Αποστολέας Θέμα: Αγορα ενισχυτη σε συνδιασμο με tonelab le + ibanez js1000  (Αναγνώστηκε 6081 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος KOSTARAS75

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Παιδια καλημερα.

Εχω σκοπο να αγορασω πλεον εναν καλο ενισχυτη και θελω τη βοηθεια σας.
Εψαξα αρκετα στο forum και βρηκα καποια πραγματα αλλα στο τελος μπερδευτηκα και λιγο.
Εχουμε και λεμε λοιπον.
Κιθαρα εχω την IBANEZ JS 1000 και πεταλιερα την TONELAB LE.Αν χρειαστει μπορει να προστεθει και κανενα πεταλι στην πορεια αν κριθει απαραιτητο.Σχετικα με τον ενισχυτη λεω να παω σε κομπο λαμπα χωρις να ειναι αυτοσκοπος η λαμπα βεβαια μιας και μεχρι τωρα ειχα τον spider jam line 6.Αν βεβαια προτεινετε και καποιον solid state πολυ καλο δεκτο.Τα χρηματα μεχρι τα 800 euro.Ο ενισχυτης θα παιζει κατα 80% στο σπιτι αλλα να μπορει να με βγαλει και οταν παιζω με αλλους για το χαβαλε μιας και τα live εχουν κοπει προ πολλου λογο υποχρεωσεων.Θελω αν γινεται να ειναι ευελικτος γιατι παιζω διαφορα πραγματα με βαση ομως το hard rock - metal οταν ειμαι με τους υπολοιπους και μονος μου παιζω κυριως instrumentlal (satriani, vinnie moore, timmons και γενικα τα γυρω γυρω τους).Η μονη αποψη που εχω για λαμπατο και μου αρεσε ειναι ο marshall tsl 122 100w (πολλα τα βατ!!!).Τον βρηκα μαλιστα σε πολυ καλη τιμη μεταχειρισμενο αλλα απο τη μια ηταν πολλα τα βατ και απο την αλλη διαβασα καπου οτι υπηρχε προβλημα υπερθερμανσης στους συγκεκριμενους ενισχυτες και την φοβηθηκα τη δουλεια.Υποθετω ομως οτι και απο τα αλλα μοντελα marshall στα πιο λιγα βατ καποιο θα αξιζει εξισου.
Οι γνωμη σας θα βοηθησει πολυ.

Ευχαριστω προκαταβολικα.
« Τελευταία τροποποίηση: 24/11/09, 11:37 από DIMIS75 »

Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Γεια σου φιλε dimis.

Ενα ενισχυτακι που εχω δοκιμασει προσωπικα και με εβγαλε ασπροπροσωπο σε πολλες περιστασεις live (χρησιμοποιηθηκε για προβα και για μελετη) με αξιοπρεπεστατο καθαρο ηχο και αρκετα γκαζια ειναι το παρακατω

http://www.thomann.de/gr/engl_thunder_50_e320_gitarrencombo.htm

Τσεκαρε τον.
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος KOSTARAS75

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Οκ φιλε snowy θα τον τσεκαρω.
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Εφοσον σου αρεσε ο tsl και μιας θα κινηθεις σε hard-rock/ metal μονοπατια τσεκαρε σιγουρα το Marshall DSL. Ειναι στα 60 watt και παιζει παρα πολυ καλα χαμηλα.
Αλλες επιλογες θα ηταν ο Engl Screamer, λιγο πιο πανω απο 800 ευρω βεβαια.
Αν θες κατι με γκαζια αλλα και πολυ καλα καθαρα τοτε Koch Studiotone.
Τελος τσεκαρε και τους Egnater (ειδικα τον Rebel.)


Αποσυνδεδεμένος KOSTARAS75

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Εφοσον σου αρεσε ο tsl και μιας θα κινηθεις σε hard-rock/ metal μονοπατια τσεκαρε σιγουρα το Marshall DSL. Ειναι στα 60 watt και παιζει παρα πολυ καλα χαμηλα.

Φιλε μου μολις διαβασα παλι οτι γενικα οι marshall dsl και συγκεκριμενα ο 401 40w εχει μεγαλο προβλημα υπερθερμανσης μετα απο 1 ωρα.Το panel ζεματαει.
Θα κοιταξω παντος και τους υπολοιπους.

Να εισαι καλα.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Δεν ημουν ποτε κατοχος του 401 για να σου πω με σιγουρια. Τον εχω πετυχει σε στουντιο 2,3 φορες ομως και δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο. Μηπως να εφταιγε καμια συγκεκριμενη παρτιδα?
Και συγγνωμη για το λαθος ειναι 40 βατ ο 401... ;)

Υ.Γ. Στα καθαρα παντως ειναι αρκετα ανωτερος του TSL.


Αποσυνδεδεμένος KOSTARAS75

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Ισως να φταιει καποια παρτιδα οπως λες και να εχεις δικιο.Αυτο δεν μπορεσα να το βρω με στοιχεια ωστε να ξερω αν διορθωθηκε το προβλημα απο καποια παρτιδα και μετα.Ενταξει δεν το ξεσκονισα κι ολας το θεμα για να πω και την αληθεια.Θα δω τι θα κανω.

Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος KOSTARAS75

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Τελικα ειμαι αναμεσα σε στους παρακατω ενισχυτες και αν εχει καποιος αποψη ας ριξει μια βοηθεια.

peavey classic 30 και fender hot rod deluxe.
Με ενδιαφερει να εχει πολυ καλα καθαρα και να μη βρωμιζει στο καθαρο καναλι χαμηλα.Τα gain και τη βρωμια θα την παιρνω απο την tonelab και απο κανενα πεταλακι αν χρειαστει εξτρα.
Θελω να τεσταρω μονο τον fender γιατι εμαθα οτι δεν εχει γραμμικο volume και απο το 1 στο 2 η διαφορα ειναι τεραστια ενω μετα το 4 μηδαμηνη.Επισης λενε οτι μετα το 3 βρωμιζει.
Για τον peavey εχω ακουσει τα καλυτερα απλα δεν μπορω να τον ακουσω γιατι στην Πατρα δεν τον εχουν stock καπου.Τον fender τον εχουν και θα παω να τον ακουσω.
 

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Τον Peavey τον ειχα ενα μηνα σπιτι μου και τον ειχα ξεζουμισει. Μπορω να σου εγγυηθω οτι σε λογικες εντασεις (δηλαδη απλα να σε ακουνε στο απεναντι σπιτι  8) ) μενει πεντακαθαρος.
Βεβαια οι επιλογες του pre, post-gain δικαιολογουν το παραπανω απολυτα. Στα συν του και το πολυ καλο ''βρωμικο'' καναλι...
Με τον αλλο εχω παιξει κανα 20λεπτο. Πολυ ωραιος ενισχυτης, με σαφως λιγοτερη ευελιξια αλλα και καλυτερο reverb απο τον προηγουμενο... Αν ημουν στη θεση σου θα επειρνα τον Peavey.
Να εχεις κατα νου οτι ειναι εκνευριστικα δυνατος ο Hot Rod... ;)


Αποσυνδεδεμένος Snowy

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • snowy
Να εχεις κατα νου οτι ειναι εκνευριστικα δυνατος ο Hot Rod... ;)

+1

Εχω εναν deville 212 και για σπιτι δεν παλευεται με τιποτα. Μονο για live και αυτο οχι στο maximum της ενατασης του.
on blackened wings i fly...

Αποσυνδεδεμένος KOSTARAS75

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Και εγω τελικα προς τον peavey λεω να παω απλα ρωταω πραγματα για να μην μενω στην αμφιβολια.
Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.
Να' στε καλα.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Τελικα ειμαι αναμεσα σε στους παρακατω ενισχυτες και αν εχει καποιος αποψη ας ριξει μια βοηθεια.

peavey classic 30 και fender hot rod deluxe.
Με ενδιαφερει να εχει πολυ καλα καθαρα και να μη βρωμιζει στο καθαρο καναλι χαμηλα.Τα gain και τη βρωμια θα την παιρνω απο την tonelab και απο κανενα πεταλακι αν χρειαστει εξτρα.
Θελω να τεσταρω μονο τον fender γιατι εμαθα οτι δεν εχει γραμμικο volume και απο το 1 στο 2 η διαφορα ειναι τεραστια ενω μετα το 4 μηδαμηνη.Επισης λενε οτι μετα το 3 βρωμιζει.
Για τον peavey εχω ακουσει τα καλυτερα απλα δεν μπορω να τον ακουσω γιατι στην Πατρα δεν τον εχουν stock καπου.Τον fender τον εχουν και θα παω να τον ακουσω.

Δεν είμαι σίγουρος αν τα παραπάνω είναι ακριβή. Απ' όσο έχω διαπιστώσει εγώ τουλάχιστον, αυτό ακριβώς που αναφέρεις συμβαίνει με τον Peavey. Σε χαμηλές εντάσεις (1-2) δίνει έναν ωραίο καθαρό ήχο, αλλά όταν ανεβάσεις την ένταση πάνω από το 3-4 αρχίζει να "σπάει" και ο ήχος μόνο καθαρός δεν είναι πλέον. Αν αυτό εννοεί ο G.K., τότε έχει δίκιο γιατί φυσικά πάνω από αυτή την ένταση ίσως να είναι υπερβολικά δυνατός. Πάντως όταν τον δοκίμασα εγώ δεν μπορούσα να κρατήσω το κανάλι πραγματικά καθαρό πάνω από το 3 παρά μόνο μειώνοντας το volume της κιθάρας. Βέβαια έγώ τον δοκίμασα μόνο για κανένα μισάωρο ενώ το G.K. τον είχε για ένα μήνα, οπότε λογικά θα τον έψαξε πολύ περισσότερο. Από την άλλη πλευρά έχω την αίσθηση ότι ο Hot Rod Deluxe έχει καλύτερα καθαρά εξ αρχής (ίσως λόγω των 6L6) και έχει λίγο παραπάνω καθαρό headroom, αν και αρχίζει κι αυτός να βρωμίζει όσο ανεβαίνει το volume. Εξαρτάται λοιπόν τι εννοείς όταν λές ότι δεν θέλεις να βρωμίζει χαμηλά, γιατί πιστεύω ότι και με τους δύο αυτούς ενισχυτές η βρωμιά θα έρχεται σχετικά γρήγορα εκτός και αν τους κρατάς σε πολύ χαμηλές εντάσεις.

Ένας ενισχυτής που έχω ακούσει και μού έκανε εντύπωση το καθαρό κανάλι του, τόσο για την ποιότητα του ήχου όσο και για το επαρκέστατο headroom είναι ο Laney VC-30. Άλλο σημαντικό του πλεονέκτημα είναι ότι βγαίνει σε τρεις διαφορετικές εκδόσεις ως προς τα ηχεία (1x12, 2x10 και 2x12), οπότε μπορείς να διαλέξεις αυτόν που σού ταιριάζει περισσότερο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Εγω τον Peavey μεχρι το 4 τον εβαζα...Μενω σε μονοκατοικια και ειχα κουφαθει. Ειλικρινα δε βλεπω το λογο που καποιος θα θελησει να τον ανεβασει στο 5 η στο 6. Το εκανα μια φορα (για πολυ λιγο) και παραλιγο να σηκωσω ολη τη γειτονια στο ποδι. Τα καθαρα ηταν λιγο πιο ''sparkly'' και η Strat μου με τους low output single coils δεν ειχε προβλημα στα να βγαλει καθαρα. Με humbuckers (like yours...) στο 5,6 αρχιζει να βρωμιζει αλλα στο ξανατονιζω δεν υπαρχει περιπτωση να παιξεις live, προβα η απλα μονος σου σε τετοια ενταση.

Ο Hot Rod εχει σιγουρα μεγαλυτερο headroom  (κατ'εμε αυτο σημαινει απλα οτι μπορεις να παιξεις λιγο πιο εκκωφαντικα, κρατωντας τα καθαρα σου κρυσταλλινα) και ειναι ΔΥΝΑΤΟΣ... Για να σου δωσω να καταλαβεις μια φορα που τον πετυχα σε ενα μαγαζι (για να δοκιμασω μια κιθαρα) επαιξα στο 1,5. Μολις πηγα να τον βαλω στο 2 αρχισαν να με αγριοκοιταζουν (και ηταν 10 μετρα μακρια...) μιλαμε για πολυ δυνατο μηχανημα.

Γνωμη μου ειναι να επιλεξεις βασει των διαφορετικων χροιων των δυο μηχανηματητων. Γιατι πραγματικα, προβλημα εντασης δε θα εχεις.


Αποσυνδεδεμένος KOSTARAS75

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Τον fender μπορω να τον δοκιμασω αλλα τον peavey οχι τοσο ευκολα γιατι δεν τον βρισκω στην Πατρα για δοκιμη.Δεν με ενδιαφερει η ενταση ουσιαστικα αλλα το πως θα καθησει με την tonelab γιατι εγω μπορει να παιξω απο gary moore μπλουζιες να παω σε satriani μετα να μετακομισω σε stratovarius να γυρισω λιγο σε deep purple να περασω μια βολτα απο hard rock 80's και να παρκαρω μετα σε τιποτα μπαλαντες ''καθαρες''.Οποτε καταλαβες οτι θελω all around κατασταση.Θα μου πεις στο τελος πολλα ζητας και δεν γινονται ολα.Το ξερω.Απλα επειδη δεν προκειται να ασχοληθω ξανα με αγορες θα ειναι και το τελευταιο εργαλειο που παιρνω μιας και πλεον δεν ειμαι για πολλα πολλα και θελω να αραξω σε τρια πραγματα.Κιθαρα js που γουσταρω πολυ , πεταλιερα tonelab, ενισχυτης ????? ;D ;D.


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Οποιο πεταλι και να εβαλα στον Peavey ανταποκρινοταν με απολυτη επιτυχια. Για μενα ειναι ενισχυτης-πεταλομηχανη. Σιγουρα εχει και ο Fender τα θετικα του, αλλες λαμπες και ισως λιγο πιο γλυκα καθαρα.
Θα επιχειρησω μια γενικευση για να σε βοηθησω. Αν στο καθαρο καναλι (επειδη με βαση αυτο θα αγορασεις ενισχυτη) εισαι της βρετανικης σχολης (Gilmour, Vox, Hiwatt...) τοτε σου ταιριαζει ο Peavey.
Αν εισαι της αμερικανικης σχολης Fender (πχ Eric Johnson) τοτε σου ταιριαζει καλυτερα ο ...Fender.
Διαλεγεις και παιρνεις... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 27/11/09, 14:54 από G.K. (the Greek) »


Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Τον Fender τον έχει ένας φίλος και είναι όντως απίστευτα δυνατός. Και χωρίς ένα master volume είναι λίγο δύσκολη η χρήση του. Μέσα στο σπίτι δύσκολα πάει πάνω από το 2. Αν σε ενδιαφέρει έχουμε ηχογραφήσει ένα κομμάτι με αυτόν (το Fine συγκεκριμένα) και στα καθαρά πρέπει να είναι με το ζόρι στο 3,5-4. Οι κιθάρες είναι με μια Fender strat USA χωρίς να θυμάμαι μοντέλο στα lead και στα καθαρά και στα ρυθμικά μια Gibson Les Paul Standard. Γραμμένα με ένα shure sm 58 και περασμένα από έναν tc electronics C300 compressor στο Loop και από το ddp της dbx (για λίγο Gating και έξτρα compression) στο μικρόφωνο στα καθαρά. Για μένα ένα μειονέκτημα που έχει είναι ότι το loop του έχει αρκετό φύσημα. Δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί πλέον, αλλά καλό είναι να το κοιτάξεις. Κατά τα άλλα έχει πολύ ωραίο ήχο και αν φτιάξεις και ένα master volume να το παρεμβάλεις στο fx loop θα ευχαριστηθείς ήχο.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Εγω τον Peavey μεχρι το 4 τον εβαζα...Μενω σε μονοκατοικια και ειχα κουφαθει. Ειλικρινα δε βλεπω το λογο που καποιος θα θελησει να τον ανεβασει στο 5 η στο 6. Το εκανα μια φορα (για πολυ λιγο) και παραλιγο να σηκωσω ολη τη γειτονια στο ποδι. Τα καθαρα ηταν λιγο πιο ''sparkly'' και η Strat μου με τους low output single coils δεν ειχε προβλημα στα να βγαλει καθαρα. Με humbuckers (like yours...) στο 5,6 αρχιζει να βρωμιζει αλλα στο ξανατονιζω δεν υπαρχει περιπτωση να παιξεις live, προβα η απλα μονος σου σε τετοια ενταση.

Ο Hot Rod εχει σιγουρα μεγαλυτερο headroom  (κατ'εμε αυτο σημαινει απλα οτι μπορεις να παιξεις λιγο πιο εκκωφαντικα, κρατωντας τα καθαρα σου κρυσταλλινα) και ειναι ΔΥΝΑΤΟΣ... Για να σου δωσω να καταλαβεις μια φορα που τον πετυχα σε ενα μαγαζι (για να δοκιμασω μια κιθαρα) επαιξα στο 1,5. Μολις πηγα να τον βαλω στο 2 αρχισαν να με αγριοκοιταζουν (και ηταν 10 μετρα μακρια...) μιλαμε για πολυ δυνατο μηχανημα.

Γνωμη μου ειναι να επιλεξεις βασει των διαφορετικων χροιων των δυο μηχανηματητων. Γιατι πραγματικα, προβλημα εντασης δε θα εχεις.

Τότε συμφωνούμε. Κι εγώ όταν τον έβαλα στο 4 γινόταν ήδη υπερβολικά δυνατός, και μιλάμε για ένα μαγαζί μεγάλο και με αρκετό θόρυβο. Δεν θα τον σκεφτόμουν καθόλου για χρήση στο σπίτι, όπου πιστεύω ότι 10-15 Watt είναι υπεραρκετά. Το ίδιο ισχύει και για τον Hot Rod Deluxe, o οποίος μού αρέσει περισσότερο σαν ήχος αλλά η έντασή του είναι απαγορευτική για ένα διαμέρισμα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Και εμενα με τρομαζει η ιδεα να μενει καποιος στο διπλανο διαμερισμα και να εχει Hot Rod ανοιγμενο στο 4... ;)
Το γεγονος οτι θα παιρνεις τα overdrive-distortion σου, απο πεταλια σου δινει ενα εξτρα πλεονεκτημα.
Κοιτας ενισχυτη μονο με βαση το καθαρο του καναλι, χωρις να σε ενδιαφερει αν εχει βρωμικο. Κατα τη γνωμη μου, επειδη και εγω αυτη την περιοδο σε ιδια φαση ειμαι με σενα (παιρνω μονο τα καθαρα απο ενισχυτη), αυτο σου δινει ολες τις πιθανες επιλογες. Δεν αποκλειει ενα μονοκαναλο πχ Blackheart αλλα ουτε φυσικα και ενα Laney VC/LC-15 ο οποιος εχει δικο του βρωμικο καναλι. Δεν ξερω τι διαθετουν τα μαγαζια στην Πατρα αλλα σιγουρα μπορεις να ψαχτεις περαιτερω. ;)
Βεβαια για μενα ενα καλο βρωμικο καναλι του ενισχυτη ειναι παντα καλοδεχουμενο, ειδικα αν μιλαμε για τιμες απο 700+ ευρω.
Δεν ξερω αν εχες ποτε τη δυνατοτητα να ακουσεις τον Koch Studiotone. Ειναι στα 20 watt, μεσα στο μπατζετ σου και γενικα εχει αποκομισει μονο θετικα σχολια στα διαφορα reviews, τοσο για το καθαρο του καναλι οσο και για τα overdrive, overdrive+.

@ Fteo: Εχετε ωραια δουλεμενο ηχο, μπραβο. ;)


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Στα χρηματα που αναφερεις, παντως, υπαρχει κι αυτη η επιλογη: http://www.thomann.de/gr/bogner_alchemist_112_combo.htm

Δεν τον εχω ακουσει, αλλα οι Bogner εχουν ονομα...απο την αλλη, ισως τα 40 watt να ειναι πολλα... κ ενα video:


Αν κ στο video ειναι ο alchemist με τα 2 ηχεια.


Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Καποιος να πει στους τυπους στο Gearwire οτι τους ευχαριστουμε αλλα δε θα παρουμε αλλο ντεμο... ::)


Αποσυνδεδεμένος KOSTARAS75

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Παιδια ευχαριστω πολυ ολους.
Με βοηθησατε παρα πολυ αλλα με προβληματισατε και πολυ ;D ;D ;D.
Τελικα θα κοιταξω να το ψαξω και να ακουσω οτι μπορεσω αν και το βλεπω πολυ δυσκολο. :-\ :-\
Απλα θελω να κανω μια αγορα να μου μεινει και οχι να τρεχω να πουλαω μετα οπως γινεται συχνα.Δεν ειμαι πλεον για τετοια.

Να' στε ολοι καλα. :) :)

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Οι Hot Rod και Classic 30 είναι και οι δύο πολύ καλοί ενισχυτές. Τους έχω χρησιμοποιήσει σε live και τους δύο και ήταν από τους πολύ καλούς καθαρούς ήχους που έχω βγάλει και στις δύο περιπτώσεις.
Μάλλον όμως πρέπει να κοιτάξεις κάτι μικρότερο αν θέλεις ενισχυτή κυρίως για σπίτι.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Οσοι εχετε τους φεντερ, γιατι δεν αλλαζετε τα γραμικα volume pots (που εχουν πολλοι) με λογαριθμικα, δεν βελτιωνει την κατασταση?
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
10103 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/08, 21:33
από Meolas
3 Απαντήσεις
2977 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/08, 21:02
από Ibanezακιας
0 Απαντήσεις
2118 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/08, 18:10
από detroit
19 Απαντήσεις
6923 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/08, 21:27
από Giorgos K.
4 Απαντήσεις
2870 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/11/08, 14:17
από DarkHorse
34 Απαντήσεις
10414 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/09, 18:50
από Dr Bluz (G.K.)
11 Απαντήσεις
4541 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/08, 15:40
από indie-anos laternative
9 Απαντήσεις
4092 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/08, 18:04
από christos1995
10 Απαντήσεις
4187 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/09, 09:32
από tech21man
11 Απαντήσεις
3361 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/10, 02:11
από Απόλλων