Αποστολέας Θέμα: Trivium..Για να δουμε...  (Αναγνώστηκε 16213 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #25 στις: 16/09/06, 02:39 »
Πολύς ντόρος για το τίποτα...κατα τη γνώμη μου πρόκειται καθαρά για κατασκεύασμα δισκογραφικών...το image, η μουσική και το στήσιμο γενικότερα είναι πολύ επιτηδευμένο...και δεν είναι και στη τελική κάτι που δεν έχει ξανακουστεί...παρτε το χαμπάρι οτι αν οι δισκογραφικές θέλουν να προωθήσουν ενα γκρουπ (γιατι στη πραγματικότητα πρόκειται για προιον γι' αυτούς και ως γνωστόν κάθε σωστός επαγγελματίας θέλει να πουλάει το προιον του) θα πασάρουν στο κοινό ένα σωρό κόλπα για να το πείσουν οτι αξίζει...μη ψαρώνετε με κάτι τέτοια...ψαχτείτε...

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #26 στις: 20/09/06, 18:52 »
Ακουσα το δισκο...
Περα απο το Anthem(We 're Fire) που ειναι κομματαρα δεν υπαρχει κατι αλλο αξιολογο κατ' εμε...
Οι κυριοι προσπαθουν να βγαλουν κατι σαν Μεταλλικα και Μεγκαντεθ αλλα δεν νομιζω να βγαινει...

stavros75

  • Επισκέπτης
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #27 στις: 21/09/06, 03:35 »
Ακουσα το δισκο...
Περα απο το Anthem(We 're Fire) που ειναι κομματαρα δεν υπαρχει κατι αλλο αξιολογο κατ' εμε...
Οι κυριοι προσπαθουν να βγαλουν κατι σαν Μεταλλικα και Μεγκαντεθ αλλα δεν νομιζω να βγαινει...
Άκουσα κι εγώ το Anthem we re fire, αλλά δεν ενθουσιάστηκα κιόλας.  :(
Από το Ascendancy ποιά σου άρεσαν?

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #28 στις: 23/09/06, 23:51 »
emena to dying in your arms mou aresei tha elega...exi faei porosi o ki8aristas mas me aftous.

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #29 στις: 24/09/06, 04:59 »
Χμ.... τους ακολούθησα αρκετά, αλλα μπορώ να πώ ότι, ειναι απλα καλοι

σαν ιστορία έχουν ενδιαφέρον, για τόσο πιτσιρικάδες που ήταν (όταν έπαι3αν την πρώτη τους περιοδεία σαν σαπορτ είχαν 3 μέλη κάτω των 20 ετων), δεν είναι πρωτοτυποι, είναι όμως καλα οργανωμένοι, σαν συνθετική ομάδα, και παραγωγή ακόμα παραπάνω...

Δεν πιστεύω ότι είναι ΤΟΟΟΟΟΟΟΣΟ καλοί όσο το χάμμερ ή το total guitar λένε, δεν είναι όμως και ανούσιοι τελείως


κατα την άποψη μου? από τα νέα μεταλκορ-χέβι συγκροτήματα, το όνομα που ορθώς προωθείται, και δώστε του λίγη σημασία, είναι οι Avenged Sevenfold. έχουν το στιλάκι, τα καρύδια, έχουν και πλάκα, είναι και πολυ πολυ καλα μανατζαρισμένοι (αυτο παιδια δεν είναι παντα κακο).
Εμενα μ' αρεσουνε. Δεν είναι οι King Crimson, από πρωτοτυπία δεν σκίζουν κι ολας δηλαδη, αλλα, ο Synister Gates (τι πιο καφρικο ονομα μπορεί να έχει ένας κιθαριστας στις μέρες μας?  ;D ), είναι καλοοοοοος παίχτης....
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος s.j.b

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #30 στις: 24/09/06, 16:06 »
Τι γινεται με αυτους?Καταρχας να πω οτι ενα συγκροτημα απο την Αμερικη που παιζουν αυτο το μοδατο metalcore αλλα με πιο πολλα σολος και προσπαθεια προσεγγισης του κλασικου χεβι ηχου(λεμε τωρα..).
Μεχρις  εκει ολα καλα.Το προβλημα ειναι οτι αυτο το συγκροτημα ανηκει στο δυναμικο της roadrunner και εκεινη προσπαθει ντε και καλα να το επιβαλει.Αφου ακομα και στο προσφατο επετειακο αλμπουμ της roadrunner αναμεσα στους τεσσερις αρχηγους που εφτιαξαν τα τραγουδια ηταν και ο 20χρονος Heafy μπροσταρης των trivium.Δεν το περιμενα..Απο κει και περα ολος ο κοσμος* μιλαει για αυτους λες και ειναι κατι το εξαιρετικο.Eν τω μεταξυ η εταιρια μαλλον εχει πεισει και τα περιοδικα να κανουν διαφημιση στο συγκροτημα θελουν δεν θελουν.Ας πουμε το χαμερ και το tv war λενε οτι ο καιρος θα δειξει αν το συγκροτημα τελικα θα πετυχει κλπ αλλα ΣΥΝΕΧΕΙΑ το αναφερουν ειτε αυτο ειτε τον heafy ειτε βαζουν κλιπς τους.Εκτος αυτους ετοιμαζουν και headline περιοδια στο αμερικα.
Και εχουν ετοιμο το καινουριο αλμπουμ που θα δειτε οτι Νοεμβριο ή δεκεμβριο θα ειναι αλμπουμ του μηνα στο χαμερ.

Προσωπικη αποψη ειναι οτι δεν ειανι και τοσο πιο καλοι η τοσο διαφορετικοι απο τα αλλα μεταλκορε συγκροτηματα(οι shadows fall μ αρεσουν σχετικα) μιας καικατεβασα αρκετα τραγουδια απο τον προηγουμενο και επερχομενο δισκο.Ας μην πουμε για τα επιπεδα δανεισμου απο τους iron maiden που ειναι εμφανη...Τωρα τι μπορει να βρει καποιος σε αυτους δεν ξερω αλλα ειναι εμφανες οτι τους βαλαν με τσαμπουκα και να δειτε που σε λιγο καιρο οι trivium θα ειναι μεγαλες φιρμες.

Επισης το look τους ειναι εντελως σκηνοθετημενο αφου δανειζεται στοιχεια απο παντου για να προσελκυσουν και αλλων ειδων ακροατες(τερτιπια της εταιριας?).Πχ μπλουζακια απο μπαντες οπως megadeth death motorhead(τοσο οπαδιλικι ρε παιδια?) και το μαλλακι του heafy εξτρα τρεντυ...
Για να δουμε...
Εσας ποια ειναι η γνωμη σας?Σας αρεσουν?Πιστευετε πως τελικα θα πιασουν?

Με επηρεασαν ακομα και μενα ετσι εβαλα θεμα εδω :P

*κοσμος=περιοδικα και media γενικα.φυσικα οχι εδω στο ελλαντα
ΚΟΙΤΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ TRIVIUM; ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΚΓΡΟΤΙΜΑΡΑ.ΚΟΜΑΤΙΑ ΟΠΩS DYING IN YOUR AMS ,EMBER TO INFERNO,IF I COULD COLLAPSE THE MASSES,WHEN  ALL LIGHTS DIES EINAI ΑΣΥΛΙΠΤΑ! ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΣΤΕΣ ΤΟΝ MATT ΚΑΙ ΤΟΝ  COREY ΠΟΥ ΤΑ ΣΠΑΝΕ!ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΜΙΜΟΥΝΤΕ TOYS  MAIDEN KAI TOYS MAGADEATH,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΑ ΛΕΓΟΝΤΑΝ ΕΠΙΡΟΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΙΡΕΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ;ΕΠΕΙΣΗΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΣΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΝΕ. ΚΑΙ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΡΕΝΤΟΥΛΙΑΡΗΣ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΟ ΔΥΣΚΑΡΕΣ ΤΟΝ TRIVIUM ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ [ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΤΙΜΟΝΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ] ΚΑΝΕ ΤΟΥ ΚΡΙΤΙΚΗ.ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΣΚΑΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΚΕΤΗ ΗΧΟΡΙΠΑΝΣΗ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΒΑΛΕΙ . ΠΡΟΣ ΤΙ ΤΟΣΟ ΑΝΤΙΠΑΘΙΑ;

[ΣΟΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΓΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΥΣΛΕΞΙΑ]
RANDY RHOADS 1956-1982

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #31 στις: 24/09/06, 16:28 »
ΟΚ ΕΓΩ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΚΡΙΤΙΚΑΡΩ ΔΙΣΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑΙΝΙΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ επισης επειδη ουτε ταινιες θα βγαλω ουτε δισκους.Θα βγαλω το σκασμο οταν δω οτι δεν θα μου πουλανε φουμαρα για μταξωτες κορδελες καταλαβες "φιλαρακο"?Οτι θελω μπορω να το ψαξω να το ακουσω αλλα πραγματικα σιχαινομαι συγκροτηματα υποκινουμενα απο εταιριες περιοδικα και καθε ειδους promotion..μας κανατε και τους τριβιομ συγκροτηματαρα :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #32 στις: 24/09/06, 16:54 »



[ΣΟΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΓΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΥΣΛΕΞΙΑ]
Παράθεση

ποζεριές,ποζεριές ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος profsokin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
  • ολα ειναι δρομος
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #33 στις: 24/09/06, 18:49 »
Έχω την υποψία ότι πίσω απ'τον s.j.b. κρύβεται κάποιο περιοδικό ή δισκογραφική εταιρεία.. ;D
Ή απλώς είναι εκτός κλίματος φόρουμ επειδή είναι καινούργιος..

Στον Guitar World σεπτεμβρίου τους είχε συνέντευξη μαζί με τον Kirk Hammet που τους παίνευε πολύ..
Άραγε θα θυμάται κάποιος τ'όνομά μας
της ζωής μας τα εξαίσια φεγγάρια
τα πάθη μας, τις λύπες τα δεινά μας;
Άραγε υπήρξαμε ποτέ; Στα όνειρά μας!

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #34 στις: 25/09/06, 06:00 »
φιλε sjb, μπορει να μην είναι η δουλεια μου γιατι δεν ειμαι και κανενας αντμινιστρατορας, αλλα νομιζω οτι μιλω εκ μερους της πλειοψηφιας οταν λεω:
ο τσαμπουκας κομμενος. Ενα πραγμα που δεν "παιζει" στο φορουμ, είναι οι κουβεντες του τύπου ποιος νομιζεις οτι εισαι, κλπ κλπ.

Αντε να ηρεμίσουμε λίγο εδωμεσα, και να συνηθίσουμε, αμα λεμε τη γνώμη μας, να ξεκιναμε "εμενα η γνωμη μου ειναι...", και οχι να μιλάμε σαν να ανακαλύψαμε το κρυφο Ευαγγέλιο του μουσικού κριτικού, και όλοι οι άλλοι πάνε στην κολαση.  :-X

I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος CADMUS

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #35 στις: 25/09/06, 14:20 »
Εντάξει,ένα τυπικό αμερικάνικο συγκρότημα είναι...που ακολουθεί πιστά την μόδα στην αμερικάνικη σκηνή.Αν έβγαιναν πριν απο 4-5 χρόνια θα έπαιζαν όπως τα συγκροτήματα της τότε εποχής.Δεν καταλαβαίνω προς τι ο ντόρος απο την στιγμή που υπάρχουν κ άλλα συγκροτήματα στο ίδιο στύλ.Δεν είναι άσχημοι,ακούγονται κ είναι καλοδουλεμένοι αλλά δεν νομίζω πως θα αντέξουν για πολύ καιρό...έχω την αίσθηση πως η πορεία τους θα είναι η τυπική στην αμερικάνικη σκηνή:μερικά εξώφυλλα,αποθεωτικές κριτικές για ένα διάστημα κ μετά μαύρο σκοτάδι.

Αποσυνδεδεμένος kitharopliktras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #36 στις: 25/09/06, 22:58 »
Τι γινεται με αυτους?Καταρχας να πω οτι ενα συγκροτημα απο την Αμερικη που παιζουν αυτο το μοδατο metalcore αλλα με πιο πολλα σολος και προσπαθεια προσεγγισης του κλασικου χεβι ηχου(λεμε τωρα..).
Μεχρις  εκει ολα καλα.Το προβλημα ειναι οτι αυτο το συγκροτημα ανηκει στο δυναμικο της roadrunner και εκεινη προσπαθει ντε και καλα να το επιβαλει.Αφου ακομα και στο προσφατο επετειακο αλμπουμ της roadrunner αναμεσα στους τεσσερις αρχηγους που εφτιαξαν τα τραγουδια ηταν και ο 20χρονος Heafy μπροσταρης των trivium.Δεν το περιμενα..Απο κει και περα ολος ο κοσμος* μιλαει για αυτους λες και ειναι κατι το εξαιρετικο.Eν τω μεταξυ η εταιρια μαλλον εχει πεισει και τα περιοδικα να κανουν διαφημιση στο συγκροτημα θελουν δεν θελουν.Ας πουμε το χαμερ και το tv war λενε οτι ο καιρος θα δειξει αν το συγκροτημα τελικα θα πετυχει κλπ αλλα ΣΥΝΕΧΕΙΑ το αναφερουν ειτε αυτο ειτε τον heafy ειτε βαζουν κλιπς τους.Εκτος αυτους ετοιμαζουν και headline περιοδια στο αμερικα.
Και εχουν ετοιμο το καινουριο αλμπουμ που θα δειτε οτι Νοεμβριο ή δεκεμβριο θα ειναι αλμπουμ του μηνα στο χαμερ.

Προσωπικη αποψη ειναι οτι δεν ειανι και τοσο πιο καλοι η τοσο διαφορετικοι απο τα αλλα μεταλκορε συγκροτηματα(οι shadows fall μ αρεσουν σχετικα) μιας καικατεβασα αρκετα τραγουδια απο τον προηγουμενο και επερχομενο δισκο.Ας μην πουμε για τα επιπεδα δανεισμου απο τους iron maiden που ειναι εμφανη...Τωρα τι μπορει να βρει καποιος σε αυτους δεν ξερω αλλα ειναι εμφανες οτι τους βαλαν με τσαμπουκα και να δειτε που σε λιγο καιρο οι trivium θα ειναι μεγαλες φιρμες.

Επισης το look τους ειναι εντελως σκηνοθετημενο αφου δανειζεται στοιχεια απο παντου για να προσελκυσουν και αλλων ειδων ακροατες(τερτιπια της εταιριας?).Πχ μπλουζακια απο μπαντες οπως megadeth death motorhead(τοσο οπαδιλικι ρε παιδια?) και το μαλλακι του heafy εξτρα τρεντυ...
Για να δουμε...
Εσας ποια ειναι η γνωμη σας?Σας αρεσουν?Πιστευετε πως τελικα θα πιασουν?

Με επηρεασαν ακομα και μενα ετσι εβαλα θεμα εδω :P

*κοσμος=περιοδικα και media γενικα.φυσικα οχι εδω στο ελλαντα
ΚΟΙΤΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΕΒΑΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ TRIVIUM; ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΚΓΡΟΤΙΜΑΡΑ.ΚΟΜΑΤΙΑ ΟΠΩS DYING IN YOUR AMS ,EMBER TO INFERNO,IF I COULD COLLAPSE THE MASSES,WHEN  ALL LIGHTS DIES EINAI ΑΣΥΛΙΠΤΑ! ΕΧΕΙ ΔΥΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥΣ ΚΙΘΑΡΙΣΤΣΤΕΣ ΤΟΝ MATT ΚΑΙ ΤΟΝ  COREY ΠΟΥ ΤΑ ΣΠΑΝΕ!ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΜΙΜΟΥΝΤΕ TOYS  MAIDEN KAI TOYS MAGADEATH,ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΙΧΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΑ ΛΕΓΟΝΤΑΝ ΕΠΙΡΟΕΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΙΡΕΑΖΟΜΑΣΤΑΝ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ;ΕΠΕΙΣΗΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΣΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΝΕ. ΚΑΙ ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΟΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΤΡΕΝΤΟΥΛΙΑΡΗΣ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΙΟ ΔΥΣΚΑΡΕΣ ΤΟΝ TRIVIUM ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ [ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΕΠΙΣΤΙΜΟΝΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ] ΚΑΝΕ ΤΟΥ ΚΡΙΤΙΚΗ.ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΒΓΑΛΕ ΤΟ ΣΚΑΣΜΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΚΕΤΗ ΗΧΟΡΙΠΑΝΣΗ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΤΟΥΣ ΕΠΙΒΑΛΕΙ . ΠΡΟΣ ΤΙ ΤΟΣΟ ΑΝΤΙΠΑΘΙΑ;

[ΣΟΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΓΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΥΣΛΕΞΙΑ]

xwsta re megale!!!

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #37 στις: 27/03/07, 14:44 »
πολυ σοτα τα λεσ φιλε μου!ρε παιδια,υπαρχει μια νεα γενια μεταλλαδων οι οποιοι ζητουν κ αυτοι τα ειδωλα της δικης τους γενιας!ενα απο αυτα ειναι οι trivium,οι mastodon....ασχετα με αυτο παντως,οι trivium ειναι μπανταρα κ θα το δειτε σε λιγα χρονια!
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #38 στις: 27/03/07, 22:54 »
Ναι χμμμ μπα οχι...δεν διαφωνω οτι η νεα γενια(εγω :P) αναζητει κατι καινουριο.Αλλα μαλλον στους trivium κατι κανει λαθος.Που το ειδε το καινουριο?
Στους μαστοντον να ι θα βρει κατι εντελως φρεσκο και νεο.Αλλα στους τριβιουμ?Εγω θα προτεινα να κανει μια γυρα στο θρας των 80s καλυτερα.Εκει θα βρι πολυ καλυτερα πραματα και γυμνα χωρις το δουλεμα της καθε εταιριας..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #39 στις: 29/03/07, 14:43 »
Ναι χμμμ μπα οχι...δεν διαφωνω οτι η νεα γενια(εγω :P) αναζητει κατι καινουριο.Αλλα μαλλον στους trivium κατι κανει λαθος.Που το ειδε το καινουριο?
Στους μαστοντον να ι θα βρει κατι εντελως φρεσκο και νεο.Αλλα στους τριβιουμ?Εγω θα προτεινα να κανει μια γυρα στο θρας των 80s καλυτερα.Εκει θα βρι πολυ καλυτερα πραματα και γυμνα χωρις το δουλεμα της καθε εταιριας..
δν νομιζω πως oi trivium ειναι καθαρα thrash.ανακατευουν κ αλλα ειδη.το θεμα ειναι ομως οτι εχουν ξεχωρισει απο ολες εκεινες τισ αμερικανικες μπαντες του νεου ηχου.κ θα διαφωνισω με τα αρνητικα σχολια για το image τους γιατιμ κ οι  metallica μν ξεχνατε τι μπλουζακια φοραγαν κ μεχρι το to master of puppets...
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #40 στις: 29/03/07, 20:12 »
Εννοεις τα μπλουζακια απο nwobhm συγκροτηματα?Μαλλον ξεχνας οτι αυτοι απειχαν μολις 2-3 χρονια απο εκεινα τα συγκροτηματα και εκτος αυτου ειναι σιγουρο οτι τα γουσταραν τρελα αφου ο urlich ειχε και εχει μανια με το nwobhm.Ατοπη συγκριση.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος abysmo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • MySpace
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #41 στις: 30/03/07, 00:56 »
egw goustarw trela pantws.to prohgoumeno cd tous (ascendancy) to exw bgalei sxedon oloklhro sthn kithara.m aresoun poly ta solo tous,an k dn exoun kati to prwtoporiako...pantws den entypwsiasthka toso me to "The crusade",oso eixa me to "ascendancy".prospathisan na syndyasoun pragmatika polla eidh metal,k pisteyw oti se ena shmeio payoun na exoun taytothta sto paiksimo k sto styl tous....

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #42 στις: 30/03/07, 14:28 »
Εννοεις τα μπλουζακια απο nwobhm συγκροτηματα?Μαλλον ξεχνας οτι αυτοι απειχαν μολις 2-3 χρονια απο εκεινα τα συγκροτηματα και εκτος αυτου ειναι σιγουρο οτι τα γουσταραν τρελα αφου ο urlich ειχε και εχει μανια με το nwobhm.Ατοπη συγκριση.
δν το καταλαβαινω αυτο!δηλαδη οι trivium δν ειναι fun ολων αυτων των στγκροτηματων?σε βρισκω λιγο υπερβολικο με το να ψαχνεις παντου να βρισκεις ολο στραβα πανω τους!
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #43 στις: 30/03/07, 14:54 »
egw goustarw trela pantws.to prohgoumeno cd tous (ascendancy) to exw bgalei sxedon oloklhro sthn kithara.m aresoun poly ta solo tous,an k dn exoun kati to prwtoporiako...pantws den entypwsiasthka toso me to "The crusade",oso eixa me to "ascendancy".prospathisan na syndyasoun pragmatika polla eidh metal,k pisteyw oti se ena shmeio payoun na exoun taytothta sto paiksimo k sto styl tous....
εχεις απολυτο δικιο φιλε μου!κ γο πιστευω οτι στο τελευταιο τους υπαρχει μια συγχηση!προσπαθουν να αποδειξουν ολα αυτα τα οποια τους εχουν φορτωσει
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #44 στις: 30/03/07, 21:01 »
Εννοεις τα μπλουζακια απο nwobhm συγκροτηματα?Μαλλον ξεχνας οτι αυτοι απειχαν μολις 2-3 χρονια απο εκεινα τα συγκροτηματα και εκτος αυτου ειναι σιγουρο οτι τα γουσταραν τρελα αφου ο urlich ειχε και εχει μανια με το nwobhm.Ατοπη συγκριση.
δν το καταλαβαινω αυτο!δηλαδη οι trivium δν ειναι fun ολων αυτων των στγκροτηματων?σε βρισκω λιγο υπερβολικο με το να ψαχνεις παντου να βρισκεις ολο στραβα πανω τους!
Μιλησες για ιματζ νομιζω..Και μου ανεφερες τι εκαναν οι μεταλικα καποτε.Απλα σου λεω πως η συγκριση σου ειναι ατοπη γιατι μιλαμε για εντελως διαφορετικες καταστασεις.Αλλο να φορας μπλουζακια συγκροτηματων(οχι τοσο γνωστων στην πλειονοτητα)που εδρασαν 3-4 χρονια πρινα απο σενα και αλλο να φορας μπλουζες megadeth και metallica που εδρασαν πριν 20 χρονια και τους ξερουν ακομα και οι πετρες.Στη μια δινεις μια καλτ αισθηση(ισως του γνωστη) στην αλλη εγω το βλεπω σαν ενα μερος του γενικοτερου ιματζ που προσπαθεις ν φτιαξεις για εμπορικους σκοπους.Εμεις τα νε απαληκαρια που ομως εχουμε ειδωλα αυτους στις μπλουζες και θα τους φτασουμε(και φυσικα τους ξερετε ολοι)..Ενταξει καχυποπτος ναι.Αλλα ολα αυτα μου βρωμανε.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Apollon18

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 381
  • Φύλο: Άντρας
  • Watch the weather change.....
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #45 στις: 30/03/07, 23:24 »
Βασικα η Ροντραννερ βρωμαει και πολυ μαλιστα τωρα τελευταια!!!Το εχει παρακανει γενικα με τα νεα συγκροτηματα..Εχει ριξει παρα πολλα λεφτα στους Τριβιουμ με αποτελεσμα οι πιο πολλοι να εχουν παθει πλυση εγκεφαλου με αυτους.Στο επετειακο προτζεκτ βαζει τον τραγουδιστη τους ως εναν απτους τεσσερις "αρχηγους" λες και χαθηκαν οι φοβεροι μουσικοι που εχει(αν ειναι δυνατον ο καβαλερα να καθετε να τραγουδαει κομματια γραμμενα απο το βλαμμενο :P)
Αλλωστε βρωμαει και το γεγονος οτι η μπαντα στην ουσια κανει επιτυχια(τεραστια οχι αστεια) με το πρωτο αλμπουμ χωρις καν να εχουν ντεμος λπς κτλ απο οσο ξερω.Δλδ σιγα ποιοι ειναι οι θεοι??Απλα ροντραννερ τρελα λεφτα λεμε ριχνει αφου καθε μηνα ολα τα περιοδικα σε ολο τον κοσμο γραφουν για αυτους,πως να μην παρασυρθει ο κοσμος!...
All you know about me is what I've sold you
I sold out long before you ever heard my name
I sold my soul to make a record....And you bought one!!!

Αποσυνδεδεμένος Bachante

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Don't look too far..
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #46 στις: 01/04/07, 02:38 »
Βασικα η Ροντραννερ βρωμαει και πολυ μαλιστα τωρα τελευταια!!!Το εχει παρακανει γενικα με τα νεα συγκροτηματα..Εχει ριξει παρα πολλα λεφτα στους Τριβιουμ με αποτελεσμα οι πιο πολλοι να εχουν παθει πλυση εγκεφαλου με αυτους.Στο επετειακο προτζεκτ βαζει τον τραγουδιστη τους ως εναν απτους τεσσερις "αρχηγους" λες και χαθηκαν οι φοβεροι μουσικοι που εχει(αν ειναι δυνατον ο καβαλερα να καθετε να τραγουδαει κομματια γραμμενα απο το βλαμμενο :P)
Αλλωστε βρωμαει και το γεγονος οτι η μπαντα στην ουσια κανει επιτυχια(τεραστια οχι αστεια) με το πρωτο αλμπουμ χωρις καν να εχουν ντεμος λπς κτλ απο οσο ξερω.Δλδ σιγα ποιοι ειναι οι θεοι??Απλα ροντραννερ τρελα λεφτα λεμε ριχνει αφου καθε μηνα ολα τα περιοδικα σε ολο τον κοσμο γραφουν για αυτους,πως να μην παρασυρθει ο κοσμος!...

Nomizw den einai aspro mavro me tous Trivium opws kai me kamia bada. Proswpika d me trelainoun alla magkia tous pou apo metalcore - to opoio einai polyyyyyyyy trendy pia- to gyrizoun se metal. Kai epishs nomizw oti kamia etairia eidhka mia tou evrous ths roadrunner de tha pontare toso polla se asxetous. Nomizw oti gia thn hlikia tous grafoun kalh mousikh oxi monadikh kai sigoura oxi protwtyph alla ok se genikes grames

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #47 στις: 01/04/07, 07:44 »
Στην αρχη που τους ακουσα τους γουσταρα καργα..Αλλα με χαλασαν 2 πραγματα..Το πρωτο ειναι οτι επαναλαμβανονται κατα κορον χρησιμοποιωντας μια κοινη φορμα στα τραγουδια τους πραγμα που με εκανε να τους βαρεθω πολυ γρηγορα και το δευτερο ειναι οτι λαιβ ειναι μαυρο χαλι..Ο Χεφι ειδικα εχει φαει τρελοοοοοοοοοοο στουντιο στους δισκους...
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #48 στις: 20/04/07, 15:26 »
δν το νομιζω ρε συ.απο φωνη καλα παει.αλλωστε ειναι κ πιτσιρικας....
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Trivium..Για να δουμε...
« Απάντηση #49 στις: 21/04/07, 23:11 »
Βασικα η Ροντραννερ βρωμαει και πολυ μαλιστα τωρα τελευταια!!!Το εχει παρακανει γενικα με τα νεα συγκροτηματα..Εχει ριξει παρα πολλα λεφτα στους Τριβιουμ με αποτελεσμα οι πιο πολλοι να εχουν παθει πλυση εγκεφαλου με αυτους.Στο επετειακο προτζεκτ βαζει τον τραγουδιστη τους ως εναν απτους τεσσερις "αρχηγους" λες και χαθηκαν οι φοβεροι μουσικοι που εχει(αν ειναι δυνατον ο καβαλερα να καθετε να τραγουδαει κομματια γραμμενα απο το βλαμμενο :P)
Αλλωστε βρωμαει και το γεγονος οτι η μπαντα στην ουσια κανει επιτυχια(τεραστια οχι αστεια) με το πρωτο αλμπουμ χωρις καν να εχουν ντεμος λπς κτλ απο οσο ξερω.Δλδ σιγα ποιοι ειναι οι θεοι??Απλα ροντραννερ τρελα λεφτα λεμε ριχνει αφου καθε μηνα ολα τα περιοδικα σε ολο τον κοσμο γραφουν για αυτους,πως να μην παρασυρθει ο κοσμος!...

Nomizw den einai aspro mavro me tous Trivium opws kai me kamia bada. Proswpika d me trelainoun alla magkia tous pou apo metalcore - to opoio einai polyyyyyyyy trendy pia- to gyrizoun se metal. Kai epishs nomizw oti kamia etairia eidhka mia tou evrous ths roadrunner de tha pontare toso polla se asxetous. Nomizw oti gia thn hlikia tous grafoun kalh mousikh oxi monadikh kai sigoura oxi protwtyph alla ok se genikes grames
Eγω τουλαχιστον δεν μιλησα για ασχετοσυνη.Παντως συμφωνω με τον Απολλωνα αλλα και με σενα.Δλδ η ροουντρανερ ξερει τι κανει.Και αν κοιταξετε την ιστορια της παντα κινουσε τα νηματα στο μεταλ(μοδες κλπ).Ξερουν αυτοι!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
336 Απαντήσεις
86853 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/07/10, 17:30
από blackmorefan
3 Απαντήσεις
2937 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/16, 21:52
από nick_evia
2 Απαντήσεις
1686 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/20, 14:28
από Stratos VR
2 Απαντήσεις
1767 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/04/21, 17:26
από Stratos VR