Αποστολέας Θέμα: Άσχετα από: Επιλογή κιθάρας και ενισχυτή για αρχαριο-Α  (Αναγνώστηκε 39134 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
αφηνοντας στην ακρη οσα ειπώθηκαν, θεωρω απαραδεκτο ΤΟΣΟ ψειριασμα για αυτο το μπατζετ. και ειδικα στο θεμα ενισχυτή. με 120Ε δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ ΜΑ ΤΙΠΟΤΑ που να αναδεικνύει τον πραγματικό ήχο της οποιας υπεργαματης κιθάρας-κουπιού-καυσοξυλου-δοκαριου.


ειπαμε να βοηθησουμε, να παρουμε γνώμες, αλλά δε παιζουμε στο τερεν των 2000€ + που εκει το λαθος ΤΣΟΥΖΕΙ.




οχι δεν μου περισεύει χρήμα, αλλα ειναι σαν να σκασαμε καγκουρες με τα σαπια σαξοραλα και θελουμε επιδόσεις μαστανγκ, χωρις το Ε1 & Ε2 του ιδιοκτήτη της
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

βέβαια... :P
γιατί, πρώτον....το χρώμα του μαγνήτη κάνει τον ήχο (υπάρχουν αυτοκόλλητα για να τον κάνεις ακόμα και ροζ άμα γουστάρεις) και δεύτερον....μόνο οι Squier φοράνε άσπρους μαγνήτες...βέεεεβαια! :P

Έγραψες Hot! :roll :roll :roll
Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
αφηνοντας στην ακρη οσα ειπώθηκαν, θεωρω απαραδεκτο ΤΟΣΟ ψειριασμα για αυτο το μπατζετ.


Συμφωνώ με αυτό. Επισης, απο οτι φαινεται, ο Intotreason εχει ηδη καταληξει σε καποια χαρακτηριστικα, π.χ. floating tremolo, seymour dunkan, κλπ., κάτι που ομως δεν φανηκε απο το αρχικο μηνυμα του αλλά σιγα σιγα και με ασχημο τροπο.
Διαχωρισα τα ασχετα μηνυματα, βρισκονται στην παρουσα συζητηση στον Καδο Ανακυκλωσης.
Πιστευω οτι οι γνωμες των μελων που γραφτηκαν ειναι χρησιμες, γι'αυτο οποιος θελει μπορει να τις βρει εδω: http://forum.kithara.gr/index.php?topic=86251