Αποστολέας Θέμα: Πώς μπορώ να επεξεργαστώ αρχείο pdf?  (Αναγνώστηκε 24541 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Ο τίτλος τα λέει όλα!
Μου έχουν στείλει κάτι σε Adobe Reader και θέλω να αλλάξω κάτι.
Αν μπορείτε να με βοηθήσετε όσο γίνεται γρηγορότερα, θα με σώσετε!!!!!

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Πώς μπορώ να επεξεργαστώ αρχείο pdf?
« Απάντηση #1 στις: 02/12/09, 15:03 »
Φιλτατε συμπαιχτη ....υπαρχουν προγραμματακια οπως το παρακατω που κανουν την δουλεια ...δηλαδη απο πιντιεφ σε οτι αλλο φορτματ θελεις..

ABBYY PDF Transformer

--------------------------------------------------------------------------------

ABBYY PDF Transformer 1.0 is a powerful yet easy-to-use conversion tool which transforms PDF documents into editable formats. ABBYY PDF Transformer uses ABBYY's award-winning OCR and document analysis technologies to convert PDF documents and retain their original layout.

ABBYY PDF Transformer can handle all types of PDF files, no matter what application was used to create them.

ABBYY PDF Transformer is compliant with the authentic PDF security settings from Adobe: the program will process a password-protected PDF document only if the user enters the correct password.

ABBYY PDF Transformer seamlessly integrates with Windows Explorer and Microsoft Office applications - Word, Excel, and Outlook.
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Πώς μπορώ να επεξεργαστώ αρχείο pdf?
« Απάντηση #2 στις: 02/12/09, 15:19 »
Εάν δεν βρεις άκρη φίλε μου, ευχαρίστως να προσπαθήσω εγώ, εφόσον μου στείλεις το pdf και μου υποδείξεις τι διορθώση θέλεις να κάνεις.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Πώς μπορώ να επεξεργαστώ αρχείο pdf?
« Απάντηση #3 στις: 02/12/09, 15:30 »
Φιλτατε συμπαιχτη ....υπαρχουν προγραμματακια οπως το παρακατω που κανουν την δουλεια ...δηλαδη απο πιντιεφ σε οτι αλλο φορτματ θελεις..

ABBYY PDF Transformer

--------------------------------------------------------------------------------

ABBYY PDF Transformer 1.0 is a powerful yet easy-to-use conversion tool which transforms PDF documents into editable formats. ABBYY PDF Transformer uses ABBYY's award-winning OCR and document analysis technologies to convert PDF documents and retain their original layout.

ABBYY PDF Transformer can handle all types of PDF files, no matter what application was used to create them.

ABBYY PDF Transformer is compliant with the authentic PDF security settings from Adobe: the program will process a password-protected PDF document only if the user enters the correct password.

ABBYY PDF Transformer seamlessly integrates with Windows Explorer and Microsoft Office applications - Word, Excel, and Outlook.


Οκ, το κατεβάζω τώρα. Ευχαριστώ!

Εάν δεν βρεις άκρη φίλε μου, ευχαρίστως να προσπαθήσω εγώ, εφόσον μου στείλεις το pdf και μου υποδείξεις τι διορθώση θέλεις να κάνεις.

Είναι 50 σελίδες, όπου η κάθε μία θέλει πολλά πραγματάκια. Για να το κάνεις, θα πρέπει να είμαι από πάνω σου να σου λέω τι πρέπει να κάνεις και, φυσικά, να σου δώσω ένα καλό μεροκάματο!
Σε ευχαριστώ πολύ για την καλή σου θέληση!

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Πώς μπορώ να επεξεργαστώ αρχείο pdf?
« Απάντηση #4 στις: 02/12/09, 16:16 »
Σε τέτοιες αγγαρείες m.k. πέραν της βασικής δουλειάς του καθενός, το καλύτερο μεροκάματο είναι ένας ζεστός καφές και μερικά κουλουράκια.
Να 'σαι καλά..ότι χρειαστείς πες.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Πώς μπορώ να επεξεργαστώ αρχείο pdf?
« Απάντηση #5 στις: 03/12/09, 02:34 »
το πρόγραμμα που δημιουργεί και τροποποιεί pdf είναι το adobe acrobat (χωρίς reader στο τέλος  ;))

υπάρχουν και δωρεάν όπως το pdf2word pdftoword και άλλα,αλλα δεν δουλεύουν και πολύ σωστά πάντα :-\

δοκίμασε και αυτό το βρήκα τυχαία http://www.pdf-format.com/suite/?PID=4f273a77-baf0-4e4a-a779-f04d60601bc2&msg4=PDF+Writer/Reader&gclid=CJv-neuAuZ4CFVtn4wod6BIzlw

διάβασε και αυτό:
http://www.labnol.org/software/download/openoffice-free-pdf-editor-without-acrobat/2187/
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Μάνος Καμπούρης (m.k.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Stranger in us all...
    • Skype - manos.kampouris1
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Πώς μπορώ να επεξεργαστώ αρχείο pdf?
« Απάντηση #6 στις: 03/12/09, 14:37 »
το πρόγραμμα που δημιουργεί και τροποποιεί pdf είναι το adobe acrobat (χωρίς reader στο τέλος  ;))

υπάρχουν και δωρεάν όπως το pdf2word pdftoword και άλλα,αλλα δεν δουλεύουν και πολύ σωστά πάντα :-\

δοκίμασε και αυτό το βρήκα τυχαία http://www.pdf-format.com/suite/?PID=4f273a77-baf0-4e4a-a779-f04d60601bc2&msg4=PDF+Writer/Reader&gclid=CJv-neuAuZ4CFVtn4wod6BIzlw

διάβασε και αυτό:
http://www.labnol.org/software/download/openoffice-free-pdf-editor-without-acrobat/2187/

Το ξέρω το Adobe Acrobat, είναι το καλύτερο για αυτή τη δουλειά, αλλά μπορείς να το αποκτήσεις μόνο αν το αγοράσεις και η εταιρεία δεν εγκρίνει το συγκεκριμένο… έξοδο!  :-\
Το pdf2word το έχω και το μόνο που έχω καταφέρει να κάνω με αυτό είναι να εκνευρίζομαι!  :wall
Θα τσεκάρω και αυτά που μου προτείνεις. Σε ευχαριστώ πολύ!  :up

Σε τέτοιες αγγαρείες m.k. πέραν της βασικής δουλειάς του καθενός, το καλύτερο μεροκάματο είναι ένας ζεστός καφές και μερικά κουλουράκια.
Να 'σαι καλά..ότι χρειαστείς πες.

Κερνάω καφέ όποτε θες, αλλά προτιμώ όταν θα πίνουμε τον καφέ μας και θα απολαμβάνουμε τα κουλουράκια μας να μην είμαστε μπροστά σε έναν υπολογιστή και να δουλεύουμε. Είναι καλύτερα να μιλάμε για ένα σωρό άλλα πράγματα, σίγουρα πιο ευχάριστα  :)

Αποσυνδεδεμένος MiXoLydian

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πώς μπορώ να επεξεργαστώ αρχείο pdf?
« Απάντηση #7 στις: 31/01/10, 22:01 »
Σωστα κουλουρακια..μμμμ...με τσαι;, δεν γινεται αγαπητε αλλιως οπως ειπαν τα παιδια, αν ειναι σχετικα μικρο το αρχειο, σου λεω αμα θες ελα φτιαξο στο δικο μου και δεν τρεχει τιποτα, ετσι στο ονομα του θεου Ρομποτ, ειναι ακριβο το ατιμο το ακροβατικο χωρις ριντερ.....
DrRaTnaBolenaTh

Αποσυνδεδεμένος FloatingPoint

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πώς μπορώ να επεξεργαστώ αρχείο pdf?
« Απάντηση #8 στις: 08/04/10, 13:15 »
Παιδιά, μπορώ κι εγώ να προτείνω διάφορους τρόπους για μετατροπή pdf και μάλιστα έναν πολύ απλό χωρίς χρήση κάποιου προγράμματος. το θέμα όμως είναι ότι η Adobe είναι μια εταιρεία εμπορική αλλά συνεργάσιμη με όλους όσοι ζητήσουν την βοήθειά της σε κάτι. τις περισσότερες φορές χωρίς χρήματα. από την άλλη μεριά δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι έχει κι αυτή υπαλλήλους και προγραμματιστές τους οποίους οφείλει να πληρώνει. εάν δεν το κάνει θα κλείσει, έτσι δεν είναι? σε επαγγελματικό επίπεδο όποια άλλη εταιρεία χρησιμοποιεί software της Adobe οφείλει να το αγοράσει. ας είναι και μια απλή λογιστική εταιρία. κατά τα άλλα ας μην νομίζετε ότι κάνω κήρυγμα. κι εγώ χρησιμοποιώ περιστασιακά κάποια "σπασμένα", όπως λέμε, προγράμματα. ωστόσο σε όλους τους πελάτες μου συνιστώ να αγοράσουν αυτό που χρησιμοποιούν. το software δεν είναι σαν τις ηλεκτρικές σκούπες που αν δεν τις αγοράσεις δεν μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις αλλά και πάλι κάτι πρέπει να αγοράζεται για να μην χαθεί αυτό που χρησιμοποιούμε συχνά. τι να κάνουμε? εμείς οι προγραμματιστές πως θα ζήσουμε? με κλεψιές? ;D <αν δεν παινέψεις το σπίτι σου πέφτει και σε πλακώνει 8)>
προγραμματιστής μόνος δεν ψάχνει
<όχι αγρότης μόνος, προγραμματιστής είπαμε>

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2731 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/08/04, 18:10
από atzolina
1 Απαντήσεις
2003 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/05, 15:32
από atzolina
10 Απαντήσεις
14951 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/06, 00:51
από teri
0 Απαντήσεις
6712 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 20:07
από Ο Νέος Κιθαρωδός
12 Απαντήσεις
7048 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/09, 02:17
από groovymood
3 Απαντήσεις
3891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/08/09, 23:06
από theodoropoulos
1 Απαντήσεις
2281 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/09, 14:00
από RoyBatty
4 Απαντήσεις
2701 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/11/09, 02:44
από Stinky
0 Απαντήσεις
3084 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/11, 04:40
από ΚΕΠΕΜ
3 Απαντήσεις
3274 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/11/12, 15:07
από gas-13