Σελίδες:
  • #1 από blackie στις 03 Mar 2008
  • Mολις επεσε στην αντιληψη μου μια νεα σειρα απο την επιφον...
    Θυμιζει λιγο τις γκοθ που εβγαζε πριν απο λιγα χρονια...
    Α'οτι βλεπω στην ιστοσελιδα οι κιθαρες αυτες εχουν ιδιαιτερα μεταλ προσανατολισμους...υπαρχει και εξπλορερ μοντελο με floyd τρεμολο...

    http://www.epiphone.com/prophecy/default.html

    Δεν ξερω κατι για τη ποιοτητα της σειρας αυτης ωστοσο ειναι μια ομορφη εκπληξη...(σιγουρα χτυπαει τις LTD)
  • #2 από GreekDudeCovers στις 03 Mar 2008
  • Κατά πότε θα βγούν δεν λέει (ή τουλάχιστον δεν πρόσεξα...). Χαλαρά πάντως ένα Les Paulι το'χω τσιμπήσει. Πολύ όμορφη αυτή η Custom EX! Άντε πάλι να τα σκάσουμε...
  • #3 από Vaisilis στις 03 Mar 2008
  • #4 από GreekDudeCovers στις 03 Mar 2008
  • #5 από andy I στις 03 Mar 2008
  • βρηκατε τροπο να με αρρωστησετε παλι >:( :'( ;D
  • #6 από GreekDudeCovers στις 03 Mar 2008
  • Την τιμή πάντως τη βρίσκω μια χαρά για τα χαρακτηριστικά που έχει. Χαλαρά θα την προτιμούσα από μια eclipse ($$$$).
  • #7 από blackie στις 03 Mar 2008
  • Και γω μια Les paul θα επαιρνα...
    Και φανταζου...Δε μου αρεσουν κιολας... 8)
  • #8 από Dark_kronos στις 03 Mar 2008
  • Εγω πατος μια ex με τρεμολο... χαλαροτατα... Αλλα τωρα πειρα την LTD... ειναι αργα...
  • #9 από Vaisilis στις 03 Mar 2008
  • παντως πρεπει να ναι πολυ μαπα η ποιοτητα κατασκευης....  :(
  • #10 από taxfreesax στις 03 Mar 2008
  • η μια καλυτερη απο την αλλη!....


    ((παντως πρεπει να ναι πολυ μαπα η ποιοτητα κατασκευης....  ))

    μπαα..μη το λες.. :-\ διαβασες χαρακτηριστικα?

    και για την τιμη αυτη λεει.. 8)
  • #11 από Vaisilis στις 03 Mar 2008
  • διαβασα χαρακτηριστικα αλλα εχω ασχημη εμπειρια απο επιφον!
  • #12 από Απόλλων στις 03 Mar 2008
  • διαβασα χαρακτηριστικα αλλα εχω ασχημη εμπειρια απο επιφον!

    Kαι αυτό συνεπάγεται ότι η ποιότητα κατασκευής των Epiphone είναι "μάπα"... ???
  • #13 από Vaisilis στις 03 Mar 2008
  • διαβασα χαρακτηριστικα αλλα εχω ασχημη εμπειρια απο επιφον!

    Kαι αυτό συνεπάγεται ότι η ποιότητα κατασκευής των Epiphone είναι "μάπα"... ???
    σε γενικες γραμμες?...... ναι! ;)
  • #14 από sakman στις 03 Mar 2008
  • http://www.thomann.de/gr/epiphone_les_paul_custom_ex_me.htm  ;)


    Να ρωτήσω και εγώ ο άσχετος πια η διαφορά της με μια standard, γιατί θέλω και εγώ μια les paul γύρω στο 500€ αλλά επειδή είμαι νέος στον χώρο οι γνώσεις μου είναι περιορισμένες....
  • #15 από blackie στις 03 Mar 2008
  • σε γενικες γραμμες?...... ναι! ;)

    Σε ειδικες γραμμες κανεις λαθος...
    Υπαρχουν μοντελα επιφον που οχι μονο αξιζουν τα λεφτα τους αλλα "καταπινουν" αμασητες πολυ ακριβοτερα μοντελα αλλων γνωστων εταιριων...(μη με πιεζετε δε θα πω...LTD ;D ;D)
  • #16 από Raz στις 03 Mar 2008
  • Χαθηκε ο κόσμος να βγάλουν τους μαγνήτες από αυτήν
    και να τους βάλουν σε αυτήν?? :P
    Είναι άσχημη! Σε αυτήν βρήκαν να φορέσουν EMG και να την έχουν και φτηνά?? :P
  • #17 από sakman στις 03 Mar 2008
  • σε γενικες γραμμες?...... ναι! ;)

    Σε ειδικες γραμμες κανεις λαθος...
    Υπαρχουν μοντελα επιφον που οχι μονο αξιζουν τα λεφτα τους αλλα "καταπινουν" αμασητες πολυ ακριβοτερα μοντελα αλλων γνωστων εταιριων...(μη με πιεζετε δε θα πω...LTD ;D ;D)

    Δεν μας λες και εμας πια ακριβώς μοντέλα εννοείς...
  • #18 από GreekDudeCovers στις 03 Mar 2008
  • Εγώ πάντως μια epi les paul goth που έχω μ'έχει βγάλει παλικάρι... Και απίστευτα φθηνή κιθάρα. Πολύ καλό value for money. Όπως και αρκετά άλλα μοντέλα της epiphone.
  • #19 από blackie στις 03 Mar 2008
  • Δεν μας λες και εμας πια ακριβώς μοντέλα εννοείς...

    Τη Epiphone Joe Perry με οποιαδηποτε Ltd EC (μεχρι τη 1000)
  • #20 από Υπνοβάτης... στις 03 Mar 2008
  • Κι εγω μια εξπλορερ εχω και μια χαρα κιθαριτσα ειναι... Ισως τσιμπίσω κατι απο τη νεα σειρα... τρελα γουστα λεμεεεεε!
  • #21 από Vaisilis στις 03 Mar 2008
  • σε γενικες γραμμες?...... ναι! ;)

    Σε ειδικες γραμμες κανεις λαθος...
    Υπαρχουν μοντελα επιφον που οχι μονο αξιζουν τα λεφτα τους αλλα "καταπινουν" αμασητες πολυ ακριβοτερα μοντελα αλλων γνωστων εταιριων...(μη με πιεζετε δε θα πω...LTD ;D ;D)
    απλα ειναι η γνωμη μου φιλε μπλακι! και δεν πιστευω πως η συγκεκριμενη επιφον ειναι καλυτερη απο μια ltd των 1000 ευρω!(γνωμη μου παντα ε? και αφου εχω παιξει με αρκετες απο αυτες)
  • #22 από sakman στις 03 Mar 2008
  • Τη Epiphone Joe Perry με οποιαδηποτε Ltd EC (μεχρι τη 1000)

    Εχω ακούσει πολύ καλές κριτικές γι αυτή την κιθάρα και εγώ αλλά ούτε ο thomann ούτε το musicstore την έχουν  >:(
  • #23 από GreekDudeCovers στις 04 Mar 2008
  • Τη Epiphone Joe Perry με οποιαδηποτε Ltd EC (μεχρι τη 1000)


    Εχω ακούσει πολύ καλές κριτικές γι αυτή την κιθάρα και εγώ αλλά ούτε ο thomann ούτε το musicstore την έχουν  >:(



    http://guitare.playback-europe.com/epiphone-les_paul_standard_joe_perry_boneyard-9368.html

    Την έχει εδώ αλλά δεν είναι in stock, οπότε πιθανότατα να περιμένεις λίγο παραπάνω.
  • #24 από Jezus στις 04 Mar 2008
  • Epi Joe Perry εχω και εγω, αλλα απο την παλια σειρα, και την ειχα παρει πολυ πιο ακριβα. Ειναι οντως φοβερη κιθαρα, αλλα μην την συγκρινεται με την Eclipse, τελειως διαφορετικα οργανα!
    Η Επι ειναι κλασικη ΛΠ, ενω η LTD εχει τελειως διαφορετικο neck joint, neck, frets, action κτλ. Eiναι θεμα το σου καθεται καλα στο χερι πιστευω.
    Η δικια μου Εκλιψ ειναι το πιο ανετο και ποιοτικο οργανο που εχω παιξει, φοβερα πανω απο καστομ ΛΠ στυλ κιθαρες γνωστων εταιρειων, αλλα δεν πιστευω οτι ειναι συγκρισιμη, ειναι η πιο ακριβη εκλιψ που κυκλοφορει. Παντως με οσες κιθαρες/μπασα LTD εχω παιξει εχω παρατηρισει οτι μεχρι τη σειρα 400 ειναι πολυ αξοιπρεπη για τα λευτα τους οργανα, αλλα οχι κατι καλο σε γενικες γραμμες, απο εκει και πανω ειναι μια χαρα οργανα.  :)
    Και οι επι το ιδιο, απο τιμες γκοθικ και πανω ειναι πολυ αξιοπρεπη οργανα, ανετα και για επαγκελματικη χρηση (αν αλλαξει κανεις τα διακοπτακια που αμεσως χαλανε  :D )
  • #25 από helkal στις 15 Mar 2008
  • Μόλις την παρέλαβα απο το Thomann!!!!!!!!!!!!!!!!! Epiphone Les Paul Custom EX ME!!!!!!!!!!!!!!! Μιλάμε για απίστευτο όργανο!!!!!!!!!Τρέλλα!!!!!!!!!!!! Μόνο αν παίξει κανείς μπορεί να το καταλάβει!!!!!!!!!!!!
Σελίδες: