Σελίδες:
  • #76 από Bekos® στις 14 May 2009
  • Αντώνης Μίτζελος  :up
  • #77 από Mrs Brightside στις 15 May 2009
  • Γιώργος Bandoek Αποστολάκης
    Δημήτρης Μυστακίδης
    Κλέων Αντωνίου

    Και ενας διεθνούς φήμης Gus G.
  • #78 από hoba στις 15 May 2009
  • Μαριος Ηλιοπουλος. Τελος.
  • #79 από Dr Bluz (G.K.) στις 15 May 2009
  • Οντως ο Νινο για αυτους που δεν ξερουν ειναι απο τους καλυτερους βιρτουοζους.
    Γεννηθηκε και μεγαλωσε στη Σουηδια (αυτο ειναι αληθεια) και απο τα 9 του εκανε μαθηματα με τον Yngwie Malmsteen...
    Θεωρειται ενας απο τους πιο γρηγορους shredders παγκοσμιως, με guitar clinics σε New York, San Francisco και τη δευτερη πατριδα του τη Ροδο.
  • #80 από Kelly Z στις 15 May 2009
  • Αντώνης Μίτζελος  :up
    +100000 δεν παίζεται.... ;)
  • #81 από Stinky στις 16 May 2009
  • Παράθεση
    Οντως ο Νινο για αυτους που δεν ξερουν ειναι απο τους καλυτερους βιρτουοζους.
    Γεννηθηκε και μεγαλωσε στη Σουηδια (αυτο ειναι αληθεια) και απο τα 9 του εκανε μαθηματα με τον Yngwie Malmsteen...
    Θεωρειται ενας απο τους πιο γρηγορους shredders παγκοσμιως, με guitar clinics σε New York, San Francisco και τη δευτερη πατριδα του τη Ροδο.
    Eλπιζω να κανετε πλακα. Αλλα δεν ειδα ουτε ενα χαμογελακι κατι. Μην με κανετε να ιδρωνω βραδιατικα, πειτε μου οτι λετε μαλακιες....

    Γιατι δεν ανεφερε κανεις τον Περλεπε?
    Γουσταρω και Ηλια Λογγινιδη, απο τα πιο εμπνευσμενα σολο του ελληνικου χεβυ βρισκονται στο First Attack.
    Χριστοφορος Κροκιδης στον φυλακα των σκουπιδιων μαρεσει πολυ.

    Βασικα το θεμα δεν ειναι να πεζει κανεις παπαδια για να μ'αρεσει εμενα. Αρκει να εχει κατι να πει και να βαζει το καταλληλο συναισθημα σε αυτο που κανει
    Για να πω την αληθεια οταν ακουω καποιον να πεζει παπαδες,διακονους,αρχιμανδριτες και αρχιεπισκοπο μαζι μου γ**ιεται η ψυχολογια και τον κλεινω asap. ;D ;D
  • #82 από hot_sauce (φλουτσ) στις 18 May 2009
  • ναι ρε...για ποιον Νίνο μιλάμε? :P
  • #83 από Dr Bluz (G.K.) στις 19 May 2009
  • Stinky + Hot Sauce μην ιδρωνετε ο γνωστος τραγουδιστης Νινο αν και εχει γεννηθει στη Σουηδια δεν ειναι shreddas πλακα εκανα...
    Μπορειτε να κοιμαστε ησυχοι..!
    Εγω ψηφιζω Θυμιο Κρικο απο Innerwish που τον παω και πολυ!!
  • #84 από Stinky στις 19 May 2009
  • Ωραιος ο Θυμιος! Και ειναι και γ**ω τα παλικαρια. Εχω να τον δω καμποσο καιρο, αλλα που θα παει θα ξαναφαμε κανενα μπουγιουρντι!
  • #85 από Germ1984 στις 20 May 2009
  • Σάκης Ρουβάς.Συνέθεσε και έπαιξε όλα τα σόλο στους δίσκους του τα 80's την εποχή που η ηλεκτρική κιθάρα είχε αξία (βλέπε "σε θέλω σαν τρελλός"). Αν και άγνωστο, είναι master  του speed αλλά και economy picking με ρεκόρ ταχύτητας τα 217 bpm...Eχει παίξει ρυθμική κιθάρα σε δύο σόλο project του Nuno Bettencourt και διατηρεί και στενή φιλία με τον κιθαρίστα Slash που τον έχει χαρακτηρίσει "Greece's secret weapon". Από τα 6 του παίζει αρμόνιο και σε ηλικία 16 χρονών τελειοποίησε την τεχνική του στην ηλεκτρική κιθάρα.Ψήγματα του ταλέντου φάνηκαν στην ταινία "Αlter ego" όπου έπαιξε ακουστική και ηλεκτρική κιθάρα. Εχει δικό του signature μοντέλο Gibson Studio Black Beauty με την οποία εμφανίζεται και στα live
  • #86 από groovymood στις 20 May 2009
  • Από τα 6 του παίζει αρμόνιο και σε ηλικία 16 χρονών τελειοποίησε την τεχνική του στην ηλεκτρική κιθάρα.

    Σε ηλικία 16 ετών έπαιζε ήδη αρμόνιο για 18 χρόνια...
  • #87 από geoill στις 20 May 2009
  • Σπουδαίοι Ελληνες κιθαρίστες

    gus g (firewind)
    marios iliopoulos (nightrage)
    dim (transcending bizarre)
  • #88 από O_Menelaos στις 20 May 2009
  • Βασιλης Ιωαννου - Idee Fix
  • #89 από hoba στις 20 May 2009
  • Σπουδαίοι Ελληνες κιθαρίστες

    gus g (firewind)
    marios iliopoulos (nightrage)
    dim (transcending bizarre)


    Ωραιος φιλε! Δεν τους ηξερα τους συγκεκριμενους, αλλα οταν βλεπω καλη δουλεια απο Ελληνες, δεν ξερω, συγκινουμαι. Και μπραβο τα παιδια, πολυ μελωδια, μονο τα φωνητικα δεν με τρελαναν.

    Ισως θα θελες να τσεκαρεις και αυτους, πιστευω θα σ'αρεσουν : http://www.myspace.com/godfearnone

    Παντως οι Nightrage ειναι απο τα αγαπημενα μου συγκροτηματα, και οντως, ο Μαριος ειναι πολυ παλληκαρι!
  • #90 από gers στις 20 May 2009
  • Σάκης Ρουβάς.Συνέθεσε και έπαιξε όλα τα σόλο στους δίσκους του τα 80's την εποχή που η ηλεκτρική κιθάρα είχε αξία (βλέπε "σε θέλω σαν τρελλός"). Αν και άγνωστο, είναι master  του speed αλλά και economy picking με ρεκόρ ταχύτητας τα 217 bpm...Eχει παίξει ρυθμική κιθάρα σε δύο σόλο project του Nuno Bettencourt και διατηρεί και στενή φιλία με τον κιθαρίστα Slash που τον έχει χαρακτηρίσει "Greece's secret weapon". Από τα 6 του παίζει αρμόνιο και σε ηλικία 16 χρονών τελειοποίησε την τεχνική του στην ηλεκτρική κιθάρα.Ψήγματα του ταλέντου φάνηκαν στην ταινία "Αlter ego" όπου έπαιξε ακουστική και ηλεκτρική κιθάρα. Εχει δικό του signature μοντέλο Gibson Studio Black Beauty με την οποία εμφανίζεται και στα live

     :roll
  • #91 από Germ1984 στις 21 May 2009
  • και μην ξεχνάμε και τους

    1) Γιώργο Αλογοσκούφη (από τους πιο καθαρούς ακουστικούς παίκτες)

    2) Πέτρο Ευθυμίου (φοβερός bluesas, έχω videaki από την μπάντα του)
  • #92 από Germ1984 στις 21 May 2009
  • και βέβαια τον τρισμέγιστο Ανδρέα Γεωργίου που είναι ίσως ο βιρτουόζος των βιρτουοζών και κορυφαίος στον jazz αυτοσχεδιασμό. Τον ξέρει κανείς??? :o :o :o Εχει εισάγει τo tapping και τα bend στην κλασική κιθάρα :wall

    Αισχος κ ντροπή που κανείς δεν τον ανέφερε...

    http://www.georgiouandreas.com/disc.html
  • #93 από VOODOO στις 08 Jul 2009
  • Stayro sorry alla pitsirikaki hmoyn kai moy phres 7000 gia 35 lepta (to 1990 peripoy)
    kai moy eipes apla poio biblio na parw na diavasw.


    to idio epatha kai ego
  • #94 από KOSTARAS75 στις 09 Jul 2009
  • Δημήτρης Μπαρμπαγάλας επίσης καλός μουσικός.....

    Ακης Τουρκογιώργης πολύ καλή παιχτούρα.....


    Αντώνης Γούναρης πολύ καλός μουσικός και παίχτης.....
  • #95 από js στις 21 Sep 2009
  • Άκης Τουρκογιώργης..μακράν ο καλύτερος..
  • #96 από Κ.Dee στις 22 Sep 2009
  • Αγγελος Αγγελος :metal
  • #97 από adreas στις 08 Nov 2009
  • παιδια.........για ηλεκτικη κιθαρα και ροκ παιξιμο,το θεμα ειναι απλο...ΜΑΝΟΣ ΜΑΝΟΥΣΕΛΗΣ
    Παρολο που ειναι της παλιας καλης σχολης κιθαρισταραδων,προσαρμοσε το παιξιμο του στις απατησεις της ''ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗΣ'' δινοντας σεμιναρια παιξιματος και σωστου ηχου.
    Σημαντικο του προτερημα επισης η κρητικη του καταγωγη ,μπλεκοντας πολλες φορες τον ροκ ηχο με την κρητικη παραδοση........
    Καμια σχεση με τις  ''ροκ'' τζιτζικοκιθαρες που κικλοφορουν...............ο μονος κατα τη γνωμη μου που θα μπορουσε να σταθει ανετα στο εξωτερικο........
  • #98 από mace στις 08 Nov 2009
  • +1 για Μανο....!!!!!
  • #99 από Vaisilis στις 08 Nov 2009
  • ρε παιδια που χαθηκε ο μανουσελης?
  • #100 από pantelisman στις 23 Nov 2009
  • Χριστόφορος Κροκίδης.....!
    Μίλα καθαρά μη μου τ αλλάζεις.....!
Σελίδες: