Αποστολέας Θέμα: Iron Maiden - Losfer Words cover  (Αναγνώστηκε 3127 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ibanezos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 228
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Iron Maiden - Losfer Words cover
« στις: 21/12/10, 19:35 »
Aκομα ενα κοβερακι,ωραιο κομματι αλλα βγηκε λιγο τσαπατσουλικα..τεσπα.Το backing track ηταν λιγο ιδιοτροπο γιατι στην εισαγωγη ειχε δυνατη ενταση το μπασο και τα ντραμς και στο υπολοιπο κομματι χαμηλωνε η ενταση με αποτελεσμα καπου να βγαινει η κιθαρα μπροστα και καπου το backing track.





Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Iron Maiden - Losfer Words cover
« Απάντηση #1 στις: 21/12/10, 23:44 »
Τι λε ρε παιδί μου? losfer words? τρέλα πουλάς? ;D ;)  και γ**ώ τις επιλογές....


πολύ καλός ο ήχος της κιθάρας.....μέσα στο κομμάτι.....μόνο λίγο στα lead κάτι θέλει για να γίνει πιο "γλυκός"...κατα τα άλλα παικτικά φαίνεται ότι το έχεις δουλέψει...ελάχιστα λαθάκια...





Αποσυνδεδεμένος Ibanezos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 228
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden - Losfer Words cover
« Απάντηση #2 στις: 22/12/10, 00:18 »
Τι λε ρε παιδί μου? losfer words? τρέλα πουλάς? ;D ;)  και γ**ώ τις επιλογές....


πολύ καλός ο ήχος της κιθάρας.....μέσα στο κομμάτι.....μόνο λίγο στα lead κάτι θέλει για να γίνει πιο "γλυκός"...κατα τα άλλα παικτικά φαίνεται ότι το έχεις δουλέψει...ελάχιστα λαθάκια...


Χαχαχ να σαι καλα φιλε!!!Καλη επιλογη??Γιατι ενας αλλος αφου μ επρηξε οτι το losfer words δεν ειναι στο powerslave μεχρι που του κοτσαρα το track list,μετα μου λεει "ε καλα και συ απο τοσες κομματαρες αυτο το καμμενο βρηκες να κανεις κοβερ?" και φορτωσα λιγο!!!!!!Δλδ λες και επειδη θα ειναι maiden πρεπει να ναι κομματι που το ξερει και η κουτση μαρια?Δε τους καταλαβαινω μερικους...




Τωρα απο ηχο θα συμφωνησω,απο κοντα ειναι αλλο πραγμα!!!Κολαση!!Τωρα απ το κινητο χανει πολυ να φανταστεις.Οσο για το σολο,προσωπικα δε με ενοχλησε ο ηχος αν και θα προτιμουσα να ηταν απ το od του ενισχυτη και οχι boostαρισμενο αλλα επρεπε να αλλαζω πεταλια και να εξαφανιζομαι απ την καμερα ;D


Τωρα για το αν το εχω δουλεψει,δυστηχως οχι..πριν 3 μερες εψαχνα να βρω καλα backing tracks (οχι midi δλδ) και ετσι οπως το πετυχα και μου αρεσε ειπα να το βγαλω.Συνολικα 3 το πολυ 4 ωρες δουλειας για το κομματι και η ηχογραφηση ειναι 2η φορα.Εχω και την πρωτη αλλα εχει ενα καραμπινατο λαθος και ειπα να το ξαναγραψω ::)


Να σαι καλα και παλι ;)

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden - Losfer Words cover
« Απάντηση #3 στις: 22/12/10, 17:06 »
Ωραία επιλογή! :)

Πολύ καλό παίξιμο και ήχος. Μου άρεσε το delay που είχες βάλει, το έκανε ακόμα πιο επικό. Το solo ίσως ήταν λιγάκι sloppy, αλλά λογικό με τόσο λίγη πρόβα. Congrats! :)

Όσο για τον φίλο σου που δεν ήξερε το Losfer words.... black list.... για να μη σου πω κάνε το ίδιο και με όσους δεν ξέρουν απ' έξω το track listing του Killers!!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Ibanezos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 228
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden - Losfer Words cover
« Απάντηση #4 στις: 22/12/10, 19:22 »
Ωραία επιλογή! :)

Πολύ καλό παίξιμο και ήχος. Μου άρεσε το delay που είχες βάλει, το έκανε ακόμα πιο επικό. Το solo ίσως ήταν λιγάκι sloppy, αλλά λογικό με τόσο λίγη πρόβα. Congrats! :)

Όσο για τον φίλο σου που δεν ήξερε το Losfer words.... black list.... για να μη σου πω κάνε το ίδιο και με όσους δεν ξέρουν απ' έξω το track listing του Killers!!! ;D ;D ;D


χαχαχαχαχ ετσιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!


Ευχαριστω φιλε!!Τωρα για το σολο,να σου πω την αληθεια εμενα δε μου πολυαρεσει.Οχι μονο το δικο μου,σαν σολο εννοω σαν εμπνευση και αν καποιος δεν εχει ακουσει το original μπορει να νομιζει οτι παιζω αρλουμπες αχ0αχ0αχ0αχ0 :P


Παρολα αυτα σαν ρυθμικα και interludes το κομματι τα σπαει.Tnx και παλι!

Αποσυνδεδεμένος dio21

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ENA RIFF ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ!
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden - Losfer Words cover
« Απάντηση #5 στις: 23/12/10, 17:48 »
πολυ καλη επιλογη....

καλο παιξιμο...δουλεμενο φαινεται ......
μαρεσε ο ηχος σου παρα πολυ....αληθεια με τι τον εβγαλες????

Μπραβο!!! :up

Αποσυνδεδεμένος Ibanezos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 228
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Iron Maiden - Losfer Words cover
« Απάντηση #6 στις: 23/12/10, 19:30 »
πολυ καλη επιλογη....

καλο παιξιμο...δουλεμενο φαινεται ......
μαρεσε ο ηχος σου παρα πολυ....αληθεια με τι τον εβγαλες? ???

Μπραβο!!! :up


Nα σαι καλα Διονυση!!!! :)


Ιbanez RG2570 με εναν seymour duncan SH-4 γεφυρα,marshall jvm 410 combo στο crunch channel κι απο μπροστα για μπουστ το mxr zw-44.Στη λουπα του ενισχυτη μια boss me50 για delay ;)


Tnx και παλι!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/07, 23:39
από gers
4 Απαντήσεις
4214 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 21:28
από Garvin
13 Απαντήσεις
4197 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/10, 21:19
από Stinky
13 Απαντήσεις
4109 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/12, 02:14
από constantinos9
10 Απαντήσεις
5384 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/16, 23:12
από modfori
6 Απαντήσεις
4124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/19, 20:28
από Uriah
1 Απαντήσεις
3392 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/19, 23:00
από panixgr
3 Απαντήσεις
1537 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/03/20, 14:03
από Stratos VR
1 Απαντήσεις
932 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/04/23, 23:03
από BitCollector
1 Απαντήσεις
1039 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/23, 14:15
από BitCollector