Αποστολέας Θέμα: Νίκος Χαλβατζής - "Πλάνο Εξόδου"  (Αναγνώστηκε 5722 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νίκος Χαλβατζής - "Πλάνο Εξόδου", Μια παραγωγή του Σωκράτη Μάλαμα    

Στην πρώτη του παραγωγή, ο Σωκράτης Μάλαμας συστήνει έναν νέο τραγουδοποιό από την Κοζάνη, τον Νίκο Χαλβατζή.

Ο Νίκος Χαλβατζής γεννήθηκε στην Αθήνα αλλά μεγάλωσε στην Κοζάνη όπου και ζει. Σπούδασε Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε. Ασχολείται με τη μουσική από τα παιδικά του χρόνια. Το 2005 γνωρίζει τον Σωκράτη Μάλαμα και του δίνει ν’ ακούσει ένα demo με τραγούδια του. Ο Μάλαμας βρίσκοντας εξαιρετικά ενδιαφέρον το υλικό, αναλαμβάνει την παραγωγή του πρώτου του άλμπουμ. Με την προσθήκη κάποιων φυσικών οργάνων που ηχογραφούνται στην Κοζάνη, τα τραγούδια παίρνουν την τελική τους μορφή και η πρώτη δισκογραφική καταγραφή του Νίκου Χαλβατζή κυκλοφορεί από τη ΛΥΡΑ με τίτλο «Πλάνο εξόδου».

Η μουσική, οι στίχοι και η ενορχήστρωση είναι του Νίκου Χαλβατζή. Τα έξι από τα δώδεκα τραγούδια του άλμπουμ ερμηνεύει ο Σωκράτης Μάλαμας, στο ένα ντουέτο με τον Ν. Χαλβατζή. Από ένα τραγούδι ερμηνεύουν η Τάνια Τσανακλίδου και η Θεοδοσία Τσάτσου ενώ δύο τραγούδια ερμηνεύει μαζί με τον Νίκο Χαλβατζή ο Κοζανίτης Γιώργος Μιχαήλ. Η Μάρθα Ηλιάδου συμμετέχει σε ένα τραγούδι και στα φωνητικά, δύο τραγούδια ερμηνεύει ο Νίκος Χαλβατζής ενώ υπάρχουν και δύο ορχηστρικά.

Το «Πλάνο εξόδου», όπως ο ίδιος ο δημιουργός του αναφέρει, είναι μια «αυτοσχέδια ηχητική καταγραφή μιας διαδρομής που παίρνει στα σοβαρά την ύπαρξή της μόνο λίγο μετά το τέλος. Πλοκή παράλληλη με την καθημερινότητα, πρόσωπα που προσφέρουν εν αγνοία τις υπηρεσίες και τα σώματά τους υποδυόμενα εαυτούς και ρόλους, συναυλίες και ξενυχτάδικα, ξενοδοχεία και αυτοκινητόδρομοι, σκηνικά άδεια που περιμένουν να φιλοξενήσουν τα θραύσματα της στιχομυθίας μας, μία στοργή ασύλληπτη που μας συγκρατεί, παιδί περιπλανώμενο σε ένα κόσμο που θέλει να του διδάξει πώς να αποκρίνεται μόνο στα όμοιά του».

Η εικαστική επιμέλεια του άλμπουμ είναι του Βασίλη Κώτσικα.

Χορηγός επικοινωνίας: Μελωδία 99.2

Πηγή : LYRA

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Νίκος Χαλβατζής - "Πλάνο Εξόδου"
« Απάντηση #1 στις: 25/01/07, 22:31 »
1. BAD NEWS' NICK ( Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (1.13')
2. Η ΕΦΗΒΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΣΤΑΝ ( Ερμηνευτής/ές:ΜΑΛΑΜΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (3.25')
3. ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ; ( Ερμηνευτής/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (2.11')
4. Η ΙΔΙΟΤΥΠΗ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ Κ.Δ. ( Ερμηνευτής/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Ερμηνευτής/ές:ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (4.40')
5. ΚΑΙ Η ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙ ( Ερμηνευτής/ές:ΜΑΛΑΜΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (4.07')
6. ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΟ ( Ερμηνευτής/ές:ΤΣΑΤΣΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (')
7. ΡΑΣΕΨΙΟΝ ( Ερμηνευτής/ές:ΜΑΛΑΜΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (3.58')
8. 214 ( Ερμηνευτής/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (5.23')
9. ΚΟΚ 29 ( Ερμηνευτής/ές:ΜΑΛΑΜΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (3.30')
10. ΜΑΓΙΣΣΑ ( Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (3.12')
11. ΠΟΤΑΜΙ ( Ερμηνευτής/ές:ΤΑΝΙΑ ΤΣΑΝΑΚΛΙΔΟΥ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (4.30')
12. ΜΟΝΟΛΥΚΟΣ ( Ερμηνευτής/ές:ΜΑΡΘΑ ΗΛΙΑΔΟΥ Ερμηνευτής/ές:ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΙΧΑΗΛ Ερμηνευτής/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (4.01')
13. ΧΟΡΟΣ ( Ερμηνευτής/ές:ΜΑΛΑΜΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (4.56')
14. ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ( Ερμηνευτής/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Ερμηνευτής/ές:ΜΑΛΑΜΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ Συνθέτης/ές:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ Στιχουργός/οί:ΝΙΚΟΣ ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ)   (3.56')
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Απ: Νίκος Χαλβατζής - "Πλάνο Εξόδου"
« Απάντηση #2 στις: 25/01/07, 22:42 »
Μόλις τελειώσα το πρώτο άκουσμα. Πάρα πολύ βαριά δουλειά. Δεν ακούγεται καθόλου εύκολα...
Πολύ πειραματική μου φαίνεται.Δεν μου κάθησε καλά...
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος kain

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Άντρας
  • Still On The Road
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Χαλβατζής - "Πλάνο Εξόδου"
« Απάντηση #3 στις: 27/01/07, 16:12 »
Νομίζω πως το όλο πειραματικό της υπόθεσης είναι η προσπάθεια του Ν. Χαλβατζή να χριστεί με την πρώτη υποψήφιο μέλος της "σχολής των κολάζ". Διότι μπορεί μεν ο Μάλαμας να υπογράφει την παραγωγή, αλλά δεν ..."ακούγεται" και πολύ στο όλο εγχείρημα.
Περισσότερο από "αυτοσχέδια ηχητική καταγραφή", κυριαρχούν, θα έλεγα, σχέδια και κατόψεις για κάτι -μελλοντικά- ολοκληρωμένο ως μουσική πρόταση. ΟΚ, υπάρχουν και κάποια outsiders όπως το Κανείς Εκεί Μέσα; (που, ως αβανταδόρικο, μάλλον στοχεύει στα ραδιόφωνα), όμως εν γένει υπερισχύουν οι κατακερματισμένες ατμόσφαιρες, και όχι οι συμπαγείς μελωδίες.

Μπορεί, μπορεί σαν πρώτα να ορίσω ρότα καθαρή, λέει ο τραγουδοποιός, δια στόματος Σωκράτη, στο Η Εφηβεία Που Δεν Θα Αποδεχόμασταν. Ας το ευχηθούμε.

Αποσυνδεδεμένος Αλκιβιάδης

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Χαλβατζής - "Πλάνο Εξόδου"
« Απάντηση #4 στις: 01/02/07, 18:45 »
Μετριότατος δίσκος, από εκείνους που δύσκολα τους ακούς για δεύτερη φορά.

Αποσυνδεδεμένος kain

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Άντρας
  • Still On The Road
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Χαλβατζής - "Πλάνο Εξόδου"
« Απάντηση #5 στις: 08/02/07, 04:48 »
Μεταφέρω και δυο επίσημες κριτικές για την πρώτη προσπάθεια του νέου δημιουργού:

Δημήτρης Κάζης, MIC

"Ακούω το Πλάνο Εξόδου και νιώθω άβολα. Σίγουρα ο Χαλβατζής έχει ταλέντο επάνω από το μέσο όρο του επίδοξου τραγουδοποιού. Σίγουρα έχει επενδύσει πολλή δουλειά και χρόνο εδώ. Και θα πρέπει να έχει κάτι ξεχωριστό, για να τον προσέξουν ο Μάλαμας και η Τσανακλίδου, η αισθητική των οποίων είναι υπεράνω αμφισβήτησης από εμένα. Γιατί όμως όλο αυτό δε μου λέει τίποτα;

Εύκολο. Δε μου λέει τίποτα γιατί δεν έχει τίποτα το ξεχωριστό. Και με δεδομένο ότι το είδος δεν είναι και ο φραπέ μου, που θα έκανα τα στραβά μάτια σε μια αξιοπρεπή μετριότητα σαν τόσες και τόσες που έχουμε καταπιεί στο ευρύτερο "ροκ", ευχαριστώ, δεν θα πάρω.

Σε κάθε στιλ υπάρχουν οι φυσικοί ηγέτες και οι πολλοί επίγονοι. Στο στιλ του Χαλβατζή, ηγέτης είναι ο ίδιος ο παραγωγός του. Ο οποίος είναι ξεχωριστός από κάθε άποψη, ταλεντάρα και ισχυρή προσωπικότητα, γι' αυτό και επέβαλλε τον εαυτό του από την αρχή και είναι αρχηγός του κοπαδιού ακόμη και σήμερα, με απόλυτη ελευθερία να γράφει και να τραγουδάει ό,τι θέλει, και να συνεργάζεται με όποιον θέλει. Φυσικό είναι να είδε το Χαλβατζή με συμπάθεια, όλοι οι ηγέτες κολακεύονται από τους κλώνους τους. Αυτό όμως δε σημαίνει τίποτα για 'μας τους υπόλοιπους.

Η κατάρα του "έντεχνου" τραγουδιού είναι ότι παίρνει τα πάντα πολύ στα σοβαρά. Και πρώτα απ' όλα τον εαυτό του. Κλασσικό παθολογικό σύμπτωμα της ελληνικής κοινωνίας, στο χώρο αυτό μεγεθύνεται επικίνδυνα. Οι "δημιουργοί" του θέλουν να τα πουν όλα σε ένα δίσκο. Χρησιμοποιούν τη μουσική, το στίχο, το στούντιο και τον ακροατή σαν ντιβάνι του ψυχαναλυτή. Και επιπλέον, νομίζουν ότι οι κλανιές τους μυρίζουν Σανέλ Νο. 5. Ανεκδιήγητοι τύποι, εμφανίζονται με ύφος χιλίων καρδιναλίων και κατακεραυνώνουν την ένδεια και την κατάντια του ελληνικού τραγουδιού, εξαιρώντας βεβαίως τους σωτήρες εαυτούς τους. Ο Μαχαιρίτσας ας πούμε, ή εκείνος ο γραφικός χοντρός που πήρε το δεύτερο βραβείο στο φεστιβάλ της Θεσσαλονίκης και έβγαζε εθνικοπατριωτικούς λόγους για το πόσο χάλια είναι όλοι οι άλλοι και πόσο εκλεκτός ο ίδιος και η παρέα του.

Γιατί είπα ονόματα; Επειδή θέλω να πω ότι ο Χαλβατζής είναι πιο αξιόλογος από αυτό το συρφετό, από κάθε άποψη. Και πιο αξιοπρεπής. Του εύχομαι να βρει το δρόμο του, να κατακτήσει προσωπικό και αναγνωρίσιμο στίγμα και ερμηνευτική ταυτότητα. Να ξεφύγει από τη σκιά των ηρώων του και να τους αξιοποιήσει σαν επιρροές. Να καταφέρει να συναντήσει το κοινό χωρίς να προδώσει τις αρχές του. Γιατί εκεί παίζεται το παιχνίδι. Ο καλλιτέχνης έχει τον τρόπο να κάνει το κοινό κοινωνό στα ψυχολογικά του δράματα. Το ψώνιο κλαίγεται συνοδεία μουσικής και κανένας δε νοιάζεται. Και να με υποχρεώσει να ξανασχοληθώ μαζί του κολακευτικά αυτή τη φορά. Θα χαρώ πολύ να το κάνω, και δεν θα είναι χάρισμα."

Αποσυνδεδεμένος kain

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Άντρας
  • Still On The Road
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Χαλβατζής - "Πλάνο Εξόδου"
« Απάντηση #6 στις: 08/02/07, 04:48 »
Γεωργία Λαιμού, e-go

Ένας δίσκος λίγες λέξεις
Na ευχαριστήσω λοιπόν τον Σωκράτη Μάλαμα που μου συνέστησε (με την πρώτη του παραγωγή), τον εκ Κοζάνης ορμώμενο νέο τραγουδοποιό κύριο Νίκο Χαλβατζή (αλήθεια τι τρώνε στην Κοζάνη κι έχουν τόσες ωραίες ιδέες? Ο κρόκος λειτουργεί και ως τρόφιμο που ξυπνάει τη δημιουργικότητα? Αν είναι έτσι να μετακομίσω αμέσως).
Όχι, δεν είναι καθόλου αστείο αυτό το δισκάκι, και μη παίρνεις λάθος «σήμα» από τα περί Κοζάνης. Το «Πλάνο εξόδου» είναι ένα ηχογράφημα γεμάτο υπέροχες μουσικές και ηχητικές ιδέες (εγκεφαλικές και «διανοούμενες», δε λέω, αλλά ενδιαφέρουσες και κατά τόπους συγκινητικές, οφείλω να πω).
Είναι επίσης ένα δισκάκι το οποίο δηλώνει εγγράφως τους ποιητές που αγαπάει (μεταξύ των οποίων ο Leonard Cohen, ο Paul Simon & οι Radiohead) και καταγράφει τις δικές του λέξεις μέσα σε μία ηχητική ατμόσφαιρα που πηγαινοφέρνεται από το .. εξωγήινο ροκ μέχρι το ρεμπέτικο κομπλέ με μπαγλαμαδάκι πιο ροκ.
«Άσε τα δύσκολα ποιον θέλεις να γελάσεις
Στη μέρα που έφυγε πως θα μπορούσες να ρεφάρεις
Ήρθαν οι φίλοι σου και στρώνουν το τραπέζι
Και εκείνος έπιασε στον κήπο τα παιδιά και παίζει
Τα λόγια που έμειναν κεριά στους δρόμους να φωτίζουν
Σταυροί από καπνό. Θα δεις τις πόρτες πως ανοίγουν
Και αν είναι οι φίλοι σου, αν αυτό είναι το τραπέζι
Εκείνος γνώρισε στον κήπο τα παιδιά και παίζει»
Με έκρινα εντελώς αναρμόδια για να σου περιγράψω αυτό το ηχογράφημα με ειρμό και ακρίβεια γι’ αυτό διάβασε όσα στιχάκια του έχω αντιγράψει και τρέχα πάρ’ το από το δισκάδικο για να τα βάλεις μόνος σου μαζί του. Θα είναι ωραία, σα να βρήκες τα παιδιά στον κήπο και α παίζεις μαζί τους.

Ποια κομμάτια πρόσεξες;
Όλα όσα τραγουδάει ο Σωκράτης Μάλαμας του οποίου η φωνή δένει γάντι με τον ήχο και το στίχο του Νίκου Χαλβατζή και εκείνον τον «Μονόλυκο» που λέει ο Γιώργος Μιχαήλ με την τρανταχτή κι αγέρωχη φωνή του. Πρόσεξα επίσης ότι σε κάποια γωνιά μιας σελίδας λέει: «αν μπορούσες
να πέσεις στην αγκαλιά τους
Χωρίς να πέσεις στα χέρια τους» H. Pratt
Ατάκα που με κάλυψε πλήρως μαζί με πολλά από όσα άκουσα σ’ αυτό το σύγχρονο δισκάκι.

Στιχάκια από μία «ρεσεψιόν»
«Ποιο χαμόγελο είπες πως φοράς
Και ποιων το χέρι είσαι
Να μου το θυμίζεις δε μου αρκεί
Μου αρκεί να προσποιείσαι
Το κλειδί που είπαν και του έδωσες
Ούτε κι αυτό σ’ εσάς ανήκει
Κράτα εσύ την κάρτα στο στήθος
Μ’ αυτήν τις μυτιές ν’ ανοίγεις
Έμαθα τον έφερε αυτή
Που ψωμί σ’ όλους σας δίνει
Και που ξέρω αν στα δύσκολα
Την καρδιά ή τα πόδια ανοίγει
Τώρα εγώ να επιπλεύσω εκεί στο μπαρ
Ο χρόνος δε θα με ξεχάσει
Θέλω να δω η ιστορία αυτή
Αν μαζί μου τελειώσει»
[Ένα από τα πιο «περιπλανώμενα» τραγούδια αυτού του άλμπουμ συγκλονιστικά ερμηνευμένο από τον Σωκράτη Μάλαμα]

Δυο τρία πράγματα που ξέρω...
Η ηλεκτρονική διεύθυνση είναι: www.lyra.gr

CD το οποίο...
θα σε ενδιαφέρει αν είσαι άνθρωπος που έχεις ενδιαφέροντα και που θα σε εντυπωσιάσει αν είσαι τύπος που δεν εντυπωσιάζεσαι δύσκολα.

Λες να το αγοράσω;
Ναι, είπα.

Αποσυνδεδεμένος juliad

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μωρά μου είστε τα θαύματα που μου χουνε προσφέρει
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Χαλβατζής - "Πλάνο Εξόδου"
« Απάντηση #7 στις: 09/02/07, 14:23 »
Παράθεση
CD το οποίο...
θα σε ενδιαφέρει αν είσαι άνθρωπος που έχεις ενδιαφέροντα και που θα σε εντυπωσιάσει αν είσαι τύπος που δεν εντυπωσιάζεσαι δύσκολα.

Αααα....τώρα κατάλαβα γιατί δεν με εντυπωσίασε...
Είναι επειδή είμαι τύπος που εντυπωσιάζεται εύκολα...
 ;D
Απο περιέργεια υπάρχω
και απο καραγκιοζλίκι

Αποσυνδεδεμένος Πελαργός

  • Ασσασινος κατοικος Κιθαρισταν
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Πετρωμενον Φαγειν Αδυνατον
    • Προφίλ
Απ: Νίκος Χαλβατζής - "Πλάνο Εξόδου"
« Απάντηση #8 στις: 13/02/07, 16:41 »
Εμένα παλι το cd αρχισε να μου αρέσει μετά απο αρκετες ακροάσεις και πλέον μπορώ να πω οτι εχει μπει στην κατηγορία των cd θα επανέρχεται αρκετά συχνα στον player.

Σίγουρα πολύ "δυσκολη" δουλειά ,βαρια και δύσπεπτη αλλα με ξεχωριστο χαρακτήρα κυριως λόγω των μπερδεμένων ενορχηστρώσεων με τα πολλά samples και τις ασύμμετρες παύσεις.

Ο Μαλαμας δεν νομιζω να αφηνει το στίγμα του αλλού εκτός απο την ερμηνεία του η οποια σε κάποια σημεία ειναι εκπληκτική και ο Μιχαηλ ειναι απλα μοναδικός.

Είμαι περίεργος πάντως να δω αν θα υπάρξει και δεύτερη δουλειά απο τον ίδιο καλλιτέχνη και αν ναι πως θα είναι.
το ΕΙΝΑΙ ειναι αβασταχτα ελαφρυ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
11694 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
42 Απαντήσεις
16809 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/06, 20:16
από Krusty
12 Απαντήσεις
12840 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
16 Απαντήσεις
16818 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
15 Απαντήσεις
10468 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
18 Απαντήσεις
7673 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/10, 18:51
από MACMISIAS
4 Απαντήσεις
3568 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/11, 12:19
από Vaiking
2 Απαντήσεις
5664 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/12, 14:40
από elrich
0 Απαντήσεις
38153 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/12, 14:28
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
13456 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/14, 15:34
από RPDrummer