Αποστολέας Θέμα: ποιό wah ρε παιδιά??  (Αναγνώστηκε 20159 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TASOSGR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #25 στις: 28/01/08, 11:09 »
Το τρελο ειναι οτι αφου ειδα πως δεν γινεται τιποτα,ειπαμε τις αλλαξουμε και να βαλουμε με το φιλο μου αντιστασεις μεγεθους ιδιου με του εργοστασιου,ομως δεν αλλαξε σχεδον τιποτα....Εχε χαρη που φευγω στρατο αλλιως θα το εφτιαχνα καπου(αν εμενα Αθηνα σιγουρα σε σενα ;)) Το κακο εινιαοτι αν το φτιαξω τωρα που φευγω στρατο , θα ξενερωσω γιατι δεν θα μπορω να το χαρω! :-\ Ευχαριστω Γιαννη παντως,να σαι καλα!Δεν σε ξερω προσωπικα,αλλα εχω ακουσει πολυ καλα λογια απο τον Εξαρχο τον Κωστα(γνωστος μου) οπως και καποια πεταλια σου , και ειναι πραγματι φοβερα....

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #26 στις: 28/01/08, 12:10 »
φτιάξτο ώστε στις αδειες να τα σπάςςςςς

Για τα πεταλια του Johnnnn...είπαμεεε
προκαλούν εθισμό  :D :D :D

Και περιμένωωω περιμένω με delay να ταξιδέψω :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος john_skylos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #27 στις: 28/01/08, 15:02 »
Παίδες, κάτι άσχετο (γιατί πότε είπα κάτι σχετικό....? :P), το jam wah (που πραγματικά μου άρεσε σαν ήχος από τα samples που άκουσα) είναι καλό για metal? Θέλω να πω, αν εκεί που παίζω ένα τραγούδι των Arch Enemy, ή του Zakk Wylde, και πάνω στο solo πατήσω το wah, θα μπορώ να βγάλω Michael Ammot ή Zakk Wylde συναίσθημα, ή θα ακούγεται σαν να μπούκαρε ο Μακαρίτης Hendrix?

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #28 στις: 28/01/08, 17:33 »
If_it_is, αυτό που ανέφερες την αρχή, Fulltone Clyde, είναι το πιο καλο  wah που έχω ακούσει. Αλλα είναι πολύ $$$ και δεν ξέρω αν θα σου κάνει για funk, για rock πάντως είναι απλά wOw  :o
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος JohnRageOn

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #29 στις: 29/01/08, 14:32 »
Παίδες, κάτι άσχετο (γιατί πότε είπα κάτι σχετικό....? :P), το jam wah (που πραγματικά μου άρεσε σαν ήχος από τα samples που άκουσα) είναι καλό για metal? Θέλω να πω, αν εκεί που παίζω ένα τραγούδι των Arch Enemy, ή του Zakk Wylde, και πάνω στο solo πατήσω το wah, θα μπορώ να βγάλω Michael Ammot ή Zakk Wylde συναίσθημα, ή θα ακούγεται σαν να μπούκαρε ο Μακαρίτης Hendrix?

Αυτό εξαρτάται πιο πολυ απο την χροια του ενισχυτη σου παρα απ το ιδιο το wah

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #30 στις: 09/02/08, 17:56 »
Λεω τελικα να αφησω τις πεταλιερες στην ακρη και με υπομονη και ορεξη να στισω μια πεταλιερα αποτελουμενη απο πεταλακια. Εχω ηδη ενα Metal Zone (οποτε ειμαι καλημενος για distorsion, για αρχη τουλαχιστων) και λεω να παρω wah πριν παω σε fuzz delay και Flanger. Το προβλημα ομως ειναι πιο... Του Jam πρεπει να ειναι πολυ ιδιετερο, θα εχει ομως ηχο που να  ταιριαζει με τον δικο μου; Του Zakk πρεπει να ειναι καλο, του Dime δεν ξερω, αλλα πολλα λευτα... τα αξιζει πραγματικα; Ενα απλο cry-babe δεν νομιζω να αξιζει περισσοτερο απο αυτο του Jam, υπαρχει το vox που εχω παιξει μαζι του και δεν ξετρελαθικα αλλα δεν μου εκατσε και ασχημα και υπαρχει και η φτηνη λυση της Behringer. Το θεμα ειναι οτι μονο με το vox εχω παιξει, και δεν ξερω και τι διαφορες μπορει να υπαρχουν τελικα αναμεσα σε δυο wha...
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #31 στις: 09/02/08, 18:28 »
Χρειαζασαι οπωσδηποτε γουα?
Υπαρχουν πολλα, οχι μονο αυτα που αναφερεις, αλλα απ'οτι καταλαβαινω χρειαζασαι κατι που να τα πηγαινει καλα με ααρκετη παραμορφωση, οποτε φυσικο ειναι το βινταζ Βοξ να μη σε καλυπτει. Αλλα επισης μενεις και Ροδο με αποτελεσμα να μην μπορεις να δοκιμασεις, πραγμα που κρινω απαραιτητο στα γουα. Παντως η RMC εχω ακουσει οτι βγαζει ενα μοντελο για πολλα γκαζια, ισως σε ικανοποιησει, το ιδιο και η Boss + Ibanez αν δεν κανω λαθος.
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #32 στις: 09/02/08, 18:34 »
παντως μην παρεις το PW10 Vwah της Boss...το εχω 3 χρονια...ειναι και πανακριβο(ακομα)και ειναι και αθλιο...αυτο το πραμα ντρεπομαι να το πουλησω σε καποιον...:P
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #33 στις: 09/02/08, 18:59 »
Οποσδηποτε δεν χρειαζομαι τπτ... Δεν ειμαι επαγκελματιας... Απλα θελω αυτο που κανω να το κανω οσο πιο κοντα σε κατι που να μου αρεσει... Φυσικα και δεν ειναι μονο αυτα... Απλα αυτα ητανε τα πρωτα που μου ηρθανε στο μυαλο, και δεν ειμαι αποκληστικα αναμεσα σε αυτα (και το Weeping Deamon της Ibanez πχ μου εχει γυαλισει) Θα κοιταξω βεβαια τι βρισκω απο εδω, αν και πρεπει να ειναι τα πολυ αθλια μονο...
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος bluesbreaker

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Ride across the river to the other side!
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #34 στις: 12/02/08, 00:04 »
Φιλε μου μολις αγορασα ενα wah απο τον RoyBatty!Ειναι ενα Vox 847 μονταρισμενο απο τον ιδιο(true bypass, με Q και middle trimmers,fasel inductor και dc jack) και ειμαι κατενθουσιασμενος ;D ;D ;D ;D ;D!!!το πεταλι ακουγεται σαν κανα RMC διπλασιας τιμης!!!ειναι εντελως αθορυβο και ακρως ευελικτο(μπορεις να παιξεις απο τερμα funky καθαρα μεχρι γκαζομενα πραγματα-πειραζοντας καταλληλα τα trimmers)!...εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι μπορεις να παρεις ενα φθηνο σχετικα πεταλι,το οποιο με τις καταλληλες μετατροπες να γινει πιο ευελικτο και ποιοτικως καλυτερο στο ακουσμα!!!και θα σου ερθει πιο φθηνα και το αποτελεσμα θα ειναι καλυτερο απο ενα παρα πολυ ακριβο, κατα την ταπεινη μου γνωμη μου παντα ;)!

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #35 στις: 13/03/08, 19:47 »
Ένα καλό Wah που άκουσα πρόσφατα ήταν της Ernieball. Αν θες καλό Wah και ευέλικτο Dunlop Crybaby 535Q

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #36 στις: 14/03/08, 01:19 »
που το άκουσες το ernie-ball?? έχω ανοίξει ολόκληρο thread που ρωτάω γι αυτό, γιατί υποψιάζομαι ότι είναι καλό!! :)

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #37 στις: 14/03/08, 01:24 »
Το Ernie Ball το άκουσα από ένα φίλο που το πήρε από Γερμανία (μη ρωτήσεις που, γνωστό σε όλους εδώ)

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #38 στις: 14/03/08, 11:32 »
και τι λέει από ήχο?? mondern?vintage?? clydeίζει καθόλου?? σηκώνει γκάζια? ???

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #39 στις: 17/03/08, 15:39 »
Το Ernieball είναι modern κατα το αυτί μου. Με Clyde δεν έχω παίξει και δεν μπορώ να συγκρίνω

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #40 στις: 19/03/08, 15:24 »
Aν μπορεις να βρεις κανα Clyde Deluxe καλο θα ηταν να το δοκιμασεις..
Τελικα οπως και να εχει εσυ αποφασιζεις αν κατι σου αρεσει η οχι..
Απο προσωπικη εμπειρια μου αρεσουν επισης τα RMC,Budah(sp?) και τα Vox..
Alex

Αποσυνδεδεμένος CENTRAL

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #41 στις: 30/05/08, 15:36 »
Επαναφορά στο προσκήνιο: για το Dunlop Zakk Wylde Signature ποιες είναι οι απόψεις σας?

Είναι το μόνο που έχω ακούσει (και έχω καλή εντύπωση) – θα ήθελα να ξέρω πως συγκρίνεται με τα υπόλοιπα που αναφέρετε – για να αποκτήσω κάποια εικόνα…

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #42 στις: 30/05/08, 15:40 »
μεχρι ποσα λεφτά διαθέτεις??



προτεινω ασύστολα αυτό με ενα πετάλι για VC modulation  http://www.thomann.de/gr/sherman_filterbank_2.htm

 
ξέρω πως ειναι εξωτική λύση αλλα απλα Β Ι Α Ζ Ε Ι ! ! ! !     ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος CENTRAL

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #43 στις: 30/05/08, 16:18 »
Δεν πρόκειται για αγορά καθώς ήδη έχω το Dunlop...

Επειδή δεν έχω το χρόνο κυρίως να ακούσω και να συγκρίνω, θέλω απόψεις για το πως συγκρίνεται το Dunlop με τις άλλες επιλογές (που δεν έκανα...)

...ίσως να βοηθήσει κάπως και το youtube...

Αποσυνδεδεμένος grottasaouare

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #44 στις: 30/05/08, 23:41 »
Έχω το RMC Wizard wah και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχει αρκετό boost στα καθαρά και προσθέτει και λίγα μεσαία και πρίμα όταν ενεργοποιείται ( γιαυτό κάποιοι το θεωρούν γκαζιάρικο σε αντίθεση με το picture wah που είναι αρκετά πιο smooth ). Έχει όμως πολύ μεγάλο sweep range πράγμα που αν το συνηθίσει το πόδι σου είναι μεγάλο πλεονέκτημα. Παρόλα αυτά με αρκετό gain στις ψηλές νότες χάνει περίπου το μισό sweep range - το picture ακόμα περισσότερο - γιαυτό πολύ σύντομα θα του βάλω to foxrox retrofit kit. Το θεωρώ όμως πιο ευέλικτο από το picture ( και αυτό εξαιρετικό, πιο γλυκό! ) επειδή λειτουργεί καλύτερα με drive. Rockabilly, country και blues παίζω κυρίως και με εξυπηρετεί μια χαρά! Επίσης η ποιότητα κατασκευής του είναι εξαιρετική! Για funk και fusion νομίζω ότι είναι ό,τι πρέπει αρκεί το όλο setup σου να μην είναι πολύ πρίμο, γιατί εκτός από την ένταση boostάρει και τα πρίμα. Hope this helps!
hey dude, don't be so undude!!!

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #45 στις: 31/05/08, 00:16 »
Έχω το RMC Wizard wah και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχει αρκετό boost στα καθαρά και προσθέτει και λίγα μεσαία και πρίμα όταν ενεργοποιείται ( γιαυτό κάποιοι το θεωρούν γκαζιάρικο σε αντίθεση με το picture wah που είναι αρκετά πιο smooth ). Έχει όμως πολύ μεγάλο sweep range πράγμα που αν το συνηθίσει το πόδι σου είναι μεγάλο πλεονέκτημα. Παρόλα αυτά με αρκετό gain στις ψηλές νότες χάνει περίπου το μισό sweep range - το picture ακόμα περισσότερο - γιαυτό πολύ σύντομα θα του βάλω to foxrox retrofit kit. Το θεωρώ όμως πιο ευέλικτο από το picture ( και αυτό εξαιρετικό, πιο γλυκό! ) επειδή λειτουργεί καλύτερα με drive. Rockabilly, country και blues παίζω κυρίως και με εξυπηρετεί μια χαρά! Επίσης η ποιότητα κατασκευής του είναι εξαιρετική! Για funk και fusion νομίζω ότι είναι ό,τι πρέπει αρκεί το όλο setup σου να μην είναι πολύ πρίμο, γιατί εκτός από την ένταση boostάρει και τα πρίμα. Hope this helps!

Πρίμο δεν είναι με τίποτα.. μ αρέσουν τα smooth βρώμικα και μέτρια καθαρά.. 8) το σκέφτομαι για jam mod τώρα τελευταία αλλά θα το κάνω μόνο αν μπορέσω να βρω το foxrox.. εσένα δεν είχε retrofit απ τη μάνα του?? παλιό είναι?? ξέρεις που το βρίσκουμε??

Αποσυνδεδεμένος Freedom (modeerf)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Sssouoouounnnd....
    • Προφίλ
    • Freedom of Music<=>Music of Freedom
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #46 στις: 31/05/08, 00:39 »
http://www.custom-sounds.com/epages/customsounds.filereader?48407361037c64e6274159fa3d3d0677+EN/products/12402

Απο αυτο το μαγαζι ειχα παρει το δικο μου πριν απο κανα χρόνο...
Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβούμαι τίποτα, λυτρώθηκα από το νου κι από την καρδιά, ανέβηκα πιο πάνω, είμαι λεύτερος.

Αποσυνδεδεμένος grottasaouare

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #47 στις: 31/05/08, 18:23 »
Έχω το RMC Wizard wah και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Έχει αρκετό boost στα καθαρά και προσθέτει και λίγα μεσαία και πρίμα όταν ενεργοποιείται ( γιαυτό κάποιοι το θεωρούν γκαζιάρικο σε αντίθεση με το picture wah που είναι αρκετά πιο smooth ). Έχει όμως πολύ μεγάλο sweep range πράγμα που αν το συνηθίσει το πόδι σου είναι μεγάλο πλεονέκτημα. Παρόλα αυτά με αρκετό gain στις ψηλές νότες χάνει περίπου το μισό sweep range - το picture ακόμα περισσότερο - γιαυτό πολύ σύντομα θα του βάλω to foxrox retrofit kit. Το θεωρώ όμως πιο ευέλικτο από το picture ( και αυτό εξαιρετικό, πιο γλυκό! ) επειδή λειτουργεί καλύτερα με drive. Rockabilly, country και blues παίζω κυρίως και με εξυπηρετεί μια χαρά! Επίσης η ποιότητα κατασκευής του είναι εξαιρετική! Για funk και fusion νομίζω ότι είναι ό,τι πρέπει αρκεί το όλο setup σου να μην είναι πολύ πρίμο, γιατί εκτός από την ένταση boostάρει και τα πρίμα. Hope this helps!

Πρίμο δεν είναι με τίποτα.. μ αρέσουν τα smooth βρώμικα και μέτρια καθαρά.. 8) το σκέφτομαι για jam mod τώρα τελευταία αλλά θα το κάνω μόνο αν μπορέσω να βρω το foxrox.. εσένα δεν είχε retrofit απ τη μάνα του?? παλιό είναι?? ξέρεις που το βρίσκουμε??


'Εχει serial number 540 οπότε είναι αρκετά παλιό και δεν έχει το foxrox retrofit. Το είχα πάρει καινούργιο το 2004 από αμερική και μου το είχε φέρει ένας φίλος απο Chicago. Έχω γλιτώσει πολλά έτσι ;) Μετά τα είδα στον Κουρμπή και νομίζω πρέπει να τα έχει ακόμα.
hey dude, don't be so undude!!!

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #48 στις: 31/05/08, 19:00 »
Τα RMC τα έχει ο Κουρμπής σίγουρα.. το rtrofit μόνο του είναι το θέμα!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: ποιό wah ρε παιδιά??
« Απάντηση #49 στις: 06/06/08, 02:16 »
Γειά σου και πάλι φίλε. Για τσέκαρε και το Morley George Lynch Model. Έχει και Wah και Wow και μου ακούγεται προσωπικά πολυ ευέλικτο, αν ψάχνεις για μοντέρνους ήχους...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2292 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/02, 18:33
από SKYLLAS
1 Απαντήσεις
13858 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/03, 21:23
από FiGaRo
4 Απαντήσεις
3455 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/05, 21:03
από jazzer_n_rocker
0 Απαντήσεις
1622 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/05, 01:52
από Vern
6 Απαντήσεις
3817 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/06, 01:04
από Μουσικόφιλη
3 Απαντήσεις
2857 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/07, 11:45
από ΡΕΑ
7 Απαντήσεις
4213 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/08, 18:44
από drketikios
8 Απαντήσεις
3426 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/08, 15:29
από ilianthos-Kanlis
26 Απαντήσεις
12064 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/10, 01:02
από zeromancer
0 Απαντήσεις
929 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/22, 10:28
από ivikos