Ειδικά θέματα > Τα καλύτερα...

Ποση ωρα παιζετε....τη μερα?

(1/22) > >>

Lightstringer:
Ποση ωρα παιζετε κιθαρα τη μερα?...Και ποια ειναι η καθημερινη σας μελετη επανω στη κιθαρα?..(Ποιες ασκησεις και ποση ωρα αφιερωνετε στη καθε ασκηση...Η οτι αλλο κανετε..).

Με εκτιμηση J.S

The Guitarist:
Εξαρτάται, το καλοκαίρι που δεν έχω μαθήματα, 1 με 2 ώρες το πρωί και κανά δυορο το μεσημέρι είτε με ακουστικά είτε χωρις ενισχυτή και τότε ,(δηλαδή χωρίς ενυσχιτη), κάνω απλές τεχνικές ασκήσεις. Με ενισχυτή ή με ακούστικα παίζω διάφορα κομματία. Το απόγευμα ή θα παω στο στούντιο για πρόβες είτε βόλτα με την παρέα. Κατα την διαρκεία της σχολικής χρονιάς είτε πριν είτε μόλις τελειώσω τα μαθήματα (αγγλικά ,γαλλικά, μαθήματα σχολείου κ.λ.π).

FiGaRo:
Χμ... εξαρταται... αν ειναι μερες που εχω αρκετα πραγματα να κανω, τοτε δεν παιζω πανω απο 2-3 ωρες. Αλλα ειναι μερικα σαββατοκυριακα που κλεινω συνεχομενα 5ωρα.. τοσο που λιωνουν τα δαχτυλα μου κ η φωνη μου. Συνολικα μπορει να παιξω κ 20-25 ωρες ενα Σ/Κ. Αναλογα απο τα κεφια... κ οποιος αντεξει!!!

Θοδωρής:
Λόγω οικογενειακών υποχρεώσεων παίσω 1 ώρα μετ΄εμποδίων σχεδόν κάθε μέρα και μία φορά συνήθως την εβδομάδα πρόβα περίπου 5-6 ώρες .

Σιδηρόπουλος:
1:30 ora kithara
1 ora drums
15 lepta piano
imerisios

2 ores prova me sigkrotima (drums)

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View