Διάφορα > Άνθρωπος και ζωή

11 Σεπτεμβριου-Το παιχνιδι

<< < (2/11) > >>

aris 13888, ο saprikios anathematistis:
Εγω παντως δεν πιστευω και δεν θελω να πιστεψω οτι ολα αυτα ηταν στημενα...

Ελεος πια... Ολα στημενα... Το Γιουρο, οι Ολυμπιακοι, η 11η Σεπτ, τα παντα δηλαδη; Στο Matrix και στο Truman Show ζούμε;

Ειναι πολυ τραβηγμενο για να ειναι αληθεια... Εγω πιστευω οτι ηταν καθαρα τρομοκρατικη επιθεση!

freemind:
Δεν ξερω απο που ειναι..Μου το εστειλαν συνημμενο..
Για οσους δεν πιστευουν οτι θα μπορουσε να ηταν ενα παιχνιδακι, ας κοιταξουν τα ΥΛΙΚΑ στοιχεια που παρεχει ο ανθρωπος αυτος και οχι τις ΔΗΛΩΣΕΙΣ μιας κυβερνησης..Βλεπετε ποση διαφορα υπαρχει μεταξυ μιας απτης αποδειξης, με απλα γραμματα σε ενα χαρτι που διαβαζει καποιος για να καλυψει ενα γεγονος! Ακομα και ενας απλος αποφοιτος Δημοτικου, θα εβλεπτε ποσο σημαντικα και ατρανταχτα ειναι τα στοιχεια που παραθετει η ομαδα των επιστημονων!

Symeon:
ρε παιδια...ελεος...δεν θα ειναι η πρωτη φορα που οι ηνωμενοι θα πουν ψεμματα για κατι τοσο σοβαρο...ολη τους η ιστορια εχει παρα πολλα θεματα ομοια...και το truman show γραφτηκε ακριβως για αυτο πιστευω...εγω πιστευω 100% οτι ετσι ειναι τα πραγματα...όπως και οτι οι παγκοσμιοι πολεμοι γιναν για την εξαπλωση της βιομηχανιας και του πετρελαιου...αλλα τεσπα....το τι πιστευω εγω δεν εχει σημασια...σημασια εχει οτι καποιος τρωει εις βαρος καποιου αλλου..και τρωει και καλα..και τον υποστηριζουν και απο πανω...παντως ετσι για τη κουβεντα...οι αμερικανοι ειναι αυτοι που πρωτα εξοπλιζουν και μετα τους στρεφουν εναντιον τους και μετα κανουν οτι θελουν. εξοπλιζουν ανταρτες, καταστρεφουν την χωρα ( πουλανε οπλα, παιρνουν ναρκωτικα και πρωτες υλες, ενισχυουν και ανανεωνουν τα οπλικα τους συστηματα, προσφερουν πολλες θεσεις εργασιας και πολλα λευτα με την ανανεωση, και τον εξοπλισμο ) και μετα την ξαναφτιαχνουν ( εκει να δεις χρημα...ανρθωπιστικες βοηθειες και τριχες...και βαζουν και δικια τους κυβερνηση να εκμεταλευεται τους φυσικους πορους της καθε χωρα που επελέγει τυχαια ετσι..επειδη εχει πυρηνικα οπλα...) ενταξει...ας ειμαστε ρεαλιστες....ποια αλ καιντα;;; αφου οι αμερικανοι την χρηματοδοτησαν....ακομα και στο ραμπο αν δει κανεις σε καποια ταινια, την 3 νομιζω γραφει " αφιερωμενο στον γενναιο λαο του αβγανισταν που ποτε δεν παραδιδει τα οπλα" και ξερετε πως δουλευει η προπαγανδα του χολιγουντ...ενταξει...καλη η αφελεια αλλα ...

Santa:
Δηλαδή λέτε ότι πέθαναν τόσοι άνθρωποι μόνο και μόνο για να έχουν αφορμή οι Αμερικάνοι να κατακτήσουν τα πετρέλαια του Ιράκ?

eva...:
Πριν απο καμια εβδομαδα νομιζω προβαλλοταν σε επαναληψη μια εκπομπη του Κουλογλου απο το "Ρεπορταζ χωρις συνορα" στην Ετ1 σχετικα μ'αυτο το θεμα.Στην εκπομπη αυτη ο Κουλογλου βρισκει ανθρωπους που ειτε δουλευαν στο FBI, ειτε στη CIA κλπ και ειχαν βρει στοιχεια,εκ των εσω,οτι ολο αυτο ηταν μια καλα στημενη δουλεια της αμερικανικης κυβερνησης η εστω οτι αν δε το οργανωσαν οι ιδιοι απεδειξαν οτι γνωριζε η κυβερνηση την επιθεση αλλα την αφησε να εξελιχθει ωστε να μπορεσουν να βρουν και αυτοι την αφορμη-δικαιολογια να κανουν τα σχεδια,που απο καιρο ηθελαν να υλοποιησουν,πραγματικοτητα.Η εκπομπη ειναι παρα πολυ καλη και αποδεικνυει τα παντα με στοιχεια και οι ανθρωποι που μιλουν σ'αυτην,που πλεον τους εχει απαγορευτει να μιλουν γι'αυτη την υποθεση στα διαφορα καναλια και εκπομπες,παραθετουν τα στοιχεια που γνωριζουν.Επισης αποδεικνυει το μεγαλειο "γκαφας" του προεδρου και των γυρω του.
Παντως,οχι οτι περιμενα να δω την εκπομπη για να το πιστεψω η να το ψιλλιαστω,συμφωνω με την ιδεα οτι ηταν στημενο η εστω αν δεν ηταν το γνωριζαν αλλα δεν εκαναν τιποτα ετσι ωστε να μπορεσουν στο τελος να κανουν οτι θελουν με μια ωραια δικαιολογια για ασπιδα!!

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View