Αποστολέας Θέμα: Σας παρακαλω help me thn petalira mou  (Αναγνώστηκε 2805 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος skom

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Σας παρακαλω help me thn petalira mou
« στις: 11/06/10, 23:30 »
Εφτιαξα λοιπον και εγω την πεταλιερα μου  (dunlop crybaby)-->(dyna comp mxr)-->(bbe soul vibe)-->(me-50)ws delay kai chorus )

Ολα αυτα τροφοδοτουντε απο ενα harley benton power plant kai se enan enisxyhth buger 333 ( το me-50 kai to bbe se loupa )

το προβλημα μ ειναι οτι κανει πολυ θορηβο οταν βαζω βρομικο καναλι στον ενισχυτη χωρις να ενεργοποιησω πεταλακια ,αλλα οταν τα λειτουργησα με μπαταρια ενα ενα για να δω τη φταιει ολα ηταν τελια . μετα με κλειστο τροφοδοτικο και ολα συνδεδεμενα παλι εκανε θορυβο μεχρι που εβγαλα το power plant apo thn priza .Σκεφτηκλα μηπως φταει διαροη στην γηωση και την εδεσα με τενια παλι τα ιδια !!!!  τι μπορει να φταει ??? help   συγγνωμη για την χαλια ορθογραφια

σημειωση : με τα πεταλια σε μπαταρια  δεν κανει καθολου θορηβο στα βρομικα καναλια !!!


Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Σας παρακαλω help me thn petalira mou
« Απάντηση #1 στις: 12/06/10, 00:43 »
Οπότε σίγουρα ξέρεις ότι φταίει το power plant. Εγώ στη θέση σου θα τα συνέδεα ένα-ένα στην αλυσίδα και ταυτόχρονα με το Power plant μέχρι να βρω ποιος/οι συνδυασμοί  δημιουργούν το πρόβλημα. Και μετά η θα χρησιμοποιούσα τα συγκεκριμένα πετάλια με μπαταρία ή με διαφορετικό τροφοδοτικό.

Αποσυνδεδεμένος skom

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Σας παρακαλω help me thn petalira mou
« Απάντηση #2 στις: 12/06/10, 00:48 »
συνδεθηκανε κανονικα ενα ενα ολα δοκιμαστικαν το τροφοδοτικο φταει η η γιωση στο σπιτι μου ?? και πιο τροφοδοτικο προτινεις? αυτο το πηρα επειδη ηταν φτηνο    buy cheap buy twice :)

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Σας παρακαλω help me thn petalira mou
« Απάντηση #3 στις: 12/06/10, 03:34 »
Μάλλον το τροφοδοτικό, αλλά δοκίμασε και αλλού να είσαι σίγουρος. Επίσης δοκίμασε να έχεις το τροφοδοτικό σε διαφορετική πρίζα από τον ενισχυτή.

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Σας παρακαλω help me thn petalira mou
« Απάντηση #4 στις: 12/06/10, 13:48 »
Αν εφταιγε η γειωση 8α ειχες γενικοτερα θεμα ''θορυβου'' στον ενισχυτη,που μαλλον δεν εχεις απ'οτι καταλαβαινω (εννοω οτι θα ειχες θορυβο και χωρις τα πεταλια κατα πασα πιθανοτητα)...δοκιμασε βεβαια και να βαλεις το τροφ/κο σε αλλη πριζα απο τον ενισχυτη η αν εχει ο ενισχυτης σου διακοπτη ground lift βαλτον σε θεση ''lift''....δοκιμασε ενα πιο αξιοπιστο τροφ/κο τυπου one spot,carl martin big john,mxr power brick κλπ....
« Τελευταία τροποποίηση: 14/06/10, 15:31 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος skom

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: Σας παρακαλω help me thn petalira mou
« Απάντηση #5 στις: 13/06/10, 00:44 »
to provlhma entopistike sto trofodotiko ta trofodotisa ola me ena boss splitarismeno apo tuner kai ola koble :) . to point einai oti prepei na travieme na to steilw ston thomman pisw

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2137 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/07, 19:57
από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
15 Απαντήσεις
5862 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/08, 03:11
από jim.ni
9 Απαντήσεις
4200 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/08, 01:02
από vartanis
48 Απαντήσεις
12713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/03/09, 11:32
από Γιάννης [nOiz]
8 Απαντήσεις
3999 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/09, 16:35
από kyklotron
19 Απαντήσεις
5538 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/08/09, 13:48
από JohnKoutsou
23 Απαντήσεις
7229 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/09, 21:54
από oldnavy
1 Απαντήσεις
2136 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/10, 18:16
από sofitia
15 Απαντήσεις
5514 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/11, 13:11
από georkost
45 Απαντήσεις
24643 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/08/18, 11:57
από STEFANOS604