Αποστολέας Θέμα: akolouthisate to epaggelma pou thelate?  (Αναγνώστηκε 17362 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« στις: 25/05/03, 05:06 »
anarwtiemai posoi apo esas kanete sti zwi sas ayto pou thelate apo mikroi,i an sti poreia diaforoi paragodes allaxan ta sxedia sas...i erwtisi einai kai gia foitites,spoudazete ayto pou thelate?auto pou ''etihe''?ayto pou sas ''epivalloun'' kapoioi?
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος filakas_agelos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
  • fotia sta savatovrada!!!
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #1 στις: 25/05/03, 05:54 »
As apadisw prwtos se ayto to thema! ;D Emena loipon mou aresh na doulevw panw se aytokinita alla oxi sthn mhxan...mou aresoun ta hlektika merh tou aytokinitou kai gi' ayto exw teliosei sxolh hlektrologou aytokinitwn...vevaia epidi den evriska douleia san hlektrologos hpa na asxolithw kati allo pou mou kedrizei to endiaferon kai ayto einai o mhxanhkos aeroskafwn...ki etsi ekana...eixa kai mia efkairia kai bika sthn aegean airlines kai paralila spoudazw gia na parw to ptyxio tou mhxanikou... :) Tha mou peite pia h sxesh aeroplanou kai aytokinitou...kamia apla otan hmoun mhkros mou kolise o theios mou to mikrovio ths trelas gia ta aeroskafh kai mias kai mou dwthike h eykairia tha htan krima na to afisw na paei xameno ;D !ayta ta oliga... ;)
Άνθη & ροδοπέταλα & φύλλα μαραμένα
μαζέψανε οι άγγελοι & φτιάξανε εσένα... ;)

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #2 στις: 25/05/03, 06:44 »
Αυτό που σπούδασα δεν έχει ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με αυτό που ονειρευόμουν... οι δουλειές που έχω κάνει δεν έχυν με τη σειρά τους καμία σχεση ούτε με αυτό που σπούδασα ούτε με αυτό που ήθελα... και γενικώς πολλά πράγματα η ζωή μου τα έφερε αλλιώς και σε πολλούς τομείς. Σε αυτό βέβαια δεν συμβάλλουν μόνο οι εξωτερικοί παράγοντες, αλλά και οι λανθασμένες επιλογές είτε λόγω άγνοιας είτε λόγω δειλίας. Όπως και να έχει, κι επειδή πάντα υπάρχει κι ένας "ξενοδόχος" που δεν μπορείς να υπολογίσεις, καλό είναι να μη στηρίζεσαι στο τί θέλεις αλλά να προσαρμόζεσαι και να κοιτάς τί μπορείς...
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Panos324

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #3 στις: 25/05/03, 12:07 »
Εμένα, καμιά 10αριά χρόνια πριν,όταν με ρώταγαν τί θέλω να γίνω όταν μεγαλώσω εγώ απαντούσα βοθρατζής! ;D ::)
Στα χρόνια του Γυμνασίου είχε γεννηθεί μέσα μου η ιδέα του Μηχανικού αυτοκινήτων.Βέβαια μόλις πήγα σε συνεργείο και είδα τι "ωραία" δουλειά που είναι το ξανασκέφτηκα το θέμα...
Τελικά τώρα (2α Λυκείου Τεχνικού) κατέληξα στο επάγγελμα του Οδοντοτεχνίτη. ;)

Εδώ η καλή μασέλαααα....πάρε κόσμε!!!  ;D
[/i]
« Τελευταία τροποποίηση: 25/05/03, 12:08 από Panos324 »

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #4 στις: 26/05/03, 03:35 »
Αυτό που σπούδασα δεν έχει ΚΑΜΙΑ απολύτως σχέση με αυτό που ονειρευόμουν... οι δουλειές που έχω κάνει δεν έχυν με τη σειρά τους καμία σχεση ούτε με αυτό που σπούδασα ούτε με αυτό που ήθελα... και γενικώς πολλά πράγματα η ζωή μου τα έφερε αλλιώς και σε πολλούς τομείς. Σε αυτό βέβαια δεν συμβάλλουν μόνο οι εξωτερικοί παράγοντες, αλλά και οι λανθασμένες επιλογές είτε λόγω άγνοιας είτε λόγω δειλίας. Όπως και να έχει, κι επειδή πάντα υπάρχει κι ένας "ξενοδόχος" που δεν μπορείς να υπολογίσεις, καλό είναι να μη στηρίζεσαι στο τί θέλεις αλλά να προσαρμόζεσαι και να κοιτάς τί μπορείς...

wrea ayta pou les alla to epaggelma einai kati pou tha se akolouthei se oli sou ti zwi...den einai ligo skliro na ''simvivazese?
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #5 στις: 26/05/03, 08:22 »
Εγώ από μικρό πιδί τα πήγαινα καλά με τα γκομπιούτερζ, έτσι αποφάσισα να σπουδάσω πάνω σε αυτό, και τώρα είμαι ένας καλός κατσαβιδάκιας γκομπιουτεράς (δηλ. έχω σπουδάσει πιο πολύ πάνω στο hardware).

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #6 στις: 26/05/03, 08:23 »
Apo mikrh eixa mia mania me tis sfragides k tis ari8momhxanes....telika spoudasa logistiki ::)

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #7 στις: 26/05/03, 09:39 »
Μικρούλα έλεγα θα γίνω τραγουδίστρια!
Για πολύ ψωνισμένη μικρή λέμε....
Με την βούρτσα πάνω στο κρεβάτι να χορεύω ή μπροστά στον καθρέφτη.
Μετά το όνειρο γκρεμίστηκε εκείνη την μαύρη μέρα που μου είπαν πως είμαι φάλτση.
Και μετά έγινα γραφίστρια αλλά ξέρω να φτιάχνω και βιτρώ.
Και ναι αυτό ήταν που ήθελα να κάνω - ευτυχώς!!
Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

bartatilas

  • Επισκέπτης
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #8 στις: 26/05/03, 09:43 »
Εγώ δεν κάνω το επάγγελμα που θέλω, στο μέλλον όμως...

Αποσυνδεδεμένος pimami

  • Ανεμοσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φωταγωγός
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #9 στις: 26/05/03, 11:20 »
Δεν εξασκώ το επάγγελμα που ονειρευόμουν!!!
Ήταν όμως επιλογή μου και τολμώ να πω πως πάλι το ίδιο θα ξαναδιάλεγααν γυρνούσα το χρόνο πίσω...
   Πες με συμβιβασμένο, πες με πουλημένο, πες ότι θες.......  πάλι το ίδιο θα έκανα, ή τουλάχιστον έτσι λέω τώρα που χουν περάσει 4 χρόνια δουλειάς... Μετά από 10 χρόνια τα ξαναλέμε.......
"τα ελατήρια του στρώματος βουίζουν όνειρα"

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #10 στις: 26/05/03, 16:01 »
wrea ayta pou les alla to epaggelma einai kati pou tha se akolouthei se oli sou ti zwi...den einai ligo skliro na ''simvivazese?
Αν μπορείς να μη συμβιβαστείς, φυσικά και να μην το κάνεις. Απλώς αυτό που είπα είναι να μην στηρίζεσαι σε όνειρα γιατί έχουν την τάση να πέφτουν... να τα κηνυγάς εφ' όσον τα έχεις, αλλά να τα αντιμετωπίζεις σαν αυτό που είναι και όχι σαν σταθερές για τη ζωή σου... και να είσαι έτοιμος/η να συμβιβαστείς ή καλύτερα να προσαρμοστείς όταν κάποια από αυτά σε "πουλήσουν"...
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #11 στις: 26/05/03, 22:33 »
wrea ayta pou les alla to epaggelma einai kati pou tha se akolouthei se oli sou ti zwi...den einai ligo skliro na ''simvivazese?
Αν μπορείς να μη συμβιβαστείς, φυσικά και να μην το κάνεις. Απλώς αυτό που είπα είναι να μην στηρίζεσαι σε όνειρα γιατί έχουν την τάση να πέφτουν... να τα κηνυγάς εφ' όσον τα έχεις, αλλά να τα αντιμετωπίζεις σαν αυτό που είναι και όχι σαν σταθερές για τη ζωή σου... και να είσαι έτοιμος/η να συμβιβαστείς ή καλύτερα να προσαρμοστείς όταν κάποια από αυτά σε "πουλήσουν"...

simfwnw mazi sou sto oti prepei na koitame kai ti mporoume na kanoume kai ohi mono to ti theloume,kai ayto epeidi to opoiodipote epaggelma to askoume ws epi to pliston gia vioporistikous logous kai ohi mono gia to ''kefi'' mas...omws de pavw na pistevw pws pio eutihismenos einai o anthrwpos pou epilegei-den ton epilegoun...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #12 στις: 26/05/03, 23:03 »
Απο την ηλικία των 15 χρονών και μετά μου άρεσαν τα ηλεκτρονικά .Σπούδασα αυτό και δουλέυω πάνω σ΄αυτο με κάποιες διαφοροποιήσεις τα τελευταία χρόνια .

Αποσυνδεδεμένος Steph

  • Chef Steph
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 353
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τι πας να προφτάσεις, τι κορνάρεις, γιατί?
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #13 στις: 27/05/03, 01:49 »
Αμα κοιταζω πισω, συνειδητοποιω οτι τα 'σημαδια' ηταν παντα εκει... και πραγματι πιστευω οτι ακολουθησα το επαγγελμα που ηθελα.

Το μονο για το οποιο δεν ειμαι τοσο σιγουρη ειναι αν θα εξακολουθησω να το εξασκω παντα, γιατι απαιτει πολλη ενεργεια και μεγαλες αντοχες και δεν μπορω να ειμαι σιγουρη αν π.χ. σε 10 χρονια απο τωρα θα τις εχω ακομα... Μακαρι να πανε ολα καλα... :)
Σ'αυτή τη θάλασσα, σ'αυτή την τρικυμία
για δες παράξενα που απλώνεται η γαλήνη...

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #14 στις: 27/05/03, 06:36 »
Εγώ από μικράκι ήθελα να γίνω πιλότος.Τελικά μπήκα στην σχολή Ικάρων και στην δεύτερη βδομάδα την κοπάνησα διότι η διασκέδαση και το αραλίκι ήταν στο αίμα μου.Τελικα κατέληξα και εγώ γκομπιουντεράκιαζ και σε αντίθεση με τον Βασίλη, σπουδάζω Software.(Παρεπιπτώντως αν κάποιος σας πεί να κάνετε πρόγραμμα σε Fortran βρίστε τον και μην το κάνετε >:(.Παλεύω μια εργασία 3 μέρες τώρα και μου έχει βγάλει την πίστη >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( ).
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

Αποσυνδεδεμένος Νεκταρία

  • Μάνα του λόχου/forum
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κανείς δεν είναι κανενός.
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #15 στις: 27/05/03, 09:43 »
Στις σχολικές εκθέσεις με τίτλο "Τι θα γίνετε όταν μεγαλώσετε;" απαντούσα: νηπιαγωγός ή δασκάλα και έτσι πίστευα ότι θα γινόταν.
Τώρα πως βρέθηκα σήμερα να δουλεύω στην πληροφορική (software), είναι μεγάλη ιστορία, που έχει απ΄όλα (λανθασμένες επιλογές, δειλία, ανασφάλεια και πάει λέγοντας).... που' σαι ρε Φώσκολε....  :P :P

Υ.Γ. Ποντίφικα, έχω σημειώσεις στην fortran και κάτι προγράμματα. Στείλε mail αν θες.  :)
Πολλές φορές βαθιά αναρωτήθηκα
τριγύρω οι άνθρωποι αν μ΄ αγαπούνε
για ότι φαίνομαι ή αν αληθινά
για ότι είμαι εγώ κοντά μου ζούνε

Αποσυνδεδεμένος Stauros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • &quotI dig music.....I'M ON DRUGS!!!"
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #16 στις: 27/05/03, 19:57 »
se tetoio erwthma vriskomai twra. ton augousto feugw gia amerikh kai enw exw 8esh gia ma8hmata skhno8esias pou 8elw na akolou8hsw, exw pieseis gia na teliwsw (a)logisths.ta senaria loipon einai 2:

1)skhno8eths kai peinasmenos...

2)logisths kai bolemenos..

auto ton xrono exw doulepsei se douleia oxi kai toso epi8imiti gia na exw kapoia leuta sthn panta kai katalaba pws diskola ta bgazeis pera xwris kapoia douleia me kerdos. An loipon paw skhno8eths, to pio pi8anon einai na mhn brw pote leuta gia kapoia tainia mou, kai na sinexisw na douleuw xamalis me afentiko barbato pou einai kai auto megalos symbibasmos.
An omws paw logistis 8a ri3w maurh petra ston epanasta efivo kai na entax8o xortatos sti m***kia tou systhmatos..
yparxoun polloi paragontes pou ephreazoun auto to tomea (oikogeneia kai oxi mono goneis alla kai ta dika sou paidia, oikonomikh anesh - p a n t a, autopepoi8hsh)

auta..
Purple haze all in my brain, is it pleasure or is it pain?

Semper Repugnare!!

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #17 στις: 28/05/03, 01:59 »
se tetoio erwthma vriskomai twra. ton augousto feugw gia amerikh kai enw exw 8esh gia ma8hmata skhno8esias pou 8elw na akolou8hsw, exw pieseis gia na teliwsw (a)logisths.ta senaria loipon einai 2:

1)skhno8eths kai peinasmenos...

2)logisths kai bolemenos..

auto ton xrono exw doulepsei se douleia oxi kai toso epi8imiti gia na exw kapoia leuta sthn panta kai katalaba pws diskola ta bgazeis pera xwris kapoia douleia me kerdos. An loipon paw skhno8eths, to pio pi8anon einai na mhn brw pote leuta gia kapoia tainia mou, kai na sinexisw na douleuw xamalis me afentiko barbato pou einai kai auto megalos symbibasmos.
An omws paw logistis 8a ri3w maurh petra ston epanasta efivo kai na entax8o xortatos sti m***kia tou systhmatos..
yparxoun polloi paragontes pou ephreazoun auto to tomea (oikogeneia kai oxi mono goneis alla kai ta dika sou paidia, oikonomikh anesh - p a n t a, autopepoi8hsh)

auta..

isws mporeis na ta sindiaseis kai tadio...na spoudaseis prwta kati pou tha to xeis gia ''sigouro'' kai meta na afierwseis xrono gia na kaneis kai ayto pou agapas me dika sou xrimata...omws kalo tha itan ayto pou tha spoudaseis na sou aresei kai ligo giati to pio pithano einai oute kan na to teliwseis an de se ediaferei katholou..i logistiki se endiaferei?egw spoudazw diikisi epihirisewn pou einai paraplisia kai kanoume kai logistiki kai thelw na sou pw pws einai poli diskoli gia kapoion pou de ton endiaferei!(p.x emena)
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Stauros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • &quotI dig music.....I'M ON DRUGS!!!"
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #18 στις: 28/05/03, 19:44 »
exw skeftei kai auto to endexomeno, alla den pisteuw pws 8a mou menei kairos meta gia na asxoli8w sovara me auto pou 8elw..8a dei3ei :)

esy telika asxoleise me auto pou 8eleis?
Purple haze all in my brain, is it pleasure or is it pain?

Semper Repugnare!!

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #19 στις: 29/05/03, 01:38 »
exw skeftei kai auto to endexomeno, alla den pisteuw pws 8a mou menei kairos meta gia na asxoli8w sovara me auto pou 8elw..8a dei3ei :)

esy telika asxoleise me auto pou 8eleis?

egw xekinisa na spoudazw kati pou me endiefere poli alla sti poria eida pws tha mou tairiaze perissotero kati pio dimiourgiko.mou aresoun poli oi ipologistes(diadiktio,sxediasi istoselidas ktl)kai pira kateythinsi ipologistwn sto trito etos.skeftomai pairnontas to ptihio mou na paw kai se kapoia pio exeidikeumeni sxoli.episis mou aresei poli i mousiki(pou xerw oti den einai katholou eukolos xoros) kai asxoloumai oso mporw erasitexnika kai hmiepaggelmatika kata kairous...genika thelw na kanw polla pragmata kai tha variomoun na asxolithw mono me ena pragma gia pada...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος Stauros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • &quotI dig music.....I'M ON DRUGS!!!"
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #20 στις: 30/05/03, 15:36 »
diladi 8a kaneis mia apo ola  ;Dkalo einai
Purple haze all in my brain, is it pleasure or is it pain?

Semper Repugnare!!

Αποσυνδεδεμένος j_melt

  • Ο Κάπελας
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλισσα της σιωπής, πάρε με από εδώ...
    • Προφίλ
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #21 στις: 07/08/03, 15:27 »
Xmm...
Eimai o monos pou den oneireuotankati sugkekrimeno otan eimoun mikros?
Entaksei, otan me rwtagan, kapoia kotsana apantousa, kai megalwnontas evriska kapoia epaggelmata pio endiaferonta apo ta alla, alla pote den eixa sto mualo mou kati sugkekrimeno pou na ithela para polu na to kanw...
Tuxeros i atuxos?  ???
Κάπου νυχτώνει κι ο ήλιος παγώνει
Χάνεται ο δρόμος και που να σταθώ
Κάπου βραδιάζει, μην κλαις, δεν πειράζει
Πες πως τελειώνει ο κόσμος εδώ

delfinaki

  • Επισκέπτης
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #22 στις: 07/08/03, 15:37 »
Άλλο ήθελα, άλλο σπούδασα, άλλο κάνω τώρα, καλά που ακολούθησα την δική μου φωνή.....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #23 στις: 07/08/03, 19:48 »
Από ότι θυμάμαι αφού δεν κατάφερα να μπω στην Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών Πάτρας ( η μοναδική σχολή εκείνη την εποχή που είχε σχέση με κομπιουτερζ ) μπήκα στο Μαθηματικό . Όχι βέβαια πως δεν το ήθελα, αλλά δεν ήταν η πρώτη μου επιλογή. Βέβαια εντός της σχολής άδραξα την ευκαιρία να ασχοληθώ όσο το δυνατό περισσότερο με τα κομπιουτερζ σε επίπεδο προγραμματισμού.
Αποφοιτώντας ακολούθησα την γνωστή συνταγή ( Φροντιστήρια κλπ). Ωστόσο το έκανα με ικανοποίηση διότι η εκπαίδευση ήταν στις προτιμήσεις μου. Εδώ και 4 χρόνια και αφού ενδιάμεσα και παράλληλα με την εκπαίδευση ασχολήθηκα με διάφορους τομείς πληροφορικής ( Internet , δίκτυα κλπ ) έχουμε μαγαζί Η/Υ με τον αδερφό μου.

Τελικά ποιός είπε ότι αυτό που θέλεις δεν μπορείς να το πράξεις.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/08/03, 09:12 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Re:akolouthisate to epaggelma pou thelate?
« Απάντηση #24 στις: 07/08/03, 21:40 »
Οταν με ρωτάγανε μικρό τι ήθελα να γίνω πάντα έλεγα γιατρός. Βέβαια οι πανελλήνιες ήταν λίγο απογοητευτικές ως προς το αποτέλεσμα και μετά έδωσα για φυσιοθεραπεία στην Αθήνα και μόνο. Ευτυχώς πέρασα και τώρα που δουλεύω βλέπω ότι καλά έκανα και πήγα. Πάντα ήθελα να δουλεύω με ασθενείς, έμπαινα σε χειρουργεία και τέτοια, μέχρι και αιμοχαρή με είπανε.  ;D Δεν μετάνιωσα ούτε μία στιγμή για το επάγγελμα μου. Πιστεύω ότι αν σπουδάσεις κάτι που δεν σου αρέσει και πολύ μπορείς με τις κατάλληλες κινήσεις να το προσαρμόσεις λιγάκι προς τα κει που θες. Είμαι από εκείνους που πιστεύουν ότι είναι άδικο ένα παιδί των 16-17 ετών να πρέπει να αποφασίσει για την υπόλοιπη του ζωή τι θα κάνει. Δεν έχει ούτε την ωριμότητα ούτε την αυτογνωσία για να κάνει κάτι τέτοιο. Πρέπει είτε να σταθεί τυχερό και αυτό που θα διαλέξει να το αγαπήσει είτε να υποκύψει στις πιέσεις των γονιών να σπουδάσει κάτι με πρεστίζ! Γιατρός, δικηγόρος, αρχιτέκτονας κλπ.Το αποτέλεσμα βέβαια γνωστό! Παρατάς τη σχολή και επαναστατείς!

Αυτά τα ολλίγα........

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
120 Απαντήσεις
37755 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/08/09, 03:50
από MACMISIAS