Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 273377 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #700 στις: 22/02/09, 22:48 »
δειτε μπασκετ ρεεε  ;D τελικος  :P
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #701 στις: 22/02/09, 22:49 »
Δεν έχω συναντήσει οπαδό του Ολυμπιακού, και μιλάω ειλικρινά, που να μου έχει πει, "ξέρεις, στην Ελλάδα όντως ευνοούμαστε".. Κανέναν..
Ξέρεις , στην Ελλάδα όντως ευνοούμαστε.
Χαχαχαχα ;D

Anyway, το θέμα δεν είναι ότι τώρα να καθόμαστε να συζητάμε αν ο Ολυμπιακός ευνοείται ενώ ο ΠΑΟ όχι, και ότι θα μπορούσε να είναι πρώτος, κ.λπ. βλακείες.. Αυτή η ποντομαχία μου θυμίζει 14χρονα που κάθονται και μετράνε τα "μόρια" τους.. Ειλικρινά, εγώ ό,τι έγραψα πριν, το έγραψα για να μην νομίζουν μερικοί ότι μια ομάδα που έχει μια σχετική εύνοια, το να παίρνει συνέχεια αέρα τα πρωταθλήματα της, την ωφελεί..
:roll :roll :roll

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #702 στις: 23/02/09, 00:23 »
Δικό μας (πράσινο) και φέτος το κύπελλο στο μπάσκετ... 8)

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #703 στις: 23/02/09, 00:50 »
τι ηταν αυτο ωρε?? ωραια πραγματα...

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #704 στις: 23/02/09, 03:03 »
Δικό μας (πράσινο) και φέτος το κύπελλο στο μπάσκετ... 8)
Ολε  ;D
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #705 στις: 23/02/09, 09:27 »
Δικό μας (πράσινο) και φέτος το κύπελλο στο μπάσκετ... 8)

Και δίκαια!

Να κάνω ένα παραλληλισμό με το ποδόσφαιρο;

Ένας κολλημένος γαύρος οπαδός βλέπει το ματς κάπως έτσι: όταν ο Ολυμπιακός ήταν μπροστά και ο Παπαλουκάς δεν άφηνε το Διαμαντίδη να πάρει ανάσα, σφυρίζουν οι ΠΟΥΛΗΜΕΝΟΙ διαιτητές ένα ανύπαρκτο 3ο φάουλ στον Παπαλουκά, αναγκάζουν το Γιαννάκη να τον βγάλει έξω να τον προφυλάξει κι εκεί γύρισε το ματς. Ο Διαμαντίδης χωρίς αντίπαλο γράφει 3 συνεχόμενα τρίποντα και ...τέλος.
Ο κολλημένος οπαδός δεν βλέπει την τεράστια προσωπικότητα που λέγεται Διαμαντίδης, δεν βλέπει το φοβερό κοουτσάρισμα του Ομπράντοβιτς, δεν βλέπει ότι τα πόδια των παιχτών του Ολυμπιακού τρέμανε μόλις μπήκαν στο 4ο δεκάλεπτο και ούτε τη στοιχειώδη κίνηση μέσα στο παρκέ δεν μπορούσαν να κάνουν, δεν βλέπει γενικά τίποτε!
Για τον κολλημένο γαύρο φταίνε μόνο οι διαιτητές!

Πάμε στο ποδόσφαιρο.
Ο Ολυμπιακός είναι 11 πόντους μπροστά σε ένα πρωτάθλημα που το έχει καθαρίσει σχεδόν από το Δεκέμβριο και το έχει παρατήσει πλέον.
Ο κολλημένος ... (εδώ βάζουμε ότι θέλουμε: βάζελος, χανουμάκι, κλπ, κλπ.) οπαδός, βλέπει μόνο ότι ο Ολυμπιακός έχει πάρει 3-4 πόντους από τους διαιτητές. Δεν βλέπει ότι και η δική του ομάδα έχει πάρει τέτοιους πόντους από τη διαιτησία, δεν βλέπει ότι η δική ομάδα σέρνεται σε ένα σωρό παιχνίδια, δεν βλέπει ότι έχει χάσει ένα σωρό βαθμούς από κάθε πιθανό και απίθανο αντίπαλο, δεν βλέπει τίποτε.
Για τον κολλημένο "βαζελο-χανουμο-κλπ" οπαδό φταίνε μόνο οι διαιτητές!

Οι κολλημένοι δεν βλέπουν τίποτε. Οι υπόλοιποι ας ανοίξουμε τα ματάκια μας να απολαμβάνουμε όμορφα ματς όπως ο χτεσινός τελικός κυπέλου από πραγματικές ομάδες, με κύρος και υπόσταση εντός και εκτός συνόρων και όχι συνονθυλεύματα χωρίς ταυτότητα σαν αυτά του ποδοσφαίρου.

Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #706 στις: 27/02/09, 01:42 »
Πεστα ρε indie-anos laternative!

Γκρινιαζουμε απο οπαδισμο, για το 'χαβαλε' και σε στυλ καφενειου περισσοτερο ωρες ωρες, αλλα καλο ειναι που και που να βλεπουμε καθαρά τα πραγματα  :)
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #707 στις: 05/03/09, 00:02 »
Καλά, αν είμαστε εμείς τραγικοί που μας αποκλείουν οι Σέρρες, άλλο τόσο είστε κι εσείς που παλεύετε μια ώρα να ρίξετε ένα γκολ σε 9 παίκτες και τελικά το βάζετε με off-side... :P Η διαιτησία κορυφή άλλη μια φορά!!! ;D   

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #708 στις: 05/03/09, 00:10 »
Καλά, αν είμαστε εμείς τραγικοί που μας αποκλείουν οι Σέρρες, άλλο τόσο είστε κι εσείς που παλεύετε μια ώρα να ρίξετε ένα γκολ σε 9 παίκτες και τελικά το βάζετε με off-side... :P Η διαιτησία κορυφή άλλη μια φορά!!! ;D   
Δεν ήταν μόνο το off-side.. Ακόμα και ο Παλομπαρίνι έκανε γαργάρα το φάουλ του Παπαδόπουλου στον Μπακαγιόκο το οποίο ισοδυναμούσε και με κόκκινη κάρτα.. Από το live φάνηκε ότι έχει βάλει τα χέρια του για να τον σταματήσει (στην περίπτωση που ο Παπαδόπουλος το έχει ξεχάσει, το ποδόσφαιρο είναι ένα άθλημα που παίζεται με τα χέρια) αλλά στα replays ο μεγάλος ελληνοιταλός γνώστης της στρογγυλής θεάς με τις απύθμενες εμπειρίες απέφυγε εντέχνως να σχολιάσει.. O tempora o mores...

Πραγματικά δίχως ίχνος ειρωνίας θέλω να σας ρωτήσω και περιμένω μια ειλικρινή απάντηση, διότι υπάρχουν πολλά σκεπτόμενα άτομα στο forum.. Τις χαίρεστε πραγματικά αυτές τις νίκες ή κάτι μέσα σας στεναχωρεί και σας υπενθυμίζει ότι κάποτε αυτό θα τελειώσει και τότε θα δούνε όλοι ότι ο βασιλιάς τελικά είναι γυμνός;

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #709 στις: 05/03/09, 00:20 »
Η κωμωδία έλαβε τέλος. Να τους χαίρεστε ρεεεεεεεεεεε..... :P :P :P : ;D :'( ;D
Καλά, αν είμαστε εμείς τραγικοί που μας αποκλείουν οι Σέρρες, άλλο τόσο είστε κι εσείς που παλεύετε μια ώρα να ρίξετε ένα γκολ σε 9 παίκτες και τελικά το βάζετε με off-side... :P Η διαιτησία κορυφή άλλη μια φορά!!! ;D   
Δεν ήταν μόνο το off-side.. Ακόμα και ο Παλομπαρίνι έκανε γαργάρα το φάουλ του Παπαδόπουλου στον Μπακαγιόκο το οποίο ισοδυναμούσε και με κόκκινη κάρτα.. Από το live φάνηκε ότι έχει βάλει τα χέρια του για να τον σταματήσει (στην περίπτωση που ο Παπαδόπουλος το έχει ξεχάσει, το ποδόσφαιρο είναι ένα άθλημα που παίζεται με τα χέρια) αλλά στα replays ο μεγάλος ελληνοιταλός γνώστης της στρογγυλής θεάς με τις απύθμενες εμπειρίες απέφυγε εντέχνως να σχολιάσει.. O tempora o mores...

Πραγματικά δίχως ίχνος ειρωνίας θέλω να σας ρωτήσω και περιμένω μια ειλικρινή απάντηση, διότι υπάρχουν πολλά σκεπτόμενα άτομα στο forum.. Τις χαίρεστε πραγματικά αυτές τις νίκες ή κάτι μέσα σας στεναχωρεί και σας υπενθυμίζει ότι κάποτε αυτό θα τελειώσει και τότε θα δούνε όλοι ότι ο βασιλιάς τελικά είναι γυμνός;
Ναι ρε faser δεν τους είδες μέσα στο γήπεδο που δεν σταματήσαν να τραγουδάνε αντί να κράζουνε που δεν μπορούσαν να καθαρίσουν το ματς πριν τη λύτρωση από τον Ντάρμπισάιρ(αλήθεια γιατί Νταρμπισάιρ και όχι Ντέρμπυσάιρ;είνι λογου προουφοουράςςςς;;;; θα λέμε από τώρα το ντάρμπι των αιωνίων;;;  ) έχοντας τους άλλους με 9 σχεδόν ένα ημίχρονο συνολικά;;; Κάτς βλέπουνε , δεν βλέπουνε μπάλλα. Ποιός θα δείρει τον Σουγκλάκο...(αυτό οι παλιότεροι μόνο θα το πιάσουν). Εντάξει υπάρχουν και παιδιά αντικειμενικά εδώ μέσα ,αλλά αυτοί σήμερα στο γήπεδο ήταν Ρωμαίοι στο Κολλοσαίο, για τέτοιο επίπεδο μιλάμε.

Υ.Γ Ας μην ορίσουν τον Κουκουλάκη σε κανένα παιχνίδι στη Τούμπα για τα επόμενα 5 χρόνια, γιατί βλέπω τον ΠΑΟΚ να πέφτει Β' Εθνική από τις τιμωρίες που θα φάει λόγω επεισοδίων...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #710 στις: 05/03/09, 00:27 »
Η κωμωδία έλαβε τέλος. Να τους χαίρεστε ρεεεεεεεεεεε..... :P :P :P : ;D :'( ;D
Καλά, αν είμαστε εμείς τραγικοί που μας αποκλείουν οι Σέρρες, άλλο τόσο είστε κι εσείς που παλεύετε μια ώρα να ρίξετε ένα γκολ σε 9 παίκτες και τελικά το βάζετε με off-side... :P Η διαιτησία κορυφή άλλη μια φορά!!! ;D   
Δεν ήταν μόνο το off-side.. Ακόμα και ο Παλομπαρίνι έκανε γαργάρα το φάουλ του Παπαδόπουλου στον Μπακαγιόκο το οποίο ισοδυναμούσε και με κόκκινη κάρτα.. Από το live φάνηκε ότι έχει βάλει τα χέρια του για να τον σταματήσει (στην περίπτωση που ο Παπαδόπουλος το έχει ξεχάσει, το ποδόσφαιρο είναι ένα άθλημα που παίζεται με τα χέρια) αλλά στα replays ο μεγάλος ελληνοιταλός γνώστης της στρογγυλής θεάς με τις απύθμενες εμπειρίες απέφυγε εντέχνως να σχολιάσει.. O tempora o mores...

Πραγματικά δίχως ίχνος ειρωνίας θέλω να σας ρωτήσω και περιμένω μια ειλικρινή απάντηση, διότι υπάρχουν πολλά σκεπτόμενα άτομα στο forum.. Τις χαίρεστε πραγματικά αυτές τις νίκες ή κάτι μέσα σας στεναχωρεί και σας υπενθυμίζει ότι κάποτε αυτό θα τελειώσει και τότε θα δούνε όλοι ότι ο βασιλιάς τελικά είναι γυμνός;
Ναι ρε faser δεν τους είδες μέσα στο γήπεδο που δεν σταματήσαν να τραγουδάνε αντί να κράζουνε που δεν μπορούσαν να καθαρίσουν το ματς πριν τη λύτρωση από τον Ντάρμπισάιρ(αλήθεια γιατί Νταρμπισάιρ και όχι Ντέρμπυσάιρ;είνι λογου προουφοουράςςςς;;;; θα λέμε από τώρα το ντάρμπι των αιωνίων;;;  ) έχοντας τους άλλους με 9 σχεδόν ένα ημίχρονο συνολικά;;; Κάτς βλέπουνε , δεν βλέπουνε μπάλλα. Ποιός θα δείρει τον Σουγκλάκο...(αυτό οι παλιότεροι μόνο θα το πιάσουν). Εντάξει υπάρχουν και παιδιά αντικειμενικά εδώ μέσα ,αλλά αυτοί σήμερα στο γήπεδο ήταν Ρωμαίοι στο Κολλοσαίο, για τέτοιο επίπεδο μιλάμε.

Υ.Γ Ας μην ορίσουν τον Κουκουλάκη σε κανένα παιχνίδι στη Τούμπα για τα επόμενα 5 χρόνια, γιατί βλέπω τον ΠΑΟΚ να πέφτει Β' Εθνική από τις τιμωρίες που θα φάει λόγω επεισοδίων...
Εντάξει Μάκη, δεν μιλάω για τους οπαδούς που βλέπουνε το παιχνίδι μέσα στο γήπεδο γιατί εκεί λαμβάνει χώρα η ψυχολογία του όχλου.. Εγώ θέλω να μάθω πραγματικά τα συναισθήματα εκείνων που τους αρέσει το ποδόσφαιρο και τυχαίνει να είναι και Ολυμπιακοί και όχι εκείνων που τους αρέσει ο Ολυμπιακός και τυχαίνει να βλέπουν και λίγο ποδόσφαιρο..

Για πες για τον Ζουγκλάκο.. ??? Μήπως εννοείς το κλασικό σλόγκαν που γράφανε οι αφίσες του μακαρίτη πριν από τους αγώνες του;

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #711 στις: 05/03/09, 00:31 »
λοιποοοοοον.....το είδα το ματς....όπως και το ματς του παναθηναικου.......λοιπόν...τα του ολυμπιακου εδώ μέσα....η ομαδα φαίνεται ότι κουραστηκε.....ο βαλβέρδε καταφερε να καψει τον βασικο κορμο της ομαδας (γιατι είτε το θελουμε, είτε οχι ο ολυμπιακος φέτος ήταν πέντε, άντε έξι παίχτες)...τραγικο το θεαμα...το ματς ήταν σαν ταινια του αγγελοπουλου......δικαιες οι 2 κοκκινες κατ'εμε (ασχέτως που η δεύτερη προήλθε απο φαουλ πάνω στον αραμπατζή...)..ο ντιογκο πρέπει να φάει κι αυτος καμια κάρτα μπας και σταματήσει καποτε να διαμαρτύρεται...έχει γίνει χειρότερος και απο τον καραγκούνη....και οφείλω να σας προειδοποιήσω (επειδή μένω στην τούμπα περιτρυγυρισμένος απο μπαοκια)....δεν θα βγείτε ζωντανοι απο δω μέσα.....ακομα και αν χρειαστεί να πέσουν στην ερασιτεχνική κατηγορία, θα σας σκοτώσουν...ακόμα και φυλακή να μπουν....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #712 στις: 05/03/09, 00:47 »
ΓΙΑ ΤΟΝ FASER περί Σουγκλάκου. Ναί οι αφίσες το λέγανε και ήξερες από πριν ότι θα έβλεπες τον μακαρίτη να νικάει, είτε τον Τρομάρα , είτε τον Μασκοφόρο Εκδικητή, είτε τον μισητό Τούρκο παλαιστή (από τα Σεπόλια εννοείτε). Και πήγαινε ο κόσμος κι έκανε τον χαβαλέ του και ήξερε και από πριν τι πλήρωνε να δει. Τον Σουγκλάκο να κατατροπώνει τους αντιπάλους του...Πολύ γέλιο ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 05/03/09, 00:53 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #713 στις: 05/03/09, 00:48 »
ακομα και αν χρειαστεί να πέσουν στην ερασιτεχνική κατηγορία, θα σας σκοτώσουν...ακόμα και φυλακή να μπουν....

Πιάσαμε πάλι συζήτηση επιπέδου.Όχι μόνο καφενείο την κάναμε τη συζήτηση αλλά και πολλά άλλα


Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #714 στις: 05/03/09, 00:51 »
ακομα και αν χρειαστεί να πέσουν στην ερασιτεχνική κατηγορία, θα σας σκοτώσουν...ακόμα και φυλακή να μπουν....

Πιάσαμε πάλι συζήτηση επιπέδου.Όχι μόνο καφενείο την κάναμε τη συζήτηση αλλά και πολλά άλλα


Συμφωνώ κι εγώ. Master ας μην υπερβάλλουμε και ας κατηγορούμε αυτούς που μπορεί να τα κάνουν αυτά, γιατί χωρίς να το θέλεις περνάει σαν "μαγκιά" και "απειλή" :P
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #715 στις: 05/03/09, 10:21 »
ακομα και αν χρειαστεί να πέσουν στην ερασιτεχνική κατηγορία, θα σας σκοτώσουν...ακόμα και φυλακή να μπουν....

Πιάσαμε πάλι συζήτηση επιπέδου.Όχι μόνο καφενείο την κάναμε τη συζήτηση αλλά και πολλά άλλα


Συμφωνώ κι εγώ. Master ας μην υπερβάλλουμε και ας κατηγορούμε αυτούς που μπορεί να τα κάνουν αυτά, γιατί χωρίς να το θέλεις περνάει σαν "μαγκιά" και "απειλή" :P

είδα το ματς έξω....μεταφέρω απλά λόγια που ακουγα......δεν ειπα ότι υποστηριζω τπτ....κι εξαλλου δεν ειμαι παοκ για να υποστηριξω καμια αποψη.....παραθεση πληροφοριων......ούτε ο ολυμπιακος με νοιάζει, ούτε ο παοκ....ας κανουν οτι θέλουν....δεν ειμαι αγγελιοφορος των παοκτσήδων....συζήτηση νομιζα πως κάνουμε.....

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #716 στις: 06/03/09, 10:29 »
Έχει ξεφύγει η κατάσταση με τις διαιτησίες του Ολυμπιακού. Το 2ο γκολ δεν ήταν οφσάιντ (το έδειξαν αργότερα στην tv με "γραμμές" και άλλα χαριτωμένα), αλλά αυτό δεν λέει τίποτε. Είναι εμφανές ότι οι διαιτητές φοβούνται να τιμωρήσουν τον Ολυμπιακό σε φάση στο τέλος του αγώνα γιατί ξέρουν ότι η κατάσταση θα είναι μη αναστρέψιμη. Είναι ντροπή και δεν χωράει άλλη συζήτηση.

Αυτή είναι η μια όψη του νομίσματος. Η άλλη είναι ότι οι οπαδοί των άλλων ομάδων δεν βλέπουν την απίστευτη κακομοιριά και ανυπαρξία των δικών τους ομάδων και ασχολούνται με το γαύρο και τους διαιτητές. Ως και ο Πατέρας δήλωσε ότι πρόκριση σαν του Ολυμπιακού δεν ήθελε για την ομάδα του. Να γελάσουμε τώρα ή θα πεις κι άλλα τέτοια πρόεδρε;
Όσα δεν φτάνει η αλεπού...

Αν είσαι Παναθηναϊκός, έχεις ένα μόνο στόχο το κύπελλο και η ομάδα σου πουλάει αυτό το στόχο με τέτοιο εξευτελιστικό τρόπο, ούτε δικαιολογίες ψάχνεις ότι κρατούσαν δυνάμεις, ούτε με άλλες ομάδες ασχολείσαι, ούτε τίποτε. Κάνεις μόνο ένα θυμωμένο αλλά απόλυτα λογικό σχόλιο σαν του faser (στο thread του ΠΑΟ) και τελειώνεις.

Είναι όμως απίστευτο το πόσο ασχολούμαστε με αυτή την κωμωδία που λέγεται ποδόσφαιρο. Ειδικά όταν έχουμε ένα άθλημα σαν το μπάσκετ και δυο από τις καλύτερες ομάδες στην Ευρώπη να μας χορτάσουν με φοβερά παιχνίδια και μεταξύ τους και στην Ευρώπη τους επόμενους μήνες.
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #717 στις: 06/03/09, 10:46 »
Εγώ πραγματικά απορώ πάνω από όλα με τον κόσμο που ασχολείται με ποδόσφαιρο. Πρώτον, όλοι ξέρουμε τις αηδίες που συμβαίνουν, 2ον, στην περίπτωση του Ολυμπιακού, υπάρχει και ένας πρόεδρος ο οποίος εκμεταλλεύεται τους οπαδούς, γιατί αλλιώς θα φάει (πρέπει να φάει) πολλά χρόνια μέσα.

Γιατί τους δίνετε δύναμη, δεν το καταλαβαίνω, ειλικρινά τώρα.
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #718 στις: 08/03/09, 22:09 »
Μόλις τελείωσε το παοκ-οσφπ και... είναι τυχαίο ότι όλα τα derby που παίζει ο γαύρος στερούνται ενδιαφέροντος?

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #719 στις: 09/03/09, 00:02 »
Ενώ τα υπόλοιπα είναι απαύγασμα ποιότητας και τεχνικού ποδοσφαίρου. Να τα κρατήσουμε ενθύμιο για τις επόμενες γενιές, να διδάσκονται μπαλίτσα.

Τα πάντα όλα...

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #720 στις: 09/03/09, 00:18 »
Ναι, ότι δηλαδή δεν είχαν διαφορά -στο θέαμα πάντα- τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής με αυτό της Τούμπας... :P

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #721 στις: 09/03/09, 00:29 »
Λίγη σύνεση, φρόνηση και κοινή λογική.

Δεν μπορείς να εγκαλείς για κακό ποιοτικά ποδόσφαιρο πρωτίστως την ομάδα εκείνη που έπαιξε με τα δευτερότριτά της και στάθηκε κι αξιοπρεπέστερα, έναντι της άλλης που είχε τον πύρινο λαό στο πλευρό της, το πάθος από την προϋπάρχουσα αδικία εις βάρος της και το κίνητρο διατήρησης της δεύτερης θέσης. Αν το κάνεις, μάλλον κινείσαι από εμπάθεια και σίγουρα δεν βοηθάει ιδιαίτερα τη λογική επεξεργασία των πραγμάτων.

Όπως επίσης είναι μάλλον αστείο να στεκόμαστε σε μία και μόνο αγωνιστική για να προκύψουν συμπεράσματα σαν αυτό που επιδιώκεις. Γιατί, αν μη τι άλλο, ο Ολυμπιακός πρόσφερε έστω 1-1.5 μήνα αξιοπρεπούς ποδοσφαίρου, πριν ξεφουσκώσουν οι βασικοί του, ελέω προπονητικής μονομέρειας. Οι υπόλοιποι, πόσο περισσότερο σε θάμπωσαν μέσα στο εύρος της χρονιάς που διανύουμε στ' αλήθεια;

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #722 στις: 09/03/09, 00:52 »
Εγώ πραγματικά απορώ πάνω από όλα με τον κόσμο που ασχολείται με ποδόσφαιρο. Πρώτον, όλοι ξέρουμε τις αηδίες που συμβαίνουν, 2ον, στην περίπτωση του Ολυμπιακού, υπάρχει και ένας πρόεδρος ο οποίος εκμεταλλεύεται τους οπαδούς, γιατί αλλιώς θα φάει (πρέπει να φάει) πολλά χρόνια μέσα.

Γιατί τους δίνετε δύναμη, δεν το καταλαβαίνω, ειλικρινά τώρα.


  Πες τα, ρε άνθρωπε...
Τέτοια καθάρματα που είναι μαζεμένα στο ποδόσφαιρο, ούτε στη φυλακή!
Και κάθεται ο κόσμος κι ασχολείται, και παίρνει εισιτήρια διαρκείας, αθλητικές εφημερίδες και σπάει, και χτυπιέται με τους μπάτσους...

Και το γελοίο του πράγματος είναι ότι όσοι ενσαρκώνουν τις "ιδέες" τους και τα "ιδανικά" τους, είτε παίκτες, είτε παράγοντες, κάθονται αναπαυτικά στον πανάκριβο καναπέ τους, αγκαλιά με το εκάστοτε φωτομοντέλο τους, τους βλέπουν και τρελλαίνονται στα γέλια.

 Πραγματικά θα ήθελα να έχω για μια στιγμή την ικανοποίηση να διασκεδάσω τόσο πολύ αφ'υψηλού με την ανθρώπινη βλακεία!
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #723 στις: 09/03/09, 00:56 »
Αλλο ενα βαρετο ντερμπι οπως και ολα τα υπολοιπα που γιναν φετος...ουτε ενα καλο ομως... ::)
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος ΧΩΡΙΑΤΗΣ

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 822
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι δρόμος
    • Προφίλ
    • time and enemy
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #724 στις: 09/03/09, 00:58 »
Εγώ, καθαρά αγωνιστικά, κρατάω την πολύ καλή απόδοση του πιτσιρικά του Γιάννη Παπαδόπουλου
έπρεπε να έχει πάρει πολύ περισσότερο χρόνο συμμετοχής φέτος από τον Βαλβέρδε
επίσης θέλω να σταθώ στην απόδοση του Αβραάμ
έκανε για μένα από τα καλύτερα παιχνίδια του στον Ολυμπιακό μέχρι τώρα

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22714 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
18682 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ