Διάφορα > Άνθρωπος και ζωή

ΟΤΑΝ Η ΦΙΛΙΑ ΜΠΛΕΚΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ..

(1/10) > >>

giannis24:

Καλησπερα σε ολους.Συμμετεχω πρωτη φορα για να σας πω το προβλημα μου.Ειχα κολλητη φιλη 4 χρονια μικροτερη.Περνουσαμε ατελειωτες ωρες μαζι.Λεγαμε τα παντα.'Ημαστε φιλοι-τιποτα αλλο', λεγαμε σ οποιον μας νομιζε ζευγαρι(σε ολους).Πραγματι,φιλοι.Μονο που καποια στιγμη,αρχισα να σκεφτομαι αλλιως .Προσπαθησα να το ξεχασω.Το εκρυβα.Ομως ενοιωθα τυψεις.Ηταν σα να την κοροιδευω.Της μιλησα.Σοκαριστηκε.Ειπε πως με βλεπει μονο φιλικα.Αρχισε να απομακρυνεται.Εξαφανιστηκε.Εκανε αλλη σχεση.Εγω εμεινα μονος να ποναω κ να μου λειπει.Εσφιξα τα δοντια+συνεχισα.Εκανα νεα σχεση.Ειχα να τη δω 1χρονο.Συναντηθηκαμε τυχαια στη Γλυφαδα.Πηγαμε για καφε.μιλησαμε για τα παλια.Νοσταλγησαμε τις εποχες που περνουσαμε ατελειωτες ωρες μαζι.Ημουν ξεκαθαρος απεναντι της.Της ειπα πως δε μπορω να τη δω φιλικα+πως την θελω παρα πολυ παροτι ολο αυτο το διαστημα εχω κανει μικρης διαρκειας σχεσεις με αλλες κοπελες.Μου ειπε πως ποναει παρα πολυ που με εχασε απο τη ζωη της.Οταν της ειπα πως καλο ειναι να μην εχουμε επαφες γιατι αλλα ζηταει ο ενας+αλλα ο αλλος ,μου ειπε πως ειμαι παρτακιας και κοιταω πως θα νοιωσω εγω καλα αδιαφορωντας για εκεινη,που με εχει αναγκη διπλα της.Ειπε ακομα πως ολον αυτον τον καιρο που ειμαστε χωριστα σκεφτοταν πρωτα εμενα και μετα τον εαυτο της+γι αυτο δεν τολμουσε να με παρει ουτε 1τηλεφωνο.Ηθελε να μ αφησει να ηρεμησω +να επανελθουμε στην προηγουμενη κατασταση (κολλητα φιλαρακια-μοιραζομασταν τα παντα κλπ).Της ειπα πως ειναι πολυ δυσκολο αυτο που ζητα.Της εξηγησα πως σε εναν αντρα μενει απωθημενο το να μην ειχε μια γυναικα που ηθελε τοσο.Εδειξε να μην καταλαβαινει και επεμεινε πως κοιταω μονο τον εαυτο μου και την αγνοω,κανοντας παντα αυτο που εγω θελω.Αποτελεσμα τιποτα.Δεν μπορει να με καταλαβει.Αναρωτιεμαι τι πρεπει να κανω.Να προσπαθησω να τη δω φιλικα,ωστε να μη την χασω απο τη ζωη μου?Φανταζομαι φιλοι μου να καταλαβαινετε πσο δυσκολο ειναι αυτο για μενα.Να ριξω μαυρη πετρα πισω μου και να εξαφανιστω?Ειπαμε καποια στιγμη να ξαναβρεθουμε.Το αφησαμε ετσι.Ενδεχομενως με αγαπαει.Αλλα με τον τροπο της που ειναι τελειως διαφορετικος απο τον δικο μου ..Καθε απαντηση ειναι ευπροσδεκτη. :-*

Symeon:
το..την εκατσες την βαρκα το ξερεις; ευκολος τροπος δεν υπαρχει. η το αποδεχεσαι ( αν μπορεις βεβαια..εκει εινια το ζουμι ) η την αφηνεις να κανει εκεινη οτι θελει. Δλδ απο την στιγμη που της εχιες εξηγηθει, εγω ετσι σε βλεπω και τπτ αλλο, την αφηνεις να διαλεξει. Ειτε θα εισαστε κοντα γνωριζοντας πως νιωθεις, η θα χαθειτε. Μεση οδος δεν υπαρχει.

Zeppelin:
Καταλαβαίνω τη θέση σου, αλλά υπάρχουν κ αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια...
Μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω...
Ζήσε τη ζωή σου, κ κάτι καινούριο θα προκύψει...Πιο δυνατό!
Τότε ίσως μπορέσετε να ξαναγίνετε όπως πριν...
Όταν θα έχεις βρει κάτι καλύτερο!

TassosK:
εγω 8α ελεγα παιξε λιγο μαζι της και αν δεις οτι δεν σε παιρνει τοτε παρατα το εντελως....ειναι τρελες αυτες οι Αθηναιες....

Symeon:
θα συμφωνησω με zep ...

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View