Αποστολέας Θέμα: RapGet Problem  (Αναγνώστηκε 4999 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
RapGet Problem
« στις: 16/09/09, 20:14 »
καλησπερα σε ολους..οπως λεει και ο τιτλος εχω ενα μικρο προβλημα στο Rapget..εκανα το καινουργιο premium account στο rapidshare.com στα settings του account ενεργοποιησα την επιλογη " Direct downloads, requested files are saved without redirection " και την επιλογη "Use existing TrafficShare volume".στο Rapget στους servers επελεξα το rapidshare.com και εδωσα κωδικο και login οπως ειχα κανει και με τον παλιο μου λογαριασμο και δουλευαν τελεια...τωρα ομως δεν με αφηνει να κατεβασω τιποτα και μου βγαζει χαλασμενα αρχεια ενω δουλευουν ολα κανονικα...τι μπορει να φταει???μπορει καποιος να με βοηθισει???υπαρχει κατι αντιστοιχο του Rapget για μαζικο download lincs???? Σας ευχαριστω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #1 στις: 16/09/09, 22:42 »
καλησπερα σε ολους..οπως λεει και ο τιτλος εχω ενα μικρο προβλημα στο Rapget..εκανα το καινουργιο premium account στο rapidshare.com στα settings του account ενεργοποιησα την επιλογη " Direct downloads, requested files are saved without redirection " και την επιλογη "Use existing TrafficShare volume".στο Rapget στους servers επελεξα το rapidshare.com και εδωσα κωδικο και login οπως ειχα κανει και με τον παλιο μου λογαριασμο και δουλευαν τελεια...τωρα ομως δεν με αφηνει να κατεβασω τιποτα και μου βγαζει χαλασμενα αρχεια ενω δουλευουν ολα κανονικα...τι μπορει να φταει???μπορει καποιος να με βοηθισει???υπαρχει κατι αντιστοιχο του Rapget για μαζικο download lincs???? Σας ευχαριστω
Εγώ πάντως πριν από κανένα χρόνο που είχα λογαριασμό, χρησιμοποιούσα τον manager του rapidshare. Μπορεί να ήταν άσχημος στο μάτι, αλλά τι δουλειά του την έκανε μια χαρά...
EDIT
Είχα δοκιμάσει διάφορους managers για rapidshare. Εάν θυμάμαι καλά, χρησιμοποιούσα ή αυτόν του rapidshare σκέτο, ή τον official για το upload και τον rapget για το download. Δεν μπορώ να θυμηθώ με σιγουριά, πάντως αξίζει να του ρίξεις μια ματιά.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/09/09, 22:45 από Fteo »

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #2 στις: 16/09/09, 22:52 »
Ποιος ειναι ο manager του rapidshare????


Ok το ειδα αλλα οπως βλεπω ειναι μονο για Internet expl. ενω εγω χρησιμοποιω firefox
« Τελευταία τροποποίηση: 16/09/09, 22:55 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #3 στις: 16/09/09, 23:25 »
Αυτό εδώ εννοώ. Δεν κατάλαβα που κολλάει ο browser...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #4 στις: 16/09/09, 23:43 »
υπαρχει εκδοση για xp??
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #5 στις: 16/09/09, 23:50 »
βρηκα την εκδοση για χρ αλλα ρε συ μου παει πολυ αργα ??? ???
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #6 στις: 17/09/09, 00:06 »
Το Rapget εχει σταματησει να λειτουργει εδω και καιρο μετα απο καποιες αλλαγες που εκαναν στο Rapidshare και απ'οτι φαινεται δε θα βγει καινουργια εκδοση. Δοκιμασε το FreeRapid Downloader ;)

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #7 στις: 17/09/09, 00:30 »
Το πρόβλημα αυτό το είχα και εγώ και γενικά το έχω όταν κάνω format.. Χρησιμοποιώ επί χρόνια το "πακέτο" rapidshare premium account και free download manager (fdm) με ιδιαίτερη επιτυχία.. Κάθε φορά όμως που σετάρω το σύστημα μετά από format, χρειάζεται να βάζω τους κωδικούς για κάθε link χωριστά ακόμα και αν έχω ενεργοποιήσει από το site του rapidshare την επιλογή "Direct downloads, requested files are saved without redirection".. Το γεγονός ότι κατεβάζεις corrupted αρχεία (μεγέθους λίγων Kb) δεν έχει να κάνει με τα αρχεία αυτά κάθε αυτά αλλά με το γεγονός ότι το rapget (όπως και όλοι οι download accelerators) εμποδίζεται από το rapidshare όταν κατεβάζεις πολλά αρχεία μαζί και δεν βλέπουν κωδικούς (σε θεωρεί free user και σου εμποδίζει το ομαδικό downloading).. Η λύση σε εμένα τουλάχιστον είναι η αναμονή :(.. Στο μεσοδιάστημα, για να κάνω λίγο πιο γρήγορη τη δουλειά, πρώτα κάνω copy-paste τα links στο fdm (με το που το κάνω αυτό αυτόματα μου κατεβάζει ισάξια μικρά corrupted αρχειάκια, τα οποία τα αγνοώ), μετά πάω και επιλέγω όλα τα links (με shift) και από τα properties του fdm βάζω το password (αφού τα έχω επιλέξει όλα, το password αναγνωρίζεται για όλα τα links).. Τέλος, με επιλεγμένα όλα τα links, πατάω restart downloading και έτσι, μέσω...Λαμίας, κατεβάζω κανονικά σαν premium user.. Έχω διαπιστώσει ότι μετά από περίπου κανά μήνα, το fdm "λογικεύεται" και θυμάται τους κωδικούς του rapidshare.. Γι' αυτό το πρόβλημα έχω επικοινωνήσει και με το helpdesk της rapidshare οι οποίοι μου απάντησαν να κατεβάσω το δικό τους download accelerator.. Το έκανα αλλά και το δικό τους accelerator δεν θυμόταν τους κωδικούς στo ομαδικό downloading και έπρεπε να τους βάλω manually στο καθένα, οπότε θα σου έλεγα να μην μπεις στον κόπο.. Απλά περίμενε και σε κανένα μήνα, ο download accelerator σου....θα "νιώσει"..
« Τελευταία τροποποίηση: 17/09/09, 00:32 από faser »

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #8 στις: 17/09/09, 00:37 »
Σας ευχαριστω ρε παιδια.εχω τα απιστευτα νευρα ολη μερα με αυτη τη μαλ***α ασχολουμαι...τωρα περασα μια το freerapid που ειπε ο μεταλλικος μικε...αν δω οτι δεν βγαζω ακρη θα κανω αυτο που μου λες Μαρινε...καλα εισαι ο ανθρωπος μου εσυ..σας ευχαριστω παντως
στο FreeRapid Downloader  πως μπορω να δηλωσω οτι ειμαι premium??
« Τελευταία τροποποίηση: 17/09/09, 00:49 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #9 στις: 17/09/09, 02:16 »
Δοκιμάστε αυτό: https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/201
Δεν έχω δει πιο γρήγορο κατεβαστήρι.
Δεν χρειάζεται να ρυθμίσετε τίποτα, διαβάζει τα cookies με τα στοιχεία του λογαριασμού σας.

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #10 στις: 17/09/09, 02:22 »
Flashgot kai downthemall με mozilla όπως λέει και ο Βραζίλης
Μην το συζητάτε, για premium rapidshare account ότι καλύτερο και full speed
cu
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #11 στις: 17/09/09, 02:52 »
το download στο DownThemaAll που ειναι?το κανω μονο add στο firefox???δεν πρεπει να εχει και ενα software?τo κανω προσθηκη αλλα δεν το βρησκω στα add-ons
« Τελευταία τροποποίηση: 17/09/09, 02:57 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #12 στις: 17/09/09, 11:33 »
στο FreeRapid Downloader  πως μπορω να δηλωσω οτι ειμαι premium??

Options>Preferences>Plugins (plugins ουσιαστικα ονομαζει τους servers)>βρισκεις το "Rapidshare.com_premium" και το επιλεγεις>options>βαζεις το user και το pass>ok>ok

Oτι αλλο θες μη διστασεις να ρωτησεις ;)

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #13 στις: 17/09/09, 12:45 »
να σαι καλα ρε μεταλλομαικ...σε ευχαριστω πολυ...χθες δεν υπηρχε περιπτωση να το βρω ειχα θολωσει.σε ευχαριστω πολυ μαι χαρα φαινεται

μεταλλιμιχαλε εχω ενα θεματακι...δεν μου κανει παυση ??? ???
« Τελευταία τροποποίηση: 17/09/09, 14:17 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #14 στις: 17/09/09, 17:39 »
Nαι αυτο το θεμα με την παυση μου το κανει κι εμενα, στα links που κατεβαζει δεν μπορεις να κανεις pause. Aλλα δεν το θεωρησα τρελο προβλημα και δεν το εψαξα. Θα το ψαξω ομως και αν βρω λυση θα σ'ενημερωσω.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: RapGet Problem
« Απάντηση #15 στις: 17/09/09, 18:49 »
οχι δεν ειναι τπτ..αλλωστε μπορεις να κανεις παυση αυτα που βαζεις στην ουρα...αρα κοοοουλ
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
3770 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/04, 18:01
από Kiratzoharris
5 Απαντήσεις
4433 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/05, 10:14
από Βραζίλης
24 Απαντήσεις
7388 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/07, 19:03
από Nero
2 Απαντήσεις
3436 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/08, 17:35
από Adoni
4 Απαντήσεις
2848 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/08, 02:30
από Mistral
PROBLEM...!!!

Ξεκίνησε από stepap#12 Μπάσο

3 Απαντήσεις
2649 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 21:06
από stepap#12
18 Απαντήσεις
6596 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/09, 18:21
από Alexisonfire
8 Απαντήσεις
4481 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/09, 05:31
από siba
6 Απαντήσεις
3047 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/10, 21:51
από metalmike
2 Απαντήσεις
10534 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/18, 07:45
από BitCollector