Αποστολέας Θέμα: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos  (Αναγνώστηκε 5112 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpairas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον
    • Προφίλ
Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« στις: 14/12/06, 00:32 »
xairetai sas para8etw to link
katarxin 8elw na pw oti to sigekrimeno tragudi einai ena apo ta agapimena mu an kai o prosanatolismos tu paiksimatos mu einai entelws diaforetikos enow oti genika asxolume me poli metal katastaseis aplws 8ewrisa oti mia kai eiania apo ta agapimena mu kalo 8a itane na to prospa8isw opws 8a deite k sto video den miazei kai poli me tu gilmour aplws prospa8isa na to vgalw opws aresei se mena,kai vevaia oute exei kamia sxesi me metal fasi,apla etsi mu vgike mu arese kai 8elw na to moiratw mazi sas!dekto ka8e eidus sxolio kalo kai kako pou 8a voi8use isws na veltiw8ei.o exoplismos pou xrisimopoisa ti sigekrimeni stigmi einai poli aplws mia les paul kai enas combo yorkville me to reverb peripou ligo pia panw apo ti mesi!
Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον φοβη8ω..

Αποσυνδεδεμένος gigantas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #1 στις: 14/12/06, 01:20 »
Ειμαστε στο ιδιο επιπεδο πανω κατω,ετσι παιζω και εγω.Αυτοδιαδακτος κανω λαθος?
Ωραιος ο ηχος της κιθαρας καλος ο αυτοσχεδιασμος σχεδον ιδιος με το οριτζιναλ αλλα με δικο σου χαρακτηρα,εμενα αρεσε σε γενικες γραμμες.Δουλεια θελουν τα βιμπρατο σου οντως,καλη συνεχεια και γραφε ελληνικα

 8)

Αποσυνδεδεμένος mpairas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον
    • Προφίλ
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #2 στις: 14/12/06, 01:31 »
thnx man san autodidaktos arxisa kai emena gia poli kairo autodidaktos twra exei kana xrono pou parakulu8w ma8imata me ka8igiti kiriws mono gia lead giati ekei eixa provlima kai oso na nai me voi8eisai arketa!tora oso anafora to tragudi xairomai pou su arese  ;)ontws to vibrato mu 8elei ligi dulitsa parapano!auta perimenw kiala sxolia!oso gia ta ellinika exw ksanapei oti exw italika windows!!! ;D
Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον φοβη8ω..

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #3 στις: 14/12/06, 03:07 »
καλη προσπαθεια,αλλα θελει λιγη δουλιτσα!ωραια κιθαρα btw..η epiphone υποθετω ε? :)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος mpairas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον
    • Προφίλ
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #4 στις: 14/12/06, 03:15 »
thnx man an kai opws eipa den i8ela na to kanw idio me to original!oso gia ti ki8ara auti einai ontws i epi me to setaki 81 85 alla exw kai tin original tin camo tin opoia 8a tin anevasw se allo videaki isws paiksw tipota apo bls!anyway euxaristw gia ta kala su logia.
Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον φοβη8ω..

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #5 στις: 14/12/06, 10:12 »
Ωραίο το σολάκι μαν ωραία και η epi με τους emg αν και αυτό το zakk wylde μοντέλο είναι κατά τη γνώμη μου λίγο αντιαισθητικό αλλά οκ.
Πάντως είναι λίγο δύσκολο για άτομο που ασχολείται με μέταλ κομμάτια να πιάσει το vibe και πιο πολύ το συναίσθημα ενός σόλο όπως αυτά των Floyd αλλά δεν απέχεις και πολύ.

Keep on  ;)

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #6 στις: 14/12/06, 10:41 »
θελει λιγο δουλιτσα. ειχε ενδιαφερον η μειωμενη ταχυτητα. Σιγουρα χανει και απο την epi πολύ και απο τους emg. ΠΟλύ σκληρος ηχος για το κομματι. το εχεις αλλα μπορεις νατο βελτιωσεις. θελει λιγο προπονηση ετσι ωστε να μην φαινεται " αμηχανο". μου εδινε την εντυπωση σε μερικα σημεια οτι σου εβγαινε και σε κουραζε.
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος mpairas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον
    • Προφίλ
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #7 στις: 14/12/06, 14:57 »
file parlats kai symeon sas euxaristw para poli gia ta kala sas logia ontws einai ligaki diskolo gia ena atomo pou exei sini8isei na paizei metal na piasei to vibe enos tetiu tragudiu kai idiaitera ton floyd kai gia na pw kai tin ali8eia auto akrivws itane pou me parotrine na asxoli8w me auto to komati ...mallon me auto to solo.exei mia aplotita alla sixronws kai mia magia! ka8e nota tu einai ksexwristi!!prospa8isa na pros8esw kai kapia squeals parapanw se kapia simeia xwris na einai ipervolika px zakk wylde!to dokimasa kai me tetia alla den mu arese!oso gia tin les paul ontws einai ligo kapws na vlepeis enan na paizei ena tetio komati me mia bullseye kai me emg pisteuw pws mia ki8ara tipou strat me single coil 8a edine diaforetiko ixoxrwma pou 8a prosegize pio poli ton ixo ton floyd!alla egw i8ela na einai pio skliros ligo o ixos! :D
Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον φοβη8ω..

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #8 στις: 14/12/06, 18:10 »
ωραία και η epi με τους emg αν και αυτό το zakk wylde μοντέλο είναι κατά τη γνώμη μου λίγο αντιαισθητικό αλλά οκ.

τώρα μας σκότωσες! :) ...η πιο όμορφη κιθάρα pour moi!bullzeye θεικη!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #9 στις: 14/12/06, 21:46 »
Θελει λιγο δουλιτσα ακομα..........ειναι κομματι που μετραει το feel και οχι η παρτιτουρα.......καλυτερα να ακουσεις τις εκτελεσεις και να προσπαθησεις φραση φραση να πιασεις το ολο vibe.

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #10 στις: 14/12/06, 22:42 »
Ενα μεγάλο μπράβο για την προσπάθεια καταρχάς. Θέλει πολύ δουλίτσα ακόμη και συμφωνώ με όσα αναφέρθηκαν πιο πάνω. Απλώς να συμπληρώσω πως χάνεις χρονικά σε κάποια σημεία και το πιο σημαντικό είναι να συνηθίσεις απο τώρα στο alternate picking (πάνω κάτω η πένα δηλαδή) καθώς απότι είδα κάνεις μόνο downstrokes. Θα βοηθήσει αφάνταστα και στην τεχνική σου και στην ταχύτητά σου. Αυτά απο εμένα. Είμαι σίγουρος πως με λίγη προσπάθεια ακόμη θα τα καταφέρεις...
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος gigantas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #11 στις: 14/12/06, 23:20 »
Ενα μεγάλο μπράβο για την προσπάθεια καταρχάς. Θέλει πολύ δουλίτσα ακόμη και συμφωνώ με όσα αναφέρθηκαν πιο πάνω. Απλώς να συμπληρώσω πως χάνεις χρονικά σε κάποια σημεία και το πιο σημαντικό είναι να συνηθίσεις απο τώρα στο alternate picking (πάνω κάτω η πένα δηλαδή) καθώς απότι είδα κάνεις μόνο downstrokes. Θα βοηθήσει αφάνταστα και στην τεχνική σου και στην ταχύτητά σου. Αυτά απο εμένα. Είμαι σίγουρος πως με λίγη προσπάθεια ακόμη θα τα καταφέρεις...
Μπραβο actr τωρα το ειδα και εγω.Προσπαθησε να το αλλαξεις αυτο μπαιρα οσο το δυνατο γρηγοροτερα γιατι θα δεις αμεσως τη διαφορα στο παιξιμο σου.
CIAO  8)

Αποσυνδεδεμένος mpairas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον
    • Προφίλ
Απ: Comfortably numb solo 2 autosxediasmos
« Απάντηση #12 στις: 15/12/06, 00:13 »
thnx guys katarxas den to eida apo partitura to evgala me to auti oso kai na s sas fenetai periergo!8a prospa8isw na to veltiwsw kai mporei na to xanapostarw!oso gia ta downstrokes an proseksete kalitera kanw kai upstrokes isws ta downstrokes na mu vgikan perissotera den kserw 8a to tsekarw!pantws euxaristw gia tis simvules sas kai gia to xrono pou afierwsate na deite to video!a twra etoimazw kai little wing apo hendrix 8a to postarw meta tis giortes!!!feugw paides apo aurio ellada patrida kales giortes se olus sas euxomai kai kali xronia!c ya!!
Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον φοβη8ω..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
2587 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/05, 02:35
από SpYrO TsErKe
19 Απαντήσεις
7743 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/06, 21:39
από Spell@lchemist!
8 Απαντήσεις
4300 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/08, 12:51
από Βραζίλης
5 Απαντήσεις
2737 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/04/09, 10:05
από armagedon
16 Απαντήσεις
4730 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/11, 20:16
από Mike Moss
18 Απαντήσεις
5058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/13, 17:33
από Martzivanos Kostas
5 Απαντήσεις
2743 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/13, 13:49
από xaros43
11 Απαντήσεις
5043 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/17, 06:39
από panixgr
1 Απαντήσεις
2738 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/18, 16:27
από saved
7 Απαντήσεις
4050 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/18, 15:11
από atav (φλουτσ)