Αποστολέας Θέμα: Γνώμη για 1 σολάκι?  (Αναγνώστηκε 3962 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jackson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Γνώμη για 1 σολάκι?
« στις: 18/07/09, 14:02 »
Γεια σας παιδια. Θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας για 1 μικρό σολάκι. http://www.box.net/shared/cy0oz2ny6u. Δεν ξέρω αν λειτουργεί το link. Av όχι μπορείτε να με βοηθήσετε να το ανεβάσω μέσω box.net? Δεν μπορώ να τα καταφέρω.
« Τελευταία τροποποίηση: 18/07/09, 15:00 από jackson »

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Γνώμη για 1 σολάκι?
« Απάντηση #1 στις: 18/07/09, 18:21 »
Δεν έχει ανέβει το σόλο σου. Δεν είναι τόσο δύσκολο... Ακολούθησε τις οδηγίες που έχει το www.box.net.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμη για 1 σολάκι?
« Απάντηση #2 στις: 18/07/09, 20:50 »
Πατας upload,και στον πινακα που εμφανιζεται,πατας add files,επιλεγεις με διπλο κλικ το mp3,και περμενεις να τελειωσει.αυτα... :)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος jackson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Γνώμη για 1 σολάκι?
« Απάντηση #3 στις: 20/07/09, 09:14 »
Μάλλον τα κατάφερα. Ευχαριστώ. Η εγγραφή είναι πολύ πρόχειρη κατ' ευθείαν στο Η/Υ μέσω Audacity.
http://www.box.net/shared/5o7zzrxds6

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμη για 1 σολάκι?
« Απάντηση #4 στις: 23/07/09, 09:51 »
με καθε καλη διαθεση παντα.. :)
προσωπικα το βλεπω πολυ "φορτωμενο" σαν συνθεση ,να δειξεις  "πολυ πραμα" σε λιγα μετρα μουσικης.
βασικα εχει ωραιες μελωδικες γραμμες.ομως για εμενα θελει δουλιτσα ακομα για να μπορει να σταθει σε κανονικο δισκο.
τι εννοω?εκτελεστικα εχει καποια σημεια οχι καθαρα,οχι πολλα,που σαν τρεχουν γρηγορα αφηνουν μια "βρωμια".
η δισολια ειναι πολυ καλη.αυτα.

Αποσυνδεδεμένος jackson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Γνώμη για 1 σολάκι?
« Απάντηση #5 στις: 23/07/09, 12:16 »
H αλήθεια είναι ότι ήθελα να βγάλω κάτι που να ταιριάζει με το pattern από πίσω. Η βρωμιά έχει να κάνει και με την ηχογράφηση και με το παίξιμό μου. Κυρίως με ενδιαφέρει γνώμη για τη μουσική. Σ' ευχαριστώ πολύ για όσα λες!

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμη για 1 σολάκι?
« Απάντηση #6 στις: 23/07/09, 17:20 »
καλησπερα και παλι.
και εγω παιζω κιθαρα και θα κρεμομουν απο τα χειλη σου να μου πεις την γνωμη σου.αλλα τι γινεται?βασικα δεν με ξερεις παικτικα για να εχει βαρος η γνωμη μου.φαντασου να σε κρινω και να παιξω πολυ χαλια και να πεις...καλα ρε φιλε...ΕΣΥ ΜΕ ΚΡΙΝΕΙΣ???.με λιγο εμπιστοσυνη αν μου εχεις δεν θα μιλησω για μουσικη.γιατι καταρχην δεν σε πολυνοιαζει ,ουτε τον καθενα εδω τι μουσικη μου αρεσει..μας νοιαζει αν αυτο που εκπροσωπεις στεκει...προσωπικα το στυλ αυτο δεν με πουσυγκινει. σκοπος σου θα ειναι σαν μουσικος να με γυρισεις τουμπα ,και να το λατρεψω...μπορεις???
:)  :solo

Αποσυνδεδεμένος jackson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Γνώμη για 1 σολάκι?
« Απάντηση #7 στις: 23/07/09, 17:57 »
και εγω παιζω κιθαρα και θα κρεμομουν απο τα χειλη σου να μου πεις την γνωμη σου.αλλα τι γινεται?βασικα δεν με ξερεις παικτικα για να εχει βαρος η γνωμη μου.φαντασου να σε κρινω και να παιξω πολυ χαλια και να πεις...καλα ρε φιλε...ΕΣΥ ΜΕ ΚΡΙΝΕΙΣ???

Mα δεν θέλω να με κρίνεις παιχτικά κατά κύριο λόγο. Να κρίνεις την όποια μελωδία υπάρχει θέλω (που την έκρινες και σε ευχαριστώ!). Προφανώς και θέλω τη γνώμη σου παιχτικά (και πάλι ευχαριστώ) αλλά κατά δεύτερο λόγο. Δεν εξαρτάται από τις παικτικές σου ικανότητες αν θα κρίνεις. Δλδ εγώ δεν μπορώ να κρίνω τον Satriani επειδή παικτικά είμαι χειρότερός του? Εννοείτε ότι μπορώ. Και κρίνω κατά πρώτον τη μελωδία.

σκοπος σου θα ειναι σαν μουσικος να με γυρισεις τουμπα ,και να το λατρεψω...μπορεις???
:) 

Κύριος σκοπός μου σαν μουσικός είναι να αρέσει σε μένα αυτό που παίζω. Δεν είναι να κάνω κάποιον που ακούει Τερζή να του αρέσει ό,τι παίζω. Αν του αρέσει...καλοδεχούμενο. Άρα κ δεν ζητώ να το κρίνει κάποιος που είναι εντελώς άσχετος με τη μουσική που παίζω. (προφανώς κ όχι εσύ  :) )

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμη για 1 σολάκι?
« Απάντηση #8 στις: 23/07/09, 18:02 »
μια χαρα τα πας φιλε μου!!!
keep going!απλα παντα υπαρχει κατι που δεν το ξερουμε!!

Αποσυνδεδεμένος jackson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Γνώμη για 1 σολάκι?
« Απάντηση #9 στις: 23/07/09, 18:34 »
theodoropoulos (έχεις και ίδιο επίθετο με τον κολλητό μου) πληροφοριακά κ μόνο με τι στυλ καταπιάνεσαι εσύ?

Αποσυνδεδεμένος theodoropoulos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνώμη για 1 σολάκι?
« Απάντηση #10 στις: 23/07/09, 21:02 »
βασικα το χαος!!!metal αλλα εχω κανει μια βουτια με αλλα οργανα οπως κρητικη λυρα/ουτια κτλ(οπως και τα  κατασκευαζω),αλλα ειναι φασεις και φασεις.
τωρα προσπαθω να μαθω κιθαρα καλυτερα (παιζω απο το 1992) αλλα εχω κολλησει με νεους κιθαριστες muris varajic/gunthrie govan και θελω να μαθω fusion.
αλλα βασικα επειδη δεν ειναι chat σιγουρα δεν ενδιαφερουν τα παιδια τα λεγομενα μου,οποτε αν θες επικοινωνουμε με mail...

Αποσυνδεδεμένος jackson

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Γνώμη για 1 σολάκι?
« Απάντηση #11 στις: 24/07/09, 09:09 »
Βασικά ούτε που τους ξέρω τους κιθαρίστες που αναφέρεις χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό. Fusion δεν ακούω. Ωραίος που έχει καταπιαστεί κ με άλλα όργανα. Άντε να συνθέσεις τίποτα που να τα έχει όλα μέσα!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ VOX

Ξεκίνησε από blackie « 1 2 » Τα καλύτερα...

30 Απαντήσεις
20989 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/10, 09:49
από JP.M
0 Απαντήσεις
1704 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/08, 14:17
από Ibanezακιας
4 Απαντήσεις
2945 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/10, 10:10
από gkou
1 Απαντήσεις
2756 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/09, 02:43
από BluesMe
4 Απαντήσεις
2913 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/09, 19:40
από Aganippi
12 Απαντήσεις
4685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/09, 22:21
από armagedon
0 Απαντήσεις
1673 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 17:18
από salamandras
4 Απαντήσεις
1743 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/12, 21:38
από profsokin
0 Απαντήσεις
1717 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/12/13, 16:40
από profsokin
2 Απαντήσεις
2764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/18, 22:41
από sotiroubas