Αποστολέας Θέμα: Βαθμολογία  (Αναγνώστηκε 24705 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kuiper

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1074
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #25 στις: 14/10/08, 09:12 »
Αγαπητέ φίλε Neikos. Εγώ έφερα ένα παράδειγμα και δεν υπονοώ τίποτε.
Δεν θα ήταν εξ’ άλλου φρόνιμο να πω κάτι παραπάνω.
Νομίζω δε πως το θέμα έκλεισε.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #26 στις: 14/10/08, 09:28 »
OK, τα πιο εύκολα (και συγκεκριμενα) φαίνονται να είναι τα:
- Απαγόρευση βαθμολόγησης στον δημιουργό του θέματος
- Εμφάνιση πλήθους βαθμολογητών
Μένει να δω αν τα φαινόμενα είναι αληθή ή απατούν.


Αν η βαθμολογια ειναι ονομαστικη και φανει οτι καποιοι βαθμολογουν απερισκεπτα ή με δολιους σκοπους (και ποιος θα το κρινει αυτο; ), τι ελπιζετε οτι θα γινει;
Παντως, οι διαχειριστες & συντονιστες δεν προκειται να γινουν "διαιτητες" σε προσωπικες διαμαχες που αφορουν βαθμολογησεις.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #27 στις: 14/10/08, 09:55 »
OK, τα πιο εύκολα (και συγκεκριμενα) φαίνονται να είναι τα:
- Απαγόρευση βαθμολόγησης στον δημιουργό του θέματος
- Εμφάνιση πλήθους βαθμολογητών
Μένει να δω αν τα φαινόμενα είναι αληθή ή απατούν.


Αν η βαθμολογια ειναι ονομαστικη και φανει οτι καποιοι βαθμολογουν απερισκεπτα ή με δολιους σκοπους (και ποιος θα το κρινει αυτο; ), τι ελπιζετε οτι θα γινει;
Παντως, οι διαχειριστες & συντονιστες δεν προκειται να γινουν "διαιτητες" σε προσωπικες διαμαχες που αφορουν βαθμολογησεις.

συμφωνώ με αυτές τις αλλαγές...
είναι , πιστεύω, οι πιο ουσιαστικές μέχρι στιγμής

αλλά η "βαθμολογία" είναι σαν μια νέα επιστημονική ανακάλυψη, για το πως θα χρησιμοποιηθεί ευθύνη έχουν οι χρήστες...

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #28 στις: 14/10/08, 10:19 »
Εγω θα πω πως για μια φορά ακόμη διαφωνώ με αυτόν τον παράλληλο τρόπο βαθμολογίας όπως και η πλειοψηφία εδω και απορώ γιατί επιμένετε.
Είναι αποτυχημένος ο ηδη υπάρχον τρόπος; Αν ναι αλλάξτε τον... αλλά προσθέτοντας έναν δευτερο (πιο επικύνδυνο όπως συμφωνείτε) μη έχοντας την δυνατότητα να τον ελέγχετε, θυμίζετε κάτι απο την τακτική του Πόντιου Πιλάτου...

Αν είναι φυσικά να τον αφήσετε, έστω και με τις πιο πανω τροποποιήσεις, βρείτε κι εναν μηχανισμό ασφαλείας...

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #29 στις: 14/10/08, 10:31 »
Προσωπικη μου προταση θα ηταν η αφαιρεση της βαθμολογιας..

Το καλυτερο ουτοπικα θα ηταν να ειναι ονομαστικη αλλα δεν προκειται να γινει κατι τετοιο αρα οπως ειπα πριν ψηφιζω υπερ της καταργησης..

Τα γιατι νομιζω πως εχουν αναφερθει ηδη..Δεν εχει ιδιαιτερο νοημα ομως να βγαζει ανωνυμα το κομπλεξ του ο καθενας εις βαρος της προσπαθειας καποιου αλλου..
Για αυτο αναπτυσεται ενα θεμα μαζι με τα σχολια του..Δεν χρειαζεται βαθμολογια,παντα κατ'εμε..

Συμφωνώ!!! Tο ζω καθημερινά στο youtube... Υπάρχει πολύ κακία και κομπλεξισμός εκει έξω, πίσω από ένα ψευδώνυμο...

βασικά, έχω πολλές ιδέες γενικά για το "δικοί μας στίχοι" που θα το έκαναν λιγότερο χάος...ίσως ανοίξω θέμα...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #30 στις: 14/10/08, 10:48 »
lampros l.,
Προσδιόρισε τα παρακάτω, γιατί με έχεις μπερδέψει:
"παράλληλος τρόπος βαθμολογίας", "δευτερος τροπος βαθμολογίας" (εναν τροπο βλεπω εγω)
"ελεγχος βαθμολογιας", "μηχανισμος ασφαλειας" (κανε συγκεκριμενη προταση)
Αν θες, σε ΠΜ, για να μη κουραζουμε τον κοσμο.


βασικά, έχω πολλές ιδέες γενικά για το "δικοί μας στίχοι" που θα το έκαναν λιγότερο χάος...ίσως ανοίξω θέμα...

Εχω κι εγω... Ισως σε προλαβω, χεχ ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 14/10/08, 10:50 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #31 στις: 14/10/08, 12:27 »
Εννοώ τον τρόπο αξιολόγησης μέσω απαντήσεων...που ήδη υπάρχει στη σελίδα (Δημοφιλή θέματα, άνω των 15 απαντησεων, κτλ.)
(Παράλληλος ή δευτερος) θα θεωρείται ο νέος της βαθμολογίας με τα αστέρια... Αυτός  είναι και πιο εύκολος μιας και ατεκμηρίωτα βαθμολογούνται τα θέματα.

Ο "ελεγχος βαθμολογιας" και "μηχανισμος ασφαλειας" έχει να κανει με την συγκεκριμένη δική σου τοποθέτηση
Παντως, οι διαχειριστες & συντονιστες δεν προκειται να γινουν "διαιτητες" σε προσωπικες διαμαχες που αφορουν βαθμολογησεις.
και πιο συγκεκριμένα στην απαντηση 19 προσπάθησα να εξηγήσω ουσιαστικά τι βλέπω εγω λάθος...
Σας ειπα αν προχωρήσετε, να μηδενίσετε τα αστέρια γιατί το Σάββατο το απόγευμα μετά το  θέμα ''Στην πασαρέλα γρήγορα της βαθμολογίας'' οι πίνακες γέμισαν αστέρια διακομωδώντας το γεγονός και κανένα μέλος δεν τάχθηκε υπέρ του.
Τέλος δεν πιστευω πως κούραζουν τον κόσμο οι συγκεκριμένες αποψεις...

Πολύ πιο απλά.

Η βαθμολογια με τα αστέρια είναι λάθος, για το ''Δικοι μα ςστίχοι και ποιήματα'' ως προς την χρησιμότητά της.

Υπάρχει ήδη ενας τρόπος αξιολόγησης, μέσω των απαντήσεων κάθε θέματος,( μπορείτε ίσως να στηρίξετε αυτόν που θα είναι και πολύ πιο χρήσιμος).

Το να  τροποποιήσετε το νέο συστημα με την προσθήκη της - Απαγόρευσης βαθμολόγησης στον δημιουργό του θέματος και της - Εμφάνισης πλήθους βαθμολογητών- θεωρώ πως είναι καλλίτερο απο αυτό που τώρα υπαρχει, αλλά φοβάμαι πως θα δημιουργήσει τα ανεξέλεκτα προβλήματα που και σεις πιο πάνω αναφέρατε.

Θέλει σαφώς πολύ και δύσκολη δουλειά, προς το παρόν θα ξαναπρότεινα να αφαιρεθεί και να το επεξεργαστείτε σε βάθος χρόνου με την βοήθεια και τις προτάσεις όλων...
 
Η τελική απόφαση είναι δική σας και θα πρέπει να είναι σεβαστή.

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #32 στις: 14/10/08, 18:41 »
deleted by me
« Τελευταία τροποποίηση: 16/10/08, 03:02 από Alex Flouros »

Αποσυνδεδεμένος kuiper

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1074
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #33 στις: 14/10/08, 19:02 »
Συμφωνώ με την ιδέα να φύγει και να επεξεργαστεί σε βάθος χρόνου. Αυτό όμως είναι θέμα των Administrator, εμείς πρόταση κάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #34 στις: 14/10/08, 19:29 »
Εγώ είμαι της άποψης οτι εφόσον τα άτομα που εμπλέκονται στη κατηγορία "Στίχοι και Ποιήματα" είναι κατά πλειοψηφία κατά της βαθμολόγησης, να της αφαιρεθεί η βαθμολόγηση, ενώ στη κατηγορία "Συνθέσεις και τραγούδια" να παραμείνει (εστω και δοκιμαστικά) με την προυπόθεση οτι η βαθμολόγηση θα είναι ονομαστική (δλδ θα φαίνονται κάπου τα ονόματα) για αποφυγή παρεξηγησεων. Πιστευω οτι η βαθμολόγηση δίνει feedback στους δημιουργούς, κάτι το οποίο δεν δίνεται πολλές φορές από τα σχόλια. Δλδ μπορεί ένα τραγούδι να είναι "πατάτα" και να έχουν μπει φίλοι του δημιουργού, και μέσα από τα σχόλια, να φαίνεται οτι είναι ένα φοβερό τραγούδι ενώ στην πραγματικότητα να μην είναι έτσι. Επίσης μέσω της βαθμολόγησης μπορεί κάποιος που δεν θέλει να γράψει σχόλιο, να δώσει κριτική στο κομμάτι.

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #35 στις: 14/10/08, 19:51 »
τα καλυτερα εγκώμια που πραγματικα εισπράττει κανεις, ειναι ενα γλυκο "ευχαριστω για το ταξιδι που μου προσεφερες" ο καθε ενας, μεσω ενος σχόλιου, με τα δικα του λογια ..

" στο ονομα της καταθεσης της ψυχης  .. καταργηστε τη βαθμολογια τωρα "                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 14/10/08, 19:53 από Σκίρων »

Αποσυνδεδεμένος argentina

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 466
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • argentina
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #36 στις: 15/10/08, 11:39 »
τα καλυτερα εγκώμια που πραγματικα εισπράττει κανεις, ειναι ενα γλυκο "ευχαριστω για το ταξιδι που μου προσεφερες" ο καθε ενας, μεσω ενος σχόλιου, με τα δικα του λογια ..

" στο ονομα της καταθεσης της ψυχης  .. καταργηστε τη βαθμολογια τωρα "                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                ;)

Συμφωνω και επαυξανω!
Κατω η χουντα της Βαθμολογιας!  >:(
Τι τεράστιο ψέμα πρέπει να επινοήσει το μυαλό του... για να μπορέσει να κυριαρχήσει στις αισθήσεις του... να τις γαληνέψει...;
                                                                                                             R. M. Rilke

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #37 στις: 15/10/08, 13:10 »
Δεν χρειάζονται υπερβολικές εκφράσεις και ακραίοι χαρακτηρισμοί.
Αν κάτι φταίει, δεν είναι η νέα δυνατότητα που προσφέρεται, αλλά η κακή χρήση της.

Alex Flouros, κλπ.,
Κομπλεξικοί πιθανόν να υπάρχουν σε κάθε περίπτωση, και στα άλλα σημεία όπου υπάρχει βαθμολογία (συνθέσεις, αυτοσχεδιασμοί, faq, σελίδες καλλιτεχνών), θα'πρεπε να καταργηθεί η βαθμολογία από παντού;

Επίσης, τι κάνουμε όταν εμφανίζονται κομπλεξικοί που μονίμως εκθειάζουν ποιήματα συγκεκριμένων μελών με πομπώδεις λέξεις ή/και ψευδοκουλτουριάρικες εκφράσεις; Δεν είναι κι αυτό ένα είδος βαθμολογίας; (με 5 αστέρια) Λογικά, θα'πρεπε να σας ενοχλούν κι αυτά, και ίσως θα'πρεπε να απαγορευτούν τα σχόλια στα ποιήματα, μιας και τα ποιήματα είναι "καταθέσεις ψυχής" που δεν επιδέχονται σχολιασμό...

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #38 στις: 15/10/08, 14:09 »
Επίσης, τι κάνουμε όταν εμφανίζονται κομπλεξικοί που μονίμως εκθειάζουν ποιήματα συγκεκριμένων μελών με πομπώδεις λέξεις ή/και ψευδοκουλτουριάρικες εκφράσεις; Δεν είναι κι αυτό ένα είδος βαθμολογίας; (με 5 αστέρια) Λογικά, θα'πρεπε να σας ενοχλούν κι αυτά, και ίσως θα'πρεπε να απαγορευτούν τα σχόλια στα ποιήματα, μιας και τα ποιήματα είναι "καταθέσεις ψυχής" που δεν επιδέχονται σχολιασμό...

+1

Όποτε περνάω από τον πίνακα με τα ποιήματα, αυτό το φαινόμενο πολλές φορές κάνει μπαμ και είναι γενικά ενοχλητικό, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

Έχει συζητηθεί και στο παρελθόν, δεν ξέρω αν υπάρχει το θέμα και δεν θυμάμαι τον τίτλο για να το ψάξω, κι έγινε της κακομοίρας, Ζήκος και βάλε!  ;D

Να επισημάνω ότι στους πίνακες Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια & Δικοί μας αυτοσχεδιασμοί και διασκευές, τα πράγματα είναι διαφορετικά. Υπάρχουν παρατηρήσεις, υποδείξεις και αρνητικές κριτικές, πράγμα το οποίο είναι λογικό γιατί ο καθένας έχει την άποψή του, τα γούστα διαφέρουν και δεν γίνεται να αρέσουν όλα σε όλους. Το γεγονός τιμά και τους σχολιαστές και τους δημιουργούς που δέχονται τη γνώμη των άλλων. Στο Δικοί μας στίχοι και ποιήματα κάποιες κριτικές τις βρίσκω κι εγώ υπερβολικές. Κάποτε κοντραρίστηκα με ένα μέλος γιατί μόνο Νόμπελ Λογοτεχνίας δεν μου έδωσε! ΟΚ, να σχολιάσουμε ένα στίχο/ποίημα που πραγματικά μας αρέσει, αλλά να 'μαστε και λογικοί, μην είμαστε και πλεονέκτες!  ;D

Αν κάποιος προτείνει ο σχολιασμός να γίνεται με προσωπικά μηνύματα, πόσο ξύλο θα φάει; Προσωπικά δεν με απασχολεί αν κάποιος κρίνει αυτό που έγραψα δημόσια ή κατ' ιδίαν. Η γνώμη ειναι γνώμη με όποιο τρόπο κι αν γραφτεί.

Αν κάποιος προτείνει κανονισμό που να μην επιτρέπει την ανάρτηση στίχου/ποιήματος από το ίδιο μέλος αν δεν περάσει μια βδομάδα από την ανάρτηση του προηγούμενου, πόσο ξύλο θα φάει; Υπάρχει κατά καιρούς βομβαρδισμός αναρτήσεων από τα ίδια μέλη. Προσωπικά δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω, δεν είμαι στο stixoikaipoihmata.gr, είμαι στο kithara.gr που είναι ένα μουσικό φόρουμ κι έχει ένα σωρό ενδιαφέροντα θέματα να διαβάσω, να ενημερωθώ και να πω τη γνώμη μου.

Πόσο ξύλο; Να ξέρω να ετοιμάζω την καμπούρα μου.  ;D

Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #39 στις: 15/10/08, 14:41 »
Επίσης, τι κάνουμε όταν εμφανίζονται κομπλεξικοί που μονίμως εκθειάζουν ποιήματα συγκεκριμένων μελών με πομπώδεις λέξεις ή/και ψευδοκουλτουριάρικες εκφράσεις; Δεν είναι κι αυτό ένα είδος βαθμολογίας; (με 5 αστέρια) Λογικά, θα'πρεπε να σας ενοχλούν κι αυτά, και ίσως θα'πρεπε να απαγορευτούν τα σχόλια στα ποιήματα, μιας και τα ποιήματα είναι "καταθέσεις ψυχής" που δεν επιδέχονται σχολιασμό...

+1

Όποτε περνάω από τον πίνακα με τα ποιήματα, αυτό το φαινόμενο πολλές φορές κάνει μπαμ και είναι γενικά ενοχλητικό, τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΟΥ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑ ΚΑΤΩ ΤΟΥ  0.2203%

Μήπως θα έπρεπε να επιστρέψουμε στην ουσία του θέματος φίλες και φίλοι;
κι αφορά τη στήλη  ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΣΤΙΧΟΙ ΚΑΙ ΠΟΙΗΜΑΤΑ... και την ισχύουσα αξιολογηση με τα ''αστεράκια''
Ευχαριστώ..



" στο ονομα της καταθεσης της ψυχης  .. καταργηστε τη βαθμολογια τωρα "                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                ;)

+++++++++++++++++++ 1

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #40 στις: 15/10/08, 15:04 »
Δεν χρειάζονται υπερβολικές εκφράσεις και ακραίοι χαρακτηρισμοί.

για ' μενα βαραει η καμπανα!  αλλα γιατι?
δε νομιζω να ειναι υπερβολικη η  εκφράση και ακραίος  χαρακτηρισμος  οτι  "στο ονομα της καταθεσης της ψυχης  .. καταργηστε τη βαθμολογια τωρα "



Αν κάτι φταίει, δεν είναι η νέα δυνατότητα που προσφέρεται, αλλά η κακή χρήση της.

σωστο !




Επίσης, τι κάνουμε όταν εμφανίζονται κομπλεξικοί που μονίμως εκθειάζουν ποιήματα συγκεκριμένων μελών με πομπώδεις λέξεις ή/και ψευδοκουλτουριάρικες εκφράσεις; Δεν είναι κι αυτό ένα είδος βαθμολογίας; (με 5 αστέρια) Λογικά, θα'πρεπε να σας ενοχλούν κι αυτά,

αυτό ισως και θα επρεπε να σας απασχολει ... ισως !




Alex Flouros, κλπ.,
Κομπλεξικοί πιθανόν να υπάρχουν σε κάθε περίπτωση, και στα άλλα σημεία όπου υπάρχει βαθμολογία (συνθέσεις, αυτοσχεδιασμοί, faq, σελίδες καλλιτεχνών), θα'πρεπε να καταργηθεί η βαθμολογία από παντού;

οχι! μονο στους πίνακες  Δικοι μας στιχοι και ποιήματα, Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια & Δικοί μας αυτοσχεδιασμοί και διασκευές να καταργηθει η βαθμολογια.


και ίσως θα'πρεπε να απαγορευτούν τα σχόλια στα ποιήματα, μιας και τα ποιήματα είναι "καταθέσεις ψυχής" που δεν επιδέχονται σχολιασμό...

αποζητας τον σχολιασμο, με στοχο να γινεις καλυτερος. και μονο!

.. Και για να μη δημιουργουνται εντυπωσεις για εμενα, γιατι, υπαρχουν αλλα παιδια εδω μεσα (και οχι εγω) τα οποια ποσταρουν συνεχεια ποιηματα, αυτοσχεδιασμους και τραγουδια τους ... προστατεψτε τα απο τους κακοβουλους.

ειναι τα πιο δυνατα σημεια του σαιτ και μονο το σαιτ θα χασει αν αυτα αποσυρθουν.

Δε νομιζω να ενδιαφερει κανεναν π.χ το θεμα με το τι κινητο τηλεφωνο εχουμε ... ;D

Επλιζω να εγινε κατανοητή   η καλοβουλη κριτικη μου.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #41 στις: 15/10/08, 15:27 »

ειναι τα πιο δυνατα σημεια του σαιτ και μονο το σαιτ θα χασει αν αυτα αποσυρθουν.



Αν κι ακουγεται σαν απειλη ( δηλαδη "Ή το αλλαζετε, ή θα φυγουμε" ) νομιζω πως γινεται αρκετη φασαρια απο λιγα ατομα σε σχεση με αυτα που μπαινουν στο συγκεκριμενο τομεα του forum και κανουν posts.

Και η βαθμολογια, πρεπει να φοβιζει αυτους που θα της δωσουν σημασια στο κατω κατω της γραφης. Εαν ολοι ειστε πραγματικα τοσο υπερανω και "ολα για την τεχνη", τοτε δεν θα επρεπε να ανησυχειτε για καμια βαθμολογια...

Ετσι ειναι η προσωπικη μου αποψη βεβαιως, που σιγουρα θα ειναι και τελειως "αντιστασιακη" με αυτα που ισως να εχετε κατα νου.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/10/08, 15:29 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #42 στις: 15/10/08, 16:00 »
Αν κι ακουγεται σαν απειλη ( δηλαδη "Ή το αλλαζετε, ή θα φυγουμε" )
Αυτό μπορείς να μου πεις από που βγαίνει ως συμπέρασμα από τα λεγόμενα του Σκίρων?

νομιζω πως γινεται αρκετη φασαρια απο λιγα ατομα σε σχεση με αυτα που μπαινουν στο συγκεκριμενο τομεα του forum και κανουν posts.
Πόσα άτομα θα πρέπει να εκφρασουν μια συγκεκριμένη άποψη για να μην είναι "φασαρία" κατα τη γνώμη σου?

Και η βαθμολογια, πρεπει να φοβιζει αυτους που θα της δωσουν σημασια στο κατω κατω της γραφης.
Δηλαδή μπαίνει για αυτούς που δεν θα της δίνουν σημασία? Τότε?

Εαν ολοι ειστε πραγματικα τοσο υπερανω και "ολα για την τεχνη", τοτε δεν θα επρεπε να ανησυχειτε για καμια βαθμολογια...
Απευθύνεσαι σε αυτους που δεν θέλουν την υπαρξη βαθμολογίας?

Ετσι ειναι η προσωπικη μου αποψη βεβαιως, που σιγουρα θα ειναι και τελειως "αντιστασιακη" με αυτα που ισως να εχετε κατα νου.

Δεν είναι αντιστασιακή,... ασαφής είναι (τουλάχιστο σε μένα)... αν το ποστ σου είναι για να ξεδιαλύνει τα πράγματα και όχι για να την "μπει" σε κάποιους, με μπέρδεψες πολύ!!!

Εγώ απλά είπα τη γνώμη μου σε ποστ πιο πάνω... τωρα αν μπαινει βαθμολογία ή δεν μπαίνει, δικό σας θέμα... Μην μας βγάζετε και κομπλεξικούς όμως....

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #43 στις: 15/10/08, 16:29 »
deleted by me
« Τελευταία τροποποίηση: 16/10/08, 02:56 από Alex Flouros »

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #44 στις: 15/10/08, 17:32 »
σπάρθηκαν άνεμοι....θεριζονται μαχαίρια...

Βρε παιδιά αν όλοι εσεις που φέρετε τον τίτλο  ''εδω είναι το σπίτι μου'' δεν μπορείτε να συννενοηθήτε... απορεί κάποιος πως μπορεί να υπάρχει ακόμη αυτο το ''σπιτι'';

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #45 στις: 15/10/08, 18:04 »

ειναι τα πιο δυνατα σημεια του σαιτ και μονο το σαιτ θα χασει αν αυτα αποσυρθουν.



Αν κι ακουγεται σαν απειλη ( δηλαδη "Ή το αλλαζετε, ή θα φυγουμε" ) νομιζω πως γινεται αρκετη φασαρια απο λιγα ατομα σε σχεση με αυτα που μπαινουν στο συγκεκριμενο τομεα του forum και κανουν posts.

Και η βαθμολογια, πρεπει να φοβιζει αυτους που θα της δωσουν σημασια στο κατω κατω της γραφης. Εαν ολοι ειστε πραγματικα τοσο υπερανω και "ολα για την τεχνη", τοτε δεν θα επρεπε να ανησυχειτε για καμια βαθμολογια...

Ετσι ειναι η προσωπικη μου αποψη βεβαιως, που σιγουρα θα ειναι και τελειως "αντιστασιακη" με αυτα που ισως να εχετε κατα νου.

αν μεχρι εκει μπορεις να σκεφτεις τοτε .. αυτο σου αξιζει ...
λυπαμαι για εσενα, και τις ειρωνιες σου .

και το ξαναγραφω για  να μην παρεξηγουμαι περαιτέρω 


Επλιζω να εγινε κατανοητή   η καλοβουλη κριτικη μου.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/10/08, 18:10 από Σκίρων »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #46 στις: 15/10/08, 18:12 »
Βεβαιως το οτι εθεσα απλως την αποψη μου κι εσεις θεωρησατε πως ειναι ειρωνια, δεν σας "λεει" κατι; Ποσο ζεστα εχετε παρει το θεμα, κι οποιος ρωτησει/παρατηρησει/επισημανει κατι το αντιθετο, θεωρειται αμεσως "ειιρωνας".

Και εισαστε 4 ατομα τα οποια μιλατε πανω στη γνωμη μου. Οι υπολοιποι που ειναι; Τοσα μελη μπαινουν στην ποιηση και στιχουργικη. Αυτα γιατι δεν εκφραζουν αποψη;

Σκεψεις θετω. Οχι ειρωνιες..Αμαν πια..Υποβιβασατε αμεσως το επιπεδο, χωρις καν να εχει τεθει τετοιο ζητημα!

Συγχωρεστε με, αλλα μπηκα γιανα ρωτησω κατι σε ενα θεμα το οποιο απλως μου κανει εντυπωση γιατι σας προβληματιζει. Επειδη μαλλον εδω ειναι ο χωρος μονο για σοφους ποιητες, θα αποσυρθω μιας κι εχω πιο σοβαρα θεματα να ασχοληθω ( αντε να μελετησουμε για καμια προβα ). Καλο ομως ειναι να προβληματιστειτε οι 3-4-5 που συμμετεχετε σε αυτο το θεμα, για το εαν η βαθμολογια υποβιβαζει τη δουλεια καποιου ή η ιδια η δουλεια ειναι αυτη που αναβαθμιζει τον δημιουργο του.
« Τελευταία τροποποίηση: 15/10/08, 18:15 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #47 στις: 15/10/08, 18:14 »
Τα παρακάτω στοιχεία που έχουν μεταφερθεί από το προφίλ των μελών που πήραν μέρος σε αυτή τη συζήτηση…με σειρά προτεραιότητας…

Στην πρώτη στήλη όπως και στο προφίλ εμφανίζονται τα μηνύματα στην συγκεκριμένη στήλη και στη δεύτερη η επισκεψιμότητα…του ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΣΤΙΧΟΙ ΚΑΙ ΠΟΙΗΜΑΤΑ

argentina      349      2,7397

Βραζίλης      295      0

lampros l.      108      0,5919

Neikos         288      0

justin         449      2,4607

MACMISIAS      34      0

moonchιld      0      0

Alex Flouros      0      0

hot_sauce      0      0

qrusticks      439      2,7397

Σκίρων      0      0

Constantine*      0      0

Μαργαρίτα Π.   447      2,6141

freemind      0      0

Τα στοιχεία τα μετέφερα όχι για να παρεξηγηθεί κάποιος από εσάς…αλλά για να κατανοήσουμε όλοι πως το θέμα είναι αρκετά σοβαρό , περίπλοκο και αφορά τον χώρο και τον κόσμο της συγκεκριμένης σελίδας…Παρόμοια θέματα για τη βαθμολόγηση άλλων πινάκων έχετε την δυνατότητα να ανοίξετε στην  ίδια σελίδα αλλά παρακαλείστε σε ξεχωριστό θέμα…

Από έναν απλό θαμώνα…

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #48 στις: 15/10/08, 18:21 »
Ο λογος που ΔΕΝ συμμετεχω στην ποιηση, ειναι γιατι αφενος μεν δεν μπορω να μελετησω και να καταννοησω καποια πραγματα και αφετερου γιατι δεν μπορω να γραψω!

Το εχω πει 1000δες φορες και οσοι ειναι πιο παλαιοι θα το θυμουνται πως το αναφερω συχνα σε αυτο το θεμα lambros l.

Και καλο θα ηταν ο απλος θαμωνας πολλες φορες να μελεταει 3-4 φορες παρπανω τι θα γραψει για ενα παλαιο μελος, γιατι δεν τα ξερει κι ολα για το προσωπο του! Απαιτω περισσοτερο σεβασμο για το προσωπο μου. Το οτι δε συμμετεχω δεν σημαινει πως δεν μπορω να εχω αποψη για κατι πιο γενικο, οπως ειναι η βαθμολογηση!

Και μετα λετε εμενα ειρωνα...Συγχαρητηρια για την ποιοτητα σας...Πραγματικα, πιστευω πως ενας καλλιτεχνης δεν θα "τρωγοταν" με τετοια θεματα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βαθμολογία
« Απάντηση #49 στις: 15/10/08, 18:39 »
Νομίζω ότι μέσα σε όλη τη βαβούρα, δεν έχει γίνει ξεκάθαρος ο λόγος για τον οποίο θέλουμε τη βαθμολογία. Δεν είναι επειδή κάπου παραμονεύουν κάποιοι κακοπροαίρετοι με διαβολικό χαμόγελο, που μετά θα ορμήσουν και θα "σφαγιάσουν" τους στίχους αυτών που έχουν κάνει την "κατάθεση ψυχής" τους...

Κατ' αρχήν, υπάρχουν πολλοί στίχοι που δεν είναι καν κατάθεση ψυχής...

Δεύτερον και κυριότερον: Ήδη η περιοχή αυτή έχει φτάσει τις 78 σελίδες και τα 2340 θέματα και αυξάνεται διαρκώς. Η αύξηση αυτή καθεαυτή φυσικά είναι καλοδεχούμενη και για προφανείς λόγους δεν σβήνουμε τα παλιότερα θέματα. Αλλά: Σκεφτείτε κάποιον που έρχεται για πρώτη φορά εδώ μέσα και βλέπει τις 78 σελίδες που δεν θα αργήσουν να γίνουν 100, 150, κλπ. Το πιθανότερο θα είναι να πελαγώσει και να φύγει. Όλος αυτός ο όγκος τελικά κάνει πολλά ωραιότατα ποιήματα να χάνονται, γιατί κανείς ποτέ δεν πρόκειται να κάτσει να τα ψάξει ένα-ένα. Με τα αστεράκια τουλάχιστον μπορεί να οδηγηθεί σε κάποια ποιήματα που εσείς οι ίδιοι (το τονίζω, εσείς οι ίδιοι και κανένας άλλος) ξεχωρίσατε, τα οποία μάλλον δεν θα τα εντόπιζε μέσα στις εκατοντάδες άλλα.

Τόσο κακό είναι;

Και στο κάτω-κάτω, αν δούμε ότι τελικά τα αστεράκια δεν βοηθούν ή ότι δημιουργούνται προστριβές και προβλήματα, μπορούμε πάντα να τα απενεργοποιήσουμε εύκολα και γρήγορα...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
3190 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/08, 12:59
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
27857 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.