Αποστολέας Θέμα: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ  (Αναγνώστηκε 11052 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tilikum000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
καλησπερα παιδια. νεος στο φορουμ, αρκετα εμπειρος στην κιθαρα..


Δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο να ξερετε τον συνδυασμο μου απο κιθαρα κ ενισχυτη αλλα θα σας το πω. κιθαρα https://www.thomann.de/gr/jackson_js32_warrior_bk_b_stock.htm
κ ενισχυτη εχω ) που να μην ειχα) τον line 6 spider 4 150 watt.
Καταλαβαινετε. Οταν παιζω κ ιδιαιτερα στους ηχους που θελω ακουγεται λες κ τον εθαψα σε πηγαδι χαχαχ.Τι ηχος κ αυτος!!!  τεσπα.


Κ για να καθαρισω πλεον τον ηχο μου σκαεφτομαι να συνδεσω την κιθαρα στο λαπτοπ. Κ εδω χρειαζομαι την εμπειρια σας.. στο τι θα χρειαστω...
Προφανως κιθαρα κ υπολογιστη :Ρ


μετα τι? ψαχνοντας στο ιντερνετ ειδα οτι χρειαζομαι η εξωτερικη καρτα ηχου η προενισχυτη 9 η ειναι το ιδιο πραγμα? :/) επισης ψαχνοντας βρηκα μια οικονομικη επιλογη που ειναι αυτη https://www.athensproaudio.gr/el/focusrite-scarlett-solo-2nd-gen.html.. η το πιο ακριβο μοντελο στα 145 ευρο.


Δευτερον, θα ηθελα κ ενα πεταλι τωρα πια.. μεταλ πεταλι παντα. με δυο αποριες.. αφου πλεον δεν θα χρησιμοποιω τον ενισχυτη μου, το πεταλι συνδεεται που? κ αν δεν συνδεθει στον ενισχυτη μπορω πχ να μην παρω πεταλι συμβατο με τον line6 μου?


κ συνεχιζω.. επισης ειδα κ καποια προγραμματα τυπου Guitar rig 5.. αυτα χρειαζονται κ που? αν χρειαζονται θα επανελθω με ρωτησεις :P


εννοειται καθε προταση σε υλικο ειναι ευπροσδεκτη, κ σας ευχαριστω πολυ για τον κοπο σας να διαβασετε ολο αυτο κ στην προθεση σας να θυσιασετε τον χρονο σας για να απαντησετε :)


Αποσυνδεδεμένος cigaret13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #1 στις: 08/10/17, 23:39 »
 Για αρχή αυτή η κάρτα ήχου... https://www.thomann.de/gb/behringer_ucg102.htm  είναι μια χαρά, μαζί με τον δικό της asio driver. Υπόψειν υπάρχει και σε κινέζικες no name εκδόσεις με καμιά διαφορά...... Μετά κατεβάζεις την free έκδοση του Guitar rig από εδώ... https://www.native-instruments.com/en/products/komplete/guitar/guitar-rig-5-player/    και είσαι άρχοντας για κάμποσο καιρό. Εννοείτε ότι θα ακούς με ακουστικά...  Εγκαθιστάς τους asio drivers της κάρτας και το Guitar rig. Μπαίνεις στο audio and midi settings του guitar rig διαλέγεις asio στο driver, και την behringer στο device.  Συνδέεις την κιθάρα στην κάρτα και αυτήν στο pc σε θύρα usb και έτοιμος....

Αποσυνδεδεμένος tilikum000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #2 στις: 09/10/17, 01:38 »
presets για το guitar rig που βρισκουμε?? γιατι εγω παιζω με παρομορφωση στο φουλ ( Obituary, incantation, morbid angel γενικα σχετικα αργο death metal τελοσπαντων κ thrash)


κ σε ευχαριστω παρα πολυ για την  προταση της καρτας ηχου. Οικονομικοτατη :)

Αποσυνδεδεμένος johnjohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #3 στις: 09/10/17, 11:54 »
13. Phones/Direct Outs – Connect a pair of stereo headphones here. When you do so, the speakers are muted. This jack also doubles as a Direct Output. Use a stereo 1/4” TRS cable to connect to a mixer or recording device.


http://line6.com/data/6/0a06434c46ab523b7898d04fb/application/pdf/Spider%20IV%20Pilot's%20Guide%20-%20English%20(%20Rev%20F%20).pdf


δεν χρειάζεσαι κάρτα ούτε πετάλια


δεν ξέρω αν μπορείς να απενεργοποιήσεις την προσομοίωση καμπίνας στον ενισχυτή (αν έχει ή είναι άπλα preamp) ώστε να περάσεις τον ήχο από ΙR και να βγάλεις καλύτερο ήχο  ή απλά πέρασε ότι βγάλει από ένα ΙR




Καταλαβαινετε. Οταν παιζω κ ιδιαιτερα στους ηχους που θελω ακουγεται λες κ τον εθαψα σε πηγαδι χαχαχ.Τι ηχος κ αυτος!!!  τεσπα.[size=0px]Κ για να καθαρισω πλεον τον ηχο μου σκαεφτομαι να συνδεσω την κιθαρα στο λαπτοπ. Κ εδω χρειαζομαι την εμπειρια σας.. στο τι θα χρειαστω...Προφανως κιθαρα κ υπολογιστη :Ρ [/size]





 εγώ κατάλαβα ότι θες να ηχογραφήσεις
αν πρόκειται για κάτι άλλο δώσε περισσότερες πληροφορίες
 






[/font]

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #4 στις: 09/10/17, 14:20 »
καλησπερα παιδια. νεος στο φορουμ, αρκετα εμπειρος στην κιθαρα..


Δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο να ξερετε τον συνδυασμο μου απο κιθαρα κ ενισχυτη αλλα θα σας το πω. κιθαρα https://www.thomann.de/gr/jackson_js32_warrior_bk_b_stock.htm
κ ενισχυτη εχω ) που να μην ειχα) τον line 6 spider 4 150 watt.
Καταλαβαινετε. Οταν παιζω κ ιδιαιτερα στους ηχους που θελω ακουγεται λες κ τον εθαψα σε πηγαδι χαχαχ.Τι ηχος κ αυτος!!!  τεσπα.


Κ για να καθαρισω πλεον τον ηχο μου σκαεφτομαι να συνδεσω την κιθαρα στο λαπτοπ. Κ εδω χρειαζομαι την εμπειρια σας.. στο τι θα χρειαστω...
Προφανως κιθαρα κ υπολογιστη :Ρ


μετα τι? ψαχνοντας στο ιντερνετ ειδα οτι χρειαζομαι η εξωτερικη καρτα ηχου η προενισχυτη 9 η ειναι το ιδιο πραγμα? :/) επισης ψαχνοντας βρηκα μια οικονομικη επιλογη που ειναι αυτη https://www.athensproaudio.gr/el/focusrite-scarlett-solo-2nd-gen.html.. η το πιο ακριβο μοντελο στα 145 ευρο.


Δευτερον, θα ηθελα κ ενα πεταλι τωρα πια.. μεταλ πεταλι παντα. με δυο αποριες.. αφου πλεον δεν θα χρησιμοποιω τον ενισχυτη μου, το πεταλι συνδεεται που? κ αν δεν συνδεθει στον ενισχυτη μπορω πχ να μην παρω πεταλι συμβατο με τον line6 μου?


κ συνεχιζω.. επισης ειδα κ καποια προγραμματα τυπου Guitar rig 5.. αυτα χρειαζονται κ που? αν χρειαζονται θα επανελθω με ρωτησεις :P


εννοειται καθε προταση σε υλικο ειναι ευπροσδεκτη, κ σας ευχαριστω πολυ για τον κοπο σας να διαβασετε ολο αυτο κ στην προθεση σας να θυσιασετε τον χρονο σας για να απαντησετε :)

USB βγάζει ο Spider σου? Αν ναι τότε ίσως χρησιμοποιήσεις αυτόν σαν κάρτα ήχου. Εγώ χρησιμοποιώ σαν κάρτα τον Boss Me-25 με πολύ καλά αποτελέσματα.

Αποσυνδεδεμένος tilikum000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #5 στις: 09/10/17, 19:16 »
δυστυχως οχι, δεν εχει θυρα usb  :-\

Αποσυνδεδεμένος tilikum000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #6 στις: 09/10/17, 19:19 »
Φιλε johnjohn δεν εχω ιδεα πως να περασω τουςcoustom tone απο το επισημο σαιτ της line6.


οσο για την ηχογραφηση, χμμμ. ερασιτεχνης ειμαι, για την πλακα μου παιζω, απλα μου αρεσει να ακουω ωραιο ηχο. Τψρα αν εγραφα αυτα που παιζω θα ηταν η για καποιον φιλο η για να ακουω εγω την προοδο μου. αλλα δεν ειναι κατι που με καιει :)

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #7 στις: 09/10/17, 20:31 »
Φιλε johnjohn δεν εχω ιδεα πως να περασω τουςcoustom tone απο το επισημο σαιτ της line6.


οσο για την ηχογραφηση, χμμμ. ερασιτεχνης ειμαι, για την πλακα μου παιζω, απλα μου αρεσει να ακουω ωραιο ηχο. Τψρα αν εγραφα αυτα που παιζω θα ηταν η για καποιον φιλο η για να ακουω εγω την προοδο μου. αλλα δεν ειναι κατι που με καιει :)




αν θέλεις καλό ήχο πρέπει να επιμείνεις με τον ενισχυτή σου
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος cigaret13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #8 στις: 09/10/17, 22:33 »
presets για το guitar rig που βρισκουμε?? γιατι εγω παιζω με παρομορφωση στο φουλ ( Obituary, incantation, morbid angel γενικα σχετικα αργο death metal τελοσπαντων κ thrash)
  Το λινκ για το guitar rig που σου έδωσα έχει μόνο έναν Μάρσαλ ενισχυτή με την καμπίνα του, ένα skreamer "πεταλάκι", ένα chorus-flanger, δύο delay και ένα reverb.  Να σκεφτείς ότι με μονοπήνιους σε Strat με αυτά, βγάζω άγριες καφρίλες..... >:D    Για το "κανονικό" πληρωμένο Guitar rig 5 δες εδώ...  https://www.native-instruments.com/en/community/user-libraries/guitar-rig/  κι εδώ...  http://www.guitarampmodeling.com/viewforum.php?f=3&sid=d3561f72be8e4b0d9186a7a66ed6e5be     ή το αυτονόητο... ::)  απλώς γράψε στο Google, Guitar rig 5 presets....  :D

Αποσυνδεδεμένος tilikum000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #9 στις: 10/10/17, 02:58 »
χαχχαχα, ναι προφανως το google αλλα οκ, ειπα να σας κουρασω κ λιγο βαζοντας λινκ  :P  Μια ματια εριξα, βρηκα ηδη μερικα πραγματακια ( sepultura πχ ;) )
Για το guitar rig εχω κανει ηδη τα κουμαντα μου οπτε αυτα τα λινκ μπαινουν στα αγαπημενα μου για ξεψαχνισμα, αυριο ομως γιατι τωρα ειναι αργα χαχαχα, Σε ευχαριστω παρα πολυ ομως για την βοηθεια :)

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #10 στις: 10/10/17, 11:53 »
Αρχηγε εγω λεω να κατσεις να ψαξεις ΚΑΛΑ τον ενισχυτη σου.
Ολοι νομιζουμε οτι τον εχουμε ψαξει.Εγω τον δικο μπυ υστερα απο 6 χρονια,ακονα καποιες φορες καθομαι και τον σκαλιζω και βρισκω καινουρια πραγματα.Κυριως γιατι καποτε δεν υξερα πως να τα πετυχω.Και εχει μονο 2 καναλια..εσενα με 800 εφε,προσομοιωσεις,κτλ..θελει ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ..
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #11 στις: 10/10/17, 20:39 »
Ο Line 6 μέχρι και preset Pantera Cowboys from Hell έχει, τι άλλο να θέλει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #12 στις: 10/10/17, 20:41 »
εν τω μεταξύ για thrash - death 90s ψήνομαι για banda... το δυσκολο είναι να βρούμε drummer καλό να παίζει 2κασο...

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #13 στις: 10/10/17, 21:16 »
Παρε το παλικαρι απο spider kickers  ;D ;D ;D ;D .Τους εχω δει live και παιζει ωραια
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος tilikum000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #14 στις: 10/10/17, 21:37 »
Αρχηγε εγω λεω να κατσεις να ψαξεις ΚΑΛΑ τον ενισχυτη σου.
Ολοι νομιζουμε οτι τον εχουμε ψαξει.Εγω τον δικο μπυ υστερα απο 6 χρονια,ακονα καποιες φορες καθομαι και τον σκαλιζω και βρισκω καινουρια πραγματα.Κυριως γιατι καποτε δεν υξερα πως να τα πετυχω.Και εχει μονο 2 καναλια..εσενα με 800 εφε,προσομοιωσεις,κτλ..θελει ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ..


Συγκεκριμενα εχει 4 καναλια  :P  αλλα εχει τοσα ρυθμιστικα κ εφε και και, που νιωθω λες κ αγορασα κοπκιτ  διαστημοπλοιου χαχαχχα, χαμενος στα κουμπακια  ;D . Για αυτο λεω, καλυτερα να δωσω 50-100 ευρω αν ειναι να διευκολυνω τον εαυτο μου ( ξαναλεω εχω ηδη το guitar rig ). Κ αν ποτε τα καταφερω με τον ιδιο τον ενισχυτη μου εχει καλως. αν οχι οκ, θα επιζησω κ με 100 ευρω λιγοτερα.
κ οπως ειχα γραψει κ πιο πανω, δεν ξερω πως να περασω νεα preset στον Line 6, που φανταζομαι κατι καλυτερο θα καταφερνα ετσι  :'( .

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #15 στις: 10/10/17, 22:34 »
Παρε το παλικαρι απο spider kickers  ;D ;D ;D ;D .Τους εχω δει live και παιζει ωραια

εγω φίλε όταν έφυγα απο γιάννενα ήταν η εποχη των μεταλακτικων επικίνδυνων και σία... φοβερές εποχές , 80ς φουλ πάνκ. Spider Kickers, αλλά και The Villagers είναι πολύ νεώτεροι.

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #16 στις: 10/10/17, 22:37 »
Αρχηγε εγω λεω να κατσεις να ψαξεις ΚΑΛΑ τον ενισχυτη σου.
Ολοι νομιζουμε οτι τον εχουμε ψαξει.Εγω τον δικο μπυ υστερα απο 6 χρονια,ακονα καποιες φορες καθομαι και τον σκαλιζω και βρισκω καινουρια πραγματα.Κυριως γιατι καποτε δεν υξερα πως να τα πετυχω.Και εχει μονο 2 καναλια..εσενα με 800 εφε,προσομοιωσεις,κτλ..θελει ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ..


Συγκεκριμενα εχει 4 καναλια  :P  αλλα εχει τοσα ρυθμιστικα κ εφε και και, που νιωθω λες κ αγορασα κοπκιτ  διαστημοπλοιου χαχαχχα, χαμενος στα κουμπακια  ;D . Για αυτο λεω, καλυτερα να δωσω 50-100 ευρω αν ειναι να διευκολυνω τον εαυτο μου ( ξαναλεω εχω ηδη το guitar rig ). Κ αν ποτε τα καταφερω με τον ιδιο τον ενισχυτη μου εχει καλως. αν οχι οκ, θα επιζησω κ με 100 ευρω λιγοτερα.
κ οπως ειχα γραψει κ πιο πανω, δεν ξερω πως να περασω νεα preset στον Line 6, που φανταζομαι κατι καλυτερο θα καταφερνα ετσι  :'( .

αυτοί οι ενυσχητές είναι out of the box λύσεις για τον μέσο μεταλά. Πάρε το μάνουαλ και άρχιζε διάβασμα...

ακούω για ενισχυτές και ενισχυτες, για προσέσορες, για συνθις, κτλ.... ε... με το πολυπετάλι που έχω - Boss me-25 και με την χρηση που κάνω (ακουστικά) πραγματικά δεν θέλω τίποτε άλλο, και παίζω ροκ/μέταλ/κτλ 36 χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος tilikum000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #17 στις: 11/10/17, 02:45 »
ναι ε? εγω οταν τον πρωτοαγορασα δεν ειχα ιδεα απο αυτα ( κ ακομα στα τεχνικα θεματα ασχετος δηλωνω. εξου κ η ερωτηση στο φορουμ).. Ελεγα τοτε, οκ η κιθαρα, παρε μια jackson γνωστη κ αξιοπιστη κ εισαι οκ. Ενισχυτη παλι? τρια πουλακια καθοταν.. κυριολεκτικα. καμια ιδεα. Οποτε αυτο που ειχα βαλει ως κριτηριο ηταν.... τα Watt.. τον χρησιμοποιω και ως ηχεια στο λαπτοπ χεχεχε. τον παρηγγειλα και απο Γερμανια χωρις να κανω σοβαρη ερευνα αγορας για καποιον πιο "καθαροαιμο¨μεταλ ενισχυτη. και την πατησα αυτοκρατορικα. ;D  Κ τωρα υστερα απο 2-3 χρονια που ασχολουμαι με την ηλεκτρικη κιθαρα επεσα στην παγιδα των αξεσουαρ κτλ κτλ. ελπιζω να βρω κατι που θα με ικανοποιησει συντομα γιατι δεν υπαρχουν κ τα απειρα χρηματα για αυτα  :-[

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #18 στις: 11/10/17, 04:38 »
1 καρτα ηχου, ακουστικα, το reaper και τα lepou vst και δεν θες τπτ αλλο.
Τσεκαρε και Youtube
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #19 στις: 11/10/17, 06:04 »
Εγω δεν θα ελεγα οτι την πατησες.
Εχεις ετοιμους ηχους απο μπαντες που (πιστευω) σου αρεσουν,ανοιξε το μανουαλ να δεις και πως καυεβαζεις ηχους απο το νετ,και εισαι κομπλε
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #20 στις: 11/10/17, 07:55 »
ναι ε? εγω οταν τον πρωτοαγορασα δεν ειχα ιδεα απο αυτα ( κ ακομα στα τεχνικα θεματα ασχετος δηλωνω. εξου κ η ερωτηση στο φορουμ).. Ελεγα τοτε, οκ η κιθαρα, παρε μια jackson γνωστη κ αξιοπιστη κ εισαι οκ. Ενισχυτη παλι? τρια πουλακια καθοταν.. κυριολεκτικα. καμια ιδεα. Οποτε αυτο που ειχα βαλει ως κριτηριο ηταν.... τα Watt.. τον χρησιμοποιω και ως ηχεια στο λαπτοπ χεχεχε. τον παρηγγειλα και απο Γερμανια χωρις να κανω σοβαρη ερευνα αγορας για καποιον πιο "καθαροαιμο¨μεταλ ενισχυτη. και την πατησα αυτοκρατορικα. ;D  Κ τωρα υστερα απο 2-3 χρονια που ασχολουμαι με την ηλεκτρικη κιθαρα επεσα στην παγιδα των αξεσουαρ κτλ κτλ. ελπιζω να βρω κατι που θα με ικανοποιησει συντομα γιατι δεν υπαρχουν κ τα απειρα χρηματα για αυτα  :-[

καθαροαιμότατος είναι, σου είπα το πρεσετ των Pantera το έβαλες?

Αποσυνδεδεμένος tilikum000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #21 στις: 11/10/17, 21:40 »
Οχι. ειχα δουλειες σημερα κ δεν επαιξα καθολου  :-[ 
Παντως αφου πολλοι μου λετε να ψαχτω με τον ενισχυτη μου θα το κανω. Ειδικα αν βρω κ τον τροπο να του περναω presets φανταζομαι θα ειμαι οκ για καποιο διαστημα :)

Αποσυνδεδεμένος tilikum000

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #22 στις: 11/10/17, 21:41 »
κ φυσικα μου αρεσουν οι Pantera , αν κ προτιμω το Vulgar απο το Cowboys  :P


Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: συνδεση κιθαρας σε υπολογιστη η λαπτοπ
« Απάντηση #23 στις: 12/10/17, 13:05 »
κ φυσικα μου αρεσουν οι Pantera , αν κ προτιμω το Vulgar απο το Cowboys  :P


οκ έχει ακριβώς απο την μάνα του αυτό το preset. http://line6.com/support/page/kb/_/amplifiers/spider-ivspider-online/spider-iv-15-song-settings-r331

έχει άπειρα controls για extreme gain, δώστον εμένα αν δεν σου αρέσει :)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
3944 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/09, 04:32
από RORY GALLAGHER
11 Απαντήσεις
9018 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 12:24
από kolasni
3 Απαντήσεις
2489 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/10, 15:02
από jim.ni
14 Απαντήσεις
4963 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/12, 01:28
από freemind
3 Απαντήσεις
2953 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/13, 19:41
από ixolipsia.gr
5 Απαντήσεις
4694 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/13, 14:00
από mixanobios
1 Απαντήσεις
4478 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/13, 14:06
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
2720 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/13, 14:07
από hot_sauce (φλουτσ)
18 Απαντήσεις
10166 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/14, 10:55
από @Morpheus@
4 Απαντήσεις
6120 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/16, 21:18
από modfori