Καλλιτεχνικές μας δημιουργίες > Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια

kai kati apo mena...be gentle.. (MP3)

(1/2) > >>

drakoumel:
Παρτε και κατι απο μενα

http://members.lycos.co.uk/dtjesus/untitledyet.mp3

...ειναι το μονο απο τις βλακιες που εχω γραψει που ηχογραφησα με real drums και bass...
Τα drums ειναι λιγο περιεργα ηχογραφημενα (με μολις 2 mics) οποτε....
τα προτιμησα ομως απο τα midi γιατι εχουν αυτο το κατι...
Η συνθεση (..) ειναι δικια μου και οσο αφορα την εκτελεση εγω παιζω τις κιθαρες, στα drums και στο bass ειναι ο φιλος που βοηθησε στην ηχογραφηση γιατι δεν την εκανα στο PC μου...

Αυτο το κομματι επιλεχθηκε τελειως τυχαια, απο τα υπολοιπα που ανεφερα, για να παρει ζωη με κανονικα οργανα...
Καθως βεβαια ακουω metal και επειδη αυτο το κομματι ουδεμια σχεση εχει με αυτο δεν ξερω ποσο βλακια ειναι (βασικα ξερω..) αλλα τελοσπαντων...τοσα και τοσα ακουτε καθε μερα..αυτο θα σας πειραξει???

PS:Ειμαι κομματακι αχρονος και κουλος...το ξερω μου το εχουν πει και αλλοι...
Τελειωνει λιγο αποτομα...θα εμπαινε δευτερο σολο εκει..αλλα βαριομουνα...και εγω και ο φιλος...
περιμενω...

Βραζίλης:
Κάτι δε πάει καλά με το MP3... σαν να "πηδάει", σε πολλά σημεία.

Μου αρέσει ο ήχος που έχεις φτιάξει για τη κιθάρα, και τη ρυθμική και τη σόλο... Ελπίζω κάποτε να ακούσω το κομμάτι ολοκληρωμένο, με στίχους ή χωρίς.

drakoumel:
Πηδαει ?? το mp3 μου??
χαχα...
θα το κοιταξω αμεσως!
Χιλια thnx για το post ρε Βασιλη...ειχα αρχισει να ανησυχω!!

freemind:
Εχει δικιο ο Βασιλης.Το mp3 "πηδαει" σαν δισκος..Μηπως το ηχογραφησατε με Cool Edit το κομματι?
Το κομματι ειναι πολυ ωραιο..Αυτο που το αδικει ειναι η παραγωγη και το οτι κοβεται ;) Τωρα το μονο που σου μενει ειναι να βρειτε λιγο χρονο και να το τελειωσετε...

drakoumel:
Σοβαρα ρε παιδια?
Οχι και με Cool Edit ρε συ freemind...με Cubase egine....Δυστυχως δεν εχω στο PC μου το αρχειο που ανεβασα στο lycos για να δω αν οντως πηδαει, αλλα σας πιστευω  ;) μαλλον θα την εκανε την δουλια ο mp3 encoder.
Ετσι και αλλιως ομως παρατηρησα πως το Lycos δεν επιτρεπει τα references οπως τα λεει, direct links σε αρχεια, οποτε θα υπηρχε μια μικρη συγχηση για το d/l...
Αnyway ανεβαζω τωρα το ιδιο κομματι στο soundclick αλλα το περασα απο εναν compressor αυτη τη φορα γιατι η ενταση του ηταν τραγικα χαμηλη...τωρα ειναι πολυ πιο ανθρωπινη...

http://www.soundclick.com/bands/9/denexwonomamusic.htm

Εχω την εντυπωση πως πρεπει να περασουν κατι ωρες για να ανεβασουν τελικα το αρχειο στην σελιδα οποτε μαλλον απο αυριο θα υπαρχει για d/l απο εκει...

Χιλια thnx και στον freemind για τα σχολια σου...
Οπως ειπα ειχα αρχισει να ανησυχω ....μα κανενα σχολιο? ουτε καποιος να με χλευασει?????
Και μιας που μπηκατε στον κοπο...ο ηχος του, περα απο τα drums και τον ψιλοχαμο που δημιουργουν (φυσικο και ανεπιθυμητο reverb), πως σας φανηκε? δλδ μπουκωνει η τπτ τετοια?

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View