Αποστολέας Θέμα: Ιδεα ενοικιασης χωρου στην Αθηνα για συναντησεις του Kithara.gr  (Αναγνώστηκε 20673 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

FiGaRo

  • Επισκέπτης
Στην τελευταια συναντηση μας επεσε η ιδεα να δημιουργηθει κ καποιο πραγματικο στεκι... κ οχι μονο το εικονικο που εχουμε... σε καποια περιοχη των Αθηνων. Δηλαδη θα χρειαστει καποια συνδρομη απο οσους ενδιαφερονται, ωστε να ενοικιαστει ενας χωρος 50-60 τ.μ. και να μπορουν εκει περα να μαζευονται οι χρηστες των υπηρεσιων του Kithara και να παιζουν κιθαρα, να λενε τα νεα τους κ να γνωριζονται μεταξυ τους. Καποιοι απο τους συντονιστες κ εννοειται ολοι οι διαχειριστες θα διαθετουν κλειδια του διαμερισματος, το οποιο θα ειναι ανοιχτο για ολους καποια η καποιες μερες της εβδομαδας, προσπαθωντας να ενοχλουμε οσο το δυνατον λιγοτερο τους περιοικους με τις πενιες κ τις αγριοφωναρες μας. Η ιδεα ειναι δυσκολα υλοποιησιμη, αλλα ας δουμε τις αποψεις που εχετε πανω στο θεμα.

bartatilas

  • Επισκέπτης
Την απάντηση την έδωσες μόνος σου. Είναι σχεδόν αδύνατο...

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
sxedon eipes....den nomizw oti einai dyskolo na mazeutoume kamia 50aria atoma kai na dinoume apo 1-2 xiliades o kathenas to mina...isa isa....an to doume kapws ws fan club...

bartatilas

  • Επισκέπτης
Εγώ πάντως είμαι μέσα...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
και εγω μεσα ειμαι....αλλα υπαρχουν πολλα προβληματα...ηχος.. μηχανηματα...χρηματα..συνεπεια...ακους και τους υπολοιπους...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
ti mixanimata re dave?enas kanapes kamia 10ari karekles kai  2-3 akoustikes...a kai mia frapediera

FiGaRo

  • Επισκέπτης
As doume ti tha vgei apo afti ti syzitisi, posoi tha mazeftoun na einai prothimoi k an mas pairnei vazoume mpros tin idea, alliws as meinei mia idea gia argotera...se mia dekaetia isws, pou to kithara thaxei perisoterous opadous apo ti manchester united pou leei k o prince!!!!

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Είναι καταπληκτικό ως ιδέα, αλλά είμαι κι εγώ της άποψης ότι τα πρακτικά προβλήματα παρα είναι πολλά για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί... :-\
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
San idea "akougetai" polu kalh.
Kalo 8a htan se mia sunanthsh na suzhth8ei apo konta to 8ema kai siga siga na mazepsoume protaseis wste na doume kata poso einai efikth h pragmatopoihsh ths ideas. Epishs kalo 8a htan na "oristei" mia suntonistikh epitroph opou 8a einai upeu8hnh gia thn sugentrwsh twn idewn.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Δυστυχώς θα σας στεναχωρήσω, αλλά παρόμοιες προσπάθειες που είχα συμμετάσχει στο παρελθόν (πολύ πριν από τον καιρό του kithara.gr), αποτύχανε.

Το δύσκολο δεν είναι να ξεκινήσει κάτι τέτοιο, το δύσκολο είναι να κρατηθεί. Μετά από λίγο καιρό το ενδιαφέρον συνήθως πέφτει, γίνονται παρατράγουδα, καποιος δεν πληρώνει, κάποιος κάνει φασαρία, κάποιος δεν καθαρίζει, κλπ.

Αλλά ίσως να υπάρχουν κάποιες άλλες εναλλακτικές λύσεις για τέτοιες τακτικές συναντήσεις, π.χ. κάποιο απομονωμένο πατάρι σε μια καφετερία ή ταβέρνα, κάποιο στούντιο, κάποιος που έχει ένα χώρο ελεύθερο στο σπίτι του, κλπ.
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

bartatilas

  • Επισκέπτης
Κιθαρωδέ έχεις απόλυτο δίκιο. Δε νομίζω όμως να μας δεχτεί κάποιος στην ταβέρνα του. Θα μας βαρέσει. Ειδικά αν είμαστε εκεί ο Dave κι εγώ...

Αποσυνδεδεμένος Vasiliki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Mhpws na kanoume katalhpsh se kanena palaio spiti....opws kanoun oi gnwstoi agnwstoi? :P

Αποσυνδεδεμένος Aggelos_

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
   
   Η ιδέα είναι υπέροχη και δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιο πρόβλημα που να εμποδίζει όσους πραγματικά θέλουν να συμμετάσχουν σ' αυτό το ζωντανό "forum". Όσοι δεν μπορούν, δεν θέλουν (και άλλα πολλά "δεν"...) πολύ απλά δεν θα έρθουν, δεν θα κάνουν τίποτα γι' αυτό.

   Όσον αφορά το πρακτικό θέμα (σπίτι, υποδομή και κάποια ξεχασμένα μικρο-έπιπλα) φυσικά σηκώνει συζήτηση. Όμως το βασικότερο είναι να συμφωνήσουν κατ' αρχάς 4-5 άτομα ως κεντρικός πυρήνας που θα μείνει, ώστε να ξεκινήσει αυτό το πράγμα, διότι πολλοί θα έρθουν είτε από περιέργεια είτε από ενθουσιασμό, μετά μπορεί να έρχονται πιο αραιά ή καθόλου, θα φύγουν, θα ξαναπεράσουν κ.λ.π
   Ενώ αν υπάρξει ένας κεντρικός πυρήνας 4-5 ατόμων, όπως είπα έγραψα και πιο πάνω, οι οποίοι θα είναι απολύτως σταθεροί και θα νοιάζονται, θα φροντίζουν, θα υλοποιούν και θα βοηθούν και θα ασχολούνται μ' αυτό - πάντα βέβαια και με την εκούσια βοήθεια των άλλων- τότε νομίζω πως θα εξασφαλισθεί η σταθερότητα και η αξιοπιστία ενός τέτοιου, ομολογουμένως, πολύ δύσκολου εγχειρήματος.
   
   Η συμμετοχή πολλών ατόμων σε μία τέτοια "κίνηση" δεν είναι φυσικά απαραίτητη προϋπόθεση. Δεν χρειάζεται να είναι 20, 30 ή 40 άτομα. Θεωρώ αυτόν τον αριθμό υπερβολικό. Σε θέματα που έχουν να κάνουν από τις συγκεντρώσεις μέχρι την συμφωνία για ενοίκιο και τυχόν μικρο-έπιπλα και κάποιες μικροσυσκεύες, είναι αδύνατον να επιτευχθεί συμφωνία και συνλειτουργία. Ίσως σε έναν μικρότερο αριθμό (κάτω των 10 ατόμων) να υπάρξει πραγματική αγάπη γι' αυτό που μας αρέσει και περισσότερη πίστη (απαραίτητη αν δεν θέλουμε να καταλήξουμε σκορποχώρι και πεδίο αντιπαραθέσεων).

   Υπάρχουν φυσικά και άλλες (όμορφες κατ' εμέ) λεπτομέρειες, που αν έρθει κάποτε η ώρα θα έρθουν κι αυτές με την σειρά τους. Εγώ είμαι θετικός με την ιδέα και θα ήθελα  να συμμετάσχω.


Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
twra ti na mas pw....oriste re...o aggelos molis irthe to paidi sto   forum(kalws irthes kiwlas)kai edwse tin pio swsti apantisi.....entaksei iparxoun diskolies alla den tha mazeutoume 10-20  atoma ws stantar meli?egw pantws tha eimai mesa s'auta...kai to lew dimosia gia na min mou peite meta tipota...peripenw tous ypoloipous...kai an ginetai oi admin valte kana banner:zitountai atoma gia tin idrysi syndesmou "i treloi kitharwdoi"

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
  Σαν ιδεα καταπληκτικη αν και οχι τοσο πρωτοτυπη...Σαν υλοποιηση πολυ ευκολη,μαζευομαστε 15-20 ατομα βαζουμε απο 10 ευρω και βρισκουμε το σπιτι...
 Το δυσκολο για να μη πω αδυνατο ειναι να κρατησουμε το στεκι οπως ειπε και ο Ν.Κιθαρωδος...
 Στο παρελθον,στα φοιτητικα μας χρονια ειχαμε κατα καιρους δημιουργησει παρομοια στεκια που δυστυχως κρατησαν πολυ λιγο...Τα προβληματα ηταν :καθαριοτητα,ασυνεπεια στα οικονομικα και στις προμηθειες και το σημαντικοτερο οτι αργα η γρηγορα διαφοροι τσαμαπατζηδες (γνωστοι-αγνωστοι οπως ειπε και vasiliki) θα παρεισφρυσουν και μαζι μ' αυτους διαφορα "μαυρα","ασπρα" μετα θα ερθουν "τα παιδακια με τα μπλε" και γω δε ξερω τι αλλο...
 Η καλυτερη λυση ειναι η στα σπιτια μας η σε καποιο μαγαζι (κατα προτιμηση μικρο και λιτο) να κανουμε τις συγκεντρωσεις μας...Πχ στο μαγαζι που παιζει ο Skyllas για τις καθημερινες η για πρωι κυριακης νομιζω οτι δεν υπαρχει προβλημα να παιξουμε και να τραγουδησουμε...και νομιζω οτι δεν ειναι το μονο...Ηδη και γω κατι εχω στο μυαλο μου,αλλα θα σας στο ανακοινωσω οταν το σιγουρεψω... ;)
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Συμφωνώ με τον Κιθ.
Εδώ στον έρανο που κάνουμε για τα έξοδα της σελίδας δεν έχουμε πάρει από από 20 προσφορές (και μιλάμε για χιλιάδες επισκέπτες) όχι 20-30 που μπορεί να μένουν κοντά και να κανονίζουν συναντήσεις
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

bartatilas

  • Επισκέπτης
Εγώ πιστεύω ότι με υπομονή, επιμονή και προσπάθεια θα τα καταφέρουμε...

Αποσυνδεδεμένος alex68

  • Ο μπαγλαμάς
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Άντρας
  • e, loipon nai
    • Προφίλ
Πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη ιδεα κ αυτο φαινεται κ απο το
ενδιαφερον που ηδη εχει εκδηλωθει ,φυσικα χρειαζεται μια καλη μελετη ,οργανωση & πολυ ψαξιμο για τον χωρο ωστε να ειναι οικονομικος ,βολικος ,ασφαλης ,να μην ενοχλει,να ειναι προσιτος για ολες τις περιοχες,να εχει προσβαση βολικες ωρες
για ολους κλπ.Η εμπειρια των συντονιστων & των αρχαιοτερων ειναι πολυτιμη γνωση στο στησιμο οπως επισης & στην συνεχεια αυτης της προσπαθειας & να συμετασχουν βεβαια οσο το δυνατον περισσοτεροι/ες αρκει να ξεκινησει ,η αρχη ειναι το ημιση του παντος.
Για τις παρατηρησεις που εχουν γινει ηδη θα προσθεσω πως θα πρεπει να γινει καποιο καταστατικο με βασικα μελη κατι απλο με μια μικρη συνδρομη για τη συντηρηση του χωρου και για τους υπολοιπους θα βρεθουν λυσεις (π.χ. ημερησια συνδρομη καποιο ασημαντο ποσο η καποια βοηθεια κλπ) ωστε να μη δημιουργουντε προστριβες για τσαμπατζηδες κλπ.
Επισης οτι δεν χρειαζεται & τιποτα σπουδαιο για αρχη,μπορει να φτιαχτει σιγα με την καλη θεληση και την προσπαθεια του καθενος.
Τελος οτι θα ειναι καλο και για τους φιλους απο επαρχια (αφου κ γω εκτος Αθηνων ειμαι συνηθως) ωστε να εχουμε ολοι την ευκαιρεια να βρισκομαστε σε ενα χωρο δικο μας και "να εκθετουμε τον εαυτο μας" οπως λεει και ο ποιητης στους φιλους που μιλαμε καθημερινα αλλα δεν τους βλεπουμε.
Φιλικους χαιρετισμους σε ολους.
...ωραίο πράγμα να γρατζουνάς ...

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
as perimenoume na doume ti einai auto to kalo pou eipe o ron...den yparxei oute mia apothiki i ena garage re paidia?

FiGaRo

  • Επισκέπτης
Υπάρχει το παραδειγμα εδω στην Αθηνα της Φοιτητικης Ενωσης Κρητων (ΦΕΚ) η οποια λειτουργει σε ενα διαμερισμα 60 τ.μ. στα Εξαρχεια, καθε Παρασκευη για τους φοιτητες. Εκει οποιος θελει παιζει μουσικο οργανο. Ειναι κατι παρομοιο με αυτο που σκεφτομαστε να κανουμε. Μονη διαφορα οτι η ΦΕΚ αριθμει γυρω στα 1000 κ πλεον μελη, κ μαζευονται γυρω στα 50 ατομα καθε Παρασκευη εκει. Αρκετα ατομα ειναι τα ιδια καθε φορα. Η συνδρομη ειναι ... 2 Ε ετησιως (!!!) ενω η εγγραφη μονον 3 Ε. Εμεις μαλλον θα χρειαστουμε σημαντικα μεγαλυτερο ποσο. Σημειωτεον ομως οτι η ΦΕΚ λειτουργει πανω απο μια δεκαπενταετια τωρα, εξου κ τοσα μελη.

Σε εκεινους εχουν φερει 2-3 φορες την αστυνομια λογω φασαριας. Κ εμεις λογικα δεν θα αποφυγουμε κατι τετοιο, αν συναντιομαστε παραπανω απο 2 φορες την εβδομαδα, και αν παιζουμε σε ωρες κοινης ησυχιας (4 το μεσημερι ή 2 τη νυχτα).

Αν αρχισουμε απο μια βαση 20 ατομων, τοτε με προχειρους υπολογισμους θα χρειαστει το καθε ατομο να διαθεσει γυρω στα 30-45 Ε αρχικα, προκειμενου να αποκτηθουν παραλληλα ορισμενα επιπλα κ διαφορα ειδη. Απο κει κ υστερα, σε μηνες που δεν θα εχουμε να αγοραζουμε ιδιαιτερα πραγματα για το στεκι η συμμετοχη θα ειναι 20 Ε περιπου ανα μηνα (θεωρω το ενοικιο 300 Ε). Ειναι καπως μεγαλα αυτα τα νουμερα, αλλα οσο περισσοτεροι τοσο φθηνοτερα. Θα συζητηθει τι μπορουμε να κανουμε για φθηνοτερη συμμετοχη (κατω απο 15 Ε, αν δυνατον 10 Ε το μηνα).

Την καθαριοτητα του στεκιου θα την αναλαβουμε εμεις, τα μελη, ανα εβδομαδιαιες βαρδιες. Δηλαδη θα υπαρχουν ανα εβδομαδα 2-3 ατομα που θα καθαριζουν το σπιτι μετα απο την καθε συγκεντρωση, θα ψωνιζουν απο το κοινο ταμειο που θα δημιουργηθει, τα της συγκεντρωσης τροφιμα κ χρειαζουμενα.

Εφοσον δημιουργηθει μια ιεραρχικη ταξη διευθυνσης του στεκιου η οποια θα λαμβανει τις αποφασεις με τη συναινεση της πλειοψηφιας, κ συμφωνουν κ ολα τα μελη με αυτην την διευθυνση, τοτε δε θα υπαρξουν παρα ελαχιστα προβληματα πιστευω. Μια καλη λυση θα ηταν, η ηδη υπαρχουσα ιεραρχια μεσα στο site, να υλοποιηθει κ στην πραγματικοτητα.

Να θυμαστε μονο οτι ποτε στο παρελθον δεν ειχαν συναντηθει τοσες φορες μελη του site μεταξυ τους, μητε ειχε κανονιστει εκδρομη απο το site. Απο το Σαββατο (εκδρομη στο Λαλια) αρχιζει να γραφεται η ηδη ανοιγμενη απο τη συναντηση της Θεσσαλονικης, νεα σελιδα του kithara.gr. Συνεπως μην θεωρειτε το παρελθον (κυριως σε σας απευθυνομαι ron-t και Νεε Κιθαρωδε) τοσο ανασταλτικο παραγοντα.

Φιλικα FiGaRo... 8)

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Νομίζω ότι σε πολλές προσπάθειες που έχουν γίνει μέχρι τώρα για συνάντηση μελών ,η ανταπόκριση στο τέλος ήταν πού κατώτερη τών αρχικών δηλώσεων συμετοχής ,(όπως συμβαίνει πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις ). Ας γίνουν κάποιες συναντήσεις να βρεθούμε ,να δεθούμε και να τα λέμε αρκετά και μετά αν είναι να γίνει ,θα έρθει απο μόνο του το πράγμα.
Πάντως σαν ιδέα νομίζω ότι είναι καλή αλλά για αργότερα ίσως .

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Ο Κιθαρωδός έχει δίκιο... το δύσκολο είναι να κρατηθεί κάτι τέτοιο, όχι να ξεκινήσει τόσο... φοβάμαι ότι στο τέλος θα χωριστούμε σε στρατόπεδα και θα φαγωθούμε μεταξύ μας... :-\
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

FiGaRo

  • Επισκέπτης
Εγω παλι δεν νομιζω να ειναι δυσκολο να διατηρηθει. Εχουμε βρεθει στις συναντησεις ενας πυρηνας των 10 ατομων, που αρχικα φαινομαστε αρκετα δεμενοι. Δεν βρισκω λογο να χωριστουμε σε στρατοπεδα, απ τη στιγμη που θα καθιερωθει η ηδη σεβαστη ιεραρχια που υπαρχει στο site.

Εκτος βεβαια κ αν εννοουμε το γεγονος του οτι καποιοι θα φερνουν ολη την ωρα τις κιθαρες τους κ δεν θα αφηνουν αλλους να παιξουν, γεγονος που θεωρω τουλαχιστον παιδικο.

Οπως κ ναχει, η τελικη αποφαση θα ληφθει μετα απο αρκετες συναντησεις κ συζητησεις αφου εχουμε ζυγισει ολους τους παραγοντες...

bartatilas

  • Επισκέπτης
Εγώ από την άλλη πλευρά έπειτα από ώριμη σκέψη είδα ότι ίσως να είναι ανέφικτο. Ο κιθαρωδός έχει δίκιο...

Αποσυνδεδεμένος ron-t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • υπάρχουν αυγές που δεν ξημέρωσαν ακόμα
    • Προφίλ
Παράθεση
[quote author=FiGaRo  Συνεπως μην θεωρειτε το παρελθον (κυριως σε σας απευθυνομαι ron-t και Νεε Κιθαρωδε) τοσο ανασταλτικο παραγοντα.

Φιλικα FiGaRo... 8)


  Καταθετοντας την εμπειρια μου δεν ηθελα να αποθαρυνω και πολυ περισσοτερο να τρομαξω τα παιδια που εχουν την υπομονη και την επιμονη να δημιουργησουν ενα στεκι κιθαρωδων...Απλα ηθελα να τονισω τις δυσκολιες που εχει ενα τετοιο εγχειρημα αν ανοιχτει σε πολυ κοσμο...Ισως αν τηρηθει αυστηρα η εισοδος μονο των μελων,με ειδικη καρτα...ο διαχειριστης (γιατι πρεπει να υπαρξει και τετοιος ρολος) να ειναι πολυ οργανωτικος και ατεγκτος...η μονωση να ειναι επαρκης ...και αλλα πολλα...Ειναι πολυ δυσκολο αλλα...Ισως να πετυχει...το ευχομαι και δηλωνω οτι θα βοηθησω ειτε υλικα, ειτε με συμβουλες (δυστυχως εχουμε και καποια ηλικια)...Αντε να δουμε...
Οτι και να ρίξουν μέσα μας, θα το πάρουμε και θα το θάψουμε κάτω στο βυθό μας...ΝΙΤΣΕ
Εν βυθώ γαρ η αλήθεια...ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
84 Απαντήσεις
31679 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/03, 01:43
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
91 Απαντήσεις
79480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/09, 11:26
από tretre
22 Απαντήσεις
69496 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/07, 15:55
από D.Harry
28 Απαντήσεις
9886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/08/06, 15:52
από verdict94
32 Απαντήσεις
10386 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/08/06, 12:01
από Stergios Kourou
12 Απαντήσεις
8085 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/09/07, 16:11
από Ommadawn
32 Απαντήσεις
13144 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/07, 15:44
από Χάρης(DJ Ha)
2 Απαντήσεις
4313 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/07, 00:49
από Anaximandros
6 Απαντήσεις
10900 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/08, 12:02
από Ibanezακιας
25 Απαντήσεις
17641 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/10, 19:54
από Jezus