Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα - Βραβεία 1ου Διαγωνισμού Στίχου kithara.gr  (Αναγνώστηκε 36828 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ωρίωνας

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.e-na.com/mpolitexneio.aspx
    • Προφίλ
    • http://mousikiamilla.blogspot.com/
Μεγάλη χαρά νομίζω για όλους που είχαμε την τιμή να συμμετάσχουμε σε έναν τέτοιο διαγωνισμό.
Συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές που παρείχαν απλόχερα την ευκαιρία αλλά και σε όλους τους συμμετέχοντες.
Έρωτας: Γεννιέται σε μια στιγμή, ζει για μια εποχή και πεθαίνει σε μια μέρα.
Αγάπη: Γεννιέται αργά, μεγαλώνει σιωπηλά και θάνατο ποτέ δεν βρίσκει.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια σε όλους παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος augo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
...ήταν πράματι ένας άψογος διαγωνισμός, τόσο από οργανωτικής άποψης, όσο και από το επίπεδο όλων των στίχων προκριθέντων και μη. Θερμά συγχαρητήρια σε όλους όσους ενεπλάκησαν σε αυτόν!!!

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com





Συγχαρητήρια στους 3, στους 20, στους 64…
Συγχαρητήρια σε όλους όσους στήριξαν και εμπιστεύθηκαν τις διαδικασίες.

Εγώ από την δική μου θέση να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, στον Νέο Κιθαρωδό, τον Βραζίλη και την pinelopi με τους οποίους τόσους μήνες εργαστήκαμε στα πλαίσια της  Ο.Ε. για να υλοποιηθεί με τον καλύτερο δυνατό τρόπο η όλη προσπάθεια.
Ήταν μια πρωτόγνωρη διαδικασία για το kithara, αντανακλούσε πάρα πολύ δουλεία, απορίες, θέσεις και προτάσεις που έπρεπε να συγχωνευτούν, απαντηθούν, αντιμετωπισθούν… Όλα έγιναν με τρόπο άριστο… ακόμη κι αν οι τεχνικές δυσκολίες του 2ου σταδίου καθυστέρησαν λίγο το χρονοδιάγραμμα.
Ευχαριστώ το μέλος ‘’Ωρίωνας’’ για τις πολύτιμες προτάσεις και τοποθετήσεις του στο θέμα της ‘’Νεοελληνικής Μετρικής’’…
Την κα. Πελαγία Ζήτη του ομώνυμου  Εκδοτικού Οίκου.
Τον Εκδοτικό Οίκο Πατάκη
και το Ινστιτούτο Νεοελληνικών Σπουδών – Ίδρυμα Μανόλη Τριανταφυλλίδη, του Αριστοτελειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και ιδιαίτερα τον Κο. Γιώργο Παπαναστασίου.
Ένα ιδιαίτερο ευχαριστώ επίσης στον Κο Γιώργο Μεράντζα, που δέχθηκε να συμβάλλει στην προσπάθεια υιοθετώντας το ‘’ραντεβού με την έμπνευση’’.
Ευχαριστώ επίσης τα άλλα site του διαδικτύου που δέχθηκαν να προωθήσουν τα Δελτία Τύπου του Διαγωνισμού και όσα από τα Μ.Μ.Ε. έκαναν το ίδιο.
Τέλος ένα ειλικρινή ευχαριστώ σε όλους εσάς που με τα σχόλια σας (θετικά ή αρνητικά) βοηθήσατε…
Συγχαρητήρια για μια ακόμη φορά σε όλους…

Αρχικός στόχος του διαγωνισμού ήταν η ’’ευγενής’’ άμιλλα
και η δημιουργία ‘’υγιών ‘’ δυνατοτήτων  για κάθε νέο στιχουργό.
Στους 3εις πρώτους θα σταλεί ένα ειδικό έπαθλο, ως αποδεικτικό της διάκρισης τους, ώστε να έχουν την δυνατότητα να το χρησιμοποιούν στα βιογραφικά τους.

Για όλους σας όμως η δυνατότητα της συμμετοχής, υπήρξε σημαντική… ή της ‘’γλυκιάς αναμονής’’ όπως λέει η gkou λίγο πριν.
Εύχομαι να φανεί σε όλους χρήσιμη αυτή η διαδικασία… εύχομαι να βρείτε τους κατάλληλους συνεργάτες ( τώρα έχετε βραβευμένα θέματα ) και σύντομα να μπορέσουμε να ‘’ακούσουμε’’ όλοι μας τα τραγούδια σας.

Καλή συνέχεια σε όλους σας.

Αποσυνδεδεμένος Μιχάλης13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 231
  • Φύλο: Άντρας
  • πως αλλιώς αφού αγαπιούνται οι άνθρωποι-Ελύτης
    • Προφίλ
Παιδιά συγχαρητήρια και στους τρεις σας !Πάντα επιτυχίες σας εύχομαι !Συγχαρητήρια βέβαια και στον x-versus που ήταν πρώτος στη βαθμολογία των μελών !Συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν σε αυτή την προσπάθεια !Τέλος συγχαρητήρια σε όσους κατάφεραν να τη διοργανώσουν τόσο επιτυχημένα !
Ξέρω πολλά για σας τους ανθρώπους αλλά δεν ξέρω κανέναν άνθρωπο...

Αποσυνδεδεμένος Giovannikilis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους! Παιδιά πραγματικά σας λέω μέσα από την καρδιά μου ότι όλα τα έργα ήταν υπέροχα... Μάλιστα απορώ πως με ψηφίσαν γιατί μόλις είδα τις συμμετοχές σας ξετρελλάθηκα και σκέφτηκα ότι δεν έχω καμιά ελπίδα... Να στε όλοι καλά, σας εύχομαι καλή τύχη με τα έργα σας και φυσικά συνεχίστε να γράφετε γιατί...χανόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος kakoulis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Την καλημερα μου σε ολους και τα συγχαρητηρια μου σε οσους συμμετειχαν στον διαγωνισμο.Την ιστορια την γραφει παντα ο νικητης αλλα στο ΚΙΘΑΡΑ τη γραφουμε ολοι μαζι.Οπως εχει πει και ο Λαμπρος νικητες ειμασθε και οι 64.Ευχαριστω αυτους που τιμησαν την συμμετοχη μου με την ψηφο τους,το ΙΝΣ "Ιδρυμα Μανολη Τριανταφυλλιδη" για το βιβλιο-οδηγο του Θρασυβουλου Σταυρου,τον Γιωργο Μεραντζα για το εμπνευσμενο τριημερο,την Κ.Ε Υφαντη Γιαννη Ζουγανελλη Γιαννη Καλλιρη Θανο που επελεξαν τους δικους μου στιχους.Μεγαλη μου τιμη.Πολλα ευχαριστω ,μπραβο και συγχαρητηρια στους διοργανωτες οχι μονο γιατι μας(μου εδωσαν την ευκαιρια και την δυνατοτητα να εκφραστουμε και να αποκτησουμε εμπειριες αλλα για τον κοπο την προσπαθεια  τον πολυτιμο χρονο  και την υπομονη τους.Ευχομαι καλη συνεχεια και ξανα ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.Αυτα τα ολιγα καλημερα σε ολους.

Αποσυνδεδεμένος x-versous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 730
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύσκολοι καιροί για πρίγκιπες !!!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • youtube
Παιδία με την σειρά μου να ευχαριστήσω και εγώ για την ευκαιρία που μου δόθηκε να συμμετάσχω σε αυτό τον διαγωνισμό και όσους με τίμησαν με την ψήφο τους επίσης να ευχαριστήσω όσους δούλεψαν για να γίνει πραγματικότητα, και τους φίλους MACMISIAS και Μιχάλης13 για τα καλά τους λόγια.
Επίσης να συγχαρώ τους 3 πρώτους και να ευχηθώ ότι καλύτερο.
Να είστε καλά. :)
Με θάψανε  πολύ βαθιά μα ούτε που σκεφτήκανε ότι εγώ είμαι σπόρος.

https://www.youtube.com/watch?v=Uded2fw0xho

Αποσυνδεδεμένος ε?

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 548
    • Προφίλ
Συγχαρητηρια σε ολες και ολους....

και ειδικα στους

qrusticks και

x-versous


 .-

Αποσυνδεδεμένος pimami

  • Ανεμοσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φωταγωγός
ευχαριστώ κριτική επιτροπή και ψηφοφόρους - μέλη, που με τίμησαν με την ψήφο τους και έδωσαν την 2η θέση στα "ιδρωμένα σεντόνια". Τα συγχαρητήριά μου στον δημιουργό του πρώτου κομματιού και μεγαλύτερα συγχαρητήρια στους εμπνευστές και συντελεστές του εγχειρήματος!
"τα ελατήρια του στρώματος βουίζουν όνειρα"

Αποσυνδεδεμένος ΧΩΡΙΑΤΗΣ

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 822
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι δρόμος
    • Προφίλ
    • time and enemy
Συγχαρητήρια στους τρεις νικητές καθώς και στους υπόλοιπους της 20άδας
Θεωρώ τιμή μου που συμμετείχα σε αυτό το διαγωνισμό σαν διαγωνιζόμενος και σαν ψηφοφόρος.

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Τα παρακατω μέλη παρακαλούνται άμμεσα να στείλουν την ταχυδρομική τους διευθυνση, καθως και το πλήρες ονοματεπώνυμό τους μαζι με ενα τηλέφωνο επικοινωνίας, στον αρχικό σύνδεσμο της αποστολής της συμμετοχής τους, για να μπορέσει να ολοκληρωθει η διαδικασια αποστολής των βιβλίων που έχουν κερδίσει με την πρόκριση τους.



amykaragiannaki
Gregori
danay


Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Να σημειώσω και καναδυό πράγματα ακόμα (χθες δεν μπορούσα να τα γράψω, λόγω του περιορισμού των μηνυμάτων... ;D)

Το πρώτο τραγούδι βγήκε σχεδόν ομόφωνα πρώτο από τα τρία μέλη της επιτροπής, αφού πήρε 59 από τους 60 μάξιμουμ βαθμούς (δηλ. δύο το έβαλαν πρώτο και ένας δεύτερο). Απίστευτο! Τα συγχαρητήριά μου!

Ο Γιάννης Υφαντής μας έστειλε και ένα σχόλιο για την βαθμολογία του, που νομίζω ότι πρέπει να σας το προωθήσω:

Παράθεση
Αρκετά τραγούδια ισοψήφισαν. Όμως, εντέλει, μπήκαν σε βαθμολογική σειρά.
Τη βαθμολόγηση καθόρισαν οι παρακάτω άγραφοι (θα έλεγα) «κανόνες»:

1. Αυθόρμητη γοητεία προκαλούμενη από το όλον του ποιήματος πριν από κάθε κρίση.
2. Ουσιαστικό περιεχόμενο, καθαρό, συν ρυθμός.
3. Ακριβής ομοιοκαταληξία.
4. Αρνητικά στοιχεία:
    Α. Χασμωδίες: α ή ε μετά από το α η το ε προηγούμενης λέξης.
    Β. Πρόσθετες συλλαβές και βάλτωμα του ρυθμού, επειδή δεν τολμήθηκε λόγου χάριν το από να γίνει απ’ ή το και ναι γίνει κι όταν αυτό χρειαζόταν.
    Γ. Καινούργιο ανακάτεμα των ήδη ειπωμένων και πολύ ειπωμένων. Παραλλαγές πάνω σε στίχους ήδη γραμμένους άψογα μια για πάντα.
 
Τα ποιήματα γενικώς, είναι, από άριστα ή πολύ καλά, μέχρι καλά ή καλούτσικα. Δεν υπήρξαν σαχλαμάρες. Σίγουρα, κάποια ποιήματα έχασαν βαθμούς για ένα δυο λάθη στο ρυθμό τους. Σίγουρα κάποια μειώθηκαν από τις χασμωδίες ή την μη ακριβή ομοιοκαταληξία.

Ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη!

Φαίνεται ότι ήταν γενικά ικανοποιημένος από το συνολικό επίπεδο των συμμετοχών, και μιλάμε για έναν σίγουρα δύσκολο αναγνώστη, που έχει δει και διαβάσει πολλά και όταν λέει ότι κάποια ποιήματα είναι άριστα ή πολύ καλά, είναι κάτι που έχει βάρος και θα πρέπει να μας χαροποιεί ιδιαίτερα.

Τα συγχαρητήριά μου στους συμμετέχοντες, όχι μόνο για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό, αλλά και γενικότερα για τη μακρόχρονη συμμετοχή τους στο Κιθάρα με εξαιρετικά ποιήματα, που μας έδωσε τη βάση για να ξεκινήσουμε αυτό το διαγωνισμό.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Καλημέρα παιδιά και σας ευχαριστούμε για τη δυνατότητα που μας δώσατε να συμμετάσχουμε σε αυτή την ωραία προσπάθεια!
Μία ερώτηση έχω μόνο όσον αφορά τον αριθμό ψήφων δίπλα στις συμμετοχές(από απλή περιέργεια), πως προέκυψε;
Ευχαριστώ και πάλι!
Και κάτι τελευταίο, μπορούμε τώρα να τα αναρτήσουμε σε άλλες ιστοσελίδες;

Ο αριθμός ψήφων προέρχεται από την βαθμολογία που έδωσαν τα τρία μέλη της κριτικής επιτροπής (μπορούσαν να δώσουν από 1 ως μάξιμουμ 20 βαθμούς στο καθένα).

Ναι, μπορείτε να τα αναρτήσετε όπου θέλετε, ουδέν πρόβλημα.
Κατά τα άλλα, έχετε υπ' όψη σας ότι σύντομα (αν όλα πάνε καλά) θα ξεκινήσουμε μια προσπάθεια για την μελοποίηση των παραπάνω συμμετοχών. Αν έχετε ήδη κάποιον ενδιαφερόμενο να τα μελοποιήσει, έχει καλώς (και μπορείτε να μας το γνωστοποιήσετε, αν θέλετε), αλλιώς θα γίνει και μέσα από το Κιθάρα μια προσπάθεια να μελοποιηθούν.
« Τελευταία τροποποίηση: 24/02/09, 18:24 από Ο Νέος Κιθαρωδός »
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Σήμερα πραγματοποιήθηκε (μέσω ΕΛ.ΤΑ) η αποστολή των βιβλίων (Νεοελληνική Μετρική) στους 20και 3 προκριθέντες του 1ου Δ.Σ.
Παρακαλούνται τα μέλη που παραλαμβάνουν τον φάκελο, να μας στείλουν ένα Π.Μ. επιβεβαίωσης.
Μέσα στον φάκελο, θα βρείτε (οι 20) και μια Βεβαίωση Συμμετοχής σας στον Δ.Σ, την οποία μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ως αποδεικτικό της συμμετοχής και διάκρισης σας.
Προσέξτε πως θα ανοίξετε τον φάκελο… (μην τις σκίσετε!!!)
Οι Βεβαιώσεις αυτές, τυπώθηκαν σε υδατογραφημένο χαρτί. Χρησιμοποιήστε μόνο γνήσια τους φωτοαντίγραφα.

Να είστε όλοι καλά

Αποσυνδεδεμένος DAS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Θα ήθελα να πώ ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ για την δυνατοτητα της συμμετοχής στον διαγωνισμό,  που μας δώσατε μέσα απο αυτή την κοινότητα.

Θερμά συγχαρητηρια σε όλους , θερμά συγχαρητήρια στους διοργανωτές , θερμα συγχαρητηρια στους συμμετέχοντες και θερμοτερα συγχαρητηρια στους τρεις νικητές .

Τους χαρακτηρίζω ως νικητές , γιατι είναι , αλλά παράλληλα δεν θεωρώ ότι υπάρχει και κάποιος χαμένος απο ολη αυτή την προσπάθεια .

Προσωπικά θεωρω πολύ μεγάλη μου τιμή , την συμμετοχή μου στο διαγωνισμό και ακόμα νευριάζω με τον ευατό μου , που δεν πρόλαβα να ψηφίσω .

Καθε φορά που διαβάζω τα ποιηματα , βρίσκω και κάτι νέο , κάτι ξεχωριστό , υπάρχουν στίχοι τόσο δυνατοί που εμένα προσωπικά με ενθουσιάζουν.

Και πάλι συγχαρητήρια .

Να είστε πάντα καλά.

 

« Τελευταία τροποποίηση: 27/02/09, 18:59 από DAS »

Αποσυνδεδεμένος Kelly Z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • salonica
    • Προφίλ
συγχαρητηρια στους 3 νικητες ... και φυσικα ενα μεγαλο μπραβο σε ολους τους συμμετεχοντες..

 αλλωστε σημασια δεν εχει μονο ο προορισμος αλλα το ταξιδι....

Αποσυνδεδεμένος Gregori

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παρέλαβα το βιβλίο Νεοελληνική Μετρική καθώς και την βεβαίωση Συμμετοχής.
Ευχαριστώ πολύ όσους δούλεψαν γι αυτό.
είμαι ένας κάτοικος της γής'
έτσι απλά, περαστικός'
ένας διαβάτης της ζωής !

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
απο τους 23... υπάρχουν ακόμη 6 που δεν έχουν απαντήσει... στο αν εχει ολοκληρωθει η αποστολή...

Παράθεση
Παρακαλούνται τα μέλη που παραλαμβάνουν τον φάκελο, να μας στείλουν ένα Π.Μ. επιβεβαίωσης.

Αποσυνδεδεμένος tinios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
    • ΤΑ  ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΑ
Συγγνώμη για την καθυστέρηση αλλά δεν είχα προσέξει πως έπρεπε να γίνει επιβεβαίωση.
Έλαβα και το βιβλίο και τη βεβαίωση συμμετοχής και σας ευχαριστώ θερμά όλους!

Αποσυνδεδεμένος Giovannikilis

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Έλαβα και εγώ το βιβλίο.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ Τ.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 57
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ελαβα και εγω το βιβλιο,ευχαριστώ πολύ για την ευκαιρία που μου δώθηκε να το αποκτήσω.

Αποσυνδεδεμένος augo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
...ζητώ χίλια συγγνώμη για την καθυστέρηση της επιβεβαίωσης. Έλαβα το βιβλίο κι ευχαριστώ πολύ, τόσο γι΄αυτό, όσο και για την άψογη διαδικασία του διαγωνισμού!

Αποσυνδεδεμένος Gregori

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θέλω να τρέξω λίγο πίσω και να ρωτήσω σχετικά με τους 3 πρώτους νικητές του Διαγωνισμού Στίχου:
Εάν οι δημιουργοί δεν έχουν αντίρηση θα μπορούσατε να δημοσιεύσετε τα πραγματικά τους ονόματα
και τον τόπο διαμονής τους ?
είμαι ένας κάτοικος της γής'
έτσι απλά, περαστικός'
ένας διαβάτης της ζωής !

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Θέλω να τρέξω λίγο πίσω και να ρωτήσω σχετικά με τους 3 πρώτους νικητές του Διαγωνισμού Στίχου:
Εάν οι δημιουργοί δεν έχουν αντίρηση θα μπορούσατε να δημοσιεύσετε τα πραγματικά τους ονόματα
και τον τόπο διαμονής τους ?

Νομίζω ότι είναι πιο εύκολο να ρωτήσεις τους ίδιους, αν θέλουν να τα δημοσιεύσουν. Εγώ πάντως δεν θα το συνιστούσα, τουλάχιστον όχι εδώ στο φόρουμ.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
134 Απαντήσεις
58007 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 13:37
από kakoulis
0 Απαντήσεις
6322 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 19:22
από Βραζίλης
49 Απαντήσεις
14223 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/08, 09:47
από P.D.L.
76 Απαντήσεις
27638 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.
20 Απαντήσεις
6970 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/09, 19:14
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
4660 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 11:52
από Dio4Ever♕
0 Απαντήσεις
2823 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/09, 09:58
από Ο Νέος Κιθαρωδός
0 Απαντήσεις
2911 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/09, 10:02
από Ο Νέος Κιθαρωδός
1 Απαντήσεις
3861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/11, 14:45
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
1782 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/21, 12:57
από Yiannis Papadopoulos