Αποστολέας Θέμα: Πτυχείο τυμπάνων αναγνωρισμένο από το κράτος  (Αναγνώστηκε 5330 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Φίλοι και φίλες,

Μήπως γνωρίζετε κάποιο ωδείο στη Θεσσαλονίκη που παρέχει πτυχείο drums αναγνωρισμένο από το κράτος?

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
ειμαι λιγο οφ τοπικ αλλα εδω καλα καλα δεν υπαρχει πτυχιο αναγνωρισμένο για μπουζουκι σε αυτό το !@$#^κράτος
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Η βέλτιστη πιστοποίηση που παρέχεται στην Ελλάδα, σε όργανα "εκτός ωδείου" είναι αυτή που δίνει ο Νάκας. Δυστυχώς.

Ενα τηλεφωνημα στο υπουργείο πολιτισμού, θα σε κατατοπίσει καλύτερα...

Να πετάξω και το δικό μου offtopic, πάλι καλά που αναγνωρίστηκε η κλασική κιθάρα, πριν 22 νομίζω χρόνια.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Η βέλτιστη πιστοποίηση που παρέχεται στην Ελλάδα, σε όργανα "εκτός ωδείου" είναι αυτή που δίνει ο Νάκας. Δυστυχώς.

Ενα τηλεφωνημα στο υπουργείο πολιτισμού, θα σε κατατοπίσει καλύτερα...

Να πετάξω και το δικό μου offtopic, πάλι καλά που αναγνωρίστηκε η κλασική κιθάρα, πριν 22 νομίζω χρόνια.

Τι εννοείς βέλτιστη πιστοποίηση?

Αποσυνδεδεμένος paolo_guitar

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
  • rock till u drop!
    • Προφίλ
τα ηλεκτρικα - μοντερνα οργανα (ηλ.κιθαρα , ηλ. μπασο , τζαζ πιανο τζαζ φωνητικα ,τζαζ σαξοφωνο τρομπετα κτλ καθως και τα τυμπανα ) δεν ειναι αναγνωρισμενα απο το κρατος, τουλαχιστον ακομα γιατι ειμαστε μερικα χρονια πισω.  :o
τα πιο αναγνωρισμενα απο τα ωδεια ομως της θεσαλονικης (νακας συγχρονο νεο mms ) δινουν πιστοποιιτικο σπουδων, που στη περιπτωση του συγχρονου που ξερω, το ονομαζουν
πτυχιο για μερικες σπουδες και διπλωμα για καποιες παραπανω. αλλα αυτο αντιστιχει απο οτι ξερω σε κατι σαν πτυχιο απο εργαστηρι ελευθερων σπουδων. δλδ δεν ειναι αναγνωρισμενο
απο το κρατος.

απο εκει και περα στεργιο επιστηθιε φιλε μου θα στα πω και απο κοντα οταν σε ξαναδω (οχι ομως την ωρα του βανια γιατι ειμαστε κομματια  ;) )
απλα στα γραφω και εδω γιατι μεχρι τοτε (αυριο - μεθαυριο ) παιζει να το εχω ξεχασει.

α'ι' τα λεμε!!!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Η βέλτιστη πιστοποίηση που παρέχεται στην Ελλάδα, σε όργανα "εκτός ωδείου" είναι αυτή που δίνει ο Νάκας. Δυστυχώς.

Ενα τηλεφωνημα στο υπουργείο πολιτισμού, θα σε κατατοπίσει καλύτερα...

Να πετάξω και το δικό μου offtopic, πάλι καλά που αναγνωρίστηκε η κλασική κιθάρα, πριν 22 νομίζω χρόνια.

Τι εννοείς βέλτιστη πιστοποίηση?
To πιο "επίσημο" που υπάρχει...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
2195 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/12/07, 22:11
από agrypnos
7 Απαντήσεις
3492 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/08, 19:26
από SWEET*STRINGS
5 Απαντήσεις
2475 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 05:25
από Crool
31 Απαντήσεις
12094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/01/11, 19:09
από freemind
2 Απαντήσεις
2124 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/10, 20:06
από papous
0 Απαντήσεις
1518 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/11, 09:42
από ivikos