Αποστολέας Θέμα: Δίλλημα!!!!!....:P  (Αναγνώστηκε 3122 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος guitartist

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Δίλλημα!!!!!....:P
« στις: 27/12/10, 04:58 »
Μπαίνω κατευθείαν στο ψητό!!!Σε λίγο καιρό λέω να αγοράσω κιθάρα.Μπήκαν διάφορες  σκέψεις στο μυαλό μου όμως τον τελευταίο καίρο.Οι επιλογές είναι 2.

1:Παίρνω ή την LTD EC 1000 VB ή κανα HORIZON μοντέλο της LTD με σκοπό να την διαλύσω στο παιξιμο όσο πάει και ύστερα να την πουλήσω μαζί με την epiphone που έχω τώρα ώστε να πάρω καμιά ονειρεμένη music man jp...(ααααααχ :P )

2:Περιμένω λιγο καιρο ώστε να μαζέψω περισσότερα χρήματα ώστε να πάρω 1 από τα 2 αντίστοιχα μοντέλα(eclipse,horizon) από την standard σειρά της ESP που ειναι και αυτα ονειρέμενα όργανα(οχι βεβαια όσο η JP(ααααααααχ :P )...)που το μονο σίγουρο είναι πως θα την κρατησω περισσοτερο και μετα βλεεεεπουμε..

Αυτά!!!Και επειδή ξέρω πως όλο και κάποιος,σώστα βέβαια,θα έρθει να μου πει πέρε ενισχυτή  :P λέω πως τα έχω σκάσει για ενισχυτή (engl gig master 15 + engl 112V(thanks ανδριανέ,καμπινάραααα)...) και είμαι πολυ ικανοποιημένος απο τον ηχο που βγάζει ;D .Τώρα εχω μια epiphone standard deluxe.
thanks εκ των προτέρων. ;D

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Δίλλημα!!!!!....:P
« Απάντηση #1 στις: 27/12/10, 05:29 »
Κοίτα...όχι ότι τα ltd μοντέλα είναι άσχημα....την ec 1000 την έχω παίξει.....αλλά παράλληλα είμαι κάτοχος μιας esp eclipse II vtb....αν μπορείς να κάνεις υπομονή κάνε...μάζεψε τα λεφτά σου και θα τα χαρείς....αλλιώς πάνε με την ec 1000...δεν είναι καθόλου άσχημη επιλογή...

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: Δίλλημα!!!!!....:P
« Απάντηση #2 στις: 28/12/10, 23:29 »
Ένα μεγάλο ποσοστό των έξτρα χρημάτων για να πάρεις μια μεταχειρισμένη ESP θα το κερδίσεις σε μεταπώληση σε σχέση με μια καινούρια LTD. Με λίγο παραπάνω χρήματα αγοράζεις μια μεταχειρισμένη JP που είναι όντως καταπληκτική κιθάρα.
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος guitartist

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Δίλλημα!!!!!....:P
« Απάντηση #3 στις: 03/01/11, 02:46 »
@Gabriel6th:Για κιθάρα τώρα δεν το κόβω για μεταχειρισμένο,την θέλω καινούρια,έπρεπε να το πω απο την αρχή βασικά αυτό.Αργοτερα ίσως ψάξω κατι μεταχειρισμένο....

@master of puppets:Μαλλον ετσι θα το κανω φιλε και θα περιμένω να μαζέψω κι άλλο χρήμα για να πάρω μια standard series ESP.

Επίσης άλλη μια ερώτηση ακόμα θέλω να κάνω παίδες.Επειδή δοκίμασα πρόσφατα μια mayones setius lizard ενός παιδιού και σαν feeling και βόλεμα στο χερι μου φανηκε αρκετά ικανοποιτική(όχι  σαν την horizon ή την eclipse) αλλά ειδα και κατι αλλα μοντέλα setius στο site της mayones που μου αρεσαν πολύ εμφανισιακά θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανεις αν αυτες οι κιθάρες αγκίζουν την ποιοτητα των ESP που εχω προαναφερει η να μην ασχολήθω και να παω ντουγρού για ESP.

Thanks!!!

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Δίλλημα!!!!!....:P
« Απάντηση #4 στις: 04/01/11, 02:25 »
Να σου πω την αλήθεια...εγώ με τις mayones έχω έναν έρωτα....δεν ξέρω γιατί.....αν και δεν έχω σκοπό να αγοράσω καμια στο άμεσο μέλλον...θεωρώ ότι ειναι πολύ αξιόπιστα και πολυυυυ ομορφα όργανα....

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: Δίλλημα!!!!!....:P
« Απάντηση #5 στις: 04/01/11, 03:10 »
φιλε καθως ειμαι κατοχος mayones(setius&regius)να γραψω την γνωμη μου.
ειναι  οτι καλυτερο μπορεις να παρεις σ'αυτα τα χρηματα.
ποιοτητα κατασκευης αριστη.specs,ριξε μια ματια στο site τους.ηχος τρομερος και εχεις ευελιξια.
μειονεκτηματα-ειναι σχετικα αγνωστες,και σε μια επικειμενη πωληση κοστιζει,η setius ειναι σχετικα βαρια(εγω παντως δεν την
αλλαζω με τιποτα.
γενικα αν γουσταρεις ποιοτητα gibson και βαλε,ανεση ibanez(αν σου  κανει),ηχο που μπορεις να προσεγγισεις οτι θες (αν και το δυνατο τους σημειο ειναι στα γκαζια),specs...και ποιοτητα που φαινεται με το που την δεις και την πιασεις τοτε σου κανει.
δυστυχως δεν μπορω να τις συγκρινω με τις esp γιατι δεν εχω την αναλογη εμπειρια.
   

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Δίλλημα!!!!!....:P
« Απάντηση #6 στις: 04/01/11, 15:29 »
JP.M μπορείς να μου πείς σε τι χρήματα κυμαίνονται οι δικές σου? Επίσης, το μπράτσο είναι όντως φάση Ibanez Wizard?
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Απ: Δίλλημα!!!!!....:P
« Απάντηση #7 στις: 05/01/11, 02:06 »
ναι,το μπρατσο ειναι prestige style.
οι τιμες για τις setius ξεκινανε απο 1000 περιπου,και για regius απο 1700.
για να το σιγουρεψεις ρωτα καλυτερα στον ματσικα που ειναι αντιπροσωπος στην Ελλαδα και κανει και τιμες καλυτερες κι απο musicstore.παντως αν την δοκιμασεις θα καταλαβεις για το μπρατσο της.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
2896 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/10, 08:03
από Adno
2 Απαντήσεις
2926 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/10, 22:16
από Holyshock
2 Απαντήσεις
8235 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/12, 11:14
από DaniTheDawg