Ψηφοφορία: Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη και γιατι. σε περιπτωση που εχω ξεχασει κατι να το αναφερεται!

Fender
Prs
Gibson
Schecter
Ibanez
Jackson
ESP
Carvin
Charvel
Shamray
Lag
Yamaha
Cort
Tokai
Greco
Parker
Harley Benton
Caparison
Ernie Ball
B.C. Rich
Music Man
LTD
Epiphone
Dean
Washburn
Rockinger
Vigier

Σελίδες:
  • #101 από GreekDudeCovers στις 03 Jul 2008
  • Παιδιά το θέμα είναι και ανατομικό μερικές φορές. Για παράδειγμα, λόγω προβλήματος στα χέρια μου, τα 5χορδα μερικές φορές με κουράζουν (πόνος), και αναγκάζομαι να παίζω ορισμένες φορές με 4άρια (δεν με χαλάει κιόλας, και δεν είναι και κακό), αλλά το θέμα είναι το πως συνηθίζει ο καθένας, τι χρειάζεται η μουσική που παίζει, και στο κάτω κάτω, τι γουστάρει κιόλας. Χαλαράαααα. Ρατσισμοί και τέτοια στα όργανα είναι το πιο γελοίο πράγμα που έχω ακούσει. Μουσικοί είμαστε, υποτίθεται πως θα'πρεπε να'χουμε λίγο πιο ανοιχτό μυαλό.
  • #102 από dunkan στις 03 Jul 2008
  • οι καλυτερες κιθαρες(για μενα) ειναι οι vigier.ειναι επισης μεσα στην πρωτη 5αδα(συμφωνα με τα περιοδικα αλλα και τους custom κατασκευαστες)
  • #103 από Vaisilis στις 04 Jul 2008
  • #104 από Jacksonized στις 05 Jul 2008
  • Δεν εχω ρατσισμο σε οργανα τι μπουρδες ειναι αυτες... Απλα δεν μπορει να χωρεσει στο μυαλο μου το οτι προσπαθουν να φερουν την κιθαρα στο ρολο του μπασου και το αντιστροφο.(Δεν ειναι τυχαιο που οι Pig Destroyer δεν εχουν μπασιστα sto line up τους...)
  • #105 από m@ster k@frer στις 05 Jul 2008
  • Δεν εχω ρατσισμο σε οργανα τι μπουρδες ειναι αυτες... Απλα δεν μπορει να χωρεσει στο μυαλο μου το οτι προσπαθουν να φερουν την κιθαρα στο ρολο του μπασου και το αντιστροφο.(Δεν ειναι τυχαιο που οι Pig Destroyer δεν εχουν μπασιστα sto line up τους...)

    ??? ??? ??? ???
  • #106 από Jacksonized στις 05 Jul 2008
  • sorry που αργησα να απαντησω απλα κατι που ειχα αναφερει σε προηγουμενες σελιδες σχετικα με τις 7χορδες κιθαρες :P
  • #107 από m@ster k@frer στις 05 Jul 2008
  • sorry που αργησα να απαντησω απλα κατι που ειχα αναφερει σε προηγουμενες σελιδες σχετικα με τις 7χορδες κιθαρες :P
    Απλως για να μη γινεται μπαχαλο στο θεμα και σε καθε θεμα, κανε μια παραθεση με αυτο στο οποιο θελεις να απαντησεις... ;)
  • #108 από GreekDudeCovers στις 05 Jul 2008
  • Δεν εχω ρατσισμο σε οργανα τι μπουρδες ειναι αυτες... Απλα δεν μπορει να χωρεσει στο μυαλο μου το οτι προσπαθουν να φερουν την κιθαρα στο ρολο του μπασου και το αντιστροφο.(Δεν ειναι τυχαιο που οι Pig Destroyer δεν εχουν μπασιστα sto line up τους...)

    Αυτό λέγεται πειραματισμός. Είναι καλό πράγμα συνήθως. Κάπως έτσι πήγαν μπροστά πολλά πράγματα, κι όχι μόνο στη μουσική.
  • #109 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 05 Jul 2008
  • Δεν εχω ρατσισμο σε οργανα τι μπουρδες ειναι αυτες... Απλα δεν μπορει να χωρεσει στο μυαλο μου το οτι προσπαθουν να φερουν την κιθαρα στο ρολο του μπασου και το αντιστροφο.(Δεν ειναι τυχαιο που οι Pig Destroyer δεν εχουν μπασιστα sto line up τους...)

    Δλδ επειδή έβαλαν 5 νότες στη κιθάρα, η κιθάρα έγινε μπάσο? Ξέρεις πόσες νότες κάτω είναι το μπάσο? 24. Αντιστοιχα ,με το 6χορδο, το μπάσο πάει 5 πιο πάνω. Οπότε αυτό που δε χωράει στο μυαλό σου είναι αυτό που περιγράφει ο Gothic.

    Η λέξη που χρησιμοποίησα ήταν κόμπλεξ, και τη θεωρώ κατάλληλη απο τη στιγμή που αποφάσισες οτι οι 7χορδες είναι για να χαίρονται μικρά παιδιά, και χρησιμοποιούνται και σε συγκεκριμένα είδη μουσικής.

    Αλήθεια, μπορείς να αιτιολογίσεις κάτι απο τα παραπάνω, ή απλά τα λές για να τραβήξεις τη προσοχή?
  • #110 από Como Esta Loco στις 05 Jul 2008
  • Και οι 7χορδες και οι 8χορδες και barritone και ολες ειναι μια χαρα και εξαρταται τι ηχο θελει να βγαλει ο καθενας! Δεν γινεται να παιζει ο Meshuggah τα ριφ του με standard E κουρδισμα πως να το κανουμε! Μερικα πραγματα ακουγονται καλυτερα πιο μπασσατα..
  • #111 από . στις 06 Jul 2008
  • Εγω ειμαι πιο ριζοσπαστικος απο τον φιλο atheist. Αμα εχεις ουμπαλα οχι με 7χορδες αλλα ουτε και με 6χορδες δεν πρεπει να παιζεις :P ;D.

    Με αυτο το εργαλειο παιζουν οσοι δεν ειναι παιδακια


    Εμπρος στον δρομο που χαραξε ο Max Cavalera.

    Πλακα πλακα αλλα το Berimbau (ετσι λεγεται) ακουγεται μια χαρα.
  • #112 από Jezus στις 08 Jul 2008

  • Λες εκει που ηταν ενας τυπος που ελεγε "εισαι αχρηστος αν δεν μπορεις να κανεις αυτο, και για να δειξεις τη μαγκια σου θα παιξεις τι κλιμακα καθετα και οχι παραλληλα, με sinφ=54028.435.." ?

    Ωραια πραματα!(ελεος ρε παιδια..)

    Xexe, nai gia ayto to 8ema elega  :D
  • #113 από Ibanezακιας στις 08 Jul 2008
  • Το χω πει και θα το ξαναπώ...Είτε Gibson είτε Γλίψον είναι το ίδιο και αυτό μου κάνει...Αμα σου κάνει το μπράτσο, οι μαγνήτες, τόσες παραμορφώσεις που θα ρίξεις πάνω θα παραμείνει ο ίδιος ήχος?
  • #114 από jkstigma στις 09 Jul 2008
  • Παράθεση
    Ερώτηση:      Ποια ειναι κατα την γνωμη σας καλυτερη και γιατι. σε περιπτωση που εχω ξεχασει κατι να το αναφερεται!
    Μπορείτε να ενεργοποιήσετε μέχρι 2 επιλογές.
    ξεχασες τις suhr!!!!  ;D ;D ;D ;D :P
  • #115 από Johnie Darko στις 10 Jul 2008
  • Ναι και tom anderson, custom Warmoth, Brian Moore...
  • #116 από Mindgainz-Stomen στις 12 Jul 2008
  • Ιμπανεζ - αλμπανεζ φορ μι. Ξεχάσατε και Caparison που είναι τέρατα. Έχουν και τέλεια μόστρα :P
  • #117 από Como Esta Loco στις 12 Jul 2008
  • Παρτε Αλμπανεζ παιζουν μια συγχορδια παραπανω απο τις αλλες~! Την Ξι Φαλτσορε!
  • #118 από petros1992 στις 12 Jul 2008
  • Παρτε Αλμπανεζ παιζουν μια συγχορδια παραπανω απο τις αλλες~! Την Ξι Φαλτσορε!

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :P :P :P :P :P
Σελίδες: