Αποστολέας Θέμα: Tokio Hotel in Athens  (Αναγνώστηκε 16457 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #25 στις: 07/10/09, 23:15 »
Δλδ οποιος δεν ακούει maiden ακούει όπερα? Δεν γίνεται να ακούει και τα 2? Ή και κανένα? :P
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #26 στις: 07/10/09, 23:26 »
Δλδ οποιος δεν ακούει maiden ακούει όπερα? Δεν γίνεται να ακούει και τα 2? Ή και κανένα? :P

OXI γτ πλ απλα οπως ειπαν κ οι φιλοι οι ανθρωποι που ακουνε Maiden ειναι καθυστερημενοι  "σε επίπεδα καθυστέρησης μπορούν να συγκριθούν μόνο με τους παουερ-μεταλλάδες και αν" οπερα κ metal δν γινεται ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΠΑΝΤΑ
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #27 στις: 07/10/09, 23:38 »
Εγώ δεν είδα κανεναν αλλο να μιλάει για όπερα...


Τες πα για να είμαι on topic... Η αλήθεια είναι ότι δεν μου αρέσουν οι tokio hotel ούτε είχα σκοπό να παρευρεθω σε αυτό το live. Απογοητεύτηκα λίγο γιατί περίμενα οτι και φέτος το mtv θα οργάνωνε καμια ωραία συναυλία (με βάση το γούστο μου μιλάω πάντα) σαν την περσυνή, αλλά τελικά δεν θα γίνει αυτο. Παρόλα αυτά, το γεγονός οτι θα έρθει στην ελλάδα ένα τέτοιο όνομα (οκ δεν ίδρωσαν για να το αποκτήσουν :p) και με μόνο 7€, αυτό είναι κάτι...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος PunkeR

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
  • On my own~
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #28 στις: 07/10/09, 23:59 »
και με μόνο 7€, αυτό είναι κάτι...
Εγώ προσωπικά δεν θα έδινα ούτε 1€ για αυτούς...Μόνο από το μαλλί του τραγουδιστή καταλαβαίνεις τι συγκρότημα είναι...Δεν νομίζω πως όλοι θα πάνω για τους Tokio Hotel όσο για τους professional sinnerz και τον Μύρωνα Στρατή... :P

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #29 στις: 08/10/09, 00:42 »
Ρε με δουλεύετε? ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΟΝΟΜΑ ΜΙΛΑΜΕ?????? Μήπως έφεραν τους R.H.C.P. και δεν το κατάλαβα?

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #30 στις: 08/10/09, 00:44 »
Όχι, καλα θα ήτανε...

Όνομα με την έννοια οτι ειναι πολυ γνωστοί κ έχουν μεγάλο κοινο... ^^
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #31 στις: 08/10/09, 00:49 »
Μπα.. Το κοινό τους ήταν τα emoπαιδα που μαζεύονταν στο Σύνταγμα, τώρα περνά η μόδα.. Σε λίγο καιρό θα παρακαλάνε να παίζουν σε τέτοια live...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #32 στις: 08/10/09, 01:08 »
Μπα.. Το κοινό τους ήταν τα emoπαιδα που μαζεύονταν στο Σύνταγμα, τώρα περνά η μόδα.. Σε λίγο καιρό θα παρακαλάνε να παίζουν σε τέτοια live...

17000 emoπαιδα ειναι πολλα για το Συνταγμα  ;D ::)

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #33 στις: 08/10/09, 01:15 »
Πού ακριβώς αναφέρεται ο αριθμός?

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #34 στις: 08/10/09, 01:29 »
Ομως η απαντηση σου με κανει να σου απαντησω το εξης : (1) Σαν συντονιστης η σημπεριφορα σου δν ειναι οπως θα αρμοζε κανονικα (2)με αυτο που ειπες τρ για την γνωμη σου κ οτι σε ταπεινωσα κ οτι σε βουλωσα(ειρωνευοντας φυσικα) δν σε κανει ουτε ανωτερο ουτε πιο "μαγκα"... κ αν οντος ηθελες να πεις την γνωμη σου (Την οποια θα σεβομουν αν ηταν με κλτρ τροπο) θα μπορουσες να το κανεις με εναν ποιο σωστο τροπο... Και δν υπηρχε λογος να σε ταπεινωσω γτ ο καθενας μπορει κ να λεει οτι πιστευει χωρις να θίγει τον αλλο πραγματο οποιο εκανες προσπαθοντας να πεις την αποψη σου με λιγο υπερβαλλοντα ζήλο... αυτα Φιλικα Αλεξανδρος ;)

Επειδή όμως δεν το είπα ούτε ειρωνικά, ούτε με νοοτροπία να φανώ ανώτερος, δυστυχώς δεν κατάφερες να με διαψεύσεις... Και πίστεψε με είναι κάτι που ως οπαδός των Maiden ο ίδιος θα το ήθελα πάρα πολύ... Απλά για να μην φτάσουμε σε posts όπως του Hellborn που δείχνουν πόσο κακό όνομα έχει τελικά ο μέσος Maiden-ας στα fora...

Πού ακριβώς αναφέρεται ο αριθμός?

Στην χωρητικότητα του Κλειστού Γηπέδου Μπάσκετ του OAKA.

17000 emoπαιδα ειναι πολλα για το Συνταγμα  ;D ::)

Καταλαβαίνω και σέβομαι την ανάγκη σου να υπερασπιστείς την παραγωγή. Κι εγώ μαζί σου (μεταφορικά αλλά και κυριολεκτικά, αφού θα είμαι εκεί), αλλά δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι τα 17.000 εισιτήρια είναι καθαρά επίτευγμα των T.H. Συνήθως τα μεγέθη κρίνονται και από μη-φεστιβαλικές καταστάσεις και από άλλες τιμές εισιτηρίων. Κάτσε να έρθουν για κανονική συναυλία και βλέπουμε...  ;)
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #35 στις: 08/10/09, 14:09 »
Πού ακριβώς αναφέρεται ο αριθμός?

πουθενα. απλα στο wiki λεει οτι ο πρωτος δισκος εγινε χρυσος στην ελλαδα με πωλησεις 16000+ ! Δεν αναφερθηκα στη χωριτηκοτητα του σταδιου,ουτε με νοιαζει αν θα φερουν κοσμο.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/10/09, 14:11 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος fuZZed

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #36 στις: 08/10/09, 14:16 »
εσυ το πιστευεις αυτο??
slow the eggs - σιγα τ αυγα!!

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #37 στις: 08/10/09, 18:10 »
δεν εχω λογο να μην το πιστευω με τη μουσικη που ακουμε εδω στην ελλαδα. (off topic)

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #38 στις: 08/10/09, 19:21 »
το επιπεδο επεσε σε οτι αναγορα το line up της προηγουμενης χρονιας...
αλλα επεσε και πιο πολυ απο τις φημες που ακουγονταν... ειχε παρει το αυτι μας muse και παει λεγοντας...
αχ αχ... τελικα το mtv δε θα φερει τα πανω κατω που ολοι ελπιζαμε...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #39 στις: 08/10/09, 20:18 »
δεν χρειαζεται να βρισεις καποιον για να επιτεθεις. ακομα κι αν ειρωνευτεις (οπως εκανες σε μενα) δειχνεις μια λαθος εικονα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #40 στις: 08/10/09, 21:59 »
μια λεξη...ζαλαδα...εμενα τα pokemon μου ειναι πιο δυνατα απο τα δικα σου.εεεεε μεγαλωσαμε δεν ειμαστε για να παιζουμε αν ειναι καλυτερος ο ταδε απο τον ταδε.
O garvin μια χαρα εκανε και ανοιξε το θεμα ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ενιδιαφεροντε...υπαρχουν αλλα 5326268 θεματα στο φορουμ.παρτε το τηλεκοντρολ και συνεχιστε.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #41 στις: 09/10/09, 00:34 »

αλλα επεσε και πιο πολυ απο τις φημες που ακουγονταν... ειχε παρει το αυτι μας muse και παει λεγοντας...


Βασικά έχουν κλείσει όλα τους τα live μέχρι αρχες Δεκεμβρη οπότε μάλλον λιγάκι δύσκολο να έρχονταν... :'(

Μπα.. Το κοινό τους ήταν τα emoπαιδα που μαζεύονταν στο Σύνταγμα, τώρα περνά η μόδα.. Σε λίγο καιρό θα παρακαλάνε να παίζουν σε τέτοια live...

Νταξει, επειδή ούτε εσύ ούτε εγώ ούτε οι περισσότεροι απο εδώ μέσα ανήκουμε στο κοινό τους, δεν σημαίνει οτι δεν υπάρχει...
Εδώ έχω γνωστούς που θα κουβαληθούν από την επαρχία (ελεος) γι αυτή τη συναυλία ... ;D ;D ;D
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #42 στις: 14/10/09, 16:38 »
Α ρε παληκαρια τι μικροκοσμος ειναι αυτος που εχετε φτιαξει...καταρχην συγχαρητηρια σε αυτους που τοσο επιδεξια πηδηξαν το συγκεκριμενο θεμα...Συνεχιζοντας, θελω να πω οτι καταλαβαινω τις εφηβικες ορμες σας,αλλα ΔΕΝ ειναι αναγκη ο,τι πουλαει να μην σας αρεσει!! Μια καλη ασκηση ελευθερης σκεψης ειναι να βρειτε μονο ΕΝΑ εμπορικο συγκροτημα και να παραδεχτειτε οτι σας αρεσει, θα ειναι μια καλη αρχη.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #43 στις: 14/10/09, 16:56 »
Με λετε καθυστερημενο μπροστα στην μαπα μου  :wall ...εσεις...??

 :up
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #44 στις: 14/10/09, 17:18 »
Ρε με δουλεύετε? ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΟΝΟΜΑ ΜΙΛΑΜΕ?????? Μήπως έφεραν τους R.H.C.P. και δεν το κατάλαβα?
ααααχχχ.....πονεμένη ιστορία με τους ΚΚΠΠ...!!!  :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #45 στις: 14/10/09, 17:46 »
Συνεχιζοντας, θελω να πω οτι καταλαβαινω τις εφηβικες ορμες σας,αλλα ΔΕΝ ειναι αναγκη ο,τι πουλαει να μην σας αρεσει!! Μια καλη ασκηση ελευθερης σκεψης ειναι να βρειτε μονο ΕΝΑ εμπορικο συγκροτημα και να παραδεχτειτε οτι σας αρεσει, θα ειναι μια καλη αρχη.
Πες τα ρε φωστηρα της μουσικης και ανοιχτομυαλε jimi pap... Μονο εσυ θα μας δειξεις το δρομο για να ακουμε σωστη μουσικη....
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #46 στις: 14/10/09, 17:58 »
Με λετε καθυστερημενο μπροστα στην μαπα μου  :wall ...εσεις...??

 :up

Are you happy now?
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #47 στις: 14/10/09, 18:05 »
eddie πλάκα σου κάνουνε....
το κλου της υπόθεσης είναι πως κατά καιρούς σκάνε πολλοί μεταλλάδες που δεν ακούνε λέξη για τη μπάντα που αγαπάνε...αυτό...μην παρεξηγιέσαι...

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #48 στις: 14/10/09, 18:48 »
Μια καλη ασκηση ελευθερης σκεψης ειναι να βρειτε μονο ΕΝΑ εμπορικο συγκροτημα και να παραδεχτειτε οτι σας αρεσει, θα ειναι μια καλη αρχη.

και τα μέταλ συγκροτήματα εμπορική μουσική κάνουν απλά απευθύνονται σε συγκεκριμένη μερίδα του αγοραστικού κοινού... :)

Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος PlasmaPool

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Tokio Hotel in Athens
« Απάντηση #49 στις: 14/10/09, 19:13 »
Πηγη wikipedia:

"Μετά από την συμμετοχή του Bill Kaulitz σε ένα παιδικό Star Search το 2003, στην ηλικία των 13 (όπου και έχασε στον ημιτελικό), τον ανακάλυψε ο μουσικός παραγωγός Peter Hoffmann. Οι Devilish άλλαξαν το όνομα τους σε Tokio Hotel: "Tokio", έτσι γράφεται στα γερμανικά η πόλη της Ιαπωνίας Τόκιο, γιατί λατρεύουν την πόλη, και "Hotel" γιατί λόγω των συνεχών περιοδειών τους, μένουν μόνιμα σχεδόν σε ξενοδοχεία.[1] Λίγο καιρό αφού η Sony BMG έκλεισε συμβόλαιο μαζί τους, ο Hoffmann προσέλαβε τον David Jost και τον Pat Bezner στην ομάδα παραγωγής και συγγραφής, και τους υπέδειξε να μάθουν στους νεαρούς πως να γράφουν τραγούδια και να παίζουν μουσική. Τα περισσότερα τραγούδια του πρώτου τους δίσκου έχουν γραφτεί από τον Hoffmann, τον Jost και τον Benzer (μαζί και τα singles "Schrei" και "Rette Mich" που είχαν γραφτεί ολοκληρωτικά από τους τρεις τους), μόνο το single "Unendlichkeit" ήταν γραμμένο μόνο από τους Tokio Hotel. Παρ' όλα αυτά, λίγο καιρό πριν την κυκλοφορία του πρώτου τους album, η Sony τερμάτισε το συμβόλαιο τους. Το 2005, οι Tokio Hotel υπέγραψαν στη Universal, η οποία και ξεκίνησε ένα ολόκληρο σχέδιο προώθησης και marketing."

Aν ειστε ικανοποιημενοι με τετοια "συγκροτηματα" που ουτε καν γραφουν τα τραγουδια τους παρα πουλανε ΜΟΝΟ image τοτε καλα κανουν οι δισκογραφικες κ σας τα ταιζουν.Τωρα οσο κ να προσπαθησει οποιοσδηποτε δεν προκειται να αισθανθω καμια τυψη που θαβω τους τοκυο χοτελ ουτε θα αναρωτηθω ποτε αν ολη αυτη η απαξιωση ωφειλεται σε μια εσωτερικη μου αρνηση να αποδεχτω τα αριστουργηματα "τους" μονο κ μονο επειδη ειναι εμπορικοι.
Πολυ απλα δεν μου αρεσουν οι τοκυο χοτελ γιατι τα παντα πανω τους ειναι FAKE(sic).

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
1645 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/07, 00:28
από kain
51 Απαντήσεις
16173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/08, 14:41
από Καρχαρίας
16 Απαντήσεις
6783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/08, 01:38
από mehiko
45 Απαντήσεις
13114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/09, 00:35
από hot_sauce (φλουτσ)
13 Απαντήσεις
8129 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/10, 11:44
από sakman
15 Απαντήσεις
9293 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/10, 22:44
από danai-what
5 Απαντήσεις
5576 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/05/10, 10:57
από piro
7 Απαντήσεις
3353 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/06/10, 16:16
από behindthemask
25 Απαντήσεις
7212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/01/14, 21:25
από Lampr0s
25 Απαντήσεις
7487 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/14, 01:27
από Lampr0s