Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Μαγνήτες και ηλεκτρικά

ερώτηση

(1/3) > >>

Jizzzm:
Καλημέρα! Εχω παραγγείλει απο θωμα, μια esp sv και εβλεπα διαφορες pics tis...να επισημάνω οτι φοραει emg 81 οι οποίοι ειναι active, απο την πίσω μεριά ομως δεν υπάρχει κανενα καπάκι... :P Μονο το καπακι για τα ηλεκτρικα και για το floyd υπαρχουν..Που μπαίνει λπν η μπαταρία?

jmone:
ανοίγεις το καπάκι για τα ηλεκτρικά και την βλέπεις εκεί μέσα  ;)

Jizzzm:
βσκ, δεν την εχω παραλάβει ακομα...Σε ευχαρστώ! Δεν το ήξερα! Δεν γίνεται να την απομονώσω? Δλδ να ειναι σε ξεχοριστο καπάκι?

Johnie Darko:
Oχι, εκτος αν θες να σκαψεις την κιθαρα... Αλλα γιατι να θες να κανεις κατι τετοιο; Ετσι κι αλλιως παλι θα πρεπει να ανοιγεις καπακι με βιδες...
Απο την αλλη υπαρχουν κιθαρες (οπως η Lag Master Prestige μου) που εχουν απο "μαμα" ξεχωριστη θεση για την μπαταρια με συστηματακι που ανοιγει/κλεινει χωρις βιδες (εμενα εχει σαν ενα "συρταρακι" pull up πλαστικο που περιεχει την μπαταρια. το τραβας, σηκωνεται, σηκωνεις μια ασφαλεια που εχει για να κραταει την μπαταρια και μετα την αλλαζεις, κλεινεις την ασφαλεια και ξανακλεινεις το συρταρακι)

hoba:

--- Παράθεση από: Johnie Darko (Great Cornholio) στις 16/12/07, 13:14 ---Oχι, εκτος αν θες να σκαψεις την κιθαρα... Αλλα γιατι να θες να κανεις κατι τετοιο; Ετσι κι αλλιως παλι θα πρεπει να ανοιγεις καπακι με βιδες...
Απο την αλλη υπαρχουν κιθαρες (οπως η Lag Master Prestige μου) που εχουν απο "μαμα" ξεχωριστη θεση για την μπαταρια με συστηματακι που ανοιγει/κλεινει χωρις βιδες (εμενα εχει σαν ενα "συρταρακι" pull up πλαστικο που περιεχει την μπαταρια. το τραβας, σηκωνεται, σηκωνεις μια ασφαλεια που εχει για να κραταει την μπαταρια και μετα την αλλαζεις, κλεινεις την ασφαλεια και ξανακλεινεις το συρταρακι)

--- Τέλος παράθεσης ---

Και οι schecter ετσι ειναι!
Αλλα γιατι να την απομονοσεις?Θες περισσοτερες κουφαλες στην κιθαρα σου?Εδω ο κοσμος διαμαρτυρεται γιατι δεν μπορει να χωρεσει μια μπαταρια αναμεσα στα ηλεκτρονικα και εσυ λες να την βγαλεις απο κει μεσα!! Φιλικα παντα.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View