Ειδικά θέματα > Υγεία

Ιδρωτας και παλι Ιδρωτας

<< < (4/4)

chrislour96:
Σορρυ που εχω ξεχασει αυτο το θεμα!!!!!!
Παντως δεν ειναι ψυχολογικο (ενταξει οταν εχω συναυλια στο ωδειο κανω μπανακι αλλα μιλαμε οτι γενικα απλα οταν παιζω μπαλα τρελαινομαι στν ιδρωτα ι σε περιοδο ζεστης ειμαι χαλια!Παντως εχω την ηλεκτρικη μου εδω και 6 μηνες και ειδα οτι δεν εχω προβλημα με την πενα !!!


Υ/Γ:Ακομη και τωρα που πληκτρολογουσα οι παλαμες μου ιδρωσαν που να δειτε και οταν παιζω fifa!! :)

Guitarholic_punk:
To θεμα σιγουρα δεν ειναι ψυχολογικο.... Οι λυσεις ειναι να βαζεις ταλκ, να σκουπιζεις τις χορδες καλα με ενα πανι και να χρησιμοποιεις χορδες elixir! Το θεμα λοιπον ειναι βιολογικο... Εγω ιδρωνω ακομα κ οταν δεν παιζω κιθαρα, αλλα κανω κατι αλλο....(δεν σημαινει οτι ειμαι ψυχακιας :P ) Ξερω ομως ποσο σπαστικο ειναι να βλεπεις και να νιωθεις την μπιχλα στις χορδες και στην ταστιερα!

kyriakos_t:
βασικα η εφιδρωση των χεριων σου ειναι διαφορετικο πραμα..υγραινωνται ανεξαρτητα απο την θερμοκρασια του δωματιου (οποτε μην πας Αλασκα)....οι ιδρωτοποιοι αδενες των χεριων αντιδρουν στο ψυχολογικο στρες..οταν εχεις αγχος ή οταν εισαι συγκεντρομενος (αυτο θα ειναι) το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να εισαι χαλαρος.....παντως θυμαμαι την πρωτη φορα που επαιξα μπροστα σε κοσμο ειχα χ..... πανω μου και μολις επαιξα την πρωτη νοτα μου εφυγαν ολα και ευτυχως δεν εκανα κανενα λαθος ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


παντως καλυτερα μην παιξεις στην κοπελα σου κιθαρα (ειδικα αν ιδρωνουν και οι μασχαλες σου!) ;D ;D ;D πλκ καν



Iliana Kt.:
Το θεμα αυτο το εχω κι εγω και ειναι ορμονικο. Μονο η ταλκ οπως ειπαν οι περισσοτεροι μπορει να βοηθησει μεχρι ενα σημειο

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View