οι "παράγκες" πρωτίστως διώχνουν τον κόσμο από τα γήπεδα.Γιατί αν είχαν απλά επιλέξει μια άλλη μορφή διασκέδασης δεν θα είχαν αύξηση πάνω από 150% μέσα σε 3 χρόνια.Άρα λοιπόν φταίει κι ο Κόκκαλης.
  • #552 από JP.M στις 08 Oct 2008
  • ....ξεχασες ομως οτι και την προ κοκκαλη εποχη αυτος επαιρνε τους περισσοτερους τιτλους κι αυτο δεν στο λεω εγω αλλα η ιστορια του αθληματος που αγαπας και υπερασπιζεσαι.η μεγαλυτερη αποδειξη οτι ειναι δηθεν τα περι αγαπης προς την μπαλα,ειναι οτι συζηταμε τοση ωρα με αφορμη ενα παιχνιδι που παραδεχτηκαν ολοι πως ο ολυμπιακος ηταν ανωτερος.επισης οι οπαδοι του ρουβα ειναι ενα συγκεκριμενο κατευθηνομενο κοινο πραγμα που οπως ειναι ευκολο να καταλαβεις δεν ισχυει με τον ολυμπιακο μιας και μονος ανεφερες το πληθος των οπαδων του,επισης δεν εχει ημ/νια ληξης οπως εχει ο φιλος μας ο σακης,αστοχη λοιπον η συγκριση.το οτι δεν πανε οι φιλαθλοι των αλλων ομαδων στο γηπεδο λοιπον φταιει ο κοκκαλης και οχι οι δικες τους διοικησεις και τα χαλια που παρουσιαζουν.η καραμελα της διαιτησιας φαινεται πως ελειωσε,και δεν την θελει κανεις περαν των οπαδων!
  • #553 από indie-anos laternative στις 09 Oct 2008
  • Η αλήθεια είναι ότι καλύτερα να είχα γεννηθεί στην Ισπανία και να έβλεπα ένα πρωτάθλημα όπου η τελευταία ομάδα της ισπανικής λίγκας παίζει εντυπωσιακό ποδόσφαιρο παρά στην Ελλάδα όπου παλεύει ο κουτσός με τον ανάπηρο για το ποιος θα κατακτήσει το πρωτάθλημα :D..

    Η αλήθεια όμως είναι πολύ πιο πίσω από παράγκες, από διαιτησίες και από όλα τα άλλα που κάποιοι συζητάνε.. Η αλήθεια είναι ότι στο ελληνικό ποδόσφαιρο έχουν εισχωρήσει άτομα τα οποία θέλουν να "κρεμαστούν" από τη δύναμη των οπαδών τους για να καταξιώσουν τις επιχειρήσεις τους στη συνείδηση των Ελλήνων .. Ο Κόκκαλης ποιος ήταν; Ένας πιθανός πράκτορας ο οποίος είχε την Intracom και τα σκάνδαλα για τα κότερα και για τους παράνομους δημόσιους διαγωνισμούς έσκαγαν το ένα μετά το άλλο.. Όταν αγόρασε τον Ολυμπιακό όλα αυτά έσβησαν.. Ποια κυβέρνηση θα τα βάλει με τον Κόκκαλη γνωρίζοντας ότι όποτε θελήσει ο Κόκκαλης με μια μόνο δήλωση του μπορεί να επηρεάσει τις ψήφους όλων των οπαδών του ΟΣΦΠ; Από την άλλη, ο Βαρδινογιάννης γιατί ανέλαβε τον ΠΑΟ; Μήπως επειδή είχε τα πετρέλαια τα οποία σαν τεχνητό μονοπώλιο είχε τη δύναμη να επηρεάζει την λιανική (όχι την χρηματιστηριακή) τιμή τους; Ο Βγενόπουλος γιατί ανέλαβε τώρα; Μήπως επειδή οι επιχειρηματικές του δραστηριότητες έπεσαν πάνω στο τείχος που ονομάζεται Υπουργείο Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών και Αλογοσκούφης (μιλάω σαφώς για τη νομοθετική ρύθμιση που ψηφίστηκε σε ένα βράδυ και έθεσε το ανώτερο ποσοστό μετοχών (20%) που μπορούσε ένας ιδιώτης να αποκτήσει στις δημόσιες επιχειρήσεις ίσα-ίσα για να σταματήσει την περαιτέρω ενδοχρηματιστηριακή εξαγορά του ΟΤΕ από την MIG).. Αν αύριο μεθαύριο, ο Βγενόπουλος καταφέρει (κατά όπως λέει) και κάνει € 5 δις. αύξηση κεφαλαίου της MIG και θελήσει να εξαγοράσει την ΕΤΕ ή την ΔΕΗ, θα μπορέσει πλέον κανένας Αλογοσκούφης να τον σταματήσει γνωρίζοντας ότι έτσι ίσως χάσει ένα τεράστιο ποσοστό πράσινων ψήφων;

    Για αυτό σας λεω.. Μην ασχολείστε με τα παρασκηνιακά γιατί τα πράγματα είναι πολύ πιο βαθύτερα απ' ότι νομίζουμε.. Ας βλέπουμε λίγο ελληνικό ποδόσφαιρο (4-5 παιχνίδια καλής μπάλας που βλέπουμε κάθε χρόνο) και ας μην μας απασχολεί ποιος τελικά παίρνει το πρωτάθλημα.. Μπορεί να ακούγομαι αιρετικός αλλά πιστεύω ότι πολλοί μετά από καιρό θα έρθουν στα λόγια μου..

    Πολλά +++++

    Φίλε faser πιστεύω ότι λέμε τα ίδια πράγματα γιατί μας αρέσει το ποδόσφαιρο αλλά βλέπουμε και λίγο πιο πέρα από αυτό. Έκανες καλά και ανέφερες τα παραδείγματα των τριών μεγάλων προέδρων. Έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα. Ο Βγενόπουλος πριν λίγο καιρό σε ομιλία του είπε πάνω-κάτω στον Αλογοσκούφη να μη του μπαίνει στη μύτη και ο υπερ-υπουργός ούτε που έβγαλε άχνα να του απαντήσει!

    Οι άνθρωποι αυτοί χρησιμοποιούν τις ομάδες και κυρίως το λαό που τις ακολουθεί για να καλύπτουν ή να αναπτύσσουν τις άλλες (και σοβαρές) επιχειρηματικές τους δραστηριότητες με τέτοιο τρόπο που ούτε η εκτελεστική εξουσία (το κράτος δηλ.) να μην μπορεί να παρέμβει κα να αμφισβητήσει.

    ΑΣ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ!

    Είναι κουραστικό και μίζερο να παρακολουθείς ατέρμονες συζητήσεις για το πρωτάθλημα που έχασε η ΑΕΚ από το CAS, ο ΟΣΦΠ από το Δούρο και πάει λέγοντας. Συζητήσεις-τροφή για οπαδούς με παρωπίδες. Κι όταν αυτές οι "ομαδάρες" καλούνται να δείξουν ποιες πραγματικά είναι, μαζεύουν τριάρες και εξευτελιστικούς αποκλεισμούς από τις "ανύπαρκτες" κυπριακές ομάδες μιας χώρας 800.000 κατοίκων.

    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ.
  • #554 από hot_sauce (φλουτσ) στις 09 Oct 2008
  • Για αυτό σας λεω.. Μην ασχολείστε με τα παρασκηνιακά γιατί τα πράγματα είναι πολύ πιο βαθύτερα απ' ότι νομίζουμε.. Ας βλέπουμε λίγο ελληνικό ποδόσφαιρο (4-5 παιχνίδια καλής μπάλας που βλέπουμε κάθε χρόνο) και ας μην μας απασχολεί ποιος τελικά παίρνει το πρωτάθλημα..

    +1  :up: :up:
  • #555 από Moonchild_ στις 09 Oct 2008
  • Παράθεση
    Για αυτό σας λεω.. Μην ασχολείστε με τα παρασκηνιακά γιατί τα πράγματα είναι πολύ πιο βαθύτερα απ' ότι νομίζουμε.. Ας βλέπουμε λίγο ελληνικό ποδόσφαιρο (4-5 παιχνίδια καλής μπάλας που βλέπουμε κάθε χρόνο) και ας μην μας απασχολεί ποιος τελικά παίρνει το πρωτάθλημα.. Μπορεί να ακούγομαι αιρετικός αλλά πιστεύω ότι πολλοί μετά από καιρό θα έρθουν στα λόγια μου..

    Πολύ σωστό faser. Στημένα είναι όλα παιδιά. Είτε για πολιτικούς λόγους είτε είτε... Ας το ριξουμε στο χαβαλε κι ας αποβαλουμε αυτον τον οπαδισμο, γιατί αυτός ο οπαδισμός είναι που τροφοδοτεί το υπάρχον νοσηρό κλίμα.
  • #556 από Vaisilis στις 09 Oct 2008
  • Φίλε GIANNISPET,

    Η αλήθεια είναι ότι καλύτερα να είχα γεννηθεί στην Ισπανία και να έβλεπα ένα πρωτάθλημα όπου η τελευταία ομάδα της ισπανικής λίγκας παίζει εντυπωσιακό ποδόσφαιρο παρά στην Ελλάδα όπου παλεύει ο κουτσός με τον ανάπηρο για το ποιος θα κατακτήσει το πρωτάθλημα :D..

    Η αλήθεια όμως είναι πολύ πιο πίσω από παράγκες, από διαιτησίες και από όλα τα άλλα που κάποιοι συζητάνε.. Η αλήθεια είναι ότι στο ελληνικό ποδόσφαιρο έχουν εισχωρήσει άτομα τα οποία θέλουν να "κρεμαστούν" από τη δύναμη των οπαδών τους για να καταξιώσουν τις επιχειρήσεις τους στη συνείδηση των Ελλήνων .. Ο Κόκκαλης ποιος ήταν; Ένας πιθανός πράκτορας ο οποίος είχε την Intracom και τα σκάνδαλα για τα κότερα και για τους παράνομους δημόσιους διαγωνισμούς έσκαγαν το ένα μετά το άλλο.. Όταν αγόρασε τον Ολυμπιακό όλα αυτά έσβησαν.. Ποια κυβέρνηση θα τα βάλει με τον Κόκκαλη γνωρίζοντας ότι όποτε θελήσει ο Κόκκαλης με μια μόνο δήλωση του μπορεί να επηρεάσει τις ψήφους όλων των οπαδών του ΟΣΦΠ; Από την άλλη, ο Βαρδινογιάννης γιατί ανέλαβε τον ΠΑΟ; Μήπως επειδή είχε τα πετρέλαια τα οποία σαν τεχνητό μονοπώλιο είχε τη δύναμη να επηρεάζει την λιανική (όχι την χρηματιστηριακή) τιμή τους; Ο Βγενόπουλος γιατί ανέλαβε τώρα; Μήπως επειδή οι επιχειρηματικές του δραστηριότητες έπεσαν πάνω στο τείχος που ονομάζεται Υπουργείο Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών και Αλογοσκούφης (μιλάω σαφώς για τη νομοθετική ρύθμιση που ψηφίστηκε σε ένα βράδυ και έθεσε το ανώτερο ποσοστό μετοχών (20%) που μπορούσε ένας ιδιώτης να αποκτήσει στις δημόσιες επιχειρήσεις ίσα-ίσα για να σταματήσει την περαιτέρω ενδοχρηματιστηριακή εξαγορά του ΟΤΕ από την MIG).. Αν αύριο μεθαύριο, ο Βγενόπουλος καταφέρει (κατά όπως λέει) και κάνει € 5 δις. αύξηση κεφαλαίου της MIG και θελήσει να εξαγοράσει την ΕΤΕ ή την ΔΕΗ, θα μπορέσει πλέον κανένας Αλογοσκούφης να τον σταματήσει γνωρίζοντας ότι έτσι ίσως χάσει ένα τεράστιο ποσοστό πράσινων ψήφων;

    Για αυτό σας λεω.. Μην ασχολείστε με τα παρασκηνιακά γιατί τα πράγματα είναι πολύ πιο βαθύτερα απ' ότι νομίζουμε.. Ας βλέπουμε λίγο ελληνικό ποδόσφαιρο (4-5 παιχνίδια καλής μπάλας που βλέπουμε κάθε χρόνο) και ας μην μας απασχολεί ποιος τελικά παίρνει το πρωτάθλημα.. Μπορεί να ακούγομαι αιρετικός αλλά πιστεύω ότι πολλοί μετά από καιρό θα έρθουν στα λόγια μου..
    +10000000000000000000000 :-X
  • #557 από Vaisilis στις 09 Oct 2008
  • Αυτό κατάλαβες εσύ όταν λέω αυτό; 'Έχεις δίκιο.Πρέπει να ακολουθήσουμε τα χνάρια του Κόκκαλη.Πολλοί το λένε αυτό.Μάλιστα περιμένουνε πως και πως την επιστροφή Μελλισανίδη.Για να δούμε τότε πια "φαμίλια" θα επικρατήσει." Θα είμαι σαφέστερος λοιπόν. Είμαι ενάντια σε οποιονδήποτε που χρησιμοποιεί μαφιόζικες μεθόδους για να ελέγξει έναν χώρο.Είτε αυτός είναι η παραλιακή με τα μπουζούκια είτε το ποδόσφαιρο.Το ποδόσφαιρο μάλιστα επειδή το θεωρώ πολύ σημαντικό και από την πλευρά του αθλητικού ιδεώδους που θα μπορούσε να προβάλλει, με καίει και λίγο παραπάνω.
                                           Για τη show biz που ειρωνικά αναφέρεις προσπαθώντας αντί να συζητήσεις απλά να μειώσεις εμένα μέσω των παραδειγμάτων μου θα γίνω σαφής και σε αυτό. Ο ΟΣΦΠ έχει τους πιο πολλούς φιλάθλους.Και ο Ρουβάς το ίδιο.Ο ΟΣΦΠ έχει πιο πολλά λεφτά.Και ο Ρουβάς το ίδιο.Ο ΟΣΦΠ είναι μια υγιής έξυπνα διαχειριζόμενη επιχείρηση.Και ο Ρουβάς το ίδιο.Ο ΟΣΦΠ έχει κανάλια και εφημερίδες που όλη τη μέρα τον λιβανίζουν.Και ο Ρουβάς το ίδιο.Και πάμε τώρα στις Τρύπες που δεν θα τις αφήσω απ'έξω γιατί δεν είναι ούτε το Άγιο Δισκοπότηρο ούτε ο Θεός που δεν κάνει να επικαλούμε επί ματαίω.Μια μπάντα είναι(σπουδαία δεν διαφωνώ).Οι Τρύπες λοιπόν σε σχέση με τον Ρουβά υπήρξαν πολύ μέτριοι επιχειρηματίες και σε όσα ανέφερα παραπάνω βάλε το αντίθετο και είσαι μέσα.Αν το δικό σου θαυμασμό τον κερδίζει η επιχειρηματική ικανότητα του Κόκκαλη και όχι το αγωνιστικό μέρος του πράγματος τότε δεν μπορώ να πω τίποτα.Είναι μήλα με πορτοκάλια.Οπότε από άποψη ποιότητας, ήθους και προσφοράς ναι οι Τρύπες είναι καλύτερες από τον Ρουβά,όπως αντίστοιχα κάποιες ομάδες σε σχέση με τον Κοκκαλιακό.
    Η εποχή Μελισσανίδη ήταν μια μίνι εποχή Κόκκαλη.Η διαφορά όμως είναι ότι τότε η ΑΕΚ έπαιζε μπάλλα.Ο ΟΣΦΠ όπως ανέφερα παραπάνω κάποιες χρονιές έπαιξε αλλά κάποιες δεν άξιζε ούτε για τρίτος.Και έπαιρνε πρωταθλήματα.
    Σήμερα ακούστηκε δια στόματος Γκαγκάτση η παραδοχή του ότι η Διαιτησία είναι ελεγχόμενη, μέσω της πρότασης που έκανε για Σουηδό αρχ**ιαιτητή στη θέση του Ψυχομάνη.Φτάσαμε στο σημείο να φωνάζουμε ξένους να "καθαρίσουν" για πάρτη μας.Παραδεχόμαστε έμμεσα ότι βρωμάμε.
    Εδώ εγώ τελειώνω γιατί δεν έχω άλλη διάθεση να συζητήσω.Είπα την άποψή μου, διάβασα και τη δική σου,μπορείς κάλλιστα να απαντήσεις επίσης και να μου την πεις όπως θες, εγώ δεν θα φάω άλλο χώρο στο post της ομάδας σου για αυτό το θέμα.Μια τελευταία επισήμανση όμως.Είναι κρίμα να πιστεύεις ότι τα πάντα στηρίζονται στην οικονομική δύναμη και την επιβολή εξουσίας και να μην αντιστέκεσαι σε αυτό.Αν είναι έτσι ας μετονομαστεί ο Ολυμπιακός σε Intracom F.C να τελειώνουμε.Όμως ο Ολυμπιακός υπήρχε πριν τον Κόκκαλη και θα υπάρχει και μετά από αυτόν.Αυτός είναι ένα κομμάτι της ιστορίας του μόνο, που θα το δεις ότι σε λίγα χρόνια θα θεωρείτε όχι λαμπρή, αλλά μαύρη σελίδα στην ιστορία της ομάδας.Τα εισητήρια στα έβαλα για να καταλάβεις ότι το "στήσιμο" και οι "παράγκες" πρωτίστως διώχνουν τον κόσμο από τα γήπεδα.Γιατί αν είχαν απλά επιλέξει μια άλλη μορφή διασκέδασης δεν θα είχαν αύξηση πάνω από 150% μέσα σε 3 χρόνια.Άρα λοιπόν φταίει κι ο Κόκκαλης.
    ημουν ετοιμος να απαντησω αλλα με καλυψες πραγματικα.... το μονο που χω να προσθεσω ειναι οτι ο φιλος GiannisPet μιλησε για μεγαλη ομαδα (ολυμπιακος???) γι αυτο ανεφερα και τα 7 απο την Γιουβε... μια πραγματικα μεγαλη ομαδα! δες απλα την ιστορια της περα απο καποια μελανα σημεια( οπως τον υποβιβασμο της για στημενα παιχνιδια..., να το δω και στο ελλαδα να γινεται αυτο παρακαλαω!...)
  • #558 από MACMISIAS στις 09 Oct 2008
  • ....ξεχασες ομως οτι και την προ κοκκαλη εποχη αυτος επαιρνε τους περισσοτερους τιτλους κι αυτο δεν στο λεω εγω αλλα η ιστορια του αθληματος που αγαπας και υπερασπιζεσαι.η μεγαλυτερη αποδειξη οτι ειναι δηθεν τα περι αγαπης προς την μπαλα,ειναι οτι συζηταμε τοση ωρα με αφορμη ενα παιχνιδι που παραδεχτηκαν ολοι πως ο ολυμπιακος ηταν ανωτερος.επισης οι οπαδοι του ρουβα ειναι ενα συγκεκριμενο κατευθηνομενο κοινο πραγμα που οπως ειναι ευκολο να καταλαβεις δεν ισχυει με τον ολυμπιακο μιας και μονος ανεφερες το πληθος των οπαδων του,επισης δεν εχει ημ/νια ληξης οπως εχει ο φιλος μας ο σακης,αστοχη λοιπον η συγκριση.το οτι δεν πανε οι φιλαθλοι των αλλων ομαδων στο γηπεδο λοιπον φταιει ο κοκκαλης και οχι οι δικες τους διοικησεις και τα χαλια που παρουσιαζουν.η καραμελα της διαιτησιας φαινεται πως ελειωσε,και δεν την θελει κανεις περαν των οπαδων!
    Εγώ δεν κατέκρινα την ιστορία του Ολυμπιακού συνολικά.Την περίοδο Κόκκαλη κατακρίνω.Ο Ολυμπιακός ήταν είναι και θα είναι τεράστιο κεφάλαιο για το Ελληνικό ποδόσφαιρο.
    Για την "καραμέλα" επιμένω απάντησε ο Γκαγκάτσης.Απ'τη στιγμή που ένας εκ των πρωταγωνιστών της κατάντιας του Ελληνικού ποδοσφαίρου, παραδέχεται έμμεσα ότι δεν πάει άλλο εγώ τι άλλο να πω.
    Όσο για τα στημμένα που ανέφεραν άλλα παιδιά, εμένα καλώς ή κακώς σαν ΑΕΚ τα τελευταία 14 χρόνια δεν με αγγίζουν.Κι αν ευνοηθώ συγκυριακά κάποια φορά είναι ακριβώς αυτό.Συγκυρία...
  • #559 από MACMISIAS στις 09 Oct 2008
  • Constantine το παιχνίδι που αναφέρεις ήταν μάλλον προημιτελικός του 1994-95.
  • #560 από Moonchild_ στις 09 Oct 2008
  • Όσο για τα στημμένα που ανέφεραν άλλα παιδιά, εμένα καλώς ή κακώς σαν ΑΕΚ τα τελευταία 14 χρόνια δεν με αγγίζουν.Κι αν ευνοηθώ συγκυριακά κάποια φορά είναι ακριβώς αυτό.Συγκυρία...
    Εγώ πιστεύω οτι Κόκκαλης, Βαρδινογιάννης Ντέμης και λοιποί πρόεδροι πίσω από τις κάμερες παίζουν σφαλιάρες.
  • #561 από JP.M στις 09 Oct 2008
  • ....Δεκτές όλες οι απόψεις και σεβαστές.Τις κρατάμε μαθαίνοντας όλοι μας απ'τον διάλογο και προχωράμε.
  • #562 από master of puppets στις 10 Oct 2008
  • οριστε κατασταση...μην παραδεχτεις μια φορα οτι ήταν καλύτεροι....σε καβαλανε μετα......ε ρε γ**ωτο....και μετα λενε τους αλλους φιλαθλους κομπλεξικους....παραδεξου ρε φιλε ολυμπιακε (γενικα αναφέρομαι) οτι μεσα σε αυτα τα χρονια εχουν γινει σημεια και τερατα υπερ σου....μισή φορα παραδεξου το....
  • #563 από JP.M στις 10 Oct 2008
  • Αν είχες διαβάσει και τα παραπάνω μηνύματα,θα δεις πως τουλάχιστον εγώ δεν το αμφισβήτησα.Απλά είπα πως ότι ακριβώς ισχύει για τον Ολυμπιακό ισχύει για όλους....όπως πρέπει να παραδεχτείς κι εσύ την ανωτερότητά του όλα αυτά τα χρόνια.Επίσης είπα πως δεν είναι φυσιολογικό να υποστηρίζουμε ότι όποτε χάνουμε ευθύνονται εξωγενείς παράγοντες πάντα,πρέπει να αναλαμβάνουμε τις ευθύνες μας.Ευτυχώς που τα γραπτά μένουν και δείχνουν τις απόψεις μας.
  • #564 από philip the great στις 09 Nov 2008
  • ΠΑΙΔΙΑ πιστευω οτι θα χασει ο ολυμπιακος για να ερθουν παναθηναικος και ΑΕΚ ποιο κοντα και να εχει ενδιαφερον το πρωταθλημα......εσεις τι λετε;θελω και κριτικη του αγωνα.......ενταξει θα χασει που θα χασει ο ολυμπιακος ηταν καλος τουλαχιστον??
  • #565 από MACMISIAS στις 09 Nov 2008
  • Και εγώ πιστεύω ότι θα χάσει ο Ολυμπιακός, όχι όμως για να έρθουν κοντά οι άλλοι δύο...Αν του κάτσει καλά το παιχνίδι μέσα στο Ο.Α.Κ.Α δεν θα χαριστεί στον Παναθηναικό. Όμως πιστεύω επειδή το ποδόσφαιρο είναι παιχνίδι ψυχολογίας και ο ΠΑΟ την έχει...ανεβασμένη ( τη ψυχολογία εννοώ ;) ) μετά το παιχνίδι με τη Βέρντερ, έχει πιο πολλές πιθανότητες.
  • #566 από SPIROS26 στις 09 Nov 2008
  • 3-0 για πλακα ειναι το ματς.....
  • #567 από hot_sauce (φλουτσ) στις 09 Nov 2008
  • 3-0 για πλακα ειναι το ματς.....
    Σιγά ρε προφήτη...
  • #568 από bairn of mosul στις 09 Nov 2008
  • 0-3 to match


    party o diogo





    oso gia ton ribo:pou nai o ribo oeo poy nai o ribo
  • #569 από EPALLE στις 09 Nov 2008
  • χωρις να ειμαι οπαδος ουτε της μιας ουτε της αλλη ομαδας λεω οτι ολοι μαζι θα φιλησετε τον σταυρο. Χ δηλ
  • #570 από philip the great στις 09 Nov 2008
  • καλο το παιχνιδι παιδια με φασεις δυνατες μονομαχιες....ολα οκ.....και το αποτελεσμα καλο ειναι πιστευω....και οι 2 ομαδες παιξαμε καλα και το αποτελεσμα πιστευω πως ειναι δικαιο..........εσεις τι πιστευετε??
  • #571 από Neikos στις 09 Nov 2008
  • εγω το παρατησα το ματς γιατι πιο βαρετο δεν γινοταν....
  • #572 από SPIROS26 στις 09 Nov 2008
  • βαζελος ειμαι και πιστευω πως ηταν σαν να χασαμε με την σημερινη ισοπαλια....κριμα να μην μπορεις να κερδισεις αυτον τον ολυμπιακο που σερνεται οταν βγαινει απο το καραισκακη
  • #573 από Alex Flouros στις 09 Nov 2008
  • Ψοφιμια..Ντροπη για μενα που ειμαι Ολυμπιακος..Ντροπη και για τους αλλους που δεν καταφεραν να μας κερδισουν ετσι..
  • #574 από SPIROS26 στις 09 Nov 2008
  • Ψοφιμια..Ντροπη για μενα που ειμαι Ολυμπιακος..Ντροπη και για τους αλλους που δεν καταφεραν να μας κερδισουν ετσι..
    χχααχααχα σωστο σε βρισκω φιλε μου....παντως αυτο που ειδα εγω ειναι πως αν ο ολυμπιακοσ δεν κρατησει το απορθητο στο γηπεδο του δυσκολα θα το παρει το πρωταθλημα(καθοτι εκτος εδρας ειναι για ΚΛΑΜΑΤΑ)..και πιστευω πως ο ΠΑΟΚ μπορει να τον απειλησει....εμας δεν μας βλεπω καλα αν συνεχισουμε ετσι....
  • #575 από faser στις 09 Nov 2008
  • Λοιπόν 2 λόγια για το παιχνίδι..

    Καταρχάς ήταν ένα άσχημο παιχνίδι με πολύ λίγες φάσεις και μεγάλες διακοπές ρυθμού από τον διαιτητή.. Ο Ολυμπιακός έδειξε για ακόμα μια φορά το φετινό εκτός έδρας πρόσωπο του, δηλαδή χάλια.. Ελάχιστες πρωτοβουλίες από τους παίχτες του με φανερή αμυντική νοοτροπία.. Ήταν βέβαιο ότι ο Ολυμπιακός θα έπαιζε έτσι από τη στιγμή που είναι 5 βαθμούς μπροστά και έβλεπε τον ΠΑΟ να έρχεται... με φόρα από Ν. Σμύρνη και Βρέμη.. Αντίθετα ο ΠΑΟ, προσπάθησε να φτιάξει παιχνίδι, κέρδισε τις περισσότερες μονομαχίες δημιουργήσε μερικές (όχι πολλές) ευκαιρίες αλλά λυπάμαι που θα το πω, με τέτοιες εμφανίσεις (δηλαδή κρύες και χωρίς ψυχή) δεν παίρνεις πρωτάθλημα.. Θέλει μεγαλύτερες "μπάλες" για να βγεις πρώτος την τελευταία αγωνιστική.. Ο Τεν Κάτε με συνταγή Βρέμης δεν έκανε κάτι το παράλογο και οι αλλαγές του ήταν εύστοχες (τον Ρουκάβινα βέβαια μπορούσε να τον βάλει λίγο νωρίτερα) αλλά απ' ότι φαίνεται αρχίζει η ομάδα να αποκτά κορμό.. Παρόλα αυτά, το πρωτάθλημα έχει δρόμο μπροστά του και προβλέπονται αρκετές γκέλες... από όλους..

    Τώρα, κάποια παράπονα..

    1) Το πέταλο πραγματικά σήμερα έκανε ζημιά στον ΠΑΟ.. Η διακοπή του αγώνα σε εκείνο το σημείο ήταν ότι χειρότερο για τους παίχτες του ΠΑΟ.. Ήμουνα σχεδόν απέναντι (στην θ. 22) και δεν μπορούσα να δω τι καίγανε αλλά μύριζε έντονα πλαστικό και γεμίσαμε κάπνα.. Αν δεν φύσαγε δεν νομίζω ότι ο αγώνας θα ξανάρχιζε γρήγορα..

    2) Δεν σχολιάζω ποτέ την διαιτησία και δεν θα το κάνω και τώρα.. Απλά ο διαιτητής σφύριζε περίεργα.. Έκοβε πάρα πολύ το ρυθμό, έδινε τα φάουλ ανάποδα, δεν άφηνε τα πλεονεκτήματα... Δεν βοηθήκε και από τους επόπτες του βέβαια.. Του επόπτη που ήταν στη μεριά του ΠΑΟ στο πρώτο ημίχρονο, πραγματικά θέλω να δω τα διαπιστευτήρια του.. Τραγικός!! Γενικά ο διαιτητής χωρίς να "έπαιξε" κάποια ομάδα εξώφθαλμα, ζημιά έκανε στον ΠΑΟ γιατί όταν κόβεις τον ρυθμό βλάπτεται η ομάδα που προσπαθεί να παίξει και όχι η ομάδα που προσπαθεί να αμυνθεί.. Πολύ λίγος για ένα ντέρμπι..

    3) Δεν ξέρω ποιος είχε τη φαεινή ιδέα στο τέλος του παιχνιδιού να κλείσουν όλες οι έξοδοι εκτός από την κεντρική στη δάδα (δίπλα στο γήπεδο του μπάσκετ).. Πραγματικά όλοι κάναμε απίστευτα μέτρα πορείας μέχρι τη μοναδική έξοδο του σταδίου ενώ είχαν βάλει κιόλας και κάγκελα και είχαν μειώσει τη διάμετρο του χώρου εκτός των θυρών και έτσι ο ένας κουτούλαγε στον άλλο.. Οι αστυνομικοί δεν υπήρχαν ούτε για δείγμα για να μας πούνε από που θα βγούμε με αποτέλεσμα μια διαδρομή ενός λεπτού να την κάνουμε ένα τέταρτο.. Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γινόταν αν ο ΠΑΟ είχε χάσει και τα νεύρα ήταν τεντωμένα..

    4) Με το θέμα Νικοπολίδη και το μέτωπο που έχει ανοίξει με τους οπαδούς του ΠΑΟ δίνω στον πρώτο χίλια δίκια και δεν χρειάζεται να εξηγήσω το γιατί.. Κάθε νοήμων άνθρωπος το καταλαβαίνει.. Αλλά πραγματικά οι ενέργειες του σήμερα ήταν εμετικές.. Βέβαια το κάθε πράγμα στη φύση είναι δράση-αντίδραση αλλά υποτίθεται ότι ο Νικοπολίδης έχει και ένα status.. Επίσης ο Ντιόγο όσο καλός παίχτης είναι, τόσο χαλάει το image του με το να πέφτει συνέχεια.. Πρέπει κάποιος να του μιλήσει περί τούτου γιατί προβλέπω να γίνεται Καραγκούνης πολύ γρήγορα.. Τουλάχιστον ο Καραγκούνης πέφτει θεαματικά αλλά 8 στις 10 φάσεις του έχουν κάνει φάουλ (δεν δικαιολογώ βέβαια τον ψεύτικο τρόπο που πέφτει αλλά τα φάουλ θα σφυρίζονταν έτσι και αλλιώς).. Ο Ντιόγο πέφτει συνήθως στη διεκδίκηση και μετά από τζατζάρισμα χωρίς λόγο.. Ο διαιτητής στη αρχή έπεσε στην παγίδα αλλά στο δεύτερο κατάλαβε τα κολπάκια του Βραζιλιάνου και το σταμάτησε.. Έριξε και μερικές "ψιλές" εκτός φάσεως στους αμυντικούς του ΠΑΟ αλλά εικάζω ότι ήταν πάνω στη ένταση της στιγμής.. Πιστεύω ότι έκανε ένα από τα χειρότερα του παιχνίδια..

    Σε γενικές γραμμές, έχουμε το ποδόσφαιρο, τις ομάδες και τη διαιτησία που μας αξίζει.. Αν καίμε πανό και καθίσματα μην περιμένουμε να δούμε μπαλίτσα γιατί και για τους παίχτες κάπου χάνεται η έννοια του παιχνιδιού.. Φάνηκε καθαρά ότι η ίδια ενδεκάδα με τη Βρέμη δεν άντεξε 2 ενενηντάλεπτα αλλά χίλιες φορές να βρεθεί ένας κορμός και να γίνονται μικρές προσθαφαιρέσεις παιχτών παρά να τελειώσει ο ΠΑΟ το πρωτάθλημα με 32 διαφορετικές ενδεκάδες..
Σελίδες: