Αποστολέας Θέμα: Jam Wah  (Αναγνώστηκε 8146 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος john_skylos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Jam Wah
« Απάντηση #25 στις: 31/01/08, 12:56 »
Λοιπόν δοκίμασα το Jam wah και παίδες....δεν μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα. Λοιπόν για να μην φανεί ότι το wah δεν είναι καλό, πρέπει να πω ότι ο Ντούκας (αντιπρόσωπος της Jam Pedals στα Ιωάννινα), αφού το δοκίμασα μου είπε πως είναι vintage wah πιο πολύ, εξου και το περίεργο σήμα που έδινε στον ενισχυτή (στην αρχή απορούσα για το που είναι το True Bypass) που -όπως λέει ο Ντούκας- είναι κάτι που οι vintagάδες το θέλουνε. Πάντως δοκίμασα το Morley Dragon (signature model του George Lynch) και έμεινα. Είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα, βέβαια είναι και ακριβό (γύρω στα 220euro και ο Ντούκας το δίνει στα 190euro). Ξέρετε κάποιο άλλο wah σε τέτοιο στυλ (να κάνει boost τις μεσαίες συχνότητες αλλά να μην μπουκώνει τον ήχο) που να έρχεται πιο φθηνό?

Αποσυνδεδεμένος jkstigma

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 305
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jam Wah
« Απάντηση #26 στις: 31/01/08, 15:30 »
τελικα όντως τα πάντα ειναι σχετικά.
Εγώ πηγα δοκίμασα το Morley και προσωπικά,το τονίζω..προσωπικά, στα αυτιά μου ήταν το χειρότερο που έχω παίξει!!

οπότε συμπερασμα,,,,try before buy  ;)


Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Jam Wah
« Απάντηση #27 στις: 04/02/08, 17:29 »
Τα jam δεν εχει τυχει να τα ακουσω ποτε,εγω παντως εχω το crybaby 535Q και ειμαι πολυ ικανοποιημενος
αν θυμαμαι καλα 170€ το ειχα παρει
Τα morley ειναι διαφορετικου τυπου wah και δεν θα πρεπει να τα συγκρινουμε με τα πιο vintage
Για μενα το τελειο wah θα ηταν μια μιξη crybaby με morley,η χροια και ευελιξια ενος 535Q με την εργονομια ενος morley