Αποστολέας Θέμα: Rockwave 2008  (Αναγνώστηκε 57297 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Rockwave 2008
« στις: 06/02/08, 13:06 »
Λοιπον εχουν ανακοινωθει οι opeth για 9 Ιουλιου Τεταρτη.Για να δουμε τιποτα αλλο..Priest πιστευω..
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/08, 15:14 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #1 στις: 06/02/08, 14:15 »
παιζεi κανα link???
 


Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #2 στις: 06/02/08, 15:14 »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #3 στις: 06/02/08, 16:50 »
Λοιπον εχουν ανακοινωθει οι opeth για 9 Ιουλιου Τεταρτη.Για να δουμε τιποτα αλλο..Priest πιστευω..

Καλή επιλογή πιστεύω...

To Priest είναι ευχή ή γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο;
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #4 στις: 06/02/08, 16:58 »
Λοιπον εχουν ανακοινωθει οι opeth για 9 Ιουλιου Τεταρτη.Για να δουμε τιποτα αλλο..Priest πιστευω..

Καλή επιλογή πιστεύω...

To Priest είναι ευχή ή γνωρίζεις κάτι συγκεκριμένο;
Δεν γνωριζω κατι σιγουρο αλλα οι Πριστ βγαζουν εκεινη την εποχη το καινουριο εχουν ανακοινωσει και ημερομηνιες στην Ευρωπη..Ακουγεται αρκετα το ονομα τους..Ευχη ξε-ευχη αν οι τιμες ειναι οπως περυσι η οπως μειντεν με ζωνες κλπ εγω δεν παω.. :-X
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #5 στις: 06/02/08, 17:05 »
Αυτά που λέγανε για ACDC & Children of Bodom ισχύουνε?
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος King_of_Angmar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #6 στις: 06/02/08, 17:19 »
Για COB δεν ξέρω, πάντως οι AC/DC Ευρωπαϊκή περιοδεία μάλλον θα κάνουν το 2009... Πάντως φέτος περιοδεία δεν έχει... Τον Μάιο μάλλον έρχονται οι Kiss...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #7 στις: 06/02/08, 19:48 »
Πάλι στο μέταλ θα το πήξουν το φεστιβάλ?  :-\ :-\ :-\
Που είναι οι παλιές καλές μέρες που μας έρχονταν muse, franz ferdind κλπ (κραυγή απελπισίας ήταν αυτή)...  Κάτι αντίστοιχο φέτος θα έχουμε ξέρετε? Η θα είναι πάλι σε καμιά μέρα ότι να 'ναι όπως η περσινή με Cornell, Plant, Europe???   ;D ;D ;D ;D

Καλά όσο για τους ACDC δεν το συζητώ καν. Ακόμα είναι πολύ νέοι για να έρθουν. Πρέπει να είναι τουλάχιστον 30 χρόνια εκτός δισκογραφίας  για να έρθουν... Οι φήμες για peppers δεν ακούγονται φέτος???  ;D ;D ;D

Τεσπά αρκετή χολή έβγαλα...

Αποσυνδεδεμένος sanders

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #8 στις: 07/02/08, 02:53 »
ρε King_of_Angmar που το ακουσες αυτο για τους kiss γιατι δεν παιζουμε με αυτα :o

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #9 στις: 07/02/08, 03:20 »
Παιδιά για να μη ξεφύγει το πράγμα θα το πω από νωρίς. Να γράφετε για μπάντες που δήλωσαν ότι θα έρθουν.
Ούτε ποιες θα θέλατε να έρθουν, ούτε ποιες σας είπε η ανιψιά του θείου του μπατζανάκη μου ότι ενδέχεται να έρθουν, ούτε τπτ.
Να είστε βέβαιοι γι'αυτό που γράφετε και αν είναι δυνατόν να πετάτε εδώ και το λινκ της πηγής της είδησης.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #10 στις: 10/02/08, 15:51 »
Το ευνούχισες το θέμα ;D
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #11 στις: 11/02/08, 01:26 »
Πάλι στο μέταλ θα το πήξουν το φεστιβάλ?  :-\ :-\ :-\
Που είναι οι παλιές καλές μέρες που μας έρχονταν muse, franz ferdind κλπ (κραυγή απελπισίας ήταν αυτή)... 

ωραιες μερες....
Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #12 στις: 11/02/08, 01:41 »
Το συστημα με  τις ζωνες των εισητηριων δυστυχως ριζωσε για τα καλα στην Ελλαδα & ειναι ξενοφερτο.Δεν νομιζω να ξαναγυρισουμε στις παλιες εποχες που με 8000δρχ πηγαινες στο Rockwave 1997 στη Ριζουπολη με Megadeth headliners.
 ::)
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #13 στις: 11/02/08, 02:35 »
Πάλι στο μέταλ θα το πήξουν το φεστιβάλ?  :-\ :-\ :-\
Που είναι οι παλιές καλές μέρες που μας έρχονταν muse, franz ferdind κλπ (κραυγή απελπισίας ήταν αυτή)... 

ωραιες μερες....

βασικα για τετοιες μπαντες ειναι το rockwave...
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #14 στις: 12/02/08, 00:01 »
Πάλι στο μέταλ θα το πήξουν το φεστιβάλ?  :-\ :-\ :-\
Που είναι οι παλιές καλές μέρες που μας έρχονταν muse, franz ferdind κλπ (κραυγή απελπισίας ήταν αυτή)... 

ωραιες μερες....

βασικα για τετοιες μπαντες ειναι το rockwave...
Bασικα..γιατι?δεν λεω να υπαρχει και τετοια μερα αλλα γιατι ειναι για τετοιες? ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος eleos* (Βάλια πια....)

  • Το ξανθό emoticon
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μακρια, πολυ μακρια να ταξιδευουμε....
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #15 στις: 12/02/08, 00:18 »
εμενα τλχστν δ μου καθεται καλα ν παω ν δω στ ροκγουειβ μπαντες οπως οπεθ, παρανταιζ λοστ, ή μαστοντον...
λεω εγω τωρα...

αποψεις ειναι αυτες....  ::)
Screw prince charming!! Give me the guy ..with tattoos and a bad boy attitude!.....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #16 στις: 12/02/08, 00:44 »
εμενα τλχστν δ μου καθεται καλα ν παω ν δω στ ροκγουειβ μπαντες οπως οπεθ, παρανταιζ λοστ, ή μαστοντον...
λεω εγω τωρα...

αποψεις ειναι αυτες....  ::)
Xμμ στο μισ συμφωνω!Δηλαδη μπαντες οπως οπεθ παρανταιζ λοστ αναθεμα μαι νταιινγκ μπραιντ κλπ δεν πολυ λενε επειδη παιζουν παντα μεσημερι σε μεγαλο χωρο και δεν μπορουν να μεταδωσουν την ατμοσφαιρα κλπ.Αντιθετα ομως οι μαστοντον ας πουμε ηταν φανταστικοι περυσι..τρομερη ενεργεια..τους πηγαινε η μεγαλη σκηνη..τεσπα γνωμες ειναι αυτα αλλα οσο να ναι τετοια φεστιβαλ γινονται σε ολο τον κοσμο(ενταξει δεν ειναι τοσο ακριβα :P) οποτε..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #17 στις: 12/02/08, 00:51 »
εμενα τλχστν δ μου καθεται καλα ν παω ν δω στ ροκγουειβ μπαντες οπως οπεθ, παρανταιζ λοστ, ή μαστοντον...
λεω εγω τωρα...

αποψεις ειναι αυτες....  ::)
Xμμ στο μισ συμφωνω!Δηλαδη μπαντες οπως οπεθ παρανταιζ λοστ αναθεμα μαι νταιινγκ μπραιντ κλπ δεν πολυ λενε επειδη παιζουν παντα μεσημερι σε μεγαλο χωρο και δεν μπορουν να μεταδωσουν την ατμοσφαιρα κλπ.Αντιθετα ομως οι μαστοντον ας πουμε ηταν φανταστικοι περυσι..τρομερη ενεργεια..τους πηγαινε η μεγαλη σκηνη..τεσπα γνωμες ειναι αυτα αλλα οσο να ναι τετοια φεστιβαλ γινονται σε ολο τον κοσμο(ενταξει δεν ειναι τοσο ακριβα :P) οποτε..
πολυ ειρωνικο σε βλεπω φιλαρακο μου..για αραξε λιγο!

πλακα κανω johny..:P
ναι ρε σεις,τι μπαντες να κατεβουν rockwave...εκει παμε για ντου και ξυλο,και για να πληρωσουμε την εταιρια που το οργανωνει...:P
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #18 στις: 12/02/08, 12:39 »
Βασικά είναι όντως πάρα πολύ έντονη η rock για να μην πώ metal-οποίηση του Rockwave Festival, το οποίο σε αποκορύφωμα (δεν γνωρίζω ακριβώς ποιά χρονιά) απ' όσο ξέρω είχαν φέρει Portishead και Blur... Έχει χαθεί ο συλλογικός χαρακτήρας που υπήρχε, δηλαδή μια μέρα που έπεφτε το ξύλο, μια μέρα που ήταν το rock και άλλη μια με alternative και ήταν άψογα όλα (για να μην μιλήσω περί τιμών)...

Συμφωνώ περί συγκροτημάτων που κάνουν πολύ καλύτερα live σε κλειστό χώρο, ή αφού πέσει νύχτα και είναι απλά κρίμα να "ξοδεύονται" ώς support σε ώρες που δεν δίνουν την ατμοσφαιρική υποστήριξη που απαιτείται (Katatonia, My Dying Bride, Anathema κλπ.). (plz, γράφετε στα αγγλικά τα ονόματα μου φύγαν τα μάτια να τα καταλάβω lol  :o )

Τώρα όσον αφορά την metal-οποίηση, είναι καθαρά θέμα του εκάστοτε κοινού και της αντιμετώπισής του στην μουσική που αντιστοιχεί, και εξηγώ...

Λίγο πιο στερεοτυπικά απ' όσο θα ήθελα, αλλά αρκετά προσεγγιστικά:
Ο μεταλλάς θα πληρώσει όσο όσο για να δεί το αγαπημένο του συγκρότημα, λόγω ηλικίας (ή και "ωριμότητας" θα λεγε κανείς), παρόρμησης (Metallica, πάμε για ξύλο!  ;D) και επειδή οι ασχολίες του, πάλι λόγω ηλικίας συνήθως, δεν αντιστοιχούν σε μεγάλες υποχρεώσεις, και στην προτεραιότητά του έχει πολύ ψηλά τις συναυλίες, κάτι το οποίο σημαίνει βεβαίως απο την κακή μεριά οτι η διοργανώτρια εταιρεία μπορεί να βασιστεί σε αυτό για να κάνει ό,τι της καπνίσει (όπως και γίνεται).

Απο την άλλη, το alternative κοινό, συνήθως αντιστοιχεί σε ελαφρώς μεγαλύτερη ηλικία (χωρίς πάντως να ξεφεύγουμε) αλλά κυρίως δεν έχουν την "ορμή" που έχει ο μεταλλάς, και οι πιο πολλοί (ώς λίγο πιο συνειδητοποιημένοι μάλλον) δεν θα δεχτούν οποιαδήποτε τιμή για συναυλία, η οποία γενική συγκράτηση φυσικά που έχει και το αρνητικό του, δηλαδή υπάρχει μικρότερη πιθανότητα κάποιος που ακούει ένα συγκρότημα να πάει και στο live του.

Όσο λοιπόν οι τιμές γινόντουσαν πιο απαράδεκτες, αλλά και μετά την διακοπή του Rockwave και το metal oriented lineup που ακολούθησε το 2004 (την ημέρα του "alternative" έπαιζαν παράληλλα με Pixies, ΗΙΜ, Placebo (ok αυτό κολλάει) και (αν είναι δυνατόν!!!) El Nino) προφανώς δεν έδωσε την ώθηση στο αντίστοιχο κοινό να πατήσει (η metal μέρα είχε 2 killer σχήματα (Judas Priest, Queensryche), 1 που αυτόματα σήμαινε προσέλευση κόσμου (Nightwish) και 1 πολύ καλό και γνωστό ελληνικό (Nightfall)). Έτσι απο την επόμενη χρονιά άρχισε η περικοπή της μέρας που κρίθηκε ώς "ασύμφορη" καθώς και η κατακόρυφη αύξηση των τιμών, κάτι το οποίο φυσικά και σήμαινε οτι ο αντίστοιχος ακροατής απλούστατα σβήστηκε απο την λίστα....

Τώρα αυτό ήταν μια αρκετά πρόχειρη, στερεοτυπική και με αρκετά flows ανάλυση, αλλά κάπως έτσι νομίζω πως έγινε και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε... Your thoughts?
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/08, 18:26 από Kli Klis »
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Tagima

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • Mr.Ibanezakias
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #19 στις: 12/02/08, 13:27 »
Τον Μάιο μάλλον έρχονται οι Kiss...

Παίζει για 18 Μαϊου...!!!
Life Its running, don't dance too fast
Just catch the rythm, and follow it with your heart

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #20 στις: 12/02/08, 14:15 »
Βασικά είναι όντως πάρα πολύ έντονη η rock για να μην πώ metal-οποίηση του Rockwave Festival, το οποίο σε αποκορύφωμα (δεν γνωρίζω ακριβώς ποιά χρονιά) απ' όσο ξέρω είχαν φέρει Portishead και Blur... Έχει χαθεί ο συλλογικός χαρακτήρας που υπήρχε, δηλαδή μια μέρα που έπεφτε το ξύλο, μια μέρα που ήταν το rock και άλλη μια με alternative και ήταν άψογα όλα (για να μην μιλήσω περί τιμών)...

Συμφωνώ περί συγκροτημάτων που κάνουν πολύ καλύτερα live σε κλειστό χώρο, ή αφού πέσει νύχτα και είναι απλά κρίμα να "ξοδεύονται" ώς support σε ώρες που δεν δίνουν την ατμοσφαιρική υποστήριξη που απαιτείται (Katatonia, My Dying Bride, Anathema κλπ.). (plz, γράφετε στα αγγλικά τα ονόματα μου φύγαν τα μάτια να τα καταλάβω lol  :o )

Τώρα όσον αφορά την metal-οποίηση, είναι καθαρά θέμα του εκάστοτε κοινού και της αντιμετώπισής του στην μουσική που αντιστοιχεί, και εξηγώ...

Λίγο πιο στερεοτυπικά απ' όσο θα ήθελα, αλλά αρκετά προσεγγιστικά:
Ο μεταλλάς θα πληρώσει όσο όσο για να δεί το αγαπημένο του συγκρότημα, λόγω ηλικίας (ή και "ωριμότητας" θα λεγε κανείς), παρόρμησης (Metallica, πάμε για ξύλο!  ;D) και επειδή οι ασχολίες του, πάλι λόγω ηλικίας συνήθως, δεν αντιστοιχούν σε μεγάλες υποχρεώσεις, και στην προτεραιότητά του έχει πολύ ψηλά τις συναυλίες, κάτι το οποίο σημαίνει βεβαίως απο την κακή μεριά οτι η διοργανώτρια εταιρεία μπορεί να βασιστεί σε αυτό για να κάνει ό,τι της καπνίσει (όπως και γίνεται).

Απο την άλλη, το alternative κοινό, συνήθως αντιστοιχεί σε ελαφρώς μεγαλύτερη ηλικία (χωρίς πάντως να ξεφεύγουμε) αλλά κυρίως δεν έχουν την "ορμή" που έχει ο μεταλλάς, και οι πιο πολλοί (ώς λίγο πιο συνειδητοποιημένοι μάλλον) δεν θα δεχτούν οποιαδήποτε τιμή για συναυλία, η οποία γενική συγκράτηση φυσικά που έχει και το αρνητικό του, δηλαδή υπάρχει μικρότερη πιθανότητα κάποιος που ακούει ένα συγκρότημα να πάει και στο live του.

Όσο λοιπόν οι τιμές γινόντουσαν πιο απαράδεκτες, αλλά και μετά την διακοπή του Rockwave και το metal oriented lineup που ακολούθησε το 2004 (την ημέρα του "alternative" έπαιζαν παράληλλα με Muse, ΗΙΜ, Placebo (ok αυτό κολλάει) και (αν είναι δυνατόν!!!) El Nino) προφανώς δεν έδωσε την ώθηση στο αντίστοιχο κοινό να πατήσει (η metal μέρα είχε 2 killer σχήματα (Judas Priest, Queensryche), 1 που αυτόματα σήμαινε προσέλευση κόσμου (Nightwish) και 1 πολύ καλό και γνωστό ελληνικό (Nightfall)). Έτσι απο την επόμενη χρονιά άρχισε η περικοπή της μέρας που κρίθηκε ώς "ασύμφορη" καθώς και η κατακόρυφη αύξηση των τιμών, κάτι το οποίο φυσικά και σήμαινε οτι ο αντίστοιχος ακροατής απλούστατα σβήστηκε απο την λίστα....

Τώρα αυτό ήταν μια αρκετά πρόχειρη, στερεοτυπική και με αρκετά flows ανάλυση, αλλά κάπως έτσι νομίζω πως έγινε και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε... Your thoughts?
Ακριβώς έτσι είναι... Ακόμα δεν έχω ξεχάσει τα μπλουζάκια Metalwave του Metal hammer. Αν είναι να αλλάξουμε το όνομα του φεστιβάλ και να γίνει ένα μέταλ φεστιβάλ επίσημα. Από κει κ πέρα όποιος τη βρίσκει αλλιώς πάει στα υπόλοιπα Live του καλοκαιριού (έτσι κ αλλιώς μία ή άλλη έρχεται με την τιμή του εισιτηρίου του φεστιβάλ), στο Synch festival, στα μπουζούκια κ στο Χατζηγιάννη.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #21 στις: 12/02/08, 14:19 »
εγω απο την μερια μου θα μιλησω για το ονομα που εχει και καλα κατοχυρωθει επισημα....
Οpeth ....τι να πω για αυτη την μπαντα.....μονο ενα θα πω για να
μην γεμισω ολοκληρο ποστ....αυτη η μπαντα ΔΕΝ ειναι για αρενες.....οκ θα παιξει και στο Wacken φετος
αλλα πως να το κανουμε....να ακους Οpeth και να σε καιει ο ηλιος....ε οχι!!
και να ειναι και χιλια μετρα μακρια...και να γιουχαρει ο καθε πικραμενος που θα παει να δει το headliner...
ε οχι ρε παιδια καλητερα να μην παω καθολου!!...εκτος βεβαια αν το υπολοιπο line-up με συνταραξει ;D

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #22 στις: 12/02/08, 18:40 »
εγω απο την μερια μου θα μιλησω για το ονομα που εχει και καλα κατοχυρωθει επισημα....
Οpeth
Στο επισημο σαιτ τους υπαρχει η ημερομηνια οποτε λογικα ειναι επισημο.Απλα οι δικοι μας δεν εχουν βγαλει τιποτα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος fake7

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • www.myspace.com/thebbsea
    • Προφίλ
    • The Brightly Shining Sea
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #23 στις: 13/02/08, 19:07 »
ρε παιδια στο ονομα κολησατε? πως ολοκληρο φεστιβαλ στηριζεται μονο στον headliner δεν το συζητατε?

Life is not a rehearsal. All he has is the one chance to get it right.

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Rockwave 2008
« Απάντηση #24 στις: 13/02/08, 22:51 »
γιατι οι opeth τα ειναι headliners????
δεν παιζει με τιποτα....ποσοι τους ξερουν??τριτοι και μακαρι δευτεροι.....

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
26 Απαντήσεις
11010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:59
από HeavyHead
550 Απαντήσεις
142577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/07, 15:38
από Moonchild_
31 Απαντήσεις
11690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/07, 20:29
από Vaiking
54 Απαντήσεις
17226 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 20:32
από Neikos
Πεκινο 2008

Ξεκίνησε από fifi Διασκέδαση

5 Απαντήσεις
3004 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/07, 16:04
από ScullShot
Pes 2008!!!

Ξεκίνησε από PlusYeaR Διασκέδαση

12 Απαντήσεις
4833 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/07, 00:12
από Raz
151 Απαντήσεις
40992 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/09, 12:33
από stepap#12
104 Απαντήσεις
41472 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/11, 23:33
από Mrs Brightside
47 Απαντήσεις
15315 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/11, 19:23
από gers
1 Απαντήσεις
5748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/15, 08:11
από Βραζίλης