Αποστολέας Θέμα: Ζητώ τη γνώμη σας για το πρώτο μου "ολοκληρωμένο" τραγο  (Αναγνώστηκε 9741 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Πράγματι, πολύ ερασιτεχνικό τραγούδι. Αλλά μην πτοείσαι, όλοι ξεκινήσαμε δειλά δειλά από κάπου χαμηλά. Το τραγούδι πέτυχε τον σκοπό του; Αν ναι, τότε πέτυχες το σημαντικότερο. Εδώ είμαστε πιο απαιτητικοί, και έτσι θα' πρεπε σε ένα μουσικό φόρουμ. Αν έχετε μεράκι, συνέχισε με την αδερφή σου να δημιουργείτε μουσική και θα χαίρεστε με κάθε σας βελτίωση. Αυτό είναι μια από τις χαρές της ζωής (η πρόοδος)

Αποσυνδεδεμένος sbeksm

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εμένα οι στίχοι μου άρεσαν και η κοπέλα έχει ωραία φωνή. Μοιάζει και λιγάκι με της Παπαρίζου απλά όλα θέλουν δουλειά... Διαφωνώ με κάποια σχόλια.. Το να μοιάζει ένα τραγουδάκι με παιδικό δεν το κάνει υποδεέστερο απο άλλα, απλά το κάνει πιο γλυκό κτλ. Έχουν γραφτεί τραγουδάρες που μοιάζουν με παιδικά
Δυστυχώς ή ευτυχώς δεν μπορεί να αρέσει σε όλους .. ίσως να τείνει και προς παιδικό αλλά έτσι μου βγήκε και μου έβγαινε κατά την διάρκεια που το έγραφα ... Ευχαριστώ για τα καλά λόγια που μας έγραψες!!! :)



Συμφωνώ κι εγω με τον απο πάνω,ότι μου αρέσουν κι εμένα οι στίχοι κι ότι όντως η φωνή μοιάζει με της Παπαρίζου.Επίσης αυτή η παραμυθένια απλότητα της μουσικής μου αρέσει,καθώς επίσης κι ο ερασιτεχνισμός που προσδίδει μια αυθεντικότητα.Γενικά ο καθένας έχει το γούστο του,εμένα μου αρέσουν τα ερασιτεχνικά πάντως.Συνολικά στο τραγούδι σου αυτό που δεν μ' αρέσει είναι η φωνή,θα έλεγα να δοκιμάσεις με πολλές ηχογραφίσεις να τραγουδισεις εσυ,θα είχε περισσότερο πάθος η δική σου φωνή.Συνέχισε να δημιουργείς!

Πολύ καλή η παρατήρηση σου για το αν θα έπρεπε να τραγουδήσω εγώ ... σίγουρα αφού γράφτηκε για ένα συγκεκριμένο σκοπό θα είχε παραπάνω αξία ανεξαρτήτως του αποτελέσματος ... ευχαριστώ για την δύναμη που μου δίνεις για να συνεχίσω παρακάτω :) !!



Πράγματι, πολύ ερασιτεχνικό τραγούδι. Αλλά μην πτοείσαι, όλοι ξεκινήσαμε δειλά δειλά από κάπου χαμηλά. Το τραγούδι πέτυχε τον σκοπό του; Αν ναι, τότε πέτυχες το σημαντικότερο. Εδώ είμαστε πιο απαιτητικοί, και έτσι θα' πρεπε σε ένα μουσικό φόρουμ. Αν έχετε μεράκι, συνέχισε με την αδερφή σου να δημιουργείτε μουσική και θα χαίρεστε με κάθε σας βελτίωση. Αυτό είναι μια από τις χαρές της ζωής (η πρόοδος)

Ναι απ' ότι φάνηκε πέτυχε τον σκοπό του  :D ;D  ... Πραγματικά όλα τα σχόλια μου κάνουνε καλό και έτσι γίνομαι πιο προσεκτικός και πιο σωστός σε αυτήν μου την ασχολία .. ευχαριστώ πραγματικά για τις συμβουλές!!
Επιτρέπετε να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς!

Αποσυνδεδεμένος IxNiLaTiS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ
    • Προφίλ
    • ixnilatis33
Στην αρχή όταν άρχισα να ακούω είπα μέσα μου " ά το καημένο" ... 
Όμως κάτι με έκανε να συνεχίσω να ακούω και γρήγορα "μπήκα μέσα"  στο κομμάτι. Το κομμάτι σου έχει αυτό που λεμε"κατάθεση ψυχής" και ένα τέτοιο κομμάτι μπορεί να γίνει αριστούργημα αν δουλευτεί σωστά. Βλέπεις, μιά προχειρη ηχογράφηση της ιδέας είναι εύκολο να γίνει, αλλά οι περισσότεροι μένουμε εκεί, αφού η επόμενη εργασία που απαιτείται για να ολοκληρωθεί είναι επίπονη (λάντζα και χαμαλίκι). Όμως ο απλός ακροατής δεν μπορεί εύκολα να μπεί στο κομμάτι αν δεν ακούσει σοβαρό ήχο. :(
Θέλει δουλειά ...
https://soundcloud.com/ixnilatis-1   -  ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Αποσυνδεδεμένος Antony2198

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Θα συμφωνησω με τον Βραζιλη το κομματι ειναι ερασιτεχνικο , αλλα δεν σημαινει οτι ειναι κακο (προσωπικα δεν μου αρεσει το ειδος του)
Αλλα ειναι μια σημαντικη προσπαθεια και αφου πετυχε το σκοπο του ειναι επιτυχια. Παντως αμα συνεχισεις πιστευω θα γινεις καλυτερος!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
17 Απαντήσεις
12169 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
12 Απαντήσεις
13137 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
16 Απαντήσεις
17015 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
15 Απαντήσεις
10908 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/06, 00:59
από zoltan
11 Απαντήσεις
6333 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/07, 20:48
από penoktonos
39 Απαντήσεις
17544 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/08, 09:13
από mick77
7 Απαντήσεις
5091 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/08, 23:39
από Νεφελοβάτης
12 Απαντήσεις
7167 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/09, 02:02
από Aganippi
2 Απαντήσεις
5144 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/10, 14:41
από themos
0 Απαντήσεις
3001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/13, 18:09
από Spyros Delta