Αποστολέας Θέμα: Απορια για Fender 65Twin Reverb  (Αναγνώστηκε 5331 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος moulan7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απορια για Fender 65Twin Reverb
« στις: 07/10/10, 17:22 »
Γεια σε ολους!Μπορει καποιος που εχει τον Fender 65 Twin Reverb να μου πει πως ανταποκρινεται σε χαμηλη ενταση κ σε ποια ενταση ακους full την ποιοτητα του.
Kαταλαβαινω οτι φαινεται αφελης η ερωτηση, ομως τον ενισχυτη δεν θα τον ακουσω απο κοντα αλλα θα τον παραγγειλω απο internet.

Δεν σας ρωταω αν ειναι καλος ή οχι, θελω απλα καποιος να μου πει σε τι εντασεις ειναι ανεκτος στα αυτια.
Να σας πω μονο οτι o hot rod deluxe που εχω παιξει μου φαινοταν ωραιος με το volume στο 2,5-3,5. Οταν ομως τον εβαζα στο 4+ απλα δεν μπορουσα να ειμαι διπλα του!(πολυ δυνατος).
Ο Twin Reverb πως ανταποκρινεται με το volume στο 2,5-3,5? Θα μπορω να στεκομαι διπλα του? ;)

Προοριζεται για χρηση κατα 80% στο σπιτι. thnx
« Τελευταία τροποποίηση: 08/10/10, 08:48 από moulan7 »

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #1 στις: 08/10/10, 10:28 »
Φίλε μου, νομίζω ότι εάν θέλεις να χαρείς τον οποιονδήποτε ενισχυτή στο σπίτι, από το να ψάχνεις που ακούγεται καλά η χροιά του και αν θα μπορείς να σταθείς δίπλα του, καλύτερα να κοιτάξεις για ένα attenuator.

Εχουμε εδώ μία ολόκληρη σειρά από σχέδια για attenuators εάν θελήσεις να φτιάξεις, κοίτα εδώ: Προσθήκη Homemade Headphones-Out/Attenuator σε λαμπάτο ενισχυτή
..και επίσης αν δεν θέλεις να εμπλακείς σε κατασκευές, προτείνω κοίτα για κάτι έτοιμο.

Αυτή είναι η λύση που ψάχνεις, και όχι η μία ρύθμιση έντασης, όλοι οι λαμπάτοι αποδίδουν ποιότητα σε εντάσεις που δεν χωράνε στο σπίτι.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #2 στις: 08/10/10, 10:39 »

όλοι οι λαμπάτοι αποδίδουν ποιότητα σε εντάσεις που δεν χωράνε στο σπίτι.
+1

Εγω, επισης θα σου προτεινα να μην παρεις τοσο μεγαλο σε watt ενισχυτη αν τον θελεις αποκλειστικα για το σπιτι...
Δεν υπαρχει λογος...
και με το attenuator που σου προτεινε ο Adrianos θα τον ανοιξεις σιγουρα λιγο παραπανω αλλα με τοσα watt που εχει ο ενισχυτης παλι λιγο πανω απο τη μεση θα πας...
Ειναι πολυ δυνατος ενισχυτης για το σπιτι...
ΜΠορεις με τα 2/3 των χρηματων σου να παρεις κατι αλλο με κοντινη χροια που να μπορεις να το "χαρεις" περισσοτερο εντος σπιτιου

Αποσυνδεδεμένος moulan7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #3 στις: 08/10/10, 11:03 »
Φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Λες δηλαδή ότι με ένα attenuator είμαι οκ?
Super!
Έχεις την καλοσύνη να μου προτείνεις κάποιο καλό?
Δεν έχω παίξει ποτέ σε ενισχυτή με attenuator... έχει μεγάλη διαφορά από ένα master vol φαντάζομαι...
Διατηρεί τον ήχο σε καλά επίπεδα ή τον τσακίζει κάπως?

m@ster k@frer θέλω έναν ενισχυτή με όμορφα διαυγή καθαρά, όγκο (να τον ακούς με το στομάχι όχι με τα αυτιά ;) )  και αρκετό headroom.
Παίζω post rock και αναζητώ έναν ΜΕΓΑΛΟ καθαρό ήχο. Όλα τα drives-effects τα παίρνω από pedals.Πρόβα κάνουμε και στο σπίτι.
Για να καταλάβεις πάνω κάτω τι έχω στο νου μου: mono, mogwai.Tι θα μου πρότεινες με λιγότερο χρήμα και κοντινή απόδοση?

Mε τους mono που τους είχα δει και στο fuzz  <<τα έκανα πάνω μου>>.Όχι ότι δεν χέστηκ@ κ με τους mogwai όταν τους είχα δει!
Έλεγα από που βγαίνει ρε παιδιά αυτό το πράγμα?
Κοιτάω πίσω τους... twin reverb. Μιλάμε για τεράστιο καθαρό ήχο.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/10/10, 11:10 από moulan7 »

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #4 στις: 08/10/10, 13:22 »
Μην ακούς μύθους, οι μεγάλοι ενισχυτές παίζουν ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
Τα attenuator ψιλοκάνουν δουλίτσα αλλά για μένα δεν είναι απαραίτητα εκτός αν παίζεις καρφί στον ενισχυτή και θέλεις ψιλοπαραμόρφωση -τον απαυτό σου να βαράς ο 65άρης δεν θα παραμορφώσει.
Όλοι φτιάχνουνε ήχο με παραμορφωτές πεταλιέρες κλπ οπότε το μόνο ζητούμενο είναι να παίζει καλά ο ενισχυτής στα καθαρά.
Ο 65 είναι εξαιρετικός ενισχυτής, (μάλιστα σε κάποιο φόρουμ έχω δεί και μιά καλή αγγελία, δεν πας να τον ακούσεις μόνος σου).
Οι δικοί μου "καθαροί ενισχυτές" είναι Fender, Rivera & Brunnetti και όλοι πάνω από 60watt και να σου πώ και κάτι? Οι 100άρηδες παίζουν καλύτερα από τους μικρούς μου.
 
Πάρε παράδειγμα τους περισσότερους "μεγάλους" σπάνια έχουν μικρούς ενισχυτές, παρεξηγούμε συνήθως το: γιατί να κάνω περιττά έξοδα αφού με έναν μικρό θα κάνω την δουλειά μου....
 
Αν ήμουν Αθήνα σε όποιον μου έλεγε ότι οι μικροί παίζουν καλύτερα θα τον έβαζα να παίξει με τον μικρό του ενισχυτή δίπλα στον μεγαλύτερό μου και να μου ξαναπεί το πιστεύω του μετά την δοκιμή......

Αποσυνδεδεμένος moulan7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #5 στις: 08/10/10, 14:09 »
Φίλε studio54 και εγώ πιστευω ότι τα πράγματα είναι όπως τα λες.
Θέλω λοιπόν να τα χώσω γερά και να πάρω κάτι καλό που θα μου μείνει.
Έχω δοκιμάσει στα χρόνια που παίζω κάποιους ενισχυτές και... δεν...
Πάμε λοιπόν για το καλό το deal.
Παίδες έβγαλα τα συμπεράσματά μου, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Θα μπορούσα ρε παιδιά να πάω να τον δοκιμάσω αλλά φανταστείτε να μπαίνω σε κάποιο κατάστημα και να λέω "γεια σας, εεεχμ ήρθα να δοκιμάσω έναν τουίν ρεβέρμπ"  :o
Άσε γιατί είμαι κ ήσυχος άνθρωπος κ δεν μπορώ τη μανούρα...

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #6 στις: 08/10/10, 14:21 »
Μην ακούς μύθους, οι μεγάλοι ενισχυτές παίζουν ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Φαντάζομαι ότι εξαρτάται τι ακριβώς εννοεί κανείς με το "παίζουν καλύτερα". Σίγουρα ένας μεγαλύτερος ενισχυτής θα έχει περισσότερο headroom, πράγμα το οποίο ασφαλώς θα αποδειχτεί χρήσιμο αν το ζητούμενο είναι ο μεγάλος, καθαρός ήχος που ψάχνει ο moulan7. Από την άλλη πλευρά, η ένταση ενός 65άρη ή 100άρη ενισχυτή μάλλον δεν θα είναι πρακτική για κάποιον που θέλει έναν ενισχυτή κυρίως για χρήση στο σπίτι και έχει ήδη αναφέρει ότι ο 40άρης Hot Rod Deluxe στο 4 είναι υπερβολικά δυνατός για άνετο παίξιμο. Τελικά ο καλύτερος ενισχυτής είναι αυτός που καλύπτει τις ανάγκες του υποψήφιου αγοραστή, όχι απαραίτητα αυτός που θα κερδίσει τη μεγαλύτερη βαθμολογία σε ένα "αντικειμενικό' συγκριτικό τεστ.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος moulan7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #7 στις: 08/10/10, 14:43 »
Αυτά που γράφεις σκεφτόμουν Απόλλων και άνοιξα το θέμα.
Τον ενισχυτή δεν τον θέλω μόνο για το σπίτι. Τον θέλω και για πρόβες, ηχογραφήσεις, live.
Πρόβες κάνουμε αρκετές μέσα στο σπίτι. Γενικά δεν θέλω να κάνω κανένα συμβιβασμό για τον ήχο μου.

Γνωρίζω ότι αυτόν τον ενισχυτή θα τον πληρώσω 1300 για τον καλό καθαρό του ήχο και δεν τα θεωρώ ούτε πολλά, ούτε λίγα ,ούτε άσκοπα.
Ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Καλώς ή κακώς αυτό διαπιστώνω σε κάθε αγορά που κάνω.

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #8 στις: 08/10/10, 14:46 »
Τον ενισχυτή δεν τον θέλω μόνο για το σπίτι. Τον θέλω και για πρόβες, ηχογραφήσεις, live.
Πρόβες κάνουμε αρκετές μέσα στο σπίτι. Γενικά δεν θέλω να κάνω κανένα συμβιβασμό για τον ήχο μου.
Οπα...στο αρχικο σου ποστ δεν το ανεφερες αυτο...συγκεκριμενα ειπες:
Προοριζεται για χρηση κατα 80% στο σπιτι. thnx

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #9 στις: 08/10/10, 14:53 »
Τον ενισχυτή δεν τον θέλω μόνο για το σπίτι. Τον θέλω και για πρόβες, ηχογραφήσεις, live.

Καλώς. Απλά στο πρώτο μήνυμα είπες ότι τον θέλεις για χρήση 80% στο σπίτι. Αν αυτή θα είναι η κύρια λειτουργία του, η δική μου γνώμη είναι ότι δεν θέλεις κάτι που θα είναι δύσκολο να χρησιμοποιήσεις στο σπίτι σε ένταση πάνω από το 2.

Γνωρίζω ότι αυτόν τον ενισχυτή θα τον πληρώσω 1300 για τον καλό καθαρό του ήχο και δεν τα θεωρώ ούτε πολλά, ούτε λίγα ,ούτε άσκοπα. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Καλώς ή κακώς αυτό διαπιστώνω σε κάθε αγορά που κάνω.

Eφόσον βρεις αυτό που ψάχνεις, εννοείται ότι τα λεφτά που θα δώσεις θα πιάσουν τόπο. Απλά ήθελα να τονίσω ότι ο καλύτερος ενισχυτής γενικά δεν είναι απαραίτητα ο καλύτερος για σένα. Έχεις σκεφτεί π.χ. την πιθανότητα ενός μικρότερου combo ο οποίος θα σού επιτρέπει να παίζεις στο σπίτι σε συνδυασμό με μια καμπίνα για μεγαλύτερο ήχο και περισσότερη ένταση σε πρόβες και live;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος moulan7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #10 στις: 08/10/10, 15:17 »
Έχετε δίκιο δεν το έθεσα σωστά.
Στο σπίτι κάνουμε κανονικές πρόβες σε καλές εντάσεις και πάμε και κανά studio για να δούμε πώς ακουγόμαστε και εκεί.
Φαντάζομαι λοιπόν ότι όταν παίζουμε σπίτι (δηλαδή συνέχεια στις πρόβες) θα έχω τον τουίν στο 3 ή εκεί γύρω αν κρίνω από τον hot rod...
Γενικά θα παίξει και σε μεγαλύτερες εντάσεις.

Έχω παίξει με μαρσαλ,β-52,φεντερ (δεν θυμάμαι μοντέλα).
Οι ενισχυτές που έχω δοκιμάσει ως τώρα...δεν...
Τονίζω πως δικό μου λαμπάτο δεν είχα ποτέ κ τώρα έχω έναν τρνζιστοράτο για κλάμματα. Ο hot rod είναι φίλου.

Θέλω το κάτι παραπάνω και λέω να κινηθώ προς κάτι "αυθεντικό"

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #11 στις: 08/10/10, 21:54 »
m@ster k@frer θέλω έναν ενισχυτή με όμορφα διαυγή καθαρά, όγκο (να τον ακούς με το στομάχι όχι με τα αυτιά ;) )  και αρκετό headroom.
Παίζω post rock και αναζητώ έναν ΜΕΓΑΛΟ καθαρό ήχο. Όλα τα drives-effects τα παίρνω από pedals.Πρόβα κάνουμε και στο σπίτι.

Για να τον ακους με το στομαχι οπως λες, θελεις ενταση, οποτε δεν θελεις εναν ενισχυτη που να παιζει καλα χαμηλα, αλλα εναν που να παιζει καλα δυνατα!  ;D
Επισης ο τουιν-ριβερμπ εχει ενα ιδιαιτερο κυκλωμα και ηχοχρωμα, και απο δοκιμες που εχω κανει μπορω να πω οτι και να βαλεις πεταλακια πανω του, δεν θα ακους το πεταλακι σου στον ενισχυτη, αλλα τον ενισχυτη σου με ενα πεταλακι πανω. Δηλαδη δεν ακους τον χαρακτηρα που εχει το πεταλακι σου, πανω σε ενα ουδετερο καθαρο, αλλα αντιθετα ακους τον τουιν, επηρεασμενο απο ενα πεταλακι. Αλλιωνει τον χαρακτηρα που εχει το καθε πεταλακι και επιβαλει τον χαρακτηρα του.

Τελος, να δοκιμασεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τον τουιν πριν τον παρεις, αφου λες οτι παιζεις και με αλλους λαμπατους φεντερ κτλ και δεν σε ικανοποιουν, ειναι πολυ πιθανο να μην σε ικανοποιησει και αυτος. Ο ηχος που ακους σε ενα δισκο ή σε ενα λαιβ ειναι αποτελεσμα πολλων παραμετρων, οποτε μην περιμενεις να εχεις αυτοματα αυτον τον ηχο, να μη πουμε και για την αισθηση που σου δινει ενας ενισχυτης οταν τον παιζεις, εχω ακουσει ατομα να βγαζουν πολυ ωραιο  ηχο απο ενα ενισχυτη, και μολις επιασα εγω την κιθαρα μου φανηκε τοσο αβολος ο ηχος και η αποκριση που δεν μπορουσα να παιξω.

Και οσο αφορα την αποκριση στο ρυθμιστικο εντασης των φεντερ, επειδη εχω και εγω εναν και εχω δοκιμασει διαφορους, μπορω να πω οτι στο 2-3 οι περισοτεροι ειναι ηδη πολυ δυνατοι, και απο εκει και πανω εχουν να δωσουν ενταση μεν, αλλα οχι πολυ πανω απότι στο 3-4. Δηλαδη στον δικο μου το 10 ειναι λιγο πιο δυνατο απο το 4.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #12 στις: 09/10/10, 00:43 »
m@ster k@frer θέλω έναν ενισχυτή με όμορφα διαυγή καθαρά, όγκο (να τον ακούς με το στομάχι όχι με τα αυτιά ;) )  και αρκετό headroom.
Παίζω post rock και αναζητώ έναν ΜΕΓΑΛΟ καθαρό ήχο. Όλα τα drives-effects τα παίρνω από pedals.Πρόβα κάνουμε και στο σπίτι.

Για να τον ακους με το στομαχι οπως λες, θελεις ενταση, οποτε δεν θελεις εναν ενισχυτη που να παιζει καλα χαμηλα, αλλα εναν που να παιζει καλα δυνατα!  ;D
Επισης ο τουιν-ριβερμπ εχει ενα ιδιαιτερο κυκλωμα και ηχοχρωμα, και απο δοκιμες που εχω κανει μπορω να πω οτι και να βαλεις πεταλακια πανω του, δεν θα ακους το πεταλακι σου στον ενισχυτη, αλλα τον ενισχυτη σου με ενα πεταλακι πανω. Δηλαδη δεν ακους τον χαρακτηρα που εχει το πεταλακι σου, πανω σε ενα ουδετερο καθαρο, αλλα αντιθετα ακους τον τουιν, επηρεασμενο απο ενα πεταλακι. Αλλιωνει τον χαρακτηρα που εχει το καθε πεταλακι και επιβαλει τον χαρακτηρα του.

Τελος, να δοκιμασεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τον τουιν πριν τον παρεις, αφου λες οτι παιζεις και με αλλους λαμπατους φεντερ κτλ και δεν σε ικανοποιουν, ειναι πολυ πιθανο να μην σε ικανοποιησει και αυτος. Ο ηχος που ακους σε ενα δισκο ή σε ενα λαιβ ειναι αποτελεσμα πολλων παραμετρων, οποτε μην περιμενεις να εχεις αυτοματα αυτον τον ηχο, να μη πουμε και για την αισθηση που σου δινει ενας ενισχυτης οταν τον παιζεις, εχω ακουσει ατομα να βγαζουν πολυ ωραιο  ηχο απο ενα ενισχυτη, και μολις επιασα εγω την κιθαρα μου φανηκε τοσο αβολος ο ηχος και η αποκριση που δεν μπορουσα να παιξω.

Και οσο αφορα την αποκριση στο ρυθμιστικο εντασης των φεντερ, επειδη εχω και εγω εναν και εχω δοκιμασει διαφορους, μπορω να πω οτι στο 2-3 οι περισοτεροι ειναι ηδη πολυ δυνατοι, και απο εκει και πανω εχουν να δωσουν ενταση μεν, αλλα οχι πολυ πανω απότι στο 3-4. Δηλαδη στον δικο μου το 10 ειναι λιγο πιο δυνατο απο το 4.

+ 1000

σε όλα.....

Πάνε άκου κανέναν Rivera.....
Μάλλον κάτι τέτοιο ψάχνεις.

Αποσυνδεδεμένος moulan7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #13 στις: 09/10/10, 09:38 »
Παιδιά ευχαριστώ θα ληφθούν όλα υπόψη ;)

Αποσυνδεδεμένος moulan7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #14 στις: 22/10/10, 00:15 »
Παιδιά επαναφέρω το θέμα γιατί τον χτύπησα τον ενισχυτή.
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες. Ωραία πράγματα!

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #15 στις: 22/10/10, 06:12 »
Μεγειές.... καλοριζικος

Αποσυνδεδεμένος moulan7

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Απορια για Fender 65Twin Reverb
« Απάντηση #16 στις: 22/10/10, 08:44 »
Σε ευχαριστώ φίλε μου.
Αυτό που μου έκανε αρκετή εντύπωση είναι ότι παίζει και χαμηλά. Δηλαδή το volume ακούει αρκετά διαφορετικό από του hot rod που είχα στο μυαλό μου. Αν είχα τον hot rod παίζει να πήγαινα για attenuator, αυτός δεν χρειάζεται. Πάει από ΠΟΛΥ χαμηλά μέχρι ΠΟΛΥ δυνατά.
Επίσης και ο ήχος του είναι εντελώς διαφορετικός. Δεν μπορώ να πω ότι μοιάζει με τον hot rod.
Μιλάμε είναι φοβερό μηχάνημα. Είμαι πλήρως ικανοποιημένος.
Ο ήχος του ταιριάζει γάντι για τη μουσική που παίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: 22/10/10, 08:51 από moulan7 »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Reverb combination ????

Ξεκίνησε από IxNiLaTiS Εφέ

1 Απαντήσεις
2659 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/08, 16:22
από Johnie Darko
11 Απαντήσεις
5893 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/08, 00:22
από studio54
Reverb - Delay σε ένα?

Ξεκίνησε από gers Εφέ

17 Απαντήσεις
6076 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/08, 19:56
από Evangelos 123
Fender Super Reverb

Ξεκίνησε από Panos the Greek « 1 2 » Ενισχυτές

40 Απαντήσεις
13714 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/09, 18:20
από Panos the Greek
7 Απαντήσεις
3960 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/09, 19:48
από Jezus
reverb πεταλι!

Ξεκίνησε από Ddarkkor Εφέ

8 Απαντήσεις
3323 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/10, 14:26
από adr1anos
18 Απαντήσεις
8355 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/14, 09:58
από pipokas99
15 Απαντήσεις
5668 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/11, 08:14
από studio54
14 Απαντήσεις
5672 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/13, 14:13
από adr1anos
8 Απαντήσεις
1815 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/22, 17:43
από Sp0ke