Αποστολέας Θέμα: Ο νέος drummer των Dream Theater  (Αναγνώστηκε 34305 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #25 στις: 20/04/11, 21:45 »
το διάβασα....που κολλάει το να το τονίσεις?
εξετάζεις την ποπ περσόνα της σε ποια βάση?
σε ένα στερέωμα συγκεκριμένο προφανώς.....
γιατί με φυσιολογικά ανθρώπινα κριτήρια η ποπ περσόνα της είναι για τα μπάζα, για να μην πω τίποτα χειρότερο.....
φυσιολογικός άνθρωπος που βγαίνει να τραγουδήσει είναι, για παράδειγμα, η Joan Baez που είχα δει σε ένα λάιβ που ειπε το diamonds&rust....

και ξαναδιαβάζοντας το πρώτο ποστ μου παραδέχομαι πως φαίνεται πως σου κάνω επίθεση....
δεν ήθελα κάτι τέτοιο....
απλά με το "ότι καλύτερο έχει να επιδείξει ο συγκεκριμένος χώρος τα τελευταία 20 χρόνια" καταλαβαίνω ότι μιλάς για έναν χώρο, μία σφαίρα....μία συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων και όχι το "συνηθισμένο, φυσιολογικό"
τέλος πάντων, ας μην το συνεχίσουμε.....δεν έχει νόημα να συζητάμε τι κάνει η Gaga και αν το κάνει καλά :P

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #26 στις: 22/04/11, 04:10 »
Αξιοπρεπέστατη η lady gaga για αυτό που κάνει btw.
Συνεχίστε
Tι flame-man ρε που**η μου..
btw και ο biff απο τους Σαξον πηγε και την ειδε και του αρεσε παρα πολυ..Μαλιστα η Λειντι ακουει και αρκετο μεταλ απο οτι λενε..
Στην τελικη συμφωνω οτι για αυτο που κανει ειναι μια χαρα αρκει να μην αρχιζουμε τις υπεραναλυσεις και τις ακυριλες.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος zepfan

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #27 στις: 23/04/11, 07:49 »
Μαλλον οι DT το θεμα ντραμερ,θα το γυρισουν ταινια...
Το trailer παντως ειναι εδω απο το επισημο καναλι τους στο youtube
Never argue with an idiot.He will drag you down to his level and beat you with experience...

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #28 στις: 23/04/11, 11:47 »
Ίσως να έχω χάσει επεισόδια στο συγκεκριμένο σήριαλ, αλλά κάτι δεν μου κάθεται και πολύ καλά στο εν λόγω video.. Στην αρχή, τα 3 από τα 4 εναπομείναντα μέλη των DT (side note: ο Myung δεν μιλάει ποτέ) αναφέρουν ότι όταν ο MP ανακοίνωσε ότι θέλει να αποχωρήσει, όλα τα μέλη έπεσαν του θανατά και δεν μπορούσαν να το πιστέψουν.. Εντωμεταξύ, σε όλο αυτό το διάστημα, είχε κυκλοφορήσει η φήμη ότι ο Portnoy, μετά την "περιπέτεια" του με τους Avenged "ξαναχτύπησε" τη πόρτα των DT ζητώντας να γυρίσει πίσω.. Αν τον ήθελαν τόσο πολύ στο συγκρότημα, γιατί δεν τον ξαναδέχτηκαν;

Θα μπορούσαν να είχαν γυρίσει το video χωρίς τα αποσπάσματα από τις συνεντεύξεις των μελών.. Τώρα απλά ακούγεται ψεύτικο.. Εν πάσει περιπτώσει, το video κατά τα άλλα μου άρεσε (κάθε ευκαιρία που σου δίνεται να ξανακούσεις το Count of Tuscany μετατρέπει ένα απλό videάκι σε αριστούργημα), ενώ αποδεικνύεται για ακόμη μια φορά ότι ουδείς αναντικατάστατος.. O Portnoy είναι ένας από τους καλύτερους drummers της εποχής μας αλλά δεν είναι ο μόνος.. Πιστεύω ότι το κενό του θα καλυφθεί (παιχτικά) ισάξια.. Τώρα όσον αφορά τη συνεισφορά του σχετικά με τις σχέσεις του συγκροτήματος με τους οπαδούς, αναμφισβήτητα εκεί θα υπάρξει κενό.. Όλα αυτά τα χρόνια κανένας από τους υπόλοιπους 4 δεν φάνηκε να γουστάρει τη φάση του να ασχοληθεί περισσότερο με τους οπαδούς.. Αυτό πλέον κατά πάσα πιθανότητα θα περάσει στη Roadrunner η οποία μάλλον θα μας πεθάνει στα singlάκια και στις συλλογές..

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #29 στις: 24/04/11, 15:59 »
Ίσως να έχω χάσει επεισόδια στο συγκεκριμένο σήριαλ, αλλά κάτι δεν μου κάθεται και πολύ καλά στο εν λόγω video.. Στην αρχή, τα 3 από τα 4 εναπομείναντα μέλη των DT (side note: ο Myung δεν μιλάει ποτέ) αναφέρουν ότι όταν ο MP ανακοίνωσε ότι θέλει να αποχωρήσει, όλα τα μέλη έπεσαν του θανατά και δεν μπορούσαν να το πιστέψουν.. Εντωμεταξύ, σε όλο αυτό το διάστημα, είχε κυκλοφορήσει η φήμη ότι ο Portnoy, μετά την "περιπέτεια" του με τους Avenged "ξαναχτύπησε" τη πόρτα των DT ζητώντας να γυρίσει πίσω.. Αν τον ήθελαν τόσο πολύ στο συγκρότημα, γιατί δεν τον ξαναδέχτηκαν;

Θα μπορούσαν να είχαν γυρίσει το video χωρίς τα αποσπάσματα από τις συνεντεύξεις των μελών.. Τώρα απλά ακούγεται ψεύτικο.. Εν πάσει περιπτώσει, το video κατά τα άλλα μου άρεσε (κάθε ευκαιρία που σου δίνεται να ξανακούσεις το Count of Tuscany μετατρέπει ένα απλό videάκι σε αριστούργημα), ενώ αποδεικνύεται για ακόμη μια φορά ότι ουδείς αναντικατάστατος.. O Portnoy είναι ένας από τους καλύτερους drummers της εποχής μας αλλά δεν είναι ο μόνος.. Πιστεύω ότι το κενό του θα καλυφθεί (παιχτικά) ισάξια.. Τώρα όσον αφορά τη συνεισφορά του σχετικά με τις σχέσεις του συγκροτήματος με τους οπαδούς, αναμφισβήτητα εκεί θα υπάρξει κενό.. Όλα αυτά τα χρόνια κανένας από τους υπόλοιπους 4 δεν φάνηκε να γουστάρει τη φάση του να ασχοληθεί περισσότερο με τους οπαδούς.. Αυτό πλέον κατά πάσα πιθανότητα θα περάσει στη Roadrunner η οποία μάλλον θα μας πεθάνει στα singlάκια και στις συλλογές..
[1] ΔΕΝ ήταν φήμη, ο ίδιος ο MP δήλωσε στο forum του,οτι "ξαναχτύπησε" την πόρτα των DT ζητώντας να γυρίσει πίσω,αλλά έφαγε την πόρτα στα μούτρα ( μάλιστα αν θυμάμαι καλά λέει πως δεν μίλησε καν με τους ίδιους,αλλά με δικηγορο τους , αυτοί δεν σήκωναν καν τηλέφωνα )
αν παρακολουθούσες τα γεγονότα,αυτό έγινε χρονικά ΜΕΤΑ από τις audition που έκαναν οι DT,οπότε μου φαίνεται αρκετά αισχρό ως προς το νέο μέλος της μπάντας,μετά απο όλη αυτή τη διαδικασία,αλλα ΚΑΙ μετά από όλα τα legal issues που επρεπε να λυθούν,να έλεγαν στο νέο drummer: ΟΚ,να σου πω,ΑΚΥΡΕΣ οι audition,ΑΚΥΡΗ η επιλογή,ΑΚΥΡΕΣ οι ανακοινώσεις στους fans για τις audition,και για την αναζήτηση του καινούργιου drummer,επειδή μετάνιωσε ο Portnoy.Επίσης,να θυμήσω οτι ο ΙΔΙΟΣ ο Portnoy πάλι δήλωσε πως,ήθελε να επιστρέψει για να μην συνεχίσει άλλο αυτή η κατασταση μεταξύ τους,και να "σωσουν" τη σχέση τους κλπ..ποτέ δεν είπε οτι του ήρθε ξανά η διάθεση/έμπνευση να ηχογραφήσει κάτι καινούργιο μαζί τους.

Όλα τα παραπάνω,προσωπικά μου φαίνονται ικανοί λόγοι να του πεις ένα ΟΧΙ,χωρίς να το συλλογιστείς ιδιαίτερα ( όταν επισης ο ίδιος βγαίνει κάθε λίγο και λιγάκι και σε ξεφτιλίζει στον κόσμο,κάνοντας κινήσεις οπως διαγραφή όλων των topics( στο forum του, ο ίδιος ) που αφορούν τα επερχόμενα live του James Labrie κλπ )

anyway,δεν υποστηρίζω κανέναν,απλά επειδή τα παρακολουθούσα συχνά,σου εκφράζω κάποια facts,μαζί με προσωπικές απόψεις.

[2] Το documentary μου φάνηκε αρκετά αστείο,ειδικά όταν έχεις ένα voice-over λες και βλέπω trailer του Dexter ή του The Office ή xfactor κλπ :P
Απ την άλλη μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον,επειδή έχει 7 τούμπανους drummer,και θα έχει φάση να τους δεις να προσπαθούν να συνεργαστούν με τα υπολοιπα μέλη των DT.


Τέλος,μια ατάκα του trailer που γέλαγα ( με ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ αρνητική διάθεση ) για να κλέισω το post μου

"One band looking....to be whole again..."
εμένα μου φαίνεται μόνο γελοίο? :P
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #30 στις: 24/04/11, 17:05 »
τώρα είδα το trailer που συζητάτε τόσες μέρες...
ντάξει...αν γίνει reality θα πουλήσει...
να τους κλείσουν και τους 7 σε ένα σπίτι στην Παιανία....να τους κάνουν και μαθήματα δάσκαλοι...και κάθε κυριακή να αποκλείεται ένας....
δεν είναι η μπάντα της γειτονιάς οι Dream Theater οπότε τέτοια μαρκετινίστικα κόλπα δεν με εκπλήσσουν....
με το καλό να ρθει ο νέος drummer...

(πάντως εγώ θα τον δεχόμουν τον Portnoy πίσω αν ήμασταν τόσο οικογένεια όσο διατυμπανίζουν στο trailer)

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #31 στις: 24/04/11, 20:41 »
Προσωπικα, αν οντως ειναι τα πραγματα οπως εχουν γραφτει, τοτε νομιζω πως καλα εκαναν και εριξαν "χυλο" στον Portnoy, θα συμφωνησω με τον Spell@lchemist...ΑΛΛΑ, εμενα δε μου βγαινει απο το μυαλο η ιδεα του "στημενου"...οχι απολυτα, οτι δηλαδη δεν ηθελε να φυγει ο Portnoy και ολο εγινε για λογους μαρκετινγκ, αλλα οτι καθησαν και ειπαν "κανε εσυ το διαλειμματακι σου, εμεις θα βγαλουμε ενα cd ακομα, θα εκμεταλλευτουμε και το ολο τζερτζελο απο την αλλαγη ντραμμερ και μετα εποστρεφεις, reunion και τα ρεστα".

Αν και ολα ειναι εικασιες. Το σημαντικο ειναι κυριως να τα σπαει ο νεος δισκος και σε δευτερο βαθμο, να περασουμε καλα στο live του Αυγουστου.

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #32 στις: 24/04/11, 20:59 »
Αυτο ειναι αρκετα πιθανο γιατι σου εξασφαλιζει αν οχι πωλησεις, τουλαχιστον την προσοχη του κοσμου για τα δυο επομενα αλμπουμ με τη λογικη α)να δουμε πως ακουγεται ο καινουριος ντραμμερ και υστερα β)πως ακουγονται με τον MP ξανα στο γκρουπ.
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #33 στις: 25/04/11, 12:24 »
εγώ πιστεύω πάντως πως θα γίνει αυτό που λέτε..
o Portnoy θα επιστρέψει μετά το tour του νέου album :P
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #34 στις: 25/04/11, 22:51 »
το 1ο part του documentary:


( εκπληκτικά ενδιαφέρον!!!! )  :o
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #35 στις: 26/04/11, 00:15 »
Απο τωρα μπορω να φανταστω ποια θα ειναι τα κυρια θεματα "συζητησης" μεταξυ των οπαδων των Dream Theater και των οπαδων των παλιοτερων συγκροτηματων του Roddy οταν δειξουν την δικη του audition. ::)
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #36 στις: 26/04/11, 02:26 »
Όλα αυτά μου φαίνονται καραγκιοζιλίκια και drama queenίστικα.


Δεν ξέρω ειλικρινά ποιανού ιδέα ήταν αυτό το θλιβερό τρέηλερ, αλλά πραγματικά μου θύμισε κατινίστικο ριάλιτυ αμερικανικής τηλεόρασης.


Εξίσου καραγκιοζέ βέβαια μου είχε φανεί και η ανακοίνωση - ηρωική έξοδος του ΜΡ... Κάποιοι ας νιώσουν ότι είναι μουσικοί και πως η μοίρα του ανθρώπινου είδους δεν κρέμεται από τα @@ τους...
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #37 στις: 26/04/11, 05:07 »
το 1ο part του documentary:
http://youtu.be/L609JsPFmmI

( εκπληκτικά ενδιαφέρον!!!! )  :o



Το ότι μιλάει ο Myung, ε; Όντως! :P
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #38 στις: 26/04/11, 11:12 »
Νομίζω ότι όποιος παρακολουθήσει το video μέχρι το τέλος, θα του λυθούν οι απορίες σχετικά με το γιατί δεν δέχτηκαν τον Portnoy πίσω.. Ο drummer που προαναγγέλουν ότι ίσως βάλει πρόωρο τέλος στις audition πρέπει να είναι πολύ χεράς για να κάνει τόση εντύπωση στους ίδιους τους DT.. Για την ακρίβεια είμαι πολύ περίεργος να δω τι ακριβώς τους εξέπληξε, δεδομένου ότι ο Portnoy δεν ήταν τυχαίος.. Ταχύτητα, ποικιλία ρυθμών, όλα μαζί; Θα δούμε..

Πάντως ο Mangini εμφανίστηκε στις audition πολύ αγχωμένος.. OK, καταλαβαίνουμε ότι θα τα "πιάσεις" καλά αν μπεις στους DT, αλλά δεν τελειώνει και η ζωή σε μια audition..

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #39 στις: 26/04/11, 14:23 »
Όλα αυτά μου φαίνονται καραγκιοζιλίκια και drama queenίστικα.


Δεν ξέρω ειλικρινά ποιανού ιδέα ήταν αυτό το θλιβερό τρέηλερ, αλλά πραγματικά μου θύμισε κατινίστικο ριάλιτυ αμερικανικής τηλεόρασης.


συμφωνώ για το trailer,αλλά πιστεύω οτι το 1ο part του documentary,είναι πολύ καλό και πολύ ενδιαφέρον ( όχι μόνο επειδή τελικά αποδεικνύεται οτι ο myung δεν είναι μουγκός  :D )
btw,για να είμαι σωστός,επειδή παραπάνω αναφέρομαι στο γεγονός οτι ο Portnoy ζήτησε να ξαναγυρισει πίσω,εδώ μπορείτε να δείτε το ακριβές post που έκανε στο forum του:
http://theytsetimes.com/?p=305
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #40 στις: 26/04/11, 15:07 »
Στο επόμενο video φαίνεται ολοκάθαρα ο τρόπος με τον οποίο ο John Myung απέκτησε μετά από 25 χρόνια τη λαλιά του..
Όλα ξεκίνησαν το περασμένο καλοκαίρι, όταν ο συμπαθής μπασίστας, επισκέφθηκε τη χώρα μας για διακοπές (συγκεκριμένα για αγροτουρισμό) όπου και έμεινε για μερικές μέρες σε ένα χωριό 45 κατοίκων λίγο πιο έξω από το Βόλο..
Η συνέχεια επί του
video

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #41 στις: 26/04/11, 15:33 »
Στο επόμενο video φαίνεται ολοκάθαρα ο τρόπος με τον οποίο ο John Myung απέκτησε μετά από 25 χρόνια τη λαλιά του..
Όλα ξεκίνησαν το περασμένο καλοκαίρι, όταν ο συμπαθής μπασίστας, επισκέφθηκε τη χώρα μας για διακοπές (συγκεκριμένα για αγροτουρισμό) όπου και έμεινε για μερικές μέρες σε ένα χωριό 45 κατοίκων λίγο πιο έξω από το Βόλο..
Η συνέχεια επί του video


Xαχαχαχα, που το θυμηθηκες αυτο ρε?? ;D ;D :P

Το documentary δε με χαλαει σαν ιδεα, αλλα ετσι οπως το εκαναν, ειναι πολυ συκε...θα ηταν πιο ωραιο να εδειχνε πλανα απο τις οντισιον και μικρες συνεντευξεις απο τους υποψηφιους και να αφηνε εξω τα πολλα-πολλα, οπως το ποσο αποτομο τους ηρθε που εφυγε ο Portnoy, το ποσο γ***τοι ειναι οι υποψηφιοι, κλπ κλπ.

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #42 στις: 26/04/11, 15:48 »
Το documentary δε με χαλαει σαν ιδεα, αλλα ετσι οπως το εκαναν, ειναι πολυ συκε...θα ηταν πιο ωραιο να εδειχνε πλανα απο τις οντισιον και μικρες συνεντευξεις απο τους υποψηφιους και να αφηνε εξω τα πολλα-πολλα, οπως το ποσο αποτομο τους ηρθε που εφυγε ο Portnoy, το ποσο γ***τοι ειναι οι υποψηφιοι, κλπ κλπ.

Ακριβως αυτο σκεφτομουν και εγω. Δηλαδη να αφησουν αυτη την γραμμη a la reality show και να εστιασουν στην μουσικη, πως προετοιμαζεται ενας επαγγελματιας μουσικος για μια audition κτλ εν ειδει κανονικου documentary. Ειναι κατι που δεν το βλεπεις συχνα (ποσο μαλλον οταν μιλαμε για metal συγκροτημα) και πιστευω οτι θα ειχε ακομα περισσοτερο ενδιαφερον.
Εγω παντως θα συνεχισω να το βλεπω. 8)
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #43 στις: 26/04/11, 15:53 »
Για μένα τα έκαναν τόσο σκατά που το πιο ενδιαφέρον που είδα ήταν στο 07:23. Εχουν τζιπ για ταξί στην Αμερική?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #44 στις: 26/04/11, 20:00 »
το 1ο part του documentary:
http://youtu.be/L609JsPFmmI

( εκπληκτικά ενδιαφέρον!!!! )  :o

καλά...κατ'αρχάς καταπληκτικό σαν βίντεο, σκηνοθεσία κτλ
και....παρακολουθώ σχεδόν ελάχιστο καιρό τους DΤ και δεν ξέρω αν παλιά ήταν πιο μαζεμένοι....πιο μουσικοί και λιγότερο showmen...αλλά αυτό που καταλαβαίνω από το βίντεο είναι πως...είναι showmen..
άλλωστε και ο Petrucci σε μια φάση είπε...δεν θέλει ο "ΚΌΣΜΟΣ" να απογοητευτεί από αυτό που θα δει πίσω απ'το σετ....δηλαδή ένα μεγάλο ρόλο στην απόφασή τους θα παίξει και η κοινωνικότητα/εμφάνιση του νέου ντράμμερ

εμένα μ'άρεσε πάντως! ;D
και περιμένω να βγουν και τα υπόλοιπα! ;D ;D

υγ.
Για μένα τα έκαναν τόσο σκατά που το πιο ενδιαφέρον που είδα ήταν στο 07:23. Εχουν τζιπ για ταξί στην Αμερική?

είχα δει το ποστ σου και περίμενα να το δω....καλή φάση! αλλά τι ταρίφα θα χει.... ???

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #45 στις: 26/04/11, 20:55 »
το 1ο part του documentary:
http://youtu.be/L609JsPFmmI

( εκπληκτικά ενδιαφέρον!!!! )  :o

καλά...κατ'αρχάς καταπληκτικό σαν βίντεο, σκηνοθεσία κτλ
και....παρακολουθώ σχεδόν ελάχιστο καιρό τους DΤ και δεν ξέρω αν παλιά ήταν πιο μαζεμένοι....πιο μουσικοί και λιγότερο showmen...αλλά αυτό που καταλαβαίνω από το βίντεο είναι πως...είναι showmen..
άλλωστε και ο Petrucci σε μια φάση είπε...δεν θέλει ο "ΚΌΣΜΟΣ" να απογοητευτεί από αυτό που θα δει πίσω απ'το σετ....δηλαδή ένα μεγάλο ρόλο στην απόφασή τους θα παίξει και η κοινωνικότητα/εμφάνιση του νέου ντράμμερ


αυτό που λέει είναι οτι θέλει να είναι κάποιος,τον οποίο θα "εγκρίνει" οσο μεγαλύτερο ποσοστό fans γίνεται( όχι σαν εμφάνιση,ή σαν ομορφιά,αλλά καθαρά παικτικά )..επισης η έννοια μουσικός,δεν είναι αντίθετη της έννοιας "showman" :P μπορεί να είσαι και τα δυο...
« Τελευταία τροποποίηση: 26/04/11, 20:59 από Spell@lchemist! »
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #46 στις: 26/04/11, 21:24 »
φυσικά...αρκεί να μην δίνεις περισσότερο βάρος στην showman πλευρά του εαυτού σου :P

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #47 στις: 27/04/11, 14:54 »
Το καλό είναι ότι διαψεύστηκαν αυτοί που έλεγαν ότι καθυστερούν την ανακοίνωση έτσι για να υπάρχει αγωνία, μάρκετινγκ κτλ. Οι άνθρωποι φτιάχναν υπερπαραγωγή. Βέβαια το reality στυλ ξενίζει, αλλά οι φαν των DT είναι οι πιο πολλοί ικανοποιημένοι που μπορούν να δουν ιδίοις όμασι τις οντισιόν και όλ το παρασκήνιο για την επιλογή του ντράμερ. Είναι πράγματι καλύτερο από το να μας έλεγαν 2 μήνες πριν σε κανα tweeter ''Παιδιά αυτός είναι ο νέος ντράμερ. Stay tuned μέχρι να βγει το cd''.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #48 στις: 27/04/11, 20:28 »
μέχρι τώρα προσωπικά θα διάλεγα τον Minnemann...τέλος....( αν και μάλλον έχουν διαλέξει τον Mangini )
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ο νέος drummer των Dream Theater
« Απάντηση #49 στις: 27/04/11, 20:37 »
ξέρουμε πότε θα βγουν οι συνέχειες?
στο 1ο είπαν πως σε 3 μέρες θα γίνουν και οι 7 οντισίον

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
28 Απαντήσεις
11774 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/07, 15:48
από HeavyHead
56 Απαντήσεις
23251 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/06, 13:53
από Spell@lchemist!
3 Απαντήσεις
2806 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/04, 17:52
από poet
88 Απαντήσεις
29493 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/09, 15:28
από edgar_jp ♫
29 Απαντήσεις
10965 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/05/05, 17:27
από JaYmZ
41 Απαντήσεις
14464 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/06, 14:39
από paran0id
17 Απαντήσεις
6221 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/03/07, 18:06
από paran0id
4 Απαντήσεις
2946 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/07, 02:16
από nicktgr15
10 Απαντήσεις
4885 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/08/07, 22:34
από Fretwork
8 Απαντήσεις
3876 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/09, 02:24
από Garvin