Αποστολέας Θέμα: Γυναικες μπασσιστριες!!!  (Αναγνώστηκε 20129 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #50 στις: 15/09/07, 14:49 »
Θα βγώ εντελώς off-topic, αλλά μήπως το μέλος Loviatar είναι η Tatiana με άλλο user name και μπήκε για να μας κάνει πλάκα;;;;;;
Και εγώ αυτό νόμισα κάποια στιγμή ???

Αποσυνδεδεμένος Loviatar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Mistress of Pohjola
    • Προφίλ
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #51 στις: 15/09/07, 14:51 »
Θα βγώ εντελώς off-topic, αλλά μήπως το μέλος Loviatar είναι η Tatiana με άλλο user name και μπήκε για να μας κάνει πλάκα;;;;;;

Μου λείψατε!!! Τελικά αυτό το forum είναι πολύ εθιστικό!!!
Φιλάκια σε όλους  :-* :-* :-*

Τατιάνα  :)
Ähky, Pistos, Riisi, Luuvalo, Syöjä, Rupi, Paise, Rutto, ...

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #52 στις: 15/09/07, 14:56 »
Welcome back  ;)  και ανέβασε και κανα σόλο να ακούσουμε κιθαρίτσα της προκοπής, γιατί αυτά που παίζουμε εμείς είναι...........

Αποσυνδεδεμένος Loviatar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Mistress of Pohjola
    • Προφίλ
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #53 στις: 15/09/07, 15:02 »
Welcome back  ;)  και ανέβασε και κανα σόλο να ακούσουμε κιθαρίτσα της προκοπής, γιατί αυτά που παίζουμε εμείς είναι...........

Kiitos  :-*

ps: Μια αθώα πλακίτσα ήτανε, δεν πιστεύω να παρεξηγήθηκε κανένας. Απλά είπα να επιστρέψω. Και είδα το θέμα σαν αφορμή για να κάνω μια πλακίτσα. Αυτά!  :-*
Ähky, Pistos, Riisi, Luuvalo, Syöjä, Rupi, Paise, Rutto, ...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #54 στις: 15/09/07, 15:26 »
Welcome back  ;)  και ανέβασε και κανα σόλο να ακούσουμε κιθαρίτσα της προκοπής, γιατί αυτά που παίζουμε εμείς είναι...........

Kiitos  :-*

ps: Μια αθώα πλακίτσα ήτανε, δεν πιστεύω να παρεξηγήθηκε κανένας. Απλά είπα να επιστρέψω. Και είδα το θέμα σαν αφορμή για να κάνω μια πλακίτσα. Αυτά!  :-*

Βρε καλώς την...  ;D

Καλά, τα κομμάτια σου γιατί τα έσβησες? Έψαχνα κι εγώ να βρω ένα κομμάτι σου για σε ταπώσω (σχιζοφρενικό τελειώς) και δεν έβρισκα...
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος newGuitarMan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #55 στις: 15/09/07, 15:28 »
Χα! Για φαντάσου ;D
Καλώς ξαναήρθες Τατιάνα και σόρυ που δεν πρόλαβα να γράψω σε κανένα από τα τραγούδια που ανέβασες! Είναι πάντως φοβερά ;)

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #56 στις: 16/09/07, 12:48 »
Δεν πιστεύω οτι δεν είναι κάτι ιδιαιτερο γιατι πολύ απλα δεν ξέρω συγκοτημα άλλο που να παίζει κάτι παρόμοιο.Δηλαδή είναι μουσική ιδιαιτερη οι maiden ας πούμε?Τους άκουγα πόσα χρόνια και δεν μπορώ πια να τους ξανακούσω.E C D,E C D..του πα,του του πα..έλεος!!!

1) Νομίζω καταλαβαίνεις τόσο καλά όσο εγώ πως αυτό είναι μάλλον ανώριμη αντίδραση εκ μέρους σου... Επειδή εσένα σου αρέσουν οι CoB, δεν είναι υποχρεωμένος ο άλλος να του αρέσουν το ίδιο, πολύ περισσότερο να αρχίζεις να προσβάλλεις το συγκρότημα που αγαπάει ο άλλος, χωρίς επιχειρήματα και χωρίς ουσιαστικό λόγο. Α και μου φαίνεται πολύ περίεργο που δεν ξέρεις άλλα συγκροτήματα power metal  ::)  Απλά δεν διαλέγουν συνήθως τέτοια φωνητικά, μουσικά δεν είναι πρωτότυποι, είναι χαρακτηριστικοί (μιλώντας για Bodom πάντα) ;)

2) Ναι, ο Laiho κατ' εμέ είναι καταπληκτικός κιθαρίστας, ειδικά όσον αφορά την ικανότητα του να τραγουδά ταυτόχρονα και τις συνθέσεις του, αλλά ούτε τον κάνει ολοκληρωμένο, ούτε διορθώνει τα (όντως αρκετά) λαθάκια που κάνει επι σκηνής, ούτε όμως και σε άλλους τομείς διακρίνεται  ;)   (Το άν εγώ ή εσύ ή ο γ το απολαμβάνει το ίδιο, γιατι προσωπικά και έτσι γουστάρω απίστευτα το live τους, είναι άλλο θέμα - μιλάμε όσο αντικειμενικά γίνεται)

3) Ο ίδιος ο ρόλος κοινωνικά της γυναίκας (που φυσικά είναι τεχνητός και έχει φορτωθεί, καλώς ή κακώς είναι άλλο θέμα) δεν την αφήνει να αφοσιωθεί αν θές σε κάποιο όργανο όπως το μπάσο ή η κιθάρα ή τα τύμπανα και να συμμετάσχει σε μια γνωστή μπάντα, κάνοντας tour κλπ ώστε τελικά να καταλήξεις να την γνωρίζεις και εσύ. Αυτό σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί! Είναι πολύ ευκολότερο να προσαρμοστεί στην συμμετοχή σε μια ορχήστρα π.χ. (ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται) παίζοντας κάτι πιο κλασσικό. Οπότε, δεν σημαίνει οτι ανα τον κόσμο δεν υπάρχουν κοπέλες που να μπορούν να παίξουν Laiho, πολύ περισσότερο κοπέλες ΓΕΝΙΚΑ με την δυνατότητα να παίξουν Laiho (μιας και με αυτόν αρχίσαμε σαν παράδειγμα, με αυτόν συνεχίζω). Σημαίνει οτι δεν ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ κοπέλες που το κάνουν αυτό  ;)

Eπειδή πολύ συχνά με είχε παραξενέψει/προβληματίσει όλη αυτή η ιστορία, το έχω σκεφτεί και συζητήσει επανειλλημένα με άλλους... Ευπρόσδεκτες και άλλες απόψεις/διορθώσεις, είμαι πραγματικά περίεργος παιδιά  :)

Υ.Γ.: Επειδή κάπου το χάσαμε το πράγμα, το thread αναφέρεται σε γυναίκες ΜΠΑΣΙΣΤΡΙΕΣ  ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 16/09/07, 12:54 από Kli Klis »
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #57 στις: 16/09/07, 14:44 »
Δεν πιστεύω οτι δεν είναι κάτι ιδιαιτερο γιατι πολύ απλα δεν ξέρω συγκοτημα άλλο που να παίζει κάτι παρόμοιο.Δηλαδή είναι μουσική ιδιαιτερη οι maiden ας πούμε?Τους άκουγα πόσα χρόνια και δεν μπορώ πια να τους ξανακούσω.E C D,E C D..του πα,του του πα..έλεος!!!

1) Νομίζω καταλαβαίνεις τόσο καλά όσο εγώ πως αυτό είναι μάλλον ανώριμη αντίδραση εκ μέρους σου... Επειδή εσένα σου αρέσουν οι CoB, δεν είναι υποχρεωμένος ο άλλος να του αρέσουν το ίδιο, πολύ περισσότερο να αρχίζεις να προσβάλλεις το συγκρότημα που αγαπάει ο άλλος, χωρίς επιχειρήματα και χωρίς ουσιαστικό λόγο. Α και μου φαίνεται πολύ περίεργο που δεν ξέρεις άλλα συγκροτήματα power metal  ::)  Απλά δεν διαλέγουν συνήθως τέτοια φωνητικά, μουσικά δεν είναι πρωτότυποι, είναι χαρακτηριστικοί (μιλώντας για Bodom πάντα) ;)

2) Ναι, ο Laiho κατ' εμέ είναι καταπληκτικός κιθαρίστας, ειδικά όσον αφορά την ικανότητα του να τραγουδά ταυτόχρονα και τις συνθέσεις του, αλλά ούτε τον κάνει ολοκληρωμένο, ούτε διορθώνει τα (όντως αρκετά) λαθάκια που κάνει επι σκηνής, ούτε όμως και σε άλλους τομείς διακρίνεται  ;)   (Το άν εγώ ή εσύ ή ο γ το απολαμβάνει το ίδιο, γιατι προσωπικά και έτσι γουστάρω απίστευτα το live τους, είναι άλλο θέμα - μιλάμε όσο αντικειμενικά γίνεται)

3) Ο ίδιος ο ρόλος κοινωνικά της γυναίκας (που φυσικά είναι τεχνητός και έχει φορτωθεί, καλώς ή κακώς είναι άλλο θέμα) δεν την αφήνει να αφοσιωθεί αν θές σε κάποιο όργανο όπως το μπάσο ή η κιθάρα ή τα τύμπανα και να συμμετάσχει σε μια γνωστή μπάντα, κάνοντας tour κλπ ώστε τελικά να καταλήξεις να την γνωρίζεις και εσύ. Αυτό σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει οτι δεν μπορεί! Είναι πολύ ευκολότερο να προσαρμοστεί στην συμμετοχή σε μια ορχήστρα π.χ. (ή τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται) παίζοντας κάτι πιο κλασσικό. Οπότε, δεν σημαίνει οτι ανα τον κόσμο δεν υπάρχουν κοπέλες που να μπορούν να παίξουν Laiho, πολύ περισσότερο κοπέλες ΓΕΝΙΚΑ με την δυνατότητα να παίξουν Laiho (μιας και με αυτόν αρχίσαμε σαν παράδειγμα, με αυτόν συνεχίζω). Σημαίνει οτι δεν ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ κοπέλες που το κάνουν αυτό  ;)

Eπειδή πολύ συχνά με είχε παραξενέψει/προβληματίσει όλη αυτή η ιστορία, το έχω σκεφτεί και συζητήσει επανειλλημένα με άλλους... Ευπρόσδεκτες και άλλες απόψεις/διορθώσεις, είμαι πραγματικά περίεργος παιδιά  :)

Υ.Γ.: Επειδή κάπου το χάσαμε το πράγμα, το thread αναφέρεται σε γυναίκες ΜΠΑΣΙΣΤΡΙΕΣ  ::)
Βασικά αυτο για τους maiden το είπα μεταξύ σοβαρού και αστείου.Δεν τους πρόσβαλα αντίθετα τους αγαπώ τους maiden!!Απλά μου φάνηκε πολύ κουφό το οτι τα τραγούδια των cob δεν είναι της 'προκοπής' και οτι είναι συνηθισμένα.Δεν θα τους έλεγα power metal..απλα metal(έχουν στοιχεία black.death,epic,classic..κ.α)
Όσο για τις γυναίκες κρίνω απο αυτα που βλέπω και όχι απο αυτά που δεν βλέπω.Τι με νοιάζει αν η καθεμία παίζει στο σπίτι της παπάδες.Εγώ λέω οτι στο χώρο αυτο τα μεγαλύτερα ονόματα είναι άντρες.Δεν λέω οτι δεν υπάρχει καμία...
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος Loviatar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Mistress of Pohjola
    • Προφίλ
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #58 στις: 17/09/07, 10:21 »
Welcome back  ;)  και ανέβασε και κανα σόλο να ακούσουμε κιθαρίτσα της προκοπής, γιατί αυτά που παίζουμε εμείς είναι...........

Kiitos  :-*

ps: Μια αθώα πλακίτσα ήτανε, δεν πιστεύω να παρεξηγήθηκε κανένας. Απλά είπα να επιστρέψω. Και είδα το θέμα σαν αφορμή για να κάνω μια πλακίτσα. Αυτά!  :-*

Βρε καλώς την...  ;D

Καλά, τα κομμάτια σου γιατί τα έσβησες? Έψαχνα κι εγώ να βρω ένα κομμάτι σου για σε ταπώσω (σχιζοφρενικό τελειώς) και δεν έβρισκα...

Όντως τελείως σχιζοφρενικό  ;D

Γιατί έσβησα τα κομμάτια μού; Δεν ξέρω μάλλον ένιωσα πολύ πικραμένη, ή ίσως πάλι, να μην ήθελα να αφήσω κάτι που να μπορούσε να με κάνει να επιστρέψω. Αλλα τελικά νομίζω ότι υπάρχουν περισσότεροι λόγοι από τα κομμάτια μου για να επιστρέψω ξανά στο forum. Λόγοι όπως... Όλοι οι καλοί φίλοι που έχω κάνει εδώ μέσα, που μοιραζόμαστε το ίδιο πάθος για την κιθάρα και την μουσική, γενικότερα!  ;)
Χα! Για φαντάσου ;D
Καλώς ξαναήρθες Τατιάνα και σόρυ που δεν πρόλαβα να γράψω σε κανένα από τα τραγούδια που ανέβασες! Είναι πάντως φοβερά ;)

Σ' ευχαριστώ παρα παρα πολύ newGuitarMan.  :)
Και δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη γιατί δεν πρόλαβες να γράψεις κάτι για τα κομμάτια μου!
Μου φτάνει που τα άκουσες. Ποσο μάλλον, ότι τα βρήκες φοβερα.  :)
Και πάλι σ' ευχαριστώ πολύ πολύ!!!  :-*
Ähky, Pistos, Riisi, Luuvalo, Syöjä, Rupi, Paise, Rutto, ...

Αποσυνδεδεμένος LuNaFrEaK

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 554
  • Φύλο: Άντρας
  • Spiral Out...
    • Προφίλ
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #59 στις: 17/09/07, 11:01 »
Melissa Auf der Maur τελεια κ παυλα ;D Αν κ η Ginger Reyes δν με χαλαει ;D
We were all born screaming....

Αποσυνδεδεμένος Kundera

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 102
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #60 στις: 17/09/07, 12:29 »
Paz Lenchantin

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #61 στις: 17/09/07, 17:01 »
Θα βγώ εντελώς off-topic, αλλά μήπως το μέλος Loviatar είναι η Tatiana με άλλο user name και μπήκε για να μας κάνει πλάκα;;;;;;

Μου λείψατε!!! Τελικά αυτό το forum είναι πολύ εθιστικό!!!
Φιλάκια σε όλους  :-* :-* :-*

Τατιάνα  :)

Eπέστρεψε!!!
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος mr.bassman

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γυναικες μπασσιστριες!!!
« Απάντηση #62 στις: 19/09/07, 18:50 »
Δεν ξέρω  τι λέτε αλλα η προτελευταία μπασσίστρια των kittie τα σπάει!!!!!!!!!!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
21 Απαντήσεις
11045 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/06, 10:02
από Μαρμελακι
3 Απαντήσεις
2854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/06, 10:06
από Sts_Ikaros
8 Απαντήσεις
3846 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/07, 10:24
από PAPAJOHNNY
14 Απαντήσεις
11588 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/07/08, 09:56
από studio54
Γυναίκες οδηγοί

Ξεκίνησε από Christen « 1 2 3 » Λοιπά

60 Απαντήσεις
20114 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/09, 02:30
από Jezus
0 Απαντήσεις
4271 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/09, 14:51
από Arg0
5 Απαντήσεις
4252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/09, 14:13
από Blue Wizard
6 Απαντήσεις
3081 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/10, 22:35
από ισκιος
68 Απαντήσεις
28307 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/14, 21:46
από noe13
6 Απαντήσεις
3385 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/15, 12:47
από Archangel