Δημιουργία ROCK μπάντας
Περιγραφή: Ψάχνω ντράμμερ, μπάσο ίσως και lead κιθάρα για να φτιάξουμε rock μπάντα, χαλαρά για να περνάμε καλά και βλέπουμε. Εγώ προορίζομαι για ρυθμική κιθάρα, ίσως και φωνή, θα δούμε. Η φάση είναι η εξής, παίζω 6-7  χρόνια κιθάρα (ακουστική για την ώρα), αυτοδίδακτος αλλά από τον Ιανουάριο ξεκίνησα και σε ωδείο. Σε ευρύτερο πεδίο όμως έχω αρκετή επαφή με την μουσική, παλαιότερα μάθαινα για χρόνια όμποε, πιάνο πήγαινα σε μουσικό λύκειο, πτυχία αρμονίας, Βυζαντινής (!) κ.τ.λ.

Με την κιθάρα το ξεκίνησα ώς φοιτητής (τώρα είμαι 30) σε στυλ singer-singwriter, γράφω τραγούδια σε αγγλικό στοίχο που κινούνται μεταξύ φόλκ και ροκ. Μπορείτε να ακούσετε εδώ μια προχειροάθλια ηχογράφηση που έχω κάνει σε κάποια http://www.reverbnation.com/kappa5 Τώρα όμως θα μου άρεσε να περάσω σε άλλο επίπεδο, να παίζω δηλαδή μουσική (γενικά, όχι μόνο τα δικά μου) σε συγκρότημα.

Σαν στύλ θα ήθελα να παίζουμε οτιδήποτε από progressive rock, folk-rock, classic rock, country rock, ακόμα και Ελληνικό Ροκ, αλλά πάντως όχι μέταλ (με τίποτα όμως  ;D ).

Πιστεύω ότι με τα παραπάνω πήρατε μια ιδέα, όπως φαντάζεστε το επίπεδό μου δεν είναι και πολύ υψηλό, και δεν είχα ποτέ εμπειρία από συμμετοχή σε συγκρότημα, οπότε μάλλον κάποιος που είναι πιο ερασιτέχνης θα ταιριάξει καλύτερα. Μένω στο Μοσχάτο, αν και η απόσταση είναι δευτερεύων ζήτημα.

Περιοχή Αθήνα
Εμφανίσεις: 471
Ημερομηνία καταχώρησης: 28/09/14 00:12
Εναπομείναντας χρόνος: 0 ημέρες 0 ώρες 0 λεπτά 0 δευτερόλεπτα

Κοινοποίηση

Όνομα μέλους: Nicholson
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος
Μέλος από: 04/09/08, 17:39

Στείλτε μήνυμα στον πωλητή
Εμφάνιση καταχωρήσεων του μέλους

Ποσοστό θετικών αξιολογήσεων: 0%
Θετική αξιολόγηση: positive
Ουδέτερη αξιολόγηση: 0 netural
Αρνητική αξιολόγηση: negative
Μέσος όρος αξιολόγησης: 0

Υποβολή αξιολόγησης για Nicholson
0 Μέλη και 1 επισκέπτης βλέπουν αυτήν την καταχώρηση.

Σχόλια

Επιστροφή στις Αγγελίες