Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Εφέ

Ας λάμψουν όλα τα Pedalboards!!!φώτο!!!

(1/131) > >>

MakisSRV:
έχω δει κατα καιρούς σε διάφορα forum τέτοια θέματα με φωτογραφίες των φορουμίτων από τα δικά του pedalboard και μου άρεσε σαν ιδέα.Φυσικά και δεν γίνεται με σκοπό το να δείξει ο ένας στον άλλο ''α,να, εγώ έχω 20 πεταλάκια ενώ εσύ 19''. Αλλά πιστεύω οτι θα έχει χαβαλέ.Aν δεν το έχω βάλει στο σωστό σημείο ας το μεταφέρουν οι μοντς παρακαλώ.Ας ξεκινίσω.



Λοιπόν, με τη σειρά.ξεκινώντας από το wah..Dunlop crybaby original-->voodoo lab microvibe-->JAM treble booster-->Ibanez TS-9-->T-REX Mudhoney-->Boss DD-3.
Καλή συνέχεια!!!

profsokin:
Αυτό το jam που έχεις δίπλα στο TS τι είναι;

MakisSRV:

--- Παράθεση από: profsokin στις 03/05/08, 21:43 ---Αυτό το jam που έχεις δίπλα στο TS τι είναι;

--- Τέλος παράθεσης ---

Αυτό είναι treble booster.''rooster'' το ονομάζει ο JAM αν θυμάμαι καλα..

MakisSRV:

--- Παράθεση από: Μαρμελάκι στις 04/05/08, 02:47 ---Σωστος  ;)

Το κακο ειναι πως οσο μεγαλωνει η συλλογη σου τοσο θα βαραινει η βαλιτσα.
Εχω κι εγω την ιδια και εφτασα να την τιγκαρω τοσο που βαρεθηκα να την κουβαλαω.
Τωρα πια μαζευει σκονη  :-\ και σκεφτομαι να παρω μια soft case που ειναι πολυ πιο ελαφρια.

Μεσα ειχα βαλει τα εξης:
Κουρδιστηρι, Wah, Overdive #1, Overdive #2, Overdrive #3, Line Selector, Chorus Ensemble, Equalizer, Voltaren χαπια 75mg  ;D

--- Τέλος παράθεσης ---

XAXAXA...είσαι μεγάλος,χαχαχα...Να σου πώ την αλήθεια, είναι εδώ και πολύ καιρό σταθερά αυτά που βρίσκονται μέσα και δύσκολο να προσθέσω κάτι,αν ήταν κάτι να αλλάξω,ίσως άλλαζα το delay με κάποιο αναλογικό...το αρνητικό με τη σοφτκεις είναι οτι μέσα γίνεται τις κακομοίρας κατα τη μεταφορά,ειχά και εγω σοφτ και την άλλαξα και έχω βρει την υγειά μου..Αντε ρε παίδες ανεβάστε και κάνας άλλος το pedalboard του :)

RORY GALLAGHER:
Αυτή είναι η δική μου!Γίνεται λίγο της π#$@ανας,αλλά οκ! Το DS1 να ξεφορτωθώ και πιστεύω θα είμαι JET!Ίσως κανα tubescreamer...

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View