Αποστολέας Θέμα: JOHN MAYER!!  (Αναγνώστηκε 23123 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #25 στις: 09/01/09, 14:30 »
Ok βρε garvin, τοτε εσυ πως θα χαρακτηριζες το ειδος της μουσικης που παιζει ο mayer?  ??? (και του κραβιτς)

Αποσυνδεδεμένος kyklotron

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #26 στις: 09/01/09, 15:06 »
Δεν θα σας πάω σε παλιά dvd του.
Δείτε το τελευταίο του live-dvd ''Where the light is'' και πείτε μας την γνώμη σας
Eγώ λέω ότι ο Mayer παίζει ΚΑΙ blues και τα παίζει μάλιστα με ικανοποιητικότατη τεχνική-feeling για....φλώρος!!!!!!!
I hear a blues riff in the still of the night.
Is that you little boy blues?
Your cross was found on some faraway hill,
They say where wild flowers grow.
Are you up there somewhere playing your blues?
Oh Lord I think I know . . .

Αποσυνδεδεμένος FotisKatsanos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #27 στις: 09/01/09, 15:29 »
Τον ακουσα σε ενα δισκο του john scofield με μουσικη του ray cherles. Eχει ενα κομματι που λεγεται i dont need no doctor και το εχουν φτιαξει πολυ καλο! Νομιζω ειναι η μονη διασκευη που τραγουδαει αυτος.

Τελικα θα μας πει κανεις πια μας π***ει αυτος ο φλωρος ;D ;D! Πλακα κανω, σαν μουσικος μια χαρα ειναι παντως!
When I hear major chords, I think about titties, but when I hear minor or dominant chords, I think about titties, but when I see titties, I don't think about chords. SH

Αποσυνδεδεμένος FotisKatsanos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #28 στις: 09/01/09, 15:38 »
οχι ακυρο βρηκα και αλλα covers στο youtube!
When I hear major chords, I think about titties, but when I hear minor or dominant chords, I think about titties, but when I see titties, I don't think about chords. SH

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1527
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #29 στις: 09/01/09, 15:51 »
Πω πωωω...
Αυτο το θέμα ίσως έχει και τι πιο άκυρες απαντήσεις που έχω δει μαζεμενες...

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1308
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος xTitan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 174
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
More guitars please!!!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #32 στις: 10/01/09, 00:56 »
Ok βρε garvin, τοτε εσυ πως θα χαρακτηριζες το ειδος της μουσικης που παιζει ο mayer?  ??? (και του κραβιτς)

τωρα τι να λεμε για τον θεο kravitz...το παλικαρι γραφει απο ροκ μεχρι funk και soul...αστον αυτον! ειναι περιπτωση!

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #33 στις: 10/01/09, 02:36 »
Πω πωωω...
Αυτο το θέμα ίσως έχει και τι πιο άκυρες απαντήσεις που έχω δει μαζεμενες...


Δεν ξέρω από ποια άποψη το λες αλλά συμφωνώ απόλυτα. Αμαν πια μ'αυτη την καγκουρο-μεταλ ελληνική νοοτροπία. Αν δεν έχει μαλλιά και μούσια είναι φλώρος, έτσι παιδιά? Μην τυχόν και είναι ωραίος ή δε φοράει πέτσινα, είναι ξεπουλημένος... Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι που τον κράξατε, ούτε που έχετε ακούσει πάνω απο 2 τραγούδια και θα είχατε τελείως διαφορετική άποψη αν δεν ήταν ποπ είδωλο..ΚΑι το λέω αυτό χωρίς να'μαι κανας τρελός φαν του μαγιερ, αλλά ο τύπος μια χαρά μουσικός είναι, και παίζει αξιοπρεπώς, και τραγουδάει, και γράφει. Ξεκολλήστε απ΄τις ιμπανεζ σας

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #34 στις: 10/01/09, 03:10 »
Ξεκολλήστε απ΄τις ιμπανεζ σας


.... ;D ;D ;D 
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #35 στις: 10/01/09, 09:24 »
Καλα, jimmαρα, δεν ξερω απο ποια αποψη το εννοουσε ο Κουρου, αλλα συμφωνω κι εγω, και κατ εμε ειδικα η δικη σου απαντηση κλεβει την παρασταση... ::)

Αποσυνδεδεμένος Vaisilis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #36 στις: 10/01/09, 11:20 »
Βασικα το προβλημα που εχουν πολλοι ανθρωποι ειναι οτι προσπαθουν να επιβαλουν την γνωμη τους και τα προσωπικα τους γουστα και ακουσματα με επιχειρηματα, για μενα απλα δεν στεκει!!! και ο νοων νοειτο...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #37 στις: 10/01/09, 12:59 »
Πω πωωω...
Αυτο το θέμα ίσως έχει και τι πιο άκυρες απαντήσεις που έχω δει μαζεμενες...
Δεν ξέρω από ποια άποψη το λες αλλά συμφωνώ απόλυτα. Αμαν πια μ'αυτη την καγκουρο-μεταλ ελληνική νοοτροπία. Αν δεν έχει μαλλιά και μούσια είναι φλώρος, έτσι παιδιά? Μην τυχόν και είναι ωραίος ή δε φοράει πέτσινα, είναι ξεπουλημένος...
Σόρυ ρε φίλε αλλά... από όλη την ιστορία εσύ αυτό κατάλαβες?

...

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #38 στις: 10/01/09, 13:11 »
Πω πωωω...
Αυτο το θέμα ίσως έχει και τι πιο άκυρες απαντήσεις που έχω δει μαζεμενες...


Δεν ξέρω από ποια άποψη το λες αλλά συμφωνώ απόλυτα. Αμαν πια μ'αυτη την καγκουρο-μεταλ ελληνική νοοτροπία. Αν δεν έχει μαλλιά και μούσια είναι φλώρος, έτσι παιδιά? Μην τυχόν και είναι ωραίος ή δε φοράει πέτσινα, είναι ξεπουλημένος... Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι που τον κράξατε, ούτε που έχετε ακούσει πάνω απο 2 τραγούδια και θα είχατε τελείως διαφορετική άποψη αν δεν ήταν ποπ είδωλο..ΚΑι το λέω αυτό χωρίς να'μαι κανας τρελός φαν του μαγιερ, αλλά ο τύπος μια χαρά μουσικός είναι, και παίζει αξιοπρεπώς, και τραγουδάει, και γράφει. Ξεκολλήστε απ΄τις ιμπανεζ σας
κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο,ούτε το εννοούσε μέσα από αυτά που πόσταρε,δεν έχουν όλοι οι μεταλάδες είδωλο τον Joey Demaio ή τον Eric Adams :P,άκου τραγούδια όπως το your body is a wonderland και μετά πες μας αν δεν σου ακούγεται <<κάπως>>(ε πως να το κάνουμε θυμίζει λίγο backstreet boys ;D)

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #39 στις: 10/01/09, 15:08 »
Σορρυ αν πειραξε κάποιους η άποψή μου, αλλά εμμένω σ'αυτή. Τα γούστα είναι γούστα κι ο καθένας ακούει ό,τι του αρέσει, όμως όταν κάνεις χαρακτηρισμούς όπως 'φλώρος' ή 'gay' - ανατρέξτε παραπάνω και θα τους βρείτε - σ'ένα ανοικτό φορουμ, ε, να περιμένεις ότι θα βρεθεί κάποιος σαν κι εμένα να πει μια αντίθετη άποψη. Αυτά που είπα για την ελληνική νοοτροπία επίσης δεν τα παίρνω πίσω, κι ας μην είμαι σίγουρος ότι ισχύουν για τα παιδιά που κράζουν εδώ τον μαγιερ. Διάβαζα το ελληνικό μεταλ χάμερ ανελλειπώς (απ τα 12 ως τα 15 μου αλλά δν εχει σημασία), πηγαίνω σε συναυλίες αρκετά χρόνια και πιστεύω έχω ψυχογραφήσει πολύ καλά το κοινό. Δε θέλω να επεκταθώ άλλο σε αυτό γιατί θα βγω εκτός θέματος, αν θέλετε να ανοίξουμε άλλο τοπικ για το ελληνικό ροκ-μεταλ κοινό (αλλά και τους μουσικούς) θα σας τα πω εκεί μετά χαράς.


Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1227
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #40 στις: 10/01/09, 15:56 »
Σορρυ αν πειραξε κάποιους η άποψή μου, αλλά εμμένω σ'αυτή. Τα γούστα είναι γούστα κι ο καθένας ακούει ό,τι του αρέσει, όμως όταν κάνεις χαρακτηρισμούς όπως 'φλώρος' ή 'gay' - ανατρέξτε παραπάνω και θα τους βρείτε - σ'ένα ανοικτό φορουμ, ε, να περιμένεις ότι θα βρεθεί κάποιος σαν κι εμένα να πει μια αντίθετη άποψη. Αυτά που είπα για την ελληνική νοοτροπία επίσης δεν τα παίρνω πίσω, κι ας μην είμαι σίγουρος ότι ισχύουν για τα παιδιά που κράζουν εδώ τον μαγιερ. Διάβαζα το ελληνικό μεταλ χάμερ ανελλειπώς (απ τα 12 ως τα 15 μου αλλά δν εχει σημασία), πηγαίνω σε συναυλίες αρκετά χρόνια και πιστεύω έχω ψυχογραφήσει πολύ καλά το κοινό. Δε θέλω να επεκταθώ άλλο σε αυτό γιατί θα βγω εκτός θέματος, αν θέλετε να ανοίξουμε άλλο τοπικ για το ελληνικό ροκ-μεταλ κοινό (αλλά και τους μουσικούς) θα σας τα πω εκεί μετά χαράς.


ωραιος!!
+1!αυτα λεμε τοσο καιρο,αλλα κανενας δεν ακουει....
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #41 στις: 10/01/09, 18:17 »
Αποσύρω τις δηλώσεις που έκανα...

Πραγματικά νιώθω (το κατάλαβα κάπως αργά) πως σε αυτό το περιβάλλον δεν αξίζει να ασχοληθώ με το παρόν θέμα...
Χαμένος χρόνος μου αλλά τι να κάνουμε...τα λάθη για τους ανθρώπους είναι...
« Τελευταία τροποποίηση: 10/01/09, 20:23 από groovymood001 »
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #42 στις: 10/01/09, 19:43 »
Πολύ φλώρος ρε παιδί μου... Και γενικά, χωρίς να αμφισβητώ τις μουσικές του γνώσεις, γράφει εύκολα στο άκουσμα (όχι απαραίτητα κακό) και φλώρικα (με την κάκιστη έννοια) τραγουδάκια...

Σαν μουσικος, σιγουρα ξερει κιθαρα, εχω ακουσει αυτοσχεδιασμους του και εντυπωσιαστηκα.
Η μουσικη που γραφει ομως ειναι το λιγοτερο γλυκαναλατες φλωριες. Μου αφηνει ιδια γευση με το να ακουω ONE... (οχι, δεν ακουω ONE ;D)

Οσο για τη φωνη του, ουτε αφωνος ειναι, ουτε περιπτωση. Δεν με ενοχλουν οι δυνατοτητες της φωνης του, αλλα η χροια του. Τραγουδαει καπως...κοριτσιστικα.

Βασικα εμενα μου φερνει στο μυαλο, αγορακια με ξανθιες ανταυγιες που κατεβαινουν με μυτες μπροστα απο το ενα ματι (οχι emo, καταλαβατε τι θελω να πω), που τραγουδανε κατι τραγουδακια γλυκαναλατα σε κατι φωτισμενα stages κιετς,  και απο κατω τα κοριτσακια να πετανε αρκουδακια, καρδουλες κτλ.

Δεν μου αρεσει ουτε η φωνη του...

Προς θεου δεν λεω οτι δεν ειναι καλος παικτης/συνθετης. Εχει αλλωστε και sig κιθαρα απο την fender.

πολυ ωραια μουσικη κατ εμε,και πολυ καλος και ΣΤΑΘΕΡΟΣ κιθαριστας...ιδιαιτερα τεχνικος οχι,αλλα αυτα που παιζει τα κατεχει πληρως...και εχει πολυ ωραιες blues/jazz εκφρασεις..εχει επηρεασει το παιξιμο μου κατα καποιο τροπο..
τον συμπαθω πολυ...
μπορει να εχει γλυκαναλατες συνθεσεις μεν,αλλα πιστευω αξιζει....

Βρειτε που γραφει καποιος οτι ο mayer ειναι ασχετος ή για τα μπαζα ή αξιολυπητος και κερδιστε μια κιθαρα-τουλουμπα.

ΕΛΕΟΣ, που γραψαμε οτι ειναι ασχετος? Το μονο 'κακο' που γραφτηκε ειναι οτι το στυλ του ειναι 'φλωρικο΄. Και στην τελικη και αυτο αποψη ειναι. Αλλη αντιληψη εχει για το 'φλωρικο' ο μεταλλας, αλλη ο σκυλας, και αλλη ο εντεχνος. Μην κολλατε σε κατι τετοια και μετα λετε εμας κολλημενους, πω......

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #43 στις: 10/01/09, 19:46 »
Και για να μην ξεχνιομαστε...  αφου το θρεντ εγινε πολυ φλωρικο το επαναφερω με μια δοση τεστοστερονης

ALL MEN PLAY ON TEN!




Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #44 στις: 11/01/09, 17:14 »
Πω πωωω...
Αυτο το θέμα ίσως έχει και τι πιο άκυρες απαντήσεις που έχω δει μαζεμενες...


Δεν ξέρω από ποια άποψη το λες αλλά συμφωνώ απόλυτα. Αμαν πια μ'αυτη την καγκουρο-μεταλ ελληνική νοοτροπία. Αν δεν έχει μαλλιά και μούσια είναι φλώρος, έτσι παιδιά? Μην τυχόν και είναι ωραίος ή δε φοράει πέτσινα, είναι ξεπουλημένος... Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι που τον κράξατε, ούτε που έχετε ακούσει πάνω απο 2 τραγούδια και θα είχατε τελείως διαφορετική άποψη αν δεν ήταν ποπ είδωλο..ΚΑι το λέω αυτό χωρίς να'μαι κανας τρελός φαν του μαγιερ, αλλά ο τύπος μια χαρά μουσικός είναι, και παίζει αξιοπρεπώς, και τραγουδάει, και γράφει. Ξεκολλήστε απ΄τις ιμπανεζ σας
κανείς δεν είπε κάτι τέτοιο,ούτε το εννοούσε μέσα από αυτά που πόσταρε,δεν έχουν όλοι οι μεταλάδες είδωλο τον Joey Demaio ή τον Eric Adams :P,άκου τραγούδια όπως το your body is a wonderland και μετά πες μας αν δεν σου ακούγεται <<κάπως>>(ε πως να το κάνουμε θυμίζει λίγο backstreet boys ;D)

αλλο αν ενα κομματι του θυμιζει backstreet boys,και αλλο αν ο ιδιος ο καλλιτεχνης ειναι ενα wanna-be backstreet boy

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #45 στις: 11/01/09, 17:15 »
Σορρυ αν πειραξε κάποιους η άποψή μου, αλλά εμμένω σ'αυτή. Τα γούστα είναι γούστα κι ο καθένας ακούει ό,τι του αρέσει, όμως όταν κάνεις χαρακτηρισμούς όπως 'φλώρος' ή 'gay' - ανατρέξτε παραπάνω και θα τους βρείτε - σ'ένα ανοικτό φορουμ, ε, να περιμένεις ότι θα βρεθεί κάποιος σαν κι εμένα να πει μια αντίθετη άποψη. Αυτά που είπα για την ελληνική νοοτροπία επίσης δεν τα παίρνω πίσω, κι ας μην είμαι σίγουρος ότι ισχύουν για τα παιδιά που κράζουν εδώ τον μαγιερ. Διάβαζα το ελληνικό μεταλ χάμερ ανελλειπώς (απ τα 12 ως τα 15 μου αλλά δν εχει σημασία), πηγαίνω σε συναυλίες αρκετά χρόνια και πιστεύω έχω ψυχογραφήσει πολύ καλά το κοινό. Δε θέλω να επεκταθώ άλλο σε αυτό γιατί θα βγω εκτός θέματος, αν θέλετε να ανοίξουμε άλλο τοπικ για το ελληνικό ροκ-μεταλ κοινό (αλλά και τους μουσικούς) θα σας τα πω εκεί μετά χαράς.



pesta...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #46 στις: 11/01/09, 17:20 »
Πολύ φλώρος ρε παιδί μου... Και γενικά, χωρίς να αμφισβητώ τις μουσικές του γνώσεις, γράφει εύκολα στο άκουσμα (όχι απαραίτητα κακό) και φλώρικα (με την κάκιστη έννοια) τραγουδάκια...

Σαν μουσικος, σιγουρα ξερει κιθαρα, εχω ακουσει αυτοσχεδιασμους του και εντυπωσιαστηκα.
Η μουσικη που γραφει ομως ειναι το λιγοτερο γλυκαναλατες φλωριες. Μου αφηνει ιδια γευση με το να ακουω ONE... (οχι, δεν ακουω ONE ;D)

Οσο για τη φωνη του, ουτε αφωνος ειναι, ουτε περιπτωση. Δεν με ενοχλουν οι δυνατοτητες της φωνης του, αλλα η χροια του. Τραγουδαει καπως...κοριτσιστικα.

Βασικα εμενα μου φερνει στο μυαλο, αγορακια με ξανθιες ανταυγιες που κατεβαινουν με μυτες μπροστα απο το ενα ματι (οχι emo, καταλαβατε τι θελω να πω), που τραγουδανε κατι τραγουδακια γλυκαναλατα σε κατι φωτισμενα stages κιετς,  και απο κατω τα κοριτσακια να πετανε αρκουδακια, καρδουλες κτλ.

Δεν μου αρεσει ουτε η φωνη του...

Προς θεου δεν λεω οτι δεν ειναι καλος παικτης/συνθετης. Εχει αλλωστε και sig κιθαρα απο την fender.

πολυ ωραια μουσικη κατ εμε,και πολυ καλος και ΣΤΑΘΕΡΟΣ κιθαριστας...ιδιαιτερα τεχνικος οχι,αλλα αυτα που παιζει τα κατεχει πληρως...και εχει πολυ ωραιες blues/jazz εκφρασεις..εχει επηρεασει το παιξιμο μου κατα καποιο τροπο..
τον συμπαθω πολυ...
μπορει να εχει γλυκαναλατες συνθεσεις μεν,αλλα πιστευω αξιζει....

Βρειτε που γραφει καποιος οτι ο mayer ειναι ασχετος ή για τα μπαζα ή αξιολυπητος και κερδιστε μια κιθαρα-τουλουμπα.

ΕΛΕΟΣ, που γραψαμε οτι ειναι ασχετος? Το μονο 'κακο' που γραφτηκε ειναι οτι το στυλ του ειναι 'φλωρικο΄. Και στην τελικη και αυτο αποψη ειναι. Αλλη αντιληψη εχει για το 'φλωρικο' ο μεταλλας, αλλη ο σκυλας, και αλλη ο εντεχνος. Μην κολλατε σε κατι τετοια και μετα λετε εμας κολλημενους, πω......

οι παραπανω φρασεις δεν αποτελουν αποψεις -που ειναι δεκτες οπως κι αν ειναι-,αλλά συγκρισεις με το ειδος που ακουει ο καθενας οπως λες κι εσύ. Δεν εβαλα ενα τετοιο thead για να ερθει ο σκυλας να μου πει αν του αρεσει ο mayer. Και μην βαζεις στο ιδιο τσουβαλι τις παραπανω αποψεις. Αλλη δυναμικη εχει αυτος που λεει ''εχει επηρεασει το παιξιμο μου,εχει καποια blues/jazz στοιχεια αλλα θεωρω τις συνθεσεις του γλυκαναλατες'' και αλλη δυναμικη εχει αυτος που λεει ''μου θυμιζει κατι αγορακια με ανταυγιες που του πετανε αρκουδακια στις συναυλιες''. Επιπλέον,το αν παιζει ο mayer blues ή όχι δεν ειναι θεμα αποψης ουτε γουστου.

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #47 στις: 11/01/09, 17:40 »
Oχι, ειναι αποψεις, οι οποιες διαφερουν αναλογα πως εκλαμβανει ο καθενας την λεξη 'φλωρια'. Απο την στιγμη που ζητησες τις αποψεις των μελων του φορουμ, μπορει να μπει ο οποιοσδηποτε και να ποσταρει οτι θελει. Μπορει να μην συμφωνεις με μερικες, οκ, αλλα στα φορουμ ετσι γινεται.

Για τα quotes, κρατησα μερικα σημεια και τα παρεθεσα με σκοπο να δειξω οτι κανενας δεν αποκαλεσε τον mayer ασχετο, αλλα οτι αρκετα απο τα μελη που θεωρουν τα τραγουδια του 'φλωριες' τον θεωρουν μεγαλο μουσικο, και δεν εχουν προβλημα να το παραδεχτουν.

Οσο για το αν παιζει μπλουζ ή οχι, φυσικα και δεν ειναι θεμα αποψης ή γουστου, υποκειμενικο δλδ, αλλα αντικειμενικο. Αλλα τι ειναι αντικειμενικα, τα μπλουζ? Μπορεις να τα ορισεις? Και παιζει ο mayer blues?

Τεσπα επειδη το εξαντλησαμε το θεμα, i rest my case.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #48 στις: 11/01/09, 18:02 »
Και παιζει ο mayer blues?
Όχι απλώς blues αλλά... blues/jazz!! :D ;D

Garvin, άλλο το είδος μουσικής που γράφει κάποιος και άλλος το αν η μουσική του είναι επηρεασμένη σε ΚΑΠΟΙΑ σημεία και από άλλα είδη μουσικής.. Ώρα είναι να μας πεις κι ότι ο Mayer είναι γνωστός ως jazzίστας..

Και οι Maiden έχουν blues στοιχεία (και περισσότερα από τον Μayer), μήπως είναι blues μπάντα? ;D


Θα επανέλθω αργότερα (όχι που θα σας άφηνα) γιατί διάβασα και κάτι άλλα κουλά (κατ εμέ)...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: JOHN MAYER!!
« Απάντηση #49 στις: 11/01/09, 19:31 »
Και παιζει ο mayer blues?
Όχι απλώς blues αλλά... blues/jazz!! :D ;D

Garvin, άλλο το είδος μουσικής που γράφει κάποιος και άλλος το αν η μουσική του είναι επηρεασμένη σε ΚΑΠΟΙΑ σημεία και από άλλα είδη μουσικής.. Ώρα είναι να μας πεις κι ότι ο Mayer είναι γνωστός ως jazzίστας..

Και οι Maiden έχουν blues στοιχεία (και περισσότερα από τον Μayer), μήπως είναι blues μπάντα? ;D


Θα επανέλθω αργότερα (όχι που θα σας άφηνα) γιατί διάβασα και κάτι άλλα κουλά (κατ εμέ)...

Καλα αυτο για τους maiden που ειπες δεν υπαρχει! εχεις ακουσει τον υμνο των blues,το fear of the dark? Ο mayer δεν εγινε γνωστος σαν backstreet boy ουτε σαν φαινομενο τυπου jonas brothers,οπως παρουσιαζετε μερικοι.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/02, 12:55
από John Sarh
1 Απαντήσεις
2476 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/07, 02:16
από KostasVap
0 Απαντήσεις
1766 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/07, 11:10
από Μαργαρίτα Π.
0 Απαντήσεις
1683 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 20:34
από Μαργαρίτα Π.
7 Απαντήσεις
3407 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/05/08, 16:34
από Joevaicci
11 Απαντήσεις
5010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/09, 02:00
από Jim_Gkountonas(Arpeggiator)
0 Απαντήσεις
1537 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/09, 20:29
από Garvin
8 Απαντήσεις
5934 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/11/10, 10:54
από guitalele
12 Απαντήσεις
3626 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 10:27
από Dimitris12345
7 Απαντήσεις
9177 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/15, 01:39
από Μητσάκος