Αποστολέας Θέμα: Old Stuff  (Αναγνώστηκε 1607 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Littlejohn

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Old Stuff
« στις: 03/07/08, 22:31 »
Σήμερα έκανα εκκαθάριση σε κάτι πεταμένους δίσκους μου (όχι βινυλίου :P), και σε έναν απ`αυτούς βρήκα μερικά κομμάτια (ηλεκτρική κιθάρα) που είχα γράψει πάνω από μια δεκαετία πριν και σε διάστημα 2 ή 3 ετών...  8)
Είχε πλάκα να τα ξανακούσω, αν και μερικά μου μάτωσαν τα αυτιά κυριολεκτικά... ;D ;D
Έκανα ένα γρήγορο ξεσκαρτάρισμα και παραθέτω μερικά απ`αυτά, προς ενόχληση και των δικών σας αυτιών... :P :D

Να πω, ότι η ποιότητα είναι σχεδόν χάλια, όπως και η παραγωγή. Εκείνη την εποχή έγραφα από μια ράκλα πεταλιέρα κατευθείαν σε soundblaster και το mixing όπως και το compression σε mp3, γίνονταν σε goldwave και μάλιστα το freeware (αλήθεια το θυμάται κανείς?)

Επίσης, δεν τα πρόσεχα και ιδιαίτερα, αφού συνήθως έβαζα το backing (δικό μου ή έτοιμο) έκανα ένα πρώτο πέρασμα να βρω τις μελωδίες και μετά κατευθείαν
έκανα εγγραφή. Οπότε θα ακούσετε αρκετά λάθη και γλινκ γλονκς...

Παρόλα αυτά, αρκετά απ`αυτά τα κομμάτια κατάφεραν και με έβγαλαν μερικές φορές νικητή στο Guitarwar (αν το θυμάται κανείς)...Οπότε σκεφτήτε ΠΟΣΟ χάλια έπαιζαν οι αντίπαλοι... ;D ;D
Grave_d ήταν το nickname μου...

Anyways, θα είχε πλάκα να βάζατε και εσείς δικά σας παλιά (πενταετία και άνω)...

Παραθέτω το link. Είναι αρχειάκι rar και έχει μέσα 8 κομματάκια..

http://rapidshare.com/files/126870905/OLDSTUFF.rar.html
« Τελευταία τροποποίηση: 03/07/08, 22:32 από Littlejohn »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2263 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/13, 11:01
από DeniaHD